Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-06-09, 10:07
dimtzi Ο χρήστης dimtzi δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 07-06-2009
Μηνύματα: 6
dimtzi is on a distinguished road
Αποσταση κλειδωματος ξεκλειδωματος E90

Καλημερα σε ολους ειμαι καινουριος στο forum και νεος ιδιοκτητης BMW. Το αυτοκινητο το εχω 20 μερες, την πρωτη εβδομαδα το κλειδι για να κλειδωσει και να ξεκλειδωσει δουλευε απο ικανοποιητικη αποσταση (7-8 μετρα αποσταση) εδω και δεκα μερες περιπου για να ξεκλειδωσω και να κλειδωσω το αμαξι πρεπει να ειμαι στο ενα μετρο, οπως καταλαβαινετε αυτο ειναι λιγο αβολο διοτι θελω να ανοιξω το αμαξι απο το μπαλκονι για να παρει κατι η γυναικα μου και δεν γινεται, θελω να βρω το αμαξι μεσα σε παρκινγκ και παλι δεν γινεται(στο Mall ειδικα που ειναι χαος). Αν καποιος εχει καποια λυση πριν παω στην BMW παρακαλω να με βοηθησει.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-06-09, 10:18
scania124 Ο χρήστης scania124 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-11-2007
Μηνύματα: 568
scania124 will become famous soon enough
πω πω ρε φιλε εχω το ιδιο προβλημα ακριβως.σε Ε90 ,ας μας πουν και οι υπολοιποι αν εχουν το ιδιο προβλημα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-06-09, 12:15
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Τα ίδια και με το δικό μου Ε46...Μόνο που άλλες φορές ξεκλειδώνει απο μακριά και άλλες πρέπει να πάω στο μέτρο...

Aρχικά πιστεύω ότι μάλλον φταίνε οι μπαταρίες του τηλεκοντρόλ,αλλά για να δούμε αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-06-09, 12:58
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Αν κρατήσετε λίγη ώρα παραπάνω το κουμπάκι δεν πιάνει? 1-2 δευτερόλεπτα δηλαδή
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-06-09, 12:59
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κρατήσετε λίγη ώρα παραπάνω το κουμπάκι δεν πιάνει? 1-2 δευτερόλεπτα δηλαδή
Χμ...Αυτό δεν το έχω κοιτάξει...Πάντως εμένα με ένα κλικ πάντα έπιανε...Τώρα τελευταία μου κάνει νερά...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-06-09, 13:02
Το avatar του χρήστη Dathanaso
Dathanaso Ο χρήστης Dathanaso δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-10-2008
Μηνύματα: 381
Dathanaso will become famous soon enough
Ε46

Η Μπαταρια δεν φταιει σίγουρα διοτι φορτιζει μονο με εναν τροπο οταν εχεις το κλειδι στη μιζα και οδηγεις.Μαλλον η γωνια που εχει οπτικη επαφη παιζει ρολο.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-06-09, 13:04
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Εμένα μου το κάνει με το Merc όταν είναι παρκαρισμένο πίσω απο το σπίτι (5-6 μέτρα) και μεσολαβεί η γωνία του τοίχου. Όταν το κρατήσω ελάχιστα κρατημένο βλέπω το φως απο τα φλάς του κλειδώματος που αναβουν...
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 07-06-09, 13:09
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DATHANASO Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Μπαταρια δεν φταιει σίγουρα διοτι φορτιζει μονο με εναν τροπο οταν εχεις το κλειδι στη μιζα και οδηγεις.Μαλλον η γωνια που εχει οπτικη επαφη παιζει ρολο.
Για τα παιδιά με το Ε90 εντάξει...Αλλά το δικό μου κλειδί είναι πλέον 8-ετίας αν το καλοσκεφτούμε...2001 Φεβρουάριο και τώρα έχουμε 2009 Ιούνιο...Οπότε εγώ στην μπαταρία το ρίχνω...Είμαστε σύμφωνοι ότι φορτίζει πάνω στη μίζα,όμως κάποια στιγμή όλες οι επαναφορτιζόμενες μπαταρίες χάνουν...

Το θέμα είναι ότι τουλάχιστον στα Ε46 κλειδιά υπάρχει θέμα με τη μπαταρία στο αν αλλάζεται ή όχι και οι απόψεις διίστανται...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 07-06-09, 15:01
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Θα σας αναφέρω ανάλογη εμπειρία μου με after market αντικλεπτικό. Λοιπόν, μετά από 10+ χρόνια χρήσης, άρχισε σταδιακά και ανεπαίσθητα να μειώνεται η εμβέλεια του τηλεχειριστηρίου. Μετά από άλλα 2 - 3 χρόνια, άλλοτε έπιανε στα 2 - 3 μέτρα και άλλοτε ακουμπιστά πάνω στο καπώ και στο τέλος μετά από 10 - 15 προσπάθειες. Μπαταρία είχα αλλάξει χωρίς αποτέλεσμα. Είχα δοκιμάσει επίσης με το δεύτερο τηλεχειριστήριο, πάλι χωρίς βελτίωση. Στο τέλος πήγα στο service της εταιρίας. Μου άλλαξαν δέκτη σημάτων τηλεχειρισμού (βρίσκεται μέσα στο σώμα της κεντρικής μονάδας / σειρήνας). Τώρα το αντικλεπτικό οπλίζει / αφοπλίζει από 10 - 15 μέτρα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 07-06-09, 15:36
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Πολλες φορες φταιει και ο καιρός! Επηρεάζει. Οπως επίσης και οι παρεμβολες.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.