Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-04-09, 22:13
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΘΥΡΟ

καλησπέρα παιδιά.
εδώ και 3-4 μέρες έχω παρατηρήσει ένα προβληματάκι ενοχλητικό και μετά απο πολύωρο ψάξιμο στο συνεργείο μου δε μπορέσαμε να βγάλουμε άκρη.
το πρόβλημα λοιπόν είναι το εξής.
καθώς το αμάξι κινείται με το παράθυρο ανοιχτό (είτε πολύ ανοιχτό είτε λίγο) περίπου απο τα 100 χιλ και πάνω , όταν πάω να κλείσω το παράθυρο , αφήνει κενό και δε γλύφει πάνω στα λάστιχα για να ασφαλίσει.
απο ότι καταλαβαίνω ο αέρας που παιρνάει δεν αφήνει το παράθυρο να εφαρμόσει και το μυαλό μου πάει στο μηχανισμό του παραθύρου οτι ίσως έφυγε ο όδηγος ή κάτι ξελασκάρισε και το τζάμι είναι λάσκα.
δυστηχώς όλα είναι καργαρισμένα και στη θέση τους και το περίεργο είναι οτι δε συνέβη κάτι για να προκλιθεί κάτι τέτοιο , δίνω ιδιαίτερη προσοχή στα τζάμια για το λόγο οτι δεν έχουν κάσα και μάλιστα σε σημείο εκτός απο μένα το αμάξι δεν το έχει πλένει κανείς άλλος γιατι θέλω να χειρίζομαι μερικά υποτιθέμενα ευαίσθητα μέρη όπως τα τζάμια μόνος μου για να είμαι σίγουρος πως δε θα γίνει καμιά χαζομάρα απο κανένα απρόσεκτο υπάλληλο σε πλυντήριο.
τες πα μη σας πρίζω παραπάνω , αν κάποιος γνωρίζει κάτι σας παρακαλώ ας γράψει

ευχαριστω πολυ.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-04-09, 22:46
Το avatar του χρήστη NICK BMW LOVER
NICK BMW LOVER Ο χρήστης NICK BMW LOVER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2008
Μηνύματα: 767
NICK BMW LOVER will become famous soon enoughNICK BMW LOVER will become famous soon enough
Το εκανε κ στου πατερα μου(ε46 κουπε),το διαπιστωσα κ εγω στο ταξιδι,καποια στιγμη,ακουγα θορυβο(αερα) απο το παραθυρο του οδηγου ενω υποτιθεται πως ηταν εντελως κλειστο,σταματησα,ανοιξα κ εκλεισα την πορτα και οκ,μετα μου το ξαναεκανε αλλη μια φορα,ανεβοκατεβασα το παραθυρο περιπου 2-3 φορες και ακουμπουσε κανονικα στα λαστιχακια κ δεν αφηνε κενο !Σε τελικη αναλυση,το κοιταξαν τοσες φορες οι μηχανικοι της αντιπροσωπειας αλλα δεν βγηκε ακρη...
__________________
Οποιος ειναι αλαζονας
οδευει παντα κατα μονας...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-04-09, 23:07
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
δυστηχώς στη δικιά μου τη περίπτωση το πρόβλημα φένεται μόνιμο μιας και το κάνει συνέχεια.
αν θέλω να κλείσει σωστά το παράυθυρο πρέπει να πέσω στα 80 χιλ όπου και να είμαι......
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-04-09, 01:19
Το avatar του χρήστη NICK BMW LOVER
NICK BMW LOVER Ο χρήστης NICK BMW LOVER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2008
Μηνύματα: 767
NICK BMW LOVER will become famous soon enoughNICK BMW LOVER will become famous soon enough
Μακαρι να ηξερα κατι παραπανω για τη συγκεκριμενη περιπτωση!
__________________
Οποιος ειναι αλαζονας
οδευει παντα κατα μονας...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-04-09, 12:21
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
φιλε μου για αυτα τα θεματα υπαρχουν και τα συνεργεια...
εδω τι περιμενεις να σου πουνε?
ουτε ο γιουρι γκελερ που επικοινωνει εξ' αποστασεως δεν θα μπορουσε να ξερει τι γινεται μεσα στο παραθυρο σου...
προτεινω εξουσιοδοτημενο.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-04-09, 14:34
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου για αυτα τα θεματα υπαρχουν και τα συνεργεια...
εδω τι περιμενεις να σου πουνε?
ουτε ο γιουρι γκελερ που επικοινωνει εξ' αποστασεως δεν θα μπορουσε να ξερει τι γινεται μεσα στο παραθυρο σου...
προτεινω εξουσιοδοτημενο.
όπως γράφω και στο αρχικό thread πείγα στο συνεργείο μου που είναι εξουσιοδοτημένο και όλα δείχνουν οκ.
είναι στο πιο κλειστή ρύθμιση και οι οδηγεί είναι πολά καλά σφυγμένοι.
δε ζητάω τον κάλχα .
απλά κάποιον που να του έχει τύχει και πώς το έλυσε.
ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-04-09, 14:49
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
δυστυχως στη θεσσαλονικη δεν ξερω καποιον να σου προτεινω.
μονο καποιον να μην σου προτεινω (παπαδοπουλος).
αν πηγες εκει και δεν βρηκαν τιποτα, δεν θα μου εκανε εντυπωση...
αν ειναι ετσι, δοκιμασε καποιο αλλο.
αλλιως επιστολη στη Bmw Hellas.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-04-09, 14:54
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
μπα όχι δε παω παπαδόπουλο και γενικά σε αντιπρωσοπείες.
είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το συνεργείο που πάω άλλα δυστηχώς σε αυτό το θέμα σηκώνουν τα χέρια ψηλά.
το μόνο σίγουρο απο ότι μου είπαν είναι πως δε θέλει τπτ άλαγμα απο τη πόρτα όλα είναι σε άριστη κατάσταση (οδηγοί απο τζάμια , όλες οι βίδες είναι καλά σφιγμένες , κτλ).
τι να πώ είναι πάντως πολύ σπαστικό......
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-04-09, 15:06
Το avatar του χρήστη Sokin M3
Sokin M3 Ο χρήστης Sokin M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-04-2008
Μηνύματα: 473
Sokin M3 will become famous soon enough
και εμενα μου ακουγεται αλλα περισσοτερο οταν ειμαι πανω απο τα 230χλμ........ειδικα στα 280 λες και δεν εχω παραθυρο........δεν διορθωνεται με τιποτα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-04-09, 16:06
Το avatar του χρήστη NICK BMW LOVER
NICK BMW LOVER Ο χρήστης NICK BMW LOVER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2008
Μηνύματα: 767
NICK BMW LOVER will become famous soon enoughNICK BMW LOVER will become famous soon enough
Ασε το δουλεμα Νικο!Οχι σε μεγαλες ταχυτητες,ακουγοταν και σε μικρες ταχυτητες(επειδη πας ταξιδι δεν σημαινει οτι ολη την ωρα εισαι τερμα γκαζι) κ οντως δεν πατουσε καλα στα λαστιχακια της πορτας!
__________________
Οποιος ειναι αλαζονας
οδευει παντα κατα μονας...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.