PDA

Επιστροφή στο Forum : Περασε απο πανω μου ενα Primera


Sras
21-03-05, 16:11
Παιδια καλημερα
Εχτες στην οδο Λαυριου-Μαρκοπουλου ενω πηγαινα πατημενος με τερμα γκαζι μετα το φαναρι των Καλυβιων με κυνηγησε ενα Πριμερα που ερχοταν απο πισω, το οποιο ηταν πολυ φουσκωμενο φτερα κλπ πολυ φαρδια ζαντολαστοιχα ισως και 18αρια και στο καπω ειχε ενα τεραστιο αεραγωγο,και με περασε λες και ημουν σταματημενος.Μου εκανε μεγαλη εντυπωση.Πρωτη φορα μου εριξαν τοσο ανετα.Υπ'οψιν οτι το δικο μου ειναι 328ci Ε46 στεπτρονικ και πρεπει να εχω κοντα στα 200 αλογα με την εξατμηση και την φιλτροχοανη που εχω βαλει.Σιγουρα ο νεος ηταν τουρμπισμενος αλλα ποσα αλογα εβγαζε ρε παιδι μου?
Εκεινη την ωρα εβριζα τον εαυτο μου που δεν αποφασισα τελικα να βαλω σουπερτσαρτζερ.
Περαστικα μου
Sras

p_sE36
21-03-05, 16:39
μη μασας φιλαρακι, παντα μπορει να υπαρχει κατι πιο γρηγορο, δεν παει να πει οτι το δικο σου δεν παει καλα! και ποιος ξερει αν το supercharger θα ηταν αρκετο για να του ριξεις?? σκεψου να το ειχες βαλει, και παλι να σε περναγε ετσι! θα αρχιζες να βριζεις τον εαυτο σου που δεν το εκανες dragster! :chair:

Born in BMW
21-03-05, 19:12
έτσι είναι.. Δε πρέπει να μας πέρνουν απο κάτω τέτοια σκηνικά.. Εγώ μια μέρα έβαλα κόντρα με ιβιζα και καρφώθηκα!!!!! Έγινα τόσο ρόμπα που Θα έπρεπε να φύγω μετανάστης στην Ισπανία... άλλα παρ'όλα αυτά έφυγα στην Γερμανία!! :calm:

manosm3
21-03-05, 23:03
Το ηθικο διδαγμα της υποθεσης ειναι ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟΥΡΜΠΟ Ή ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΑ!

Minas DASC
21-03-05, 23:59
Εγω ας ειχα το 328 σου και ας με περναγε ολος ο κοσμος........... :bs:

Akaliptos
22-03-05, 00:12
Εγω ας ειχα το 328 σου και ας με περναγε ολος ο κοσμος........... :bs:

Συμφωνω απολυτα...
Εγω Μηνα και το δικο σου να ειχα παλι χαρουμενος θα ημουν. :hello:

Sras
22-03-05, 10:15
Παιδια καλημερα
Οπως και να'χει το πραγμα με πειραξε.Συμφωνω οτι παντοτε θα υπαρχει κατι πιο γρηγορο αλλα στις υψηλες ιπποδυναμεις 300+ δεν μετρανε μονο τα αλογα αλλα και αλλοι παραγοντες.
Παντως σουπερτσαρτζερ δεν βαζω γιατι εχω αποφασισει να αλλαξω την μπεμπα μου με την νεα τριαρα, αφου ομως βγουν ολες οι εκδοσεις της δηλ η κουπε και η τουρινκ x-drive κλπ για να παρω την οριστικη μου αποφαση.
Ηδη εχω αρχισει και μαζευω.Υπομονη αλλο ενα χρονο.
Σας ευχομαι καλα αλλα παντοτε ασφαλη γκαζια.,
Sras

thanasis_e36
22-03-05, 12:14
ΦΙΛΕ ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΦΟΡΑΓΕ ΜΟΤΕΡ ΑΠΟ SKYLINE ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΕΝΑ .ΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΟ Κ ΝΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ :thefinger

manosm3
22-03-05, 13:25
ΦΙΛΕ ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΦΟΡΑΓΕ ΜΟΤΕΡ ΑΠΟ SKYLINE ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΕΝΑ .ΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΟ Κ ΝΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ :thefinger

Τι εκανε;;; :bugeye:

Μηνα διαφωνω! Αν καποιος σε ρωτησει στο φαναρι τι μοντελο ειναι και του πεις 318 θα νομιζει οτι εισαι αργος αλλα θα τριβει τα ματια του μετα μολις δει το θηριο να ανοιγει! :rofl2:

KOSTAS
22-03-05, 13:40
ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΣΗΜΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΟΣ ΓΝΩΣΤΟΥ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΜΑΛΙΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΑΘΗΝΑ. ΦΟΡΑΕΙ ΜΟΤΕΡ ΑΠΟ GTI-R ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 280 ΑΛΟΓΑ.

Sras
22-03-05, 15:07
Ηταν θαλασσι και το καπω του ειχε αλλο χρωμα μαλλον προς το ανοικτο κιτρινο εαν θυμαμαι καλα.
Sras

moutraklas
22-03-05, 15:58
Ρε σεις, γιατί σκοτίζεστε με αυτά? Όποιος θέλει τις απόλυτες επιδόσεις, δεν παίρνει BMW. Απλά. Γιατί με τα ίδια φράγκα μπορεί να έχει 2πλάσια άλογα αν διαλέξει έναν ιάπωνα. Ή όχι? Οπότε? Το θέμα δεν είναι τα απόλυτα νούμερα... Κι ένα 328 νομίζω ότι μπορεί να υπερκαλύψει όλες τις απαιτήσεις ενός μέσου οδηγού, ε? (Σίγουρα τις δικές μου πάντως... !)

m_power_lunatic
22-03-05, 20:17
Θα πω κατι απο τα εφηβικα μου χρονια....βραδυ Παρασκευης στηνεται στο Υγειας στο φαναρι για οσους θυμουνται και τα προλαβανε FIAT UNO TURBO και BMW M3 E30 EVO 2 μετατροπη-το βρηκα σε εκθεση αργοτερα-αμεσως πεταγομαι και αρχιζω να φωναζω να μην ανοιξει καν το BMW με το UNΟ-ακι....παρολαυτα ανοιγουνε και το αποτελεσμα με πληγωσε αρκετα.....τι να το κανεις ομως?Τιθεται συγκριση?????? :wub:

stef
23-03-05, 00:15
Υγεια?
Πωπω τι μου θύμισες τώρα.....
12+ χρόνια πριν....

Strax
23-03-05, 09:08
Δυο πολύ καλοί φίλοι ήταν αυτοί που ανέφερες!! Το συγκεκριμένο UNO σκότωνε, όπως και εκείνο το Μ3. Το περίεργο ήταν ότι το συγκεκριμένο Μ3 δεν το είχε πειράξει ο ιδιοκτήτης του, αλλά του είχε κάτσει λαχείο στη μετατροπή!!! Ποτέ δεν μάθαμαι τι βελτιώσεις είχε!

Panoz
23-03-05, 09:46
Ρε σεις, γιατί σκοτίζεστε με αυτά? Όποιος θέλει τις απόλυτες επιδόσεις, δεν παίρνει BMW. Απλά. Γιατί με τα ίδια φράγκα μπορεί να έχει 2πλάσια άλογα αν διαλέξει έναν ιάπωνα. Ή όχι? Οπότε? Το θέμα δεν είναι τα απόλυτα νούμερα... Κι ένα 328 νομίζω ότι μπορεί να υπερκαλύψει όλες τις απαιτήσεις ενός μέσου οδηγού, ε? (Σίγουρα τις δικές μου πάντως... !)

Επιτέλους! Υπάρχει και κάποιος που συμερίζεται τις απόψεις μου!

m_power_lunatic
23-03-05, 09:55
Στρατο ηξερες τα αυτοκινητα που ανεφερα παραπανω???Απιστευτο...μιλαμε για 12 χρονια πισω ε?Πως τα φερνει η ζωη ε?Μετα απο χρονια οταν ειχα πολυ δυνατο PUNTO GT ανοιγα με Μ3 Ε30 και Ε36 και τρωγανε αλλα το εκανα απο τοτε για να τα ακουω να ανοιγουνε διπλα μου και τους ευχαριστουσα μετα την κοντρα που δεχθηκανε να ανοιξουνε με το PUNTO GT. Ερωτας απο τοτε....... :bowdown: :bowdown:

DRIFTER
23-03-05, 10:53
BMW E30 M3 FOR EVER :wub: :wub:


TO ΔΕΣΣ??? ΚΟΟΛΛΗΗΣΕΕΣΣΣ :D

manosm3
23-03-05, 16:42
Ρε δε σας αντεχω αλλο! Συνεχεια για το Ε30 Μ3 μιλατε! με εχετε κολλησει και εμενα και αρχιζει να μου αρεσει πιο πολυ το Ε30 απο ο,τι μου αρεσε παλια! ΕΛΕΟΣ!

DRIFTER
23-03-05, 18:40
Ρε δε σας αντεχω αλλο! Συνεχεια για το Ε30 Μ3 μιλατε! με εχετε κολλησει και εμενα και αρχιζει να μου αρεσει πιο πολυ το Ε30 απο ο,τι μου αρεσε παλια! ΕΛΕΟΣ!


WELCOME TO THE CLUB χεχεχε :thefinger

manosm3
23-03-05, 22:52
WELCOME TO THE CLUB χεχεχε :thefinger

Τι WELCOME ρε; αυτο σε λιγο θα γινει Μ3 Ε30 CLUB! ελεος! αρχιζει να μη μου αρεσει το αυτοκινητο μου!

saikoE39
23-03-05, 22:55
Και καλα κανεις ρειιιιι!!!χεχεχεχεχεχεχε

manosm3
23-03-05, 22:58
Φυγε απο δω ρε! αν δεν ανακαλεσεις δε θα παιξουμε αυριο gt4! :thefinger αντε, τα λεγαμε! κοιμησου τωρα! Υπνοπαιδεια κανεις;

giorgos_papadakis
10-04-05, 14:28
Φυγε απο δω ρε! αν δεν ανακαλεσεις δε θα παιξουμε αυριο gt4! :thefinger αντε, τα λεγαμε! κοιμησου τωρα! Υπνοπαιδεια κανεις;

καλημερα φιλαρακια.
ειμαι φρεσκος στη παρεα.
κατι παιδια μου ειπαν και για το site και βουτηξα :bowdown:
τον ιανουαριο εφερα απο βερολινο μια μ3 ε46 με 27.000 γνησια
ειχα μια celica ts και ειχα ξετρελαθει
αλλα αυτο ειναι ΑΛΛΟ πραμα λεμε.

Fanatic
10-04-05, 15:09
καλημερα φιλαρακια.
ειμαι φρεσκος στη παρεα.
κατι παιδια μου ειπαν και για το site και βουτηξα :bowdown:
τον ιανουαριο εφερα απο βερολινο μια μ3 ε46 με 27.000 γνησια
ειχα μια celica ts και ειχα ξετρελαθει
αλλα αυτο ειναι ΑΛΛΟ πραμα λεμε.

Kαλωσηλθες φιλε!Καλοταξιδο το εργαλειο....εκανες την καλυτερη επιλογη!!Με το καλο να σε δουμε απο κοντα και να θαυμασουμε ακομα ενα dream machine!

giorgos_papadakis
10-04-05, 19:28
Kαλωσηλθες φιλε!Καλοταξιδο το εργαλειο....εκανες την καλυτερη επιλογη!!Με το καλο να σε δουμε απο κοντα και να θαυμασουμε ακομα ενα dream machine!


ναι ακουσα οτι κανετε συναντησεις οποτε 8α τα πουμε και απο κοντα