Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-02-10, 11:01
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Φιλικα σου το ειπα stef. μην αρπαζεσαι. ουτε τον ξερω τον ανθρωπο ουτε ποσοστα παιρνω απο αυτον. Η δικη μου εμπειρια δεν ηταν φαναρτζιδικης φυσης αλλα ηλεκτρονικης και τουλαχιστον ο ηλεκτρολογος που εχει τα σπαει. Αυτα απο προσωπικη εμπειρια την μοναδικη φορα που τον επισκεφτηκα. Μπορει στην φαναρτζοδουλεια του να μην ειναι καλος, γιάυτο και σου ζητησα να το αναφερεις.
φιλικα Παναγιωτης.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-02-10, 11:35
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
ΠΑΝΤΑ φιλικά μιλάω!
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-02-10, 09:29
Το avatar του χρήστη harrisdriver
harrisdriver Ο χρήστης harrisdriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-05-2008
Μηνύματα: 243
harrisdriver is on a distinguished road
Απλως σε εκεινα τα 2 συβεργεια δεν χρειαζετε να πληρωσει το παιδι, και μετα να περιμενει 2-3 μηνες για να παρει τα λεφτα του οπως θα κανει με αλλο συνεργειο. Απλως το αφηνει κει και το περνει χωρις να δωσει δεκαρα. Μετα πληρωνουν κατευθειαν οι ασφαλιστικες το φανοποιιο.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-02-10, 16:24
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Το πρώτο από τα 2 μαγαζιά που ανέφερες το 2002 μου κατέστρεψε μια Ε39 520 μετά από το χαλάζι των Δυτικών προαστίων. Το πήγα εκεί για να σφυρηλατήσουν τις 78 γούβες και να το βάψουν. Το βάψιμο ήταν άθλιο και μετά από λίγο η μπογιά έκοψε και φέγγιζε η κακή δουλειά από κάτω. Η σφυρηλάτηση ήταν μέτρια έως απαράδεκτη (φαινόντουσαν τη σφυρηλατημένα σημεία) . Δε ξαναπάω εκεί ούτε με κλωτσές !!!
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-02-10, 13:23
Το avatar του χρήστη GIO_KOTSIFAKIS
GIO_KOTSIFAKIS Ο χρήστης GIO_KOTSIFAKIS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 27-10-2009
Μηνύματα: 16
GIO_KOTSIFAKIS is on a distinguished road
O HarrisDriver έχει δίκιο. Γι' αυτό σε έναν από τους δύο για να μην βγάζω χρήματα από την τσέπη μου...
Anyway το πήγα σήμερα στον Σίττα-Φλασκή και θα σας πω την εμπειρία μου σε καμιά βδομάδα..
Πρώτη εντύπωση φαίνεται καλή..
PS: Σας ευχαριστώ πολύ όλους για το ενδιαφέρον..
__________________
If we are what we eat...then im fast, cheap and easy!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 08-03-10, 13:24
Το avatar του χρήστη GIO_KOTSIFAKIS
GIO_KOTSIFAKIS Ο χρήστης GIO_KOTSIFAKIS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 27-10-2009
Μηνύματα: 16
GIO_KOTSIFAKIS is on a distinguished road
Όπως είχα υποσχεθεί σας παραθέτω την εμπειρία μου από τον Σίττα-Φλασκή στην Καλλιθέα.
Από τη στιγμή που δόθηκε το τελικό ok από την ασφαλιστική μου, μου κράτησε το αυτοκίνητο 3 μέρες.
Άλλαξα φτερο και πίσω προφυλακτήρα (καινούρια ανταλλακτικά και τα δύο).
Η τοποθέτησή τους είναι άριστη, δηλαδή δεν καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για νέα κομμάτια.
Έτσι και αλλιώς η ζημιά ήταν περισσότερο βαθιές γραντουνιές παρά χτυπήματα, οπότε είναι λογικό να μην μείνει "κουσούρι".
Το βάψιμο το χαρακτηρίζω πολύ καλό, αν σκεφτεί κανείς ότι αν δεν το ξέρεις δεν παρατηρείς διαφορά και με δεδομένο ότι το υπόλοιπο χρώμα είναι 7 ετών...οπότε λογικό να έχει λίγο αλλάξει η απόχρωση από αυτήν του κωδικού χρώματος.
Τέλος, είχα after market αισθητήρες παρκαρίσματος τους οποίους επίσης επανατοποθέτησαν με ακρίβεια, χωρίς φυσικά να μου ζητήσουν χρήματα.
Και φυσικά μου το επέστρεψαν πεντακάθαρο μέσα έξω (γιατί όταν πήγα ένα πρωί να δω πως πάνε...το αυτοκίνητο ήταν καλυμμένο από σκόνη!
Εν τέλει είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τη δουλειά που μου έκαναν και τους προτείνω ανεπιφύλακτα.
ΥΓ: Σημειώνω ότι μετά από απαίτησή μου με πήραν τηλ να πάω να δω τα κομμάτια πριν τα βάψουν!
__________________
If we are what we eat...then im fast, cheap and easy!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.