PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλγή τιμονιού!


MeLcompact
29-03-08, 18:08
Γειά σας παιδιά.

Μπορεί να Φανεί κάπως περίεργο αλλά θέλω να ρωτήσω αν γίνεται αλλαγή τιμονιού στο ε46 compact που έχω, έχω το τετράκτινο τιμόνι (δεν μου αρέσει απο άποψη ομορφιάς) και αναρωτιέμαι αν γίνετε να βάλω το τριάκτινο τιμόνι Ε46...
Αν αξίζει από άποψη χρημάτων και αν γίνετε φυσικά...

Babis_Compact
29-03-08, 18:27
Εννοείται πως γίνεται, και αξίζει κι από άποψη κόστους! Κατά καιρούς πωλούνται αρκετά στο forum, αλλά μπορείς να βρεις και στο ebay, 3άκτινα από Μ3-M-Pack, κλπ.

bmw330vasilis
29-03-08, 18:31
μην το συζητας καθολου...θα αλλαξει ολο σου το αμαξι:search:



Γειά σας παιδιά.

Μπορεί να Φανεί κάπως περίεργο αλλά θέλω να ρωτήσω αν γίνεται αλλαγή τιμονιού στο ε46 compact που έχω, έχω το τετράκτινο τιμόνι (δεν μου αρέσει απο άποψη ομορφιάς) και αναρωτιέμαι αν γίνετε να βάλω το τριάκτινο τιμόνι Ε46...
Αν αξίζει από άποψη χρημάτων και αν γίνετε φυσικά...

tamtamcafe
29-03-08, 18:49
ο αεροσακος δεν ξερω αν κανει ο ιδιος ο δικος σου, αν ναι εχω εγω τιμονι απο ε46

georgiou
29-03-08, 19:11
εγω το εκανα απο 4ακτινο εβαλα μαπο Μ3
το ακριβοτερο ειναι ο αεροσακος...

BMW_330i
29-03-08, 19:53
εννοειται πως ταιριαζει κε ειναι πολυ πιο ομορφο απο το απλο τετρακτινο.θα χρειαστεις κε αεροσακο μαζι μιας κε απο το τετρακτινο δεν ταιριαζει.η τιμες ειναι αναλογα απο που θα το παρεις.κε εγω εβαλα τριακτινο Μ πριν 2 μηνες κε σιγουρα αυτο που θα σου κοστισει περισσοτερο ειναι ο αεροσακος

ni19852003
29-03-08, 21:07
Σε 36άρι μπαίνει απο 46άρι?

ΔημητρηςΜ3
29-03-08, 21:11
εχω τιμονι για πουλημα οποιος ενδιαφερεται χωρις αεροσακο

asot
29-03-08, 21:29
Δες εδώ http://bmwfans.info/original/E46/com/318ti-N42/ECE/L/N/2003/07/mg-32/
για τα διαθέσιμα τιμόνια και τους κωδικούς που πρέπει να βρεις ...

΄Και γώ συμφωνω οτι είναι από τις ωραιότερες αλλαγές, πήγα από 4κτινο σε 3κτινο Μ και είναι ολα τα λεφτά.
Θα χρειαστεις τιμόνι και αερόσακο, εγω τα βρήκα απo ebay Γερμανιας και USA αντίστοιχα...
Να λάβεις υπόψη σου τα κουμπιά του τιμονιου - MFL buttons - (εχεις / δεν έχεις τώρα, κλπ)

BmWakIaS
30-03-08, 21:15
Γειά σας παιδιά.

Μπορεί να Φανεί κάπως περίεργο αλλά θέλω να ρωτήσω αν γίνεται αλλαγή τιμονιού στο ε46 compact που έχω, έχω το τετράκτινο τιμόνι (δεν μου αρέσει απο άποψη ομορφιάς) και αναρωτιέμαι αν γίνετε να βάλω το τριάκτινο τιμόνι Ε46...
Αν αξίζει από άποψη χρημάτων και αν γίνετε φυσικά...

Το τιμόνι που έχεις είναι με τα κουμπιά η χωρίς ? αν είναι χωρίς κουμπιά και εσύ βάλεις με κουμπιά θα πρέπει να πας να στο προγραμματίσουνε κιόλας.

MeLcompact
05-04-08, 16:27
Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Τωρα τα οικονομικά μου δεν είναι και πολύ καλα και δεν έχω καθόλου χρόνο για να είμαι στο forum, μετά το πάσχα θα αρχίσω να ψάχνω περισσότερο και σίγουρα θα το αλλάξω γιατί θα δείχνει πολύ πιο όμορφο! Όσο για τα pms με τις προτάσεις σας ευχαριστώ πολύ σε 2-3 βδομάδες θα σας απαντήσω αν ενδιαφέρομαι (αν φυσικά το έχετε ΄μέχρι τότε).