PDA

Επιστροφή στο Forum : E36 318is


mixalhs
12-02-08, 23:09
Μοντελο του '98...μετατροπη απο 316!
98.000 km
Τιμη 14.000 ευρω
Το αυτοκινητο δεν ειναι δικομου οποτε δεν ξερω απ'εξω ολα τα εξτρα.
Φοραει ρυθμιζομενες αναρτησεις,καινουργιο σαλονι,εχει a/c ,καινουργια λαστιχα.
Για περισσοτερες πληροφοριες ,ερωτησεις..... πμ!!

saikoE39
12-02-08, 23:40
Και δεν ειναι γνησιο....και 14.000........δυσκολο....
9.000-10.000 το πολυ........!!!!!!!!!

stelmaniac
13-02-08, 00:18
Και δεν ειναι γνησιο....και 14.000........δυσκολο....
9.000-10.000 το πολυ........!!!!!!!!!
Aκριβως, και μαλιστα υπαρχουν αρκετα σ αυτη την τιμη.:search:

E12 520
13-02-08, 00:20
Και δεν ειναι γνησιο....και 14.000........δυσκολο....
9.000-10.000 το πολυ........!!!!!!!!!

Πολυ ωραιο αυτοκινητο και εχει καταπληκτικο σαλονι!
Ειναι οντως λιγο ακριβο αλλα παρ'ολα αυτα καλοπουλητο να ειναι οσο και να το δωσει!:smokin:

Libanner
13-02-08, 13:46
Χωρίς να θέλω να χαλάσω την αγγελία.Είναι λίγο ακριβό όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω,αν φανταστείς οτι πουλιούντε μετατροπές σε 25αρι και δύσκολα πιάνουν πάνω απο 10000.

GOLF GTI 20VT
14-02-08, 20:16
Και δεν ειναι γνησιο....και 14.000........δυσκολο....
9.000-10.000 το πολυ........!!!!!!!!!

+1 δυστυχως...

panagos_77
17-02-08, 15:54
Σαν υποψήφιος αγοραστής το κρίνω πανάκριβο. Καταλαβαίνω τη θέση του πωλητή, αλλά άνοιξε καμιά εφημερίδα πριν βάλεις την τιμή..

mixalhs
17-02-08, 17:55
Σαν υποψήφιος αγοραστής το κρίνω πανάκριβο. Καταλαβαίνω τη θέση του πωλητή, αλλά άνοιξε καμιά εφημερίδα πριν βάλεις την τιμή..

Ο ανθρωπος τοσα ζηταει δεν ζητησε την γνωμη σου αν ειναι ακριβο η φτηνο...αν δεν καταλαβες αγγελια ειναι οχι θεμα συζητησης.
Δεν σε αναγκαζει κανεις να το αγορασεις!!!!
Αυτα τα καταλαβαινω την θεση του πωλητη ......΄λογια του αερα!
Για να ζηταει τοσα η' ταπας ειναι η' το αυτοκινητο εχει πραγματα πανω που φτανουν την τιμη του εκει πανω!
Ερχομαι και σε ρωταω...ξερεις το αυτοκινητο και μιλας?Γιατι αν το ξερεις να παμε στα πιο βαθια αλλιως αν δεν το ξερεις και μιλας ετσι επειδη ανοιξες μια εφημεριδα και ειδες 20 τιμες τοτε σε αφηνω στον κοσμο σου!

14.000 θελει αν ενδιαφερει καποιον π.μ αλλιως τσαμπα καθεστε και γραφετε πολλα ειναι κτλπ
ΑΓΓΕΛΙΑ ΕΙΝΑΙ !!!!

Και τωρα που το ξανασκεφτομαι εφημεριδακια...αμα ανοιξεις μια εφημεριδα και δεις μια αγγελια και ζηταει πολλα το περνεις τηλεφωνο και του λες πολλα ειναι????Γιατι μου τα Ζαλιζετε??

saikoE39
17-02-08, 19:10
Ο ανθρωπος τοσα ζηταει δεν ζητησε την γνωμη σου αν ειναι ακριβο η φτηνο...αν δεν καταλαβες αγγελια ειναι οχι θεμα συζητησης.
Δεν σε αναγκαζει κανεις να το αγορασεις!!!!
Αυτα τα καταλαβαινω την θεση του πωλητη ......΄λογια του αερα!
Για να ζηταει τοσα η' ταπας ειναι η' το αυτοκινητο εχει πραγματα πανω που φτανουν την τιμη του εκει πανω!
Ερχομαι και σε ρωταω...ξερεις το αυτοκινητο και μιλας?Γιατι αν το ξερεις να παμε στα πιο βαθια αλλιως αν δεν το ξερεις και μιλας ετσι επειδη ανοιξες μια εφημεριδα και ειδες 20 τιμες τοτε σε αφηνω στον κοσμο σου!

14.000 θελει αν ενδιαφερει καποιον π.μ αλλιως τσαμπα καθεστε και γραφετε πολλα ειναι κτλπ
ΑΓΓΕΛΙΑ ΕΙΝΑΙ !!!!

Και τωρα που το ξανασκεφτομαι εφημεριδακια...αμα ανοιξεις μια εφημεριδα και δεις μια αγγελια και ζηταει πολλα το περνεις τηλεφωνο και του λες πολλα ειναι????Γιατι μου τα Ζαλιζετε??
Μιχαλιο....φιλικα........
Αλλα με 14.000 περνεις μετατροπη 325...η και γνησιο σε τρελη κατασταση....!!!!!!
Εδω ειμαστε φορυμ και μπορουμε να λεμε την αποψη μας....αλλιως θα ηταν χρυση ευκαιρια το φορουμ...δεν ποσταρει κανεις...κοιταει..και τπτ αλλο...!!!!!


Σκεψου να εβαζα εγα αγγελια το δικο μου 25.000 ευρω.....???????
Εσυ που εχεις το ιδιο οχημα και ξερεις που παιζουν οι τιμες...ανεφ ποιοτητας κλπ...
Δεν θα μου ελεγες πας καλα ρε Σαικο...???????

mixalhs
17-02-08, 20:03
Δεν ειπα κατι για εσενα οταν το σχολιασες γιατι σε ξερω και επισης ξερω οτι εχεις παντα καλη προθεση για οσα λες αλλα δεν ανεχομαι να μου υποδειχνουν και τι να κανω οπως εκανε ο νεος φιλος μας παναγος με το στυλακι ...ανοιξε καμια εφημεριδα και μετα βαλε τιμη.

Μπορει να περνεις με 14.000 325 αλλα εκει ξεκιναει και ενα αλλο θεμα ''μπορω να συντηρισω ενα 325???'' Δεν θελω ομως να μπω σε μια τετοια κουβεντα γιατι το αυτοκινητο δεν ειναι δικομου απλα χαρη κανω.
25.000 για το δικοσου δεν θα ηταν ασχημα αν ηταν full extra με λιγα χιλιομετρα κατω απο 100.000 εννοω και καλοσυντηριμενο.Διαφωνεις?

mixalhs
17-02-08, 20:05
Το φορουμ δεν ειναι χρυση ευκαιρια αλλα αυτο το κομματι ειναι ΑΓΓΕΛΙΕΣ!
Ενας moderator ας το ξεκαθαρισει αυτο το θεμα για να δουμε ποιος εχει δικιο....

Johnyb
17-02-08, 20:41
Αμάν ρε παιδιά είναι εκνευριστικό αυτο το πράγμα....ας μη γ@μ@με τις αγγελίες...Πηγαίντε να δείτε σε τι κατάσταση είναι τα περισσοτερα 36αρια που πουλιούνται....τα περισσοτερα ειναι στραβα και ξαναβαμμένα...δεν λέω ότι ξέρω τι είναι το συγγεκριμένο αλλα αν ειναι να πάρω ένα κατατρακαρισμένο ας δώσω 2 χιλιάρικα παραπάνω να ειναι καθαρο το αμάξι...ετσι και αλλιώς με τα σαράβαλα που κυκλοφορουνε θα τα δώσεις μετά σε επισκευές...Τέλος ο καθένας έχει δικαίωμα να πουλάει όσο θέλει....στο χέρι μας ειναι να κάνουμε την καλύτερη αγορά....όρεξη για ψάξιμο να έχεις!

DASMANIA
17-02-08, 21:11
παιδια το θεμα δεν ειναι το καθε αυτου αμαξι, αλλα η αγορα γυρο, εδω εχουμε ενα ωραιο αμαξι που πωλητε 14.000, μακαρι να τα παρει το παιδι που το δινει , και αυτος που θα το παρει να το ευχαριστηθει.

το αμαξι ποσους αεροσακους εχει?

ειναι εισαγωγη απο γερμανια?

απο τις φοτο δεν μπορω να δω καθαρα, εχει το κουστουμι τις Μ3?

εχει βιβλιαρακι σερβισ?

mixalhs
18-02-08, 12:20
4 αεροσακους, ειναι ελληνικο, δεν φοραει κουστουμι Μ3 και εχει βιβλιαρακι σερβις

sciroccoR
18-02-08, 14:40
αν το αμαξι ειναι καλο και φοραει τα παντα απο ις δηλαδη δισκοφρενα πισω αντιστρεπτικες μπλοκε κλπ κλπ η τιμη δεν ειναι εξωφρενικη...μια χαρα ειναι...

valantis
19-02-08, 03:12
Φίλε μου καλοπουλειτω το αμαξι…
αλλα λίγο ακριβό..... είναι….

Μια παρατήρηση: στην 5 φοτο δεν φαίνεται να έχει 4 αερόσακους…
αλλά τεσπα.. αν κάνω λάθος διορθώσε με….

panagos_77
19-02-08, 10:41
Ο ανθρωπος τοσα ζηταει δεν ζητησε την γνωμη σου αν ειναι ακριβο η φτηνο...αν δεν καταλαβες αγγελια ειναι οχι θεμα συζητησης.
Δεν σε αναγκαζει κανεις να το αγορασεις!!!!
Αυτα τα καταλαβαινω την θεση του πωλητη ......΄λογια του αερα!
Για να ζηταει τοσα η' ταπας ειναι η' το αυτοκινητο εχει πραγματα πανω που φτανουν την τιμη του εκει πανω!
Ερχομαι και σε ρωταω...ξερεις το αυτοκινητο και μιλας?Γιατι αν το ξερεις να παμε στα πιο βαθια αλλιως αν δεν το ξερεις και μιλας ετσι επειδη ανοιξες μια εφημεριδα και ειδες 20 τιμες τοτε σε αφηνω στον κοσμο σου!

14.000 θελει αν ενδιαφερει καποιον π.μ αλλιως τσαμπα καθεστε και γραφετε πολλα ειναι κτλπ
ΑΓΓΕΛΙΑ ΕΙΝΑΙ !!!!

Και τωρα που το ξανασκεφτομαι εφημεριδακια...αμα ανοιξεις μια εφημεριδα και δεις μια αγγελια και ζηταει πολλα το περνεις τηλεφωνο και του λες πολλα ειναι????Γιατι μου τα Ζαλιζετε??

Κατ' αρχήν δεν σε προσφώνησα με κανένα επίθετο οπότε το "εφημεριδάκια" άφησέ το στην άκρη, εκτός αν θες να σε αποκαλώ "μαντράκια, αρπαχτάκια" κ.ά. Επειδή τέτοιο αυτοκίνητο ψάχνω, σε πληροφορώ ότι έχω πάρει τηλ. ΟΛΟΥΣ όσους πουλάνε το συγκεκριμένο (και μάλιστα γνήσιο) για να μάθω λεπτομέρειες και αν τελικά δεν αξίζει τους το λέω. Χωρίς Mpack, από μετατροπή (με ό,τι συνειρμούς φέρνει αυτό), είναι πανάκριβο. Στο ξαναλέω πριν αρχίσεις να αναρωτιέσαι γιατί δεν πουλιέται και μας τα ζαλίσεις εσύ με "up" και "επαναφορά στην 1η σελίδα" και χαντακώσεις μ' αυτό τον τρόπο αγγελίες άλλων. Ρίξε μια ματιά στο car.gr Το autoperea (μάντρα) δίνει 11000 γνήσιο Ελληνικό με Μpack. Φόρουμ είναι, αν δε θες σχόλια βάλ'το σε εφημερίδα!

Υ.Γ. Φυσικά αν κάποιος έλεγε "όχι ρε μεγάλε το σκοτώνεις το αμάξι, τζάμπα το δίνεις" θα καμάρωνες σαν γύφτικο σκεπάρνι και ούτε moderator θα φώναζες ούτε τίποτα!
Δε θα ασχοληθώ άλλο, αναρωτήσου μήπως με τον τρόπο σου κάνεις εσύ χαλάστρα στον πωλητή!

panagos_77
19-02-08, 11:07
Πάρε κι ένα μάθημα συμπεριφοράς από εδώ
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=175275#post175275
Δες και την άποψη του moderator...

bachis
19-02-08, 13:09
:icon02:.................

sciroccoR
19-02-08, 13:44
και επειδη βρεθηκε ενα γνησιο ελληνικο με μ-πακ και εντεκα χιλιαρικα σημαινει οτι κιαυτος πρεπει να το πουλησει τοσο?το εχεις δει αυτο με τα εντεκα εσυ?και αν ειναι χιλιοτρακαρισμνενο?αν εχει να κανει σωστο σερβις εδω και δεκα χρονια?αν τα λαστιχα και το σαλονι του ειναι για πεταμα?αν η μηχανη ρεταρει?ο καθενας οσο θελει πουλαει...για να πεις κατι ακριβο η φτηνο στα μεταχειρισμενα πρεπει να κανεις σοβαρο ελεγχο...και εγω μπορω να βρω μ3 ε36 15.οοο ε και?αν για να τη συμαζεψω θελω αλλα τοσα ειναι φτηνη?....παλικαρι καλοπουλητο εχω να σου πω και αν ειναι ακριβο η οχι θα το δειξει η αγορα και οχι ο καθενας που λεει εγω βρηκα αυτο με τοσα αρα το χεις ακριβο...

Geo_3D
19-02-08, 13:47
Chill out boys.......

panagos_77
19-02-08, 16:25
και επειδη βρεθηκε ενα γνησιο ελληνικο με μ-πακ και εντεκα χιλιαρικα σημαινει οτι κιαυτος πρεπει να το πουλησει τοσο?το εχεις δει αυτο με τα εντεκα εσυ?και αν ειναι χιλιοτρακαρισμνενο?αν εχει να κανει σωστο σερβις εδω και δεκα χρονια?αν τα λαστιχα και το σαλονι του ειναι για πεταμα?αν η μηχανη ρεταρει?ο καθενας οσο θελει πουλαει...για να πεις κατι ακριβο η φτηνο στα μεταχειρισμενα πρεπει να κανεις σοβαρο ελεγχο...και εγω μπορω να βρω μ3 ε36 15.οοο ε και?αν για να τη συμαζεψω θελω αλλα τοσα ειναι φτηνη?....παλικαρι καλοπουλητο εχω να σου πω και αν ειναι ακριβο η οχι θα το δειξει η αγορα και οχι ο καθενας που λεει εγω βρηκα αυτο με τοσα αρα το χεις ακριβο...

Ένα? Ένα είπα στα γρήγορα που μπορείς και να το δεις. Κοίτα φίλε, αν το πρόσεξες, υπάρχουν κι άλλα σχόλια από άλλους χρήστες για την τιμή. Βλέπω όμως ότι το "newbie" σας εμπνέει. Κατά τ' άλλα Σωστές οι σκέψεις σου και εύλογα θα πει κανείς "γιατί δεν το παίρνεις τότε να ησυχάσεις?". Ο μαντράς είναι παιδικός φίλος ενός πολύ καλού μου φίλου, το αφήνει 10500, γνωρίζει και τον προηγούμνο ιδιοκτήτη ο οποίος υπήρξε τυπικότατος με σερβις κτλ (υπάρχει και βιβλίο), το αυτοκίνητο είναι ατρακάριστο, έχει μια γρατζουνιά πίσω στο φτερό μόνο και ο λόγος που το αφήνω σαν τελευταία λύση είναι το χρώμα του (μπορντώ). Συν το ότι περιμένω μια αποζημίωση για να προχωρήσω σε αγορά. Σκέψου πόσο σχολαστικό έλεγχο θέλει ένα αυτοκίνητο σαν αυτό που πωλείται εδώ για να εξακριβώσεις το αν έγινε σωστή μετατροπή, και άντε να έχεις δικό σου συνεργείο σ' εκείνο το μέρος. Αν όχι? Τα δίνεις έτσι απερίσκεπτα?
Καλό θα ήταν λοιπόν αντί να εξοργίζεται και να κάνει υποθέσεις ο καθένας να λαμβάνει υπ' όψη του τις γνώμες τρίτων. Ούτε να το πάρουμε τζάμπα είπαμε ούτε κατηγορήσαμε ότι δεν είναι καλό, ή είναι τρακαρισμένο ή κι εγώ δεν ξερω τι. Στο κάτω κάτω σε μια κλειστή κοινωνία σαν του φόρουμ θα μπορούσε κανείς να το δει καλοπροαίρετα και ίσως να επαναπροσδιορίσει την τιμή ή απλά να δικαιολογήσει με επιχειρήματα τη θέση του.

mixalhs
19-02-08, 16:55
14.000 το πουλαω το αμαξι...θα μου πεις και ποσο θα πουλησω το ''αμαξι μου''?
Σου ειπα να το αγορασεις?
Δεν με απασχολει καθολου αν σου πεφτει ακριβο.

panagos_77
20-02-08, 07:00
Στου κουφού την πόρτα....
Ρε άνθρωπα, έχεις πάρει είδηση ότι είμαι (edit: ήμουν) ο μοναδικός ενδιαφερόμενος μέχρι τώρα για το αμάξι???? Και σου λέω απ' την αρχή είμαι υποψήφιος αγοραστής και το βρίσκω ακριβότερο απ' όλα όσα έχω δει!!! Αντί να το διαπραγματευτείς με επιχειρήματα, μου τη λες κι όλας?? Πας καλά!?
Καλύτερα μην ασχολείσαι καθόλου με την πώληση γιατί έτσι όπως μιλάς τον έκαψες τον άνθρωπο!

mixalhs
20-02-08, 09:48
Ναι χασαμε τον αγοραστη...

Dim77
20-02-08, 11:55
Chill out boys #2....
Σας είπε ο Geo_3D πριν...και συνεχίζετε...
Αν συνεχίσουν οι ειρωνείες...

Lil
20-02-08, 12:48
Παιδες χαλαρωστε ... ειστε και οι 2 λάθος....

Αμάν ρε παιδιά είναι εκνευριστικό αυτο το πράγμα....ας μη γ@μ@με τις αγγελίες...Πηγαίντε να δείτε σε τι κατάσταση είναι τα περισσοτερα 36αρια που πουλιούνται....τα περισσοτερα ειναι στραβα και ξαναβαμμένα...δεν λέω ότι ξέρω τι είναι το συγγεκριμένο αλλα αν ειναι να πάρω ένα κατατρακαρισμένο ας δώσω 2 χιλιάρικα παραπάνω να ειναι καθαρο το αμάξι...ετσι και αλλιώς με τα σαράβαλα που κυκλοφορουνε θα τα δώσεις μετά σε επισκευές...Τέλος ο καθένας έχει δικαίωμα να πουλάει όσο θέλει....στο χέρι μας ειναι να κάνουμε την καλύτερη αγορά....όρεξη για ψάξιμο να έχεις!

θα συμφωνησω 100% με τον Γιάννη ο ένας μπορεί να πουλάει οσο γουστάρει δικαιωμα του ειναι... όπως και δικαιωμα του ειναι να μην ρίχνει την τιμη δεν μπορουμε να το απαιτησουμε αυτο... από την αλλή πρεπεί καποιός απο τους δυο να σταματήσει την "κοντρα" χωρις ενταση και ειρωνικα σχόλια του τυπου:Ναι χασαμε τον αγοραστη...

το καλο ειναι να κατεβουν οι τονοι και απο τις δυο μεριες γιατι αν συνεχιστει ετσι προβλέπω να μπαινει λουκετο σε αλλο ενα thread αγγελιων....

oldcarskickass
20-02-08, 14:43
Παιδες χαλαρωστε ... ειστε και οι 2 λάθος....



θα συμφωνησω 100% με τον Γιάννη ο ένας μπορεί να πουλάει οσο γουστάρει δικαιωμα του ειναι... όπως και δικαιωμα του ειναι να μην ρίχνει την τιμη δεν μπορουμε να το απαιτησουμε αυτο... από την αλλή πρεπεί καποιός απο τους δυο να σταματήσει την "κοντρα" χωρις ενταση και ειρωνικα σχόλια του τυπου:

το καλο ειναι να κατεβουν οι τονοι και απο τις δυο μεριες γιατι αν συνεχιστει ετσι προβλέπω να μπαινει λουκετο σε αλλο ενα thread αγγελιων....

Μα κάτσε λίγο ρε συ Lil είπα τόσο καιρό με ότι βλέπω δε θα μιλήσω αλλά δε γίνετε άλλο.

Έλεος πια τι νομίζουν αυτοί που πουλάνε ή πουλάνε για άλλους ότι τρώμε ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ, εδώ 25άρια και 28άρια (μετατροπές ή όχι) πάνε στα λεφτά που ζητάει ο άλλος, και τώρα μάλιστα στο φόρουμ υπάρχει ένα 330Mpack μετατροπή προς πώληση στα 22000 δλδ πόσο έπρεπε να το δώσει το 330; 50000;;;;

Πλάκα κάνουμε;

Και στην τελική ΓΙΑΤΙ να μην κρίνουμε την τιμή;
Μπορεί να υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να είναι πιτσιρικάς καυλ@μένος και να σκάσει τα δύσκολα μαζεμένα λεφτά του εδώ πέρα.

Στην τελική είναι ένα όχημα 10+ χρονών ΔΥΟ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ γενιές πίσω που έχει ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ μπει χέρι επάνω του εκτός αντιπροσωπείας και μάλιστα για ένα ζωτικό θέμα όπως το μοτέρ - μετάδοση - φρένα.

Είπαμε να μην ειρωνευόμαστε αλλά να μην κοροιδευόμαστε κιόλας.

Εκτός αν ο πωλητής πουλάει και τη βενζίνη που ξόδεψε τόσα χρόνια.

ΔΕΝ ζητάω συγνώμη για το off topic για τους λόγους που εξήγησα παραπάνω.

Lil
20-02-08, 14:51
Μα κάτσε λίγο ρε συ Lil είπα τόσο καιρό με ότι βλέπω δε θα μιλήσω αλλά δε γίνετε άλλο.

Έλεος πια τι νομίζουν αυτοί που πουλάνε ή πουλάνε για άλλους ότι τρώμε ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ, εδώ 25άρια και 28άρια (μετατροπές ή όχι) πάνε στα λεφτά που ζητάει ο άλλος, και τώρα μάλιστα στο φόρουμ υπάρχει ένα 330Mpack μετατροπή προς πώληση στα 22000 δλδ πόσο έπρεπε να το δώσει το 330; 50000;;;;

Πλάκα κάνουμε;

Και στην τελική ΓΙΑΤΙ να μην κρίνουμε την τιμή;
Μπορεί να υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να είναι πιτσιρικάς καυλ@μένος και να σκάσει τα δύσκολα μαζεμένα λεφτά του εδώ πέρα.

Στην τελική είναι ένα όχημα 10+ χρονών ΔΥΟ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ γενιές πίσω που έχει ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ μπει χέρι επάνω του εκτός αντιπροσωπείας και μάλιστα για ένα ζωτικό θέμα όπως το μοτέρ - μετάδοση - φρένα.

Είπαμε να μην ειρωνευόμαστε αλλά να μην κοροιδευόμαστε κιόλας.

Εκτός αν ο πωλητής πουλάει και τη βενζίνη που ξόδεψε τόσα χρόνια.

ΔΕΝ ζητάω συγνώμη για το off topic για τους λόγους που εξήγησα παραπάνω.

δεν ειπα να μην κρινουμε την τιμη (μπορει να μην το διατυπωσα σωστα) αλλα απο την στιγμη που βλεπουμε οτι δεν εχει ορεξη να την κατεβασει - κανει παζαρια - δεν ειναι αναγκη να το τραβαμε το θεμα.... αν ας πουμε σου ελεγε καποιος οτι εχει ενα "ατρακαριστο" και εσυ ανακαλυπτες οτι την εχει φαει θα χες καθε δικαιωμα να τον κραξεις και θα τον κραζαμε και ολοι μαζι..... τωρα μια τιμη την βλεπει ο καθενας οπως του αρεσει.... αν δεν γουσταρουμε μια αγκελια απλα ας μην ποσταρουμε σε αυτην ισα ισα δεν θα την κανουμε και up....

mixalhs
20-02-08, 17:36
Δεν θελω να πουλησω ειρωνεια αλλα σκεφτομαι...''ρε μπας και εκανα μαλακια και δεν τους ρωτησα πρωτα ποσο να πουλησω το αμαξι μου?και να πω και στο τελος ευχαριστω?''
Ελα Μ* στον τοπο σου δηλαδη!
Το αυτοκινητο το δινω 14.000 αν δεν σας ενδιαφερει μην αναλωνεστε σε κατι που δεν προκειτε να αλλαξει για τωρα.

Καλα oldcarskickass δεν μπαινω καν στον κοπο να σου απαντησω για ολα οσα λες .
Ειπες πολλα και βαρια χωρις να με ξερεις.

Fanatic
20-02-08, 17:52
Ο αγοραστης καθοριζει την τιμη πωλησης...αν οντως υπαρχει καποιος που θα δωσει αυτα τα λεφτα κακο (ή καλο) δικο του...απο εκει και περα ο χρονος θα δειξει αν τα 14.000 μετα απο 3 μηνες γινουν 10...δεν υπαρχει λογος να τσακωνεστε...

mixalhs
20-02-08, 17:58
Οπως τα λες ειναι...οκ μπορει να πει ο καθενας μια κουβεντα καλοπροαιρετα...ξερεις πολλα ζητας για το αυτοκινητο σαν πρωτη εικονα και απο εκει και περα τελος.Χωρις σχολιασμους ''ανοιξε καμια εφημεριδα πριν βαλεις την τιμη''
Ασε που ο σχολιασμος γινεται μονο απο ατομα εκτος Κρητης που ουτε ξερουν τι συμβαινει στις εδω τιμες ουτε τιποτα αλλα αυτα ειναι πραγματα που δεν μπορω ουτε εχω την διαθεση να καθομαι να εξηγω...τλσπ η ουσια ειναι οτι το αυτοκινητο τωρα το δινω 14.000 και βλεπουμε..ο χρονος θα το δειξει.

oldcarskickass
20-02-08, 22:42
Μα κάτσε λίγο ρε συ Lil είπα τόσο καιρό με ότι βλέπω δε θα μιλήσω αλλά δε γίνετε άλλο.

Έλεος πια τι νομίζουν αυτοί που πουλάνε ή πουλάνε για άλλους ότι τρώμε ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ, εδώ 25άρια και 28άρια (μετατροπές ή όχι) πάνε στα λεφτά που ζητάει ο άλλος, και τώρα μάλιστα στο φόρουμ υπάρχει ένα 330Mpack μετατροπή προς πώληση στα 22000 δλδ πόσο έπρεπε να το δώσει το 330; 50000;;;;

Πλάκα κάνουμε;

Και στην τελική ΓΙΑΤΙ να μην κρίνουμε την τιμή;
Μπορεί να υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να είναι πιτσιρικάς καυλ@μένος και να σκάσει τα δύσκολα μαζεμένα λεφτά του εδώ πέρα.

Στην τελική είναι ένα όχημα 10+ χρονών ΔΥΟ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ γενιές πίσω που έχει ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ μπει χέρι επάνω του εκτός αντιπροσωπείας και μάλιστα για ένα ζωτικό θέμα όπως το μοτέρ - μετάδοση - φρένα.

Είπαμε να μην ειρωνευόμαστε αλλά να μην κοροιδευόμαστε κιόλας.

Εκτός αν ο πωλητής πουλάει και τη βενζίνη που ξόδεψε τόσα χρόνια.

ΔΕΝ ζητάω συγνώμη για το off topic για τους λόγους που εξήγησα παραπάνω.

Τα παραπάνω ΔΕΝ απευθύνονται στο mixalis, ξέρω είπα βαριά πράματα, αλλά ο λόγος ήταν εν μέρει και το ότι αρπάχτηκαν και με ένα άλλο μέλος του φόρουμ.

Ζητάω και δημόσια συγνώμη από τον Μιχάλη αν τον προσέβαλα, καθώς μιλήσαμε και με πμ.

Απλά τελευταία είδαμε όλοι διάφορα κρούσματα (και) στο φόρουμ και τα άκουσε όλα ο Μιχάλης.

mixalhs
21-02-08, 09:43
Ολα καλα Λευτερη!
Ισως να βγηκε και κατι καλο απ'ολο αυτο το νταβαντουρι.

mixalhs
02-03-08, 08:23
Το αυτοκινητο πουληθηκε, το threαd μπορει να κλεισει.
Ευχαριστω!

tsouk
02-03-08, 09:57
Δεν ειμαι ενδιαφερομενος αγοραστης.(Δεν προλαβα να δημοσιευσω πριν να πουληθει :) καλοταξιδο και να το χαιρετε ο καινουριος ιδιοκτήτης και σε καλη μερια τα λεφτα απο την πωληση)

Μπαινω στον κοπο να ποστάρω γιατι θεωρω οτι για αλλη μια φορα ο θεσμος που ονομαζεται φορουμ αδικειτε.Εχουμε μια αγγελια πωλησης.Δεν μας ενδιαφερει το τι ή το ποσο πωλείτε.Εφόσων θετει ο πωλητης κατι προς πωληση μεσα σε ενα χωρο που υπαρχει η δυνατοτητα αναρτησης σχολίων θα διαβασει καποια σχολια.Ασχετως εαν του αρεσουν ή οχι θα υπάρξουν.Δεν ειναι αναγκασμενος ούτε να τα ασπαστει ούτε να τα σχολιάσει.Ειναι ομως υποχρεωμενος να τηρησει καποιους κανόνες ευγενίας ασχετα με το αν λενε ασυναρτησιες ή σοφιες οι υπόλοιποι γραφόντες σε αυτο το Θέμα.Εαν θεωρει οτι προσβάλεται ο ιδιος ή το προιον το οποιο πουλαει μπορει να στραφει σε καποιο μονοπλευρο μεσω πωλήσεων το οποιο τον διαφυλασει απο τον σχολιασμο της αγγελιας του απο ατομα μη ενδιαφερομενα για το προιον του.
Επίσης οι γραφόντες πρεπει να σεβαστουν το γεγονος οτι για καποιο λόγο ο πωλητης για τον χ ψ λογο τοσο κοστολογεί το προιον του. Π.χ.Για καποιους ακούγετε εξωπραγματικο οτι ενα Ε21 μπορει να πωλείτε 10κ+ για καποιους ομως που ξερουν ακουγετε απολυτα λογικο συναρτήσει της δουλείας και του κοπου που καταβλήθηκαν για να φτάσει σε αυτη την μορφη το εν λογω οχημα.(συγνωμη για το παραδειγμα αλλα πιστευω οτι ειναι απο τα καταλληλοτερα).
Εαν καποιος θεωρει οτι το προιον αυτο προσβάλει την διανοια των ενδεχωμενων αγοραστων τοτε μπορειτε πολυ απλα να το πειτε με τροπο ευπρεπη.Οχι -ρε φιλαρακι τι βαλουτα πουλας με 10000 κ.ο.κ.Αυτα οσων αφορα την τιμη οπου απλα ειναι θεμα προσφορας-ζητησης.
Την τιμη την διαμορφωνει η αγορα.Εαν καποιος δεν ακουλουθησει τους κανονες της θετοντας μια εξωπραγματικη τιμη τοτε πολυ απλα δεν θα πουλησει.
ΕΑΝ ομως το προιον αυτο προσβαλει και θετει σε κινδυνο τον αγοραστη θεωρειτε χρεος ανθρωπινο να γινει γνωστος ο κινδυνος αυτος.Π.χ. εαν το προιον που πουλαμε ειναι ελλατωματικο και το αποκρύψουμε απο τους αγοραστες.Τοτε κανονικα θα επρεπε να ειμαστε υπόλογοι της δικαιοσυνης,αλλα εφοσων δεν υπαρχει τετοια νομοθεσια που να το επιτρεπει,ο μονος τροπος ειναι το να γνωστοποιηθει προς το κοινο το γεγονως αυτο και να αποδιωχθει απο τον χωρο που ονομαζεται φορουμ ο εν λογω ''κυριος''.

Δεν αφορουν ολα οσα λεω την λογω αγγελια αλλα θεωρησα χρεος μου να ξακαθαρισω καποια πραγματα ως μελος του φορουμ.Φυσικα δεν ειναι υποχρεωμενος κανενας να ασπαστει ή να σχολιασει το ποστ μου.

Αλέξανδρος Τσουκαλας