PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW cd player ??


large
27-03-08, 20:17
Γεια σας πιαδια θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το cd player της bmw .Διαβασα καπου στο forum για την πατεντα με την εξοδο AUX για το cd και θελω να το δοκιμασω. Αλλα καπου εχω διαβασει οτι δεν ειναι ολα τα cd τα ιδια δλδ υπαρχουν μερικα που δεν υποστηριζουν την εξοδο AUX.Αν υπαρχει κανεις που να γνωριζει την διαφορα αυτη στα cd ας μας δωσει λιγο τα φωτα του.(καθως φυσικα και πως μπορουμε να τα ξεχωρισουμε και εμεις )Ευχαριστω

konas
27-03-08, 20:53
Με μπερδεψες.
Τι εννοεις?
Το cd player παιζει cd.
Μηπως θες να πεις για mp3?
Δηλαδη χρση της aux για συνδεση πχ με ipod?

large
27-03-08, 21:06
ναι για χρηση για ipod ας πουμε (αν και μπορεις να βαλεις οτι πηγη μουσικης θες) απλα καπου διαβασα οτι ορισμενα μοντελα cd player δεν υποστηριζουν aux. γιαυτο ρωταω αν ξερει κανεις ποια ειναι αυτα τα cd και πως θα καταλαβουμε αν ενα cd υποστηριζει aux(εκτος του να το δοκιμασουμε βεβαια )

mitsos_chania
27-03-08, 21:24
οντως δεν υποστηριζουν ολα τα rcd την συνδεση με ipod.τι χρονολογιας ειναι το rcd?

asot
27-03-08, 21:51
Large
Εγω ακόμη δεν κατάλαβα τι θες να κάνεις...
Θες να αποσυνδέσεις το CD player και να χρησιμοποιήσεις την θύρα εισόδου CD ως AUX, για να συνδεσεις μια άλλη πηγή ήχου (ipod/ mp3 player)?
Τι σύστημα έχεις, ποιας χρονολογίας?

Σε ορισμένα το AUX μπαίνει πολύ εύκολα (πχ στο δικό μου NAVI 16:9, το ξεκούμπωσα και κούμπωσα το AUX καλώδιο που πήρα από την αντιπροσωπία 60Ε και ενεργοποιήθηκε η θύρα AUX αυτόματα...) και τώρα έχω και CDιερα και AUX

large
28-03-08, 19:55
Το cd player ειναι μοντελο 2003-2004 απο e46 facelift.Το θεμα ειναι αν γνωριζει κανεις πως να τα ξεχωριζει ...

asot
28-03-08, 20:33
Το θεμα ειναι αν γνωριζει κανεις πως να τα ξεχωριζει ...

Εγω ΠΑΛΙ δεν καταλαβαίνω ποια ακριβώς είναι η ερώτηση σου...

Να το πάμε από την αρχή?

Στο πρωτο σου post γράφεις:
Διαβασα καπου στο forum για την πατεντα με την εξοδο AUX για το cd και θελω να το δοκιμασω
Ποια πατέντα είναι αυτή?

Μετά λες:
ποια ειναι αυτα τα cd και πως θα καταλαβουμε αν ενα cd υποστηριζει aux

Εχεις ΜΟΝΟ-δισκο CD player στο αυτοκίνητο σου ?
Ειναι εργοστασιακο? Ποιο μοντέλο ? Μηπως υπάρχει φωτό?

Δεν μας τα εξηγείς πάλι από την αρχή, να σε βοηθήσουμε αν μπορούμε, μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, τα θέλουμε πιο "λιανά"...