PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφικές κάμερες & σπρέυ


Minas DASC
24-03-05, 08:53
Υπάρχει κάποιο σπρευ - PHOTOBLOCKER- για να ψεκάζεις την πινακίδα και να αντανακλά στο φλας την φωτογραφικάς κάμερας!

Ρίχνοντας μια ματιά στο www.photoblocker.com φαίνεται οτι είναι προιόν που δουλεύει - γενικότερα εχω εμπιστοσύνη στα Αμερικάνικα προιόντα.

Το κακό με αυτά τα σπρέυ, ειναι ότι αν δουλεύουν δεν ξέρεις αν σε έχουν "σωσει" - αφού ποτέ δεν θα λάβεις την φώτο....
Αν λάβεις την φώτο κατάλαβες οτι πέταξες 35 ευρω!

Νομίζετε οτι αξίζει η αγορά του? :nixweiss:

Εμπειρίες απο κανέναν?

manosm3
24-03-05, 11:44
Αυτο ειναι παρανομο και αν σε καταλαβει ο αστυνομικος.....! :icon02:

Black5
24-03-05, 11:53
Αυτο ειναι παρανομο και αν σε καταλαβει ο αστυνομικος.....! :icon02:

Δεν νομίζω ότι είναι και εύκολο να το καταλάβει.... Δεν θα φαίνεται.....

manosm3
24-03-05, 11:55
Μα αν γυαλιζει στην καμερα, θα γυαλιζει και στο ματι! Αυτα βεβαια γινονται υπο ορισμενες συνθηκες (φως κλπ)!

Black5
24-03-05, 12:07
Μα αν γυαλιζει στην καμερα, θα γυαλιζει και στο ματι! Αυτα βεβαια γινονται υπο ορισμενες συνθηκες (φως κλπ)!

Αν λέμε το ίδιο με τον Μηνά, γυαλίζει αντανακλώντας το φλας της κάμερας. Επομένως σε νορμάλ συνθήκες δεν φαίνεται. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο λειτουργεί....

compact
24-03-05, 12:12
ασχετο με το θεμα αλλα μετα απο την αταλαντη μεχρι και την λαμια "αστραφτει" πορα πολυ!!!!!! και στο πηγαινε και στο ελα!!!!!!!!

YKA
24-03-05, 12:51
abti gia auto parte verniki autokinitou se spray kai psekaste h akoma kai lak gia ta mallia akribos idia douleia!!(douleuei mono to bradu me flas0mera eimaste aprostateutoi!!!! :thefinger

theo28
24-03-05, 20:42
Εγώ έχω ακούσει ότι και η λακ κάνει την ίδια δουλειά όπως και η τοποθέτηση cd ανάποδα εμπρός και πίσω στο αυτοκίνητο εμποδίζει το ραντάρ.

melos86
24-03-05, 20:57
Επειδη ομως η τεχνολογια δεν μενει στασιμη αλλα εξελισεται πραγμα που σημαινει οτι και τα ρανταρ εξελισονται... Ουτε η λακ κανει δουλεια (δοκιμασμενο...) ουτε και τα cd (για ονομα του Θεου)!!!

theo28
24-03-05, 21:07
Χε Χε τελικά ακούς πολλές μ@λ@κιες ευτυχώς που δεν τα δοκίμασα.

Fanatic
24-03-05, 21:09
Εγώ έχω ακούσει ότι και η λακ κάνει την ίδια δουλειά όπως και η τοποθέτηση cd ανάποδα εμπρός και πίσω στο αυτοκίνητο εμποδίζει το ραντάρ.

Καλα γι'αυτο κρεμανε μερικοι cd στους καθρεφτες τους???Ελεοοοοοος!!! :loser:

konstantinos
24-03-05, 22:51
Καλα γι'αυτο κρεμανε μερικοι cd στους καθρεφτες τους???Ελεοοοοοος!!! :loser:

Μου λυθηκε μια ακομη απορια μου.Γηρασκω αει διδασκομενος.Ελεος.Νομιζα οτι ειναι καμια καινουργια μοδα σαν τα μπλε τα φωτα που βαζουν κατω απο το αυτοκινητο.Πολυ μαιμουδιζουμε.Να δουμε τι αλλο θα ακολουθησει :smashtard :bs:

alexk
24-03-05, 23:24
Φήμες τινές λέγουσι ότι άν βάλεις, DVD αντί για CD, σε προστατεύει από lazer ραντάρ καθώς και από κλήσεις για παρκάρισμα (τροχονόμος σινεφίλ και βλέπει ότι και εσύ είσαι φίλος του κινηματογράφου). Αν βάλεις usb stick, φορμαρισμένο σε NTFS, σε γλιτώνει από αλκοτέστ...
Φυσικά και κάνω πλάκα. Θεωρώ αστεία αυτή την περίπτωση με τα cd. Άν ξέρει κάποιος την αρχή λειτουργίας ενός ραντάρ, πιστεύω θα έχει την ίδια άποψη.

kastorianos88
26-03-05, 00:49
oti kai na kaneis den thn glitoneis tin klish :drive2:
giauto leo na kanoume ena thema kai na anaferoume pou blepoume cameres kai bloka kati san to bloka.com alla me perisotera blika ktl :yippee:
;)