Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-05-12, 20:56
Andreasz3 Ο χρήστης Andreasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-01-2012
Μηνύματα: 25
Andreasz3 is on a distinguished road
βεντιλατερ

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω αν το βεντιλατερ δουλευει συνεχεια στα bmw (Z3) ανεξαρτητως θερμοκρασιας και αν υπαρχουν 2 σκαλες ταχυτητας?Επισεις μεχρι ποιο σημειο του παγουριου του ψυγειου πρεπει να ειναι συμπληρωμενο με παραφλου?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-05-12, 21:29
sakis4paok Ο χρήστης sakis4paok δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Μηνύματα: 330
sakis4paok will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω αν το βεντιλατερ δουλευει συνεχεια στα bmw (Z3) ανεξαρτητως θερμοκρασιας και αν υπαρχουν 2 σκαλες ταχυτητας?Επισεις μεχρι ποιο σημειο του παγουριου του ψυγειου πρεπει να ειναι συμπληρωμενο με παραφλου?
Δε δουλευει συνεχεια πρεπει να πιασει μια θερμοκρασια.Εχει 2 τατυτητες
τη μικρη και τη μεγαλη που δουλευει απευθειας οταν βαζεις κλιματισμο.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-06-12, 21:59
Andreasz3 Ο χρήστης Andreasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-01-2012
Μηνύματα: 25
Andreasz3 is on a distinguished road
Καλησπερα στο forum.Ξερει κανεις αν το z3 εχει ξεχωριστο βεντιλατερ για το air condition ή υπαρχει μονο ενα;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-07-12, 14:04
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα στο forum.Ξερει κανεις αν το z3 εχει ξεχωριστο βεντιλατερ για το air condition ή υπαρχει μονο ενα;
το δικο μου ενα εχει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 02-07-12 στις 14:31
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-07-12, 20:13
sakis4paok Ο χρήστης sakis4paok δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Μηνύματα: 330
sakis4paok will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα στο forum.Ξερει κανεις αν το z3 εχει ξεχωριστο βεντιλατερ για το air condition ή υπαρχει μονο ενα;
Ενα εχεις το οποιο δουλευει οταν πιασει θερμοκρασια.Με το a/c δουλευει η μεγαλη σκαλα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-07-12, 07:12
Andreasz3 Ο χρήστης Andreasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-01-2012
Μηνύματα: 25
Andreasz3 is on a distinguished road
Παιδια εχτες πηγα σε ενα συνεργειο να δω τι γινεται και μου ειπαν οτι κανονικα πρεπει να εχει και δευτερο βεντιλατερ για το air contition για το δικο μου γιατι το βεντιλατερ του ψυγειου της μηχανης ειναι υδραργυρικο.Γινεται κ αυτο που λετε αν βαλω ηλεκτρικο βεντιλατερ με δυο σκαλες.Περιμενω να μου πει προσφορα και για τις δυο περιπτωσεις για να καταληξω..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-07-12, 12:06
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
ποιο μοτερ φορας???
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-07-12, 13:28
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια εχτες πηγα σε ενα συνεργειο να δω τι γινεται και μου ειπαν οτι κανονικα πρεπει να εχει και δευτερο βεντιλατερ για το air contition για το δικο μου γιατι το βεντιλατερ του ψυγειου της μηχανης ειναι υδραργυρικο.Γινεται κ αυτο που λετε αν βαλω ηλεκτρικο βεντιλατερ με δυο σκαλες.Περιμενω να μου πει προσφορα και για τις δυο περιπτωσεις για να καταληξω..
αν καταλαβα καλα,,,φορας υδραργυρικο βεντιλατερ κ ταυτοχρονα εχεις κ a/c.χωρις να εχεις το βεντιλατερ του a/c????(το οποιο ειναι ηλεκτρικο)η δεν καταλαβα καλα η στο αμαξι σου κατι δεν παει καλα!παντως αν διαθεσεις λεφτα ολα γινονται. κ υπαρχουν κ αλλα βεντιλατερ στην αγορα που ισως κανουν την ιδια δουλεια που θες.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-07-12, 14:00
Andreasz3 Ο χρήστης Andreasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-01-2012
Μηνύματα: 25
Andreasz3 is on a distinguished road
Το m44 φοραω το 1.9 is.Το αμαξι το εχω εξι μηνες και τωρα καταλαβα οτι απο τρακαρισμα που ειχε φαει λειπει το βεντιλατερ του aircontition.Εκτος απο αυτο εχει χαλασει και το υδραργυρικο.Μου ειπαν οτι μπορω να καταργησω το υδραργυρικο και να βαλω στη θεση του το ηλεκτρικο ωστε να γλειτωσω λεφτα.Λετε να εχω προβλημα λογω οτι ειναι 1900cc?Εννοω να μη μπορει να κατεβασει τη θερμοκρασια οταν ανοιγω ταυτοχρονα το aircontition.Οποιος ξερει κατι ας βοηθησει!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 03-07-12, 16:43
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το m44 φοραω το 1.9 is.Το αμαξι το εχω εξι μηνες και τωρα καταλαβα οτι απο τρακαρισμα που ειχε φαει λειπει το βεντιλατερ του aircontition.Εκτος απο αυτο εχει χαλασει και το υδραργυρικο.Μου ειπαν οτι μπορω να καταργησω το υδραργυρικο και να βαλω στη θεση του το ηλεκτρικο ωστε να γλειτωσω λεφτα.Λετε να εχω προβλημα λογω οτι ειναι 1900cc?Εννοω να μη μπορει να κατεβασει τη θερμοκρασια οταν ανοιγω ταυτοχρονα το aircontition.Οποιος ξερει κατι ας βοηθησει!!!
φιλε ανδρεα μην αγχωνεσαι!!!(χαλασε το υδραργυρικο,πως)?καταρχην πρεπει να βρεις κ να βαλεις το ηλεκτρικο βεντιλατερ.πριν το αγορασεις να σιγουρευτεις οτι δουλευουν κ οι δυο σκαλες κ οτι δεν εχει φαει κανενα ρουλεμαν ωστε μην γρατζουναει.επειτα ειναι θεμα του ηλεκτρολογου να συνδεσει σωστα τις βαλβιδες ετσι ωστε να περνει το βεντιλατερ πρωτη σκαλα με την πρωτη βαλβιδα (θερμοκρασιας νερου) κ δευτερη σκαλα με την δευτερη βαλβιδα (θερμοκρασιας νερου).οταν θα ανοιγεις το a/c θα κομπλαρει κατευθειαν η δευτερη σκαλα,,,με την λογικη να ψυχει το ψυγειο του a/c αλλα σ΄σενα (οπως κ σε μενα) θα ψυχει κ το αυτοκινητο ταυτοχρονα.αυτο δεν δημιουργει προβλημα πουθενα.απλα κατα την δικη μου γνωμη μην πας σε τυχαιο ηλεκτρολογο,να πας σε συνεργειο ή σε ανθρωπο που εχει δουλεψει το αμαξι κ θα ξερει ακριβως που να κοψει κ που να ραψει.ελπιζω να βοηθησα...
Υ.Γ.επιφυλλασομαι για το αν σε ΄σενα μπορει να γινει ετσι ακριβως οπως περιγραφω παραπανω.μηπως κατι αλλαζει ....οποιος ξερει κατι παραπανω ας αναφερει.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GIANNHS M : 03-07-12 στις 16:46
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.