PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαρακια στο καπο μαλλον με προκα......


xaris318
20-01-08, 21:17
Ευχομαι να συμβει σε κανενα φιλο ....
μετα απο 23 χρονια που οδηγαω αυτοκινητο συνεβη εχθες .Καποιος###μ542452ας ανεγκεφαλος το εκανε .....δεν εχω λογια να πω.
μηπωσ κσερει κανενας πως μπορω να την καλυψω γιατι το αμαξι παροτι 7ετιας
παραμενει αβαφτο..ακουσα καπου για κατι μεμβρανες αυτοκολητες που τισ κολλας
και μετα το τριβεισ ??????
Αν κσερει κατι κανεις υποχρεως...

Ειμαι καινουργιοσ στο φορουμ και εχω εκπλαγει που ειπαρχουν και αλλοι σαν και μενα που σκεπτοτενται τα ιδια πραγματα...

ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ...ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΛΙ ΔΟΥΛΕΙΑ

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

ΧΑΡΙΣ

drohos
20-01-08, 21:29
Ευχομαι να συμβει σε κανενα φιλο ....

να σε καλά φιλε :P
τα αυτοκόλλητα θα φαίνονται στο καπό ίσως και περισσότερο από ότι η γρατζουνιά,αν θέλεις να το βάψεις τοπικά και όχι όλο το καπό καλύτερα να πας σε μια από τις εταιρίες που κάνουν μικροεπισκευές chips away κτλ

xaris318
20-01-08, 21:49
ΣΑΦΟΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ (ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΕΙ)...........

ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΠΙΚΕΣ ΒΑΦΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΒΑΨΩ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΠΩ ΓΙΑΤΙ ΠΙΑΝΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΤΩ ( ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΙΚΕ Ο ΜΑ.....Σ)

ΑΥΤΑ....

stelmaniac
20-01-08, 22:39
Ε, ναι.Απ το να δωσεις 50-60 για να βαψεις τη γραμμη, δινεις 100 και βαφεις το καπω και ησυχαζεις (ησυχαζεις??)!!!!!

Geo_3D
20-01-08, 23:41
Πρωτα απ'ολα μην γραφεις με κεφαλαια,κανονας του φορουμ
Λοιπον...σαν υστατη λυση ειναι η ολοκληρωτικη βαφη του καπω σου.
Σαν καλυτερη "προχειρη" λυση ειναι η τοπικη βαφη.
Επισκεψου καποιο καταστημα που ασχολειται με τετοια πραγματα (πχ. Cheeps Away) και ρωτησε τους τι μπορουν να σου κανουν

E12 520
21-01-08, 01:24
ΣΑΦΟΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ (ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΕΙ)...........

ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΠΙΚΕΣ ΒΑΦΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΒΑΨΩ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΠΩ ΓΙΑΤΙ ΠΙΑΝΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΤΩ ( ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΙΚΕ Ο ΜΑ.....Σ)

ΑΥΤΑ....

Βάψτο όλο να τελειώνεις μία και καλή....

Μήν μπλέκεσαι με τοπικά μπαλώματα γιατί πολλες φορές καταλλήγουν σε αποτυχία....

Ολικη βαφή...προσωπική μου γνώμη....

panagiotisE46ci
21-01-08, 20:12
σου ευχωμαι να μην σου τυχη ξανα κατι τετοιο.Η καλλητερη λυση ειναι αυτη που λενε τα παιδια παραπανο σε καποιο chips away αλλα εχω αμφιβολια γιατι δεν ειμαι σιγουρος οτι αναλβανουν καπο και οροφες.Παντος για το καπο στο spano το καλοκαιρι που ειχα πει 250 ευρω για 2 λακουβιτσες απο πετρες και ενα βαθουλομα κατο απο το σημα μαζι με βαψιμο.Δεν ξερω αν ειναι λιγα η πολλα αλλα προτημησε σε καποιο βαφεα να το αναλαβει ολοκληρο το καπο και οχι μπαλομα με αυτοκολητα και βαφη

ALEX73
21-01-08, 20:24
ΧΑΡΗ...Μην στεναχωριεσαι,ολα πληρωνονται...

ΓΙΑΝΝΗΣ
22-01-08, 07:40
σου ευχωμαι να μην σου τυχη ξανα κατι τετοιο.Η καλλητερη λυση ειναι αυτη που λενε τα παιδια παραπανο σε καποιο chips away αλλα εχω αμφιβολια γιατι δεν ειμαι σιγουρος οτι αναλβανουν καπο και οροφες.Παντος για το καπο στο spano το καλοκαιρι που ειχα πει 250 ευρω για 2 λακουβιτσες απο πετρες και ενα βαθουλομα κατο απο το σημα μαζι με βαψιμο.Δεν ξερω αν ειναι λιγα η πολλα αλλα προτημησε σε καποιο βαφεα να το αναλαβει ολοκληρο το καπο και οχι μπαλομα με αυτοκολητα και βαφη
συμφωνω, νομιζω οτι ειναι η καλυτερη λυση.

Thronos
22-01-08, 08:07
Βαψτο ολο σε ενα τοπικο φανοποιειο αλλωστε τα ιδια θα σου παρουν πανω κατω και αυτοι με τις τοπικες βαφες που τους θεωρω κλεφτες.

xaris318
22-01-08, 08:40
Eυχαριστω παιδια ακομα στον φιλο με το καλο χιουμορ .....
Ελπιζω να μη σου τυχη φιλε Αλεξ...

Υστερα απο προσωπικη εκτιμηση & ερευνα καταληξα τελικα με την κανονικη βαφη στην bmw....

thanasis525
22-01-08, 09:22
δεν χρειαζεται να πας σε καταστημα BMW για να το βαψεις γιατι θα σε ξηλωσουν κανονικα... πηγαινε σε καποιον φαρνατζη... θα σου κανει και καλυτερη δουλεια και με λιγοτερα χρηματα...!!!

Babis_Compact
22-01-08, 10:38
δεν χρειαζεται να πας σε καταστημα BMW για να το βαψεις γιατι θα σε ξηλωσουν κανονικα... πηγαινε σε καποιον φαρνατζη... θα σου κανει και καλυτερη δουλεια και με λιγοτερα χρηματα...!!!

Με λιγότερα χρήματα ναι, 99% θα πληρώσει λιγότερο. Αλλά γιατί οπωσδήποτε καλύτερη δουλειά? Υπάρχουν εξουσιοδοτημένα στα οποία οι φανοποιοί είναι πολύ καλοί μάστορες!