Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-03-08, 22:34
Το avatar του χρήστη taou
taou Ο χρήστης taou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 200
taou is on a distinguished road
Thumbs down Πάλι πρόβλημα με το Compact μου $#$#%#$@

Καλησπέρα παιδιά. Έχω φτάσει στο αμήν μ' αυτό το Compact. Αν είναι δυνατόν 5 ετών αυτοκίνητο να μου βγάζει τόσα προβλήματα. Εδώ το TOYOTA του πατέρα μου 12 ετών και δεν έχει βγάλει ούτε τα μισά.

Έχουμε και λέμε λοιπόν.
Σήμερα το πρωί πάω στο αυτοκίνητο, βάζω μπροστά και πάω στην δουλειά. Όλα καλά έως εδώ. Το μεσημέρι που σχολάω, πάω να το βάλω μπροστά τίποτα. Βρε ξάνά, πάλι τίποτα. Η μπαταρία δεν είναι γιατί δίνει η μίζα. Κάτι άλλο είναι. Ρώτησαμε ένα γνωστό μάστορα BMWδάκια και λέει αισθητήρας στροφών. Τη σκ@τά αισθητήρας είναι πάλι αυτός; Επίσης μου είχε ανάψει εδώ και 1 εβδομάδα το λαμπάκι του κινητήρα και μου είχαν πει ότι είναι αισθητήρας λ.
Καμιά ιδέα;
__________________
Ή τραβιέσε όταν πρέπει ή τραβιέσε μια ζωή

Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-03-08, 22:49
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από taou Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά. Έχω φτάσει στο αμήν μ' αυτό το Compact. Αν είναι δυνατόν 5 ετών αυτοκίνητο να μου βγάζει τόσα προβλήματα. Εδώ το TOYOTA του πατέρα μου 12 ετών και δεν έχει βγάλει ούτε τα μισά.

Έχουμε και λέμε λοιπόν.
Σήμερα το πρωί πάω στο αυτοκίνητο, βάζω μπροστά και πάω στην δουλειά. Όλα καλά έως εδώ. Το μεσημέρι που σχολάω, πάω να το βάλω μπροστά τίποτα. Βρε ξάνά, πάλι τίποτα. Η μπαταρία δεν είναι γιατί δίνει η μίζα. Κάτι άλλο είναι. Ρώτησαμε ένα γνωστό μάστορα BMWδάκια και λέει αισθητήρας στροφών. Τη σκ@τά αισθητήρας είναι πάλι αυτός; Επίσης μου είχε ανάψει εδώ και 1 εβδομάδα το λαμπάκι του κινητήρα και μου είχαν πει ότι είναι αισθητήρας λ.
Καμιά ιδέα;
Φιλε συγγνωμη αλλα αφου σου αναψε το λαμπακι γιατι δεν το πηγες σε διαγνωστικο να το δεις?φιλικα παντα σου λεω οτι αμα καθεσαι και ρωτας τον καθε ενα θα ακους διαφορετικα πραγματα.μια εβδομαδα με αναμμενο λαμπακι δεν λεει.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-03-08, 22:50
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Έχει δίκιο ο φίλος, αν σου άναψε λαμπάκι δε φταίει το αμάξι.. Θα το είχες προλάβει χωρίς να σου μείνει!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-03-08, 07:04
Το avatar του χρήστη taou
taou Ο χρήστης taou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 200
taou is on a distinguished road
Μα στο διαγνωστικό το πήγα ρε παιδιά και μου είπε για τον αισθητήρα...
Τον είπα αν είναι κάτι επείγον και αν πρέπει να το αλλάξω και μου είπε όχι.
__________________
Ή τραβιέσε όταν πρέπει ή τραβιέσε μια ζωή

Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-03-08, 12:29
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από taou Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα στο διαγνωστικό το πήγα ρε παιδιά και μου είπε για τον αισθητήρα...
Τον είπα αν είναι κάτι επείγον και αν πρέπει να το αλλάξω και μου είπε όχι.
Απ'οτι φαινεται ηταν επειγον!!!Δεν ειναι τιποτα σοβαρο παντως.Κι εμενα μου'τυχε μαζι με αισθητηρα εκκεντροφορου
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-03-08, 13:52
Το avatar του χρήστη taou
taou Ο χρήστης taou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 200
taou is on a distinguished road
Γ@μώ τους αισθητήρες μου γ@μώ! Σ' όλο το αυτοκίνητο αισθητήρες έχει! Ας ελπίσουμε να μην είναι κάτι το σοβαρό, γιατί... άστα.
Εγώ στην αρχή είπα μήπως είναι μπαταρία, όμως η μπαταρία δίνει αλλά δεν κάνει το "τσαφ".
__________________
Ή τραβιέσε όταν πρέπει ή τραβιέσε μια ζωή

Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-03-08, 23:43
Το avatar του χρήστη taou
taou Ο χρήστης taou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 200
taou is on a distinguished road
Τελικά ρε παιδιά, μάλλον δεν είναι ο αισθητήρας. Την Δευτέρα είναι να το πάω στο συνεργείο και χθες το απόγευμα είπα να δοκιμάσω να το βάλω μπρος, μήπως και πάρει. Παω να το βάλω και πήρε. Το σβήνω, πάω να το ξαναβάλω και ξαναπέρνει. Πάω να το βάλω σήμερα το πρωί, πάλι τίποτα.

Ξέρει κανείς τι παίζει;
__________________
Ή τραβιέσε όταν πρέπει ή τραβιέσε μια ζωή

Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-03-08, 01:20
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
μάλλον χάλασε ..............

Μα ρε κολλητέ, πως φαντάζεσαι ότι μπορεί να απαντηθεί μια ερώτηση του στύλ ...... τι να φταίει ρε παιδιά που δε παίρνει μπρος ?

Γιατί δε φωνάζεις το bmw mobile service να το δει ?
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-03-08, 01:58
Το avatar του χρήστη propeller
propeller Ο χρήστης propeller δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Μηνύματα: 333
propeller is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από taou Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά. Έχω φτάσει στο αμήν μ' αυτό το Compact. Αν είναι δυνατόν 5 ετών αυτοκίνητο να μου βγάζει τόσα προβλήματα. Εδώ το TOYOTA του πατέρα μου 12 ετών και δεν έχει βγάλει ούτε τα μισά.

Έχουμε και λέμε λοιπόν.
Σήμερα το πρωί πάω στο αυτοκίνητο, βάζω μπροστά και πάω στην δουλειά. Όλα καλά έως εδώ. Το μεσημέρι που σχολάω, πάω να το βάλω μπροστά τίποτα. Βρε ξάνά, πάλι τίποτα. Η μπαταρία δεν είναι γιατί δίνει η μίζα. Κάτι άλλο είναι. Ρώτησαμε ένα γνωστό μάστορα BMWδάκια και λέει αισθητήρας στροφών. Τη σκ@τά αισθητήρας είναι πάλι αυτός; Επίσης μου είχε ανάψει εδώ και 1 εβδομάδα το λαμπάκι του κινητήρα και μου είχαν πει ότι είναι αισθητήρας λ.
Καμιά ιδέα;
πουλα το bmw και παρε ΤΟΥΟΤΑ 12ετιας
ειναι η μονη λυση
το ΤΟΥΟΤΑ ειχε 0 ηλεκτρονικα κ τα σημερινα αυτοκινητα εχουν χιλιαδες.
αυτο ισως απανταει μερικες αποριες σου
__________________

ετσι ξεκινησαν ολα...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-03-08, 10:03
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Δηλ, τα σημερινα TOYOTA δεν εχουν επανω ηλεκτρονικα?Γιατι δεν ειναι τοσο ευπαθη σε βλαβες? Ενταξει γουσταρουμε τα bmw και βγαζουμε γουστα, αλλα απο αξιοπιστια σε σχεση με την πρωτη εταιρια παγκοσμιως σε πωλησεις ουτε λογος.Συμφωνω βεβαια πως η συγκριση ενος σημερινου με ενα 12ετιας ειναι αδοκιμη.Ελα ομως που δεν χαλανε μονο τα ηλεκτρονικα.Ασε που "λ'' ειχε και το παλιο ΤΟΥΟΤΑ. Παντα με καλη διαθεση...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsambu : 16-03-08 στις 10:09
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.