Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-09-11, 17:25
πζλοψο Ο χρήστης πζλοψο δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 01-09-2011
Μηνύματα: 8
πζλοψο is on a distinguished road
αγορα Χ5 μτχ

Παράθεση:
kalispera paidia.

skeftomai thn agora metaxirismenou x5 dioti ton teleutaio kairo ekana polla ta3idia me ena x5 3,0 automato 2001 montelo k para ta xronia tou htan katapliktiko k m arese polu.skeftomai gia kati antistoixo.to poso p dia8etw einai mexri 15 me 18.000.na protimisw automato i manual?oso gia ta kivika lew gia to 3.0 venzini.ti prepei na prose3w gnk k oti leptomereia k simvouli exete na m peite kalodexoumenh.
euxaristw.
Kαλησπέρα παιδιά ,

σκέφτομαι την αγορά μεταχειρισμένου Χ5 διότι τον τελευταίο καιρό έκανα πολλά ταξίδια με ένα Χ3 3.0 αυτόματο 2001 μοντ. και παρά τα χρόνια του ήταν καταπληκτικό και μου άρεσε πολύ. Σκέφτομαι για κάτι αντίστοιχο. Το ποσόν που διαθέτω είναι μέχρι 15 με 15 χιλ. Να προτιμήσω αυτόματο ή μάνουαλ ? 'Όσο για τα κυβικά λέω για 3.0 βενζίνη. Τι πρέπει να προσέξω γενικά ? και ότι λεπτομέρεια ή συμβουλή έχετε να πείτε καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ


ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ... ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΣΕ GREEKLISH ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ

Ευάγγελος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVANGELOS : 01-09-11 στις 19:25
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-09-11, 19:27
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Για μένα Χ5 καλύτερα steptronick ... κατά τα άλλα τα μετά facelift μοντέλα (νομίζω 2004) με τον Μ54 B30 είναι πάρα πολύ καλά ...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-09-11, 20:04
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Φίλε, οδήγησες x3 3.0 και σου άρεσε πάρα πολύ και θες να αγοράσεις x5??

Oδήγησε το x5 που θες να πάρεις αρκετά, μήπως και δεν σου αρέσει τόσο πολύ (ξέρω εγω? γουστα ειναι αυτά...)

Έξοδα συντήρησης κλπ τα έχεις συνυπολογίσει? (πιθανά προβλήματα κλπ που μπορει να βγάλει όντας μεταχειρισμένο, κόστος αλλαγής ελαστικών, κόστος service, συνηθισμένων βλαβών, κόστος ανταλλακτικών, κόστος επισκευής αυτόματου κιβωτίου αν βγάλει πρόβλημα κλπ)


Με το καλό, να το ευχαριστηθείς ότι και αν πάρεις.


Υ.Γ σου μαύρισα την καρδιά (χεχε) αλλά καλύτερα να προβληματιστείς τώρα παρά αύριο....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-09-11, 21:45
Lambros Ο χρήστης Lambros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 294
Lambros is on a distinguished road
X5 οδήγησε απλά το κείμενο στα ελληνικά έχει κάποια λαθάκια.Δες το αρχικό κείμενο που είναι σε greeklish και θα καταλάβεις τί εννοώ!
__________________
Member of RAA (Rulesss Approved Association)
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-09-11, 22:14
πζλοψο Ο χρήστης πζλοψο δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 01-09-2011
Μηνύματα: 8
πζλοψο is on a distinguished road
συγνωμη πρωτη φορα γραφω εδω.ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα εχω ακρη απο συγγενη π μενει αμερικη κ εχει το Χ5 εδω ελλαδα για μονο οταν ερχεται.το 3,0 αυτοματο 2004 μοντελο με περιπου 46.000 χλμ κ το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.αν κ ξερω οτι η συντηρηση κ αν παθει κ καμια βλαβη θα με βρει βουη,αλλα ειναι ωραιο το τιμημενο.ερωτας με την πρωτη βολτα!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-09-11, 22:23
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
αμα το φυσας το χρημα παρτο...αλλα να ξερεις το δυσκολο δ ειναι η αγορα αλλα η συντηρηση!το εχεις ψαξει ποσο κανουν τα αναλωσιμα;πχ ελαστικα;πρεπει να κανουν ενα μηνιατικο να ξερεις
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-09-11, 22:37
πζλοψο Ο χρήστης πζλοψο δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 01-09-2011
Μηνύματα: 8
πζλοψο is on a distinguished road
κοιτα το χρημα δν το φισαω αλλα επειδη ειμαι πιτσιρικας οτι βγαζω απο την δουλεια μ μενει το 75 % περιπου κ περισσοτερο.δν εχω εξοδα τπτ κ ουτε προκειτε να εχω τα επομενα 3- 4 χρονια θελω να πιστευω.απο την αλλη εχω εναν καλο φιλο π εχει συνεργειο κ ειδικευεται στα suv γτ κ ο ιδιος εχει κατι αντιστοιχο.θα το σκεφτω πολυ καλα παντως ευχαριστω για τις συμβουλες.
α κατι ακομα αν κ ειναι σε καλη κατασταση απο οτι μ εχουν πει τι να κοιταξω πανω κατω τι προβληματα βγαζουν απο 2002 εως 2004-2005 τα χ5 κ ειδικα τα 3,0 auto?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-09-11, 22:51
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από πζλοψο Εμφάνιση μηνυμάτων
κοιτα το χρημα δν το φισαω αλλα επειδη ειμαι πιτσιρικας οτι βγαζω απο την δουλεια μ μενει το 75 % περιπου κ περισσοτερο.δν εχω εξοδα τπτ κ ουτε προκειτε να εχω τα επομενα 3- 4 χρονια θελω να πιστευω.απο την αλλη εχω εναν καλο φιλο π εχει συνεργειο κ ειδικευεται στα suv γτ κ ο ιδιος εχει κατι αντιστοιχο.θα το σκεφτω πολυ καλα παντως ευχαριστω για τις συμβουλες.
α κατι ακομα αν κ ειναι σε καλη κατασταση απο οτι μ εχουν πει τι να κοιταξω πανω κατω τι προβληματα βγαζουν απο 2002 εως 2004-2005 τα χ5 κ ειδικα τα 3,0 auto?
Συγγνώμη ρε φίλε..
Εγώ λέω οτι βγάζεις 2500 καθαρά στο χέρι.. (έτσι αυθαίρετα το λέω..)
Δε σου φτάνουν για αυτό το αυτοκίνητο..
Αν βγάζεις 6.000 καθαρά στο χέρι, είσαι τσίμα τσίμα..
(αν θές την αποψη μου)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-09-11, 23:00
πζλοψο Ο χρήστης πζλοψο δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 01-09-2011
Μηνύματα: 8
πζλοψο is on a distinguished road
3000 χιλιαρικα το μηνα δλδ δν φτανουν?γτ τοσα πολλα ρε φιλε?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-09-11, 23:16
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
ωρμα σε ενα φτηνο και καλο
στα χ5 υπαρχουν ευκαιριες
γιατι απλα δεν τα προτιμανε..
για την συντηρηση υπολογισε χοντρα ψιλα 17 λιτρα στα 100... οχι οτι δεν παει πιο κατω
απλα να μην πεσεις εκτος προηπολογισμου

λαστιχα καθε δυο χρονακια 1500 ευροπουλα εισαι οκ
αν υποθεσουμε οτι με το που το παρεις και ειναι συνεμπλοκ και ολα τα μηχανικα οκ
ενα πληρες σερβις εισαι στα 8-9 κατοσταρικα πραγμα που θα ξαναγινει χοντρικα σε 25 χιλιαδες χιλιομετρα ( μπουζι / βαλβολινες υπολογιζε καθε 50-75 χιλιαδες χιλιομετρα)
και καθε 10.000 χιλιομετρα μονο λαδακι δηλαδη 180 ευρο χονδρικα χοντρικα τιμες αντιπροσοπιας
αν υποθεσουμε οτι θα παρεις ενα καλο και οχι σκισμενο κακοσυντηρημενο και ζημιαρικο
τοτε 1000 ευρο τον χρονο εξοδα εισαι οκ ( σερβις και οτι αλλο χρειαζεται)
βαλε ασφαλιες και τελη κυκλοφοριας, αυτα τα βγαζεις και μονος σου να δεις ποσα ειναι

και υπολογισε και βενζινες για ποσα χιλιομετρα θα κανεις το χρονο και εισαι ετοιμος




αν τωρα δεν παρεις το ταδε αμαξη μην τυχον βγαλη ζημια ε αμα ειναι ετση ας μην περνει κανεις ασους και τριαρια που ειναι ολη την ωρα για ρεταρισματα και δινουν πιο πολλα απο καπιον με μεγαλυτερο και παλιοτερο αμαξη


γνωμη μου ολα αυτα χωρις να παρω κανεναν στο λαιμο μου
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.