Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Μονομαχίες, Διπλομαχίες, Τριπλομαχίες!! > Εξωκλαμπικές

Εξωκλαμπικές Οι "μονομαχίες" με αυτοκίνητα που δεν είναι μέλη του BMW-Motorsport.gr Το παρόν φόρουμ βρίσκεται υπό επιτήρηση! Αν το κλίμα δεν είναι απόλυτα ήρεμο και φιλικό, δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης!!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-09-11, 14:08
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
3.62 vs 3.91- CSL vs Z4M

Ανοιγω το θρεντ και δεν το βαζω στην ενοτητα των πατηματων γιατι το πάτημα είχε σκοπό να λυσω την απορία που εχω (και εχει συζητηθει αρκετες φόρες).

Το αμαξι μου φοράει το εργοστασιακό βημα διαφορικού (3.62) και σε δυο-τρεις μερες θα το αλλαξω σε 3.91 γιατι πιστευω οτι θα με βοηθησει αρκετα σε χρονους στα track days που λαμβανω μερος.

Πριν τοποθετησω το διαφορικό κανονισα με φιλο μου που εχει ενα Ζ4Μ να μετρησουμε τα αμαξια και να ξαναμετρησουμε σε λιγες μερες κατω απο τις ιδιες συνθηκες για να δουμε διαφορες.
Γεμισαμε και δυο μεχρι τερμα τα ντεποζιτα, βαλαμε απο ενα συνοδηγο βαρους 80 κιλων στο αυτοκινητο και καναμε τις δοκιμες μας απο πρωτες και δευτερες ταχυτητες.

Υποψην οτι τα Ζ4Μ δεν εχουν επαφη με Μ3 Ε46. Ειναι αρκετα πιο γρηγορα γι αυτο ηθελα Ζ4Μ για αντιπαλο ουτως ωστε να ειμαστε κοντα για να βγουν καλυτερα συμπερασματα οταν αλλαξω εντός της εβδομαδας το διαφορικό.

Στο πατημα τωρα, το CSL ηταν μπροστα.

Θα ακολουθησουν βιντεακια αποψε, οπως και την επομενη εβδομαδα που θα ανανεωσω το θρεντ με βιντεακια του πατηματος υπο τις ιδιες συνθηκες αλλα 3.91 βήμα στο αμαξι μου.

Πειμενω και τις προβλεψεις σας
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-09-11, 16:57
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Το CSL με το Ζ4Μ έχουν ίδιο βάρος αρχικά? Όπως και οι κινητήρες είναι ΊΔΙΟΙ?

Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-09-11, 17:25
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Το Ζ4Μ ειναι περιπου 40 κιλα πιο ελαφρυ.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-09-11, 17:57
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Το πρωτο ανοιγμα απο δευτερες και τα αλλα με πρωτη ταχυτητα νομιζω
https://skydrive.live.com/?cid=f3f61...211C410DC!2490

θα δουμε τι θα γινει και με πιο κοντο διαφορικό, αν και νομιζω οτι ψηλά μπορει να με μαζεψει σε 2-3 μερες που θα ξαναπάμε.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-09-11, 18:13
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
το youtube δεν το ξερετε στην Κύπρο ????????

πως σκ@τα να το δω αυτό το πράγμα ??? θέλει λεει sing in και π@παριες ... κάνε ένα upload youtube ρεεεεεεεεεε
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-09-11, 18:16
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Κατεβασε το VLC (1 λεπτο κατεβενει) και θα τα δεις μεχρι να δουμε ποτε ο φιλος με το Ζ4 θα τα ανεβασει το youtube.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 21-09-11, 18:23
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
ποιό vlc ρε το link σε βγάζει σε microsoft official site ... και ζητάει sign in ... αίντεεεεεε
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 21-09-11, 18:24
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
οκ τοτε. θα του πω αποψε να τα ανεβασει στο youtube και θα τα ποσταρω.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 21-09-11, 18:36
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
παρε βιντεο
http://youtu.be/MZUPwZZ8DjY
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 21-09-11, 18:38
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
το Ζ πατάει ??? ... δεν υπάρχει επαφή Τσιφ έλα να σου κόψω την καργιέρα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.