Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 06-05-13, 12:10
lefterishatzi Ο χρήστης lefterishatzi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Μηνύματα: 134
lefterishatzi is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eddie51066 Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχει τελικα τιποτα ως "σημειο SoS" να ελεγξω αν εχει καποια ζημια; Κατι που να θελει περαιτερω ελεγχο;
Δυστυχώς δεν μπορείς να ελέγξεις όλα τα σημεία που πονάει αυτό το αυτοκίνητο. Μόνο έναν έλεγχο σε διαγνωστικό αν είναι όλα οκ, αν έχει κάνει ανάκληση σε πολλαπλασιαστές και αν η συντήρηση του ήταν σωστή. Κατά τα άλλα βρες ένα όσο πιο καινούργιο χρονολογικά μπορείς.

Με μια αναζήτηση θα βρείς τί έχει βγάλει κατά καιρούς αυτό το αυτοκίνητο που δεν είναι και λίγα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 06-05-13, 12:42
eddie51066 Ο χρήστης eddie51066 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-05-2013
Μηνύματα: 27
eddie51066 is on a distinguished road
Και τα δυο αμαξια που εχω "επιλεξει" ειναι του 2009 με 64000και 77000χλμ αντιστοιχα.... Και τα δυο αναφερουν πως εχουν βιβλιο σερβις τ οποια και θα ελεγξω... Τ θεμα ειναι επειδη τα αυτοκινητα ωρισκονται και τα δυο προς αττικη μερια... Κ εγω ειμαι απο θεσσαλονικη μερια... Δεν εχω "δικο μου" μηχανικο να τ ελεγξει... Οποτε κογικα θα παω σε καποιον της περιοχης... Ο οποιος μπορει να ειναι κ γνωστος (οπως συνηθιζεται στην ελλαδιτσα μας) του πωλητη και να εχουν παρε-δωσε και να μ τα παρουσιασει ολα ροδινα... Αυτο φοβαμαι για αυτο ρωταω αν υπαρχει κατι που πρεπει να γνωριζω κ να μπορω σχετικα να ελεγξω αν πανε να με πιασουν κωτσο ή οχι...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-05-13, 12:45
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Πρώτου προχωρήσεις στ αγορά κανε αναζήτησή στ Google: e90 ρετάρει, e90 πολλαπλασιάστες, e90 κολώνα τιμονιού, e90 δε παίρνει μπρος κ θα καταλάβεις τι παίζει από βλάβες
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 06-05-13, 12:53
dexter Ο χρήστης dexter δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 03-02-2013
Μηνύματα: 13
dexter is on a distinguished road
ελεγξε την πινακιδα με τον ασφαλιστη σου για τρακαρισμα.πηγαινετο για ελεγχο σε αντιπροσωπια κατα προτιμηση, ωστε να το κουμποσουν σε διαγνωστικο, αλλα και να δουν μεσω του κλειδιου το ιστορικο του αυτοκινητου εφ'οσον αυτο εχει συντηρηθει σε εξουσιοδοτημενο.αφου ειναι του 2009 δεν θα εχει περασει λογικα κτεο ακομα, αλλα αν εχει περασει προσφατα παρε ενα τηλ μπας και εχουν γραψει τα χλμ του.αν εχει συντηρηθει σε διαφορα συνεργεια μη διστασεις να παρεις τηλεφωνο και να ρωτησεις για το αυτοκινητο.το ε92 ειναι απο τα ωραιοτερα συγχρονα bmw.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 06-05-13, 15:42
lefterishatzi Ο χρήστης lefterishatzi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Μηνύματα: 134
lefterishatzi is on a distinguished road
http://micar.gr/autos/136699-bmw-316-316i-exclusive
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 06-05-13, 16:57
eddie51066 Ο χρήστης eddie51066 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-05-2013
Μηνύματα: 27
eddie51066 is on a distinguished road
Πολυ ενδιαφεροντα αυτα που λες dexter σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.... Θα τ ακολουθησω κατα γραμμα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-05-13, 17:15
dexter Ο χρήστης dexter δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 03-02-2013
Μηνύματα: 13
dexter is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eddie51066 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ενδιαφεροντα αυτα που λες dexter σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.... Θα τ ακολουθησω κατα γραμμα!!!
δεν κανει τιποτα φιλε μου, χαρα μου.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 07-05-13, 00:08
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Eγώ πάντως με όλα αυτά που έχω ακούσει για τα e.d., 17 χιλιάρικα για 316 Ε92 δεν θα'δινα.
Πολύ ωραίο σουλούπι το Ε92, αλλά ο κινητήρας αυτός χωλαίνει φοβερά σε αξιοπιστία. Άσε που δεν θα το ευχαριστηθείς με τόσο μικρή ιπποδύναμη αλλά αυτό είναι προσωπικό θέμα και το βάζω στην άκρη.

Το βασικό ζήτημα λοιπόν είναι η αξιοπιστία.
Κι όχι, δεν μπορείς να ελέγξεις και πολλά πράγματα εκτός απ'το αν έχει κάνει ανάκληση πολλαπλασιαστών και απλά να ελπίζεις να μην αρχίσει ξανά τα ρεταρίσματα, κάτι που δεν μπορείς να το ξέρεις προκαταβολικά όμως.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 07-05-13, 00:26
dexter Ο χρήστης dexter δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 03-02-2013
Μηνύματα: 13
dexter is on a distinguished road
παιδια υπαρχουν απειρα ν43 μοτερ στο δρομο και αρκετα εχουν και πολλα χλμ στην πλατη τους απροβληματιστα.περα απο πολλαπλασιαστες που διορθωθηκε το θεμα (μικρο κοστος η αλλαγη αλλα anyway)δεν βγαζουν σε μεγαλη συχνοτητα αλλα προβληματα.αυτο που εννοω ειναι οτι ναι οκ δεν ειναι τερατα αξιοπιστιας, αλλα δεν πας και με το σταυρο στο χερι.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 07-05-13, 01:12
eddie51066 Ο χρήστης eddie51066 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-05-2013
Μηνύματα: 27
eddie51066 is on a distinguished road
και εγω πιστευω πωσ στο συγκεκριμενο φορουμ εχετε ξενερωσει απιστευτα ολοι με το συγκεκριμενο μοντελο και νομιζω πωσ καποιεσ φορες και με υπερβολες...παραταυτα ομως, ο καθενασ εκφραζει την αποψη του... απλα μιλαμε για bmw και οχι για το χ,ψ ΚΙΑ..... πιστευω πως πρεπει να εισαι υπερβολικα ατυχος για να σ καει ο κινητηρας οπως ανεφεραν καποιοι σε αλλα τοπικ...οπως ο αλλος που του χαλασε ο στροφυλοσ στα 35000χλμ και ηταν εκτος εγγυησης κλπ κλπ.... τωρα μικροπροβληματακια ολα βγαζουν....και εξαρταται και απο την χρηση βεβαια. ειμαι ακομα στις αρχες των διαπραγματευσεων για το συγκεκριμενο μοντελο που διαλεξα...θα δειξει βεβαια....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.