PDA

Επιστροφή στο Forum : Περι Καρτόδρομο


bmw316i
24-03-05, 12:53
Κατ΄αρχήν άνοιξα αυτό το thread διότι δε μπορώ να ποστάρω σ' αυτό που άνοιξε ο administrator!
Έχω να κάνω δύο ερωτήσεις:
1) Επειδή θέλω να έρθω αλλά δε έχω το δικό μου αμάξι γίνεται να έρθω με άλλο αμάξι(είναι του αδερφού μου)?
2) Αυτοί που θα έρθουν και δε βάλουν τα αμάξια τους στη πίστα πληρώνουν τίποτα?Και αν ναι πόσα?
Ευχαριστώ!!

Strax
24-03-05, 13:16
1)Μπορείς να έρθεις με ότι αμάξι θέλεις! Απλά είναι λογικό να δώσουμε προτεραιότητα στα BMW, αν δούμε ότι δεν προλαβαίνουμε να μπούνε όλα τα αμάξια!
2) Πληρώνουν μόνο όσοι μπουν με το αμάξι τους στην πίστα. Το "μάτι" είναι δωρεάν!
3) Θα ήθελα να πω ότι αυτή είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να μπούμε με τα αμάξια σε ένα απόλυτα ασφαλή και ελεγχόμενο χώρο και να πάρουμε μια πρώτη γεύση από πίστα. ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ, ούτε νικητής και ηττημένος. Η εκδήλωση είναι για να ευχαριστηθούμε όλοι μας και πάνω από όλα να γυρίσουμε με τα αμάξια μας άθικτα!!!!!!

Black5
24-03-05, 13:30
Aν και έχω καιρό να πάω και δεν ξέρω αν ασφαλτοστρώσαν πρόσφατα, στο Καρτόδρομο γλυστράει πολύ από ότι έβλεπα με το κάρτ. Έχει κανείς νεότερα?
:help:

Action Man
24-03-05, 13:43
Καλη φαση ρε παιδια......αλλα δεν ξερω αν μπορεσουν να ερθουν οσοι εχουν καταστηματα! :(
Θα προσπαθησω!

manosm3
24-03-05, 13:44
Στρατο θα μου πεις σιγουρα γι αυτο που σε ρωτησα; αν η απαντηση ειναι οχι να τους πεις οτι αυτο ειναι αδικο γιατι ο χωρος ειναι ελεγχομενος και γι αυτο που σου ειπα για το γιο του!

InsaneDriver
24-03-05, 16:24
Λοιπόν...τα πίσω μπαλόνια μου εεε λάστιχα εννοούσα είναι ήδη slik...οπότε καταλαβαίνετε ότι αν δεν βγουν λινά δεν φεύγουμε από τη πίστα... :dance:

DoctorAbo
24-03-05, 20:29
1)Μπορείς να έρθεις με ότι αμάξι θέλεις! Απλά είναι λογικό να δώσουμε προτεραιότητα στα BMW, αν δούμε ότι δεν προλαβαίνουμε να μπούνε όλα τα αμάξια!
2) Πληρώνουν μόνο όσοι μπουν με το αμάξι τους στην πίστα. Το "μάτι" είναι δωρεάν!
3) Θα ήθελα να πω ότι αυτή είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να μπούμε με τα αμάξια σε ένα απόλυτα ασφαλή και ελεγχόμενο χώρο και να πάρουμε μια πρώτη γεύση από πίστα. ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ, ούτε νικητής και ηττημένος. Η εκδήλωση είναι για να ευχαριστηθούμε όλοι μας και πάνω από όλα να γυρίσουμε με τα αμάξια μας άθικτα!!!!!!

Όλα καλά Strax !!!! Αυτή η Πέμπτη όμως ..... με κούφανε. Τα "μαγαζά" είναι ανοικτά. Πολλά μέλη μας είναι μαγαζάτορες και θα δυσκολευτούν την Πέμπτη και μάλιστα τόσο νωρίς. Εγώ επίσης δε μπορέσω τόσο νωρίς. :banghead:

Barbie
24-03-05, 21:42
Κατ'αρχην γεια σας! Θα ήθελα να εκφράσω μια απορία ως προς τις συναντήσεις.Κατανοώ ότι η πλειοψηφία των μελών του club ειναι από την Αττική μα μήπως θα ήταν δυνατόν να γίνει και μια συνάντηση λίγο πιο βόρεια;Έτσι θα μοιράζαμε και την απόσταση που πρέπει να διανύσουν και οι υπόλοιποι....

bmwdakias325
24-03-05, 21:49
Κατ'αρχην γεια σας! Θα ήθελα να εκφράσω μια απορία ως προς τις συναντήσεις.Κατανοώ ότι η πλειοψηφία των μελών του club ειναι από την Αττική μα μήπως θα ήταν δυνατόν να γίνει και μια συνάντηση λίγο πιο βόρεια;Έτσι θα μοιράζαμε και την απόσταση που πρέπει να διανύσουν και οι υπόλοιποι....





συμφωνουμε απολυτα μαζι σου αγαπητη barbie εχεις απολυτο δικαιο ετσι ετσι πεστα ειμουν ετοιμος να τα πω και εγω :)

alexk
24-03-05, 23:05
Εκφράζοντας καθαρά την προσωπική μου άποψη, πιστεύω ότι μια ωραία εκδήλωση σαν αυτή που έχει προγραμματιστεί, θα πρέπει να λάβει χώρα μία ημερομηνία που η πλειοψηφία των ανθρώπων που θέλουν να λάβουν μέρος, να έχουν χρόνο. Τώρα, καλώς ή κακώς, εγώ δεν θα μπορώ τη συγκεκριμμένη ημέρα, γιατί θα είμαι στο αεροδρόμιο για να φύγω. Βέβαια, άν κρίνω από την ώρα της εκδήλωσης, είναι δύσκολο μάλλον να παραβρεθούνε αυτοί που εργάζονται σε καταστήματα.

Εύχομαι όλοι όσοι θα παραβρεθούνε, να περάσουν πολύ καλά (αυτό το θεωρώ σίγουρο). Η πίστα αυτή είναι πολύ ωραία (το compact μου έχει κάνει ένα γύρο εκεί με βροχή).

Ripper
25-03-05, 00:27
Hello pedes, aniksa afto to topic gia na rotiso arxika kati gia to event kai met na pesi kai h analogi sizitisi!

H asfaltos stin "pista" se ti katastasi ine? me 316 tha kanis tpt h na to ksexaso kalitera? an ine freskoperasmeni den nomizo na aksizi tn kopo!

GEO!! ekina ta zantolastixa pou ixes vri poli fthina ti lene?

Τάσος Έλλην
25-03-05, 00:31
Αν και η μερα ειναι λιιιιιγο παραξενη για συναντηση εγω θα ερθω.Τωρα τι θα γινει μεσα στην πιστα (την οποια αγνοω) δεν ξερω. :drive2:

antonio
25-03-05, 00:46
Δυστυχώς ούτε εγώ θα μπορέσω λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων! :nixweiss:

PS Καλό θα είναι να γίνεται ενα pole πριν για να μπορούν να εκφέρουν γνώμη όλοι και να επιτυγχάνεται το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα! :)

Geo_3D
25-03-05, 00:48
GEO!! ekina ta zantolastixa pou ixes vri poli fthina ti lene?
Βρηκα άλλα τελικα.Αλλά μπορεις να βρεις απο οποιοδηποτε καταστημα με ελαστικα 2 μεταχειρισμενα λαστιχα και σιδερενιες ζαντες (δεν χρειαζεται σωνει και καλα να ειναι οι ιδιες διαστασεις με αυτα που φορας) τα οποια θα ειναι αρκετα φθαρμενα,και θα σου πω εγω μετα τι παρτυ θα γινει στο kartodromo ακομα και απτα 316

InsaneDriver
25-03-05, 02:05
Παιδιά επειδή τυχαίνει να γνωρίζω πόσο δύσκολο είναι να ''κλειστεί'' μια πίστα σε ημέρες όπως Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή μην τη ''πέφτετε'' στα παιδιά που το οργανώνουν... :calm:
Κάνουν μεγάλη προσπάθεια και πρέπει να γνωρίζετε ότι για να κλειστεί η πίστα των καρτ σε μια από τις προαναφερθέντες ημέρες που ίσως βολεύει τους περισσότερους, το κόστος ανεβαίνει απαγορευτικά και επίσης ακόμα πιο δύσκολα την διαθέτει ο ιδιοκτήτης.

alexk
25-03-05, 08:32
Hello pedes, aniksa afto to topic gia na rotiso arxika kati gia to event kai met na pesi kai h analogi sizitisi!

H asfaltos stin "pista" se ti katastasi ine? me 316 tha kanis tpt h na to ksexaso kalitera? an ine freskoperasmeni den nomizo na aksizi tn kopo!

GEO!! ekina ta zantolastixa pou ixes vri poli fthina ti lene?

Τάσο, θα μπείς στην πίστα???

manosm3
25-03-05, 10:44
Βρηκα άλλα τελικα.Αλλά μπορεις να βρεις απο οποιοδηποτε καταστημα με ελαστικα 2 μεταχειρισμενα λαστιχα και σιδερενιες ζαντες (δεν χρειαζεται σωνει και καλα να ειναι οι ιδιες διαστασεις με αυτα που φορας) τα οποια θα ειναι αρκετα φθαρμενα,και θα σου πω εγω μετα τι παρτυ θα γινει στο kartodromo ακομα και απτα 316

Δηλαδη εγω που φοραω 205/60/15 μπορω να παρω και 185/?/15; σε οποιοδηποτε βουλκανιζατερ θα μου τα δωσουν;

antonio
25-03-05, 11:15
Παιδιά επειδή τυχαίνει να γνωρίζω πόσο δύσκολο είναι να ''κλειστεί'' μια πίστα σε ημέρες όπως Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή μην τη ''πέφτετε'' στα παιδιά που το οργανώνουν... :calm:
Κάνουν μεγάλη προσπάθεια και πρέπει να γνωρίζετε ότι για να κλειστεί η πίστα των καρτ σε μια από τις προαναφερθέντες ημέρες που ίσως βολεύει τους περισσότερους, το κόστος ανεβαίνει απαγορευτικά και επίσης ακόμα πιο δύσκολα την διαθέτει ο ιδιοκτήτης.


Χάρη έχεις δίκιο σε αυτά που λες αλλά είναι και κρίμα να μην μπορούμε να παρευρεθούμε και όσοι τις καθημερινές έχουμε υποχρεώσεις, και απο ότι βλέπεις δεν είμαστε και λίγοι.
Επίσης όπως είδες η πίστα θα είναι διαθέσιμη μονο για ένα τρίωρο, οπότε δεν νομίζω ότι αν μαζευτούμε πολλοί θα το ευχαρισυηθούμε και ιδιαίτερα.
Στο κάτω κάτω ας δίναμε 40 euro ο καθένας, χωρίς να κλείσουμε την πίστα, και ας πηγαίναμε μια Κυριακή στα Μέγαρα, που θα ήταν και όλη η μέρα δικιά μας!

PS Όποιος δεν έχει μπει ποτέ στο cartodromo καλό θα είναι να γνωρίζει ότι λόγω στενότητας της πίστας και ύπαρξης κολώνων φωτισμού θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικός γιατί μια πιθανή έξοδος μπορεί να είναι ζημιογόνα!
Αυτό έχει αποδειχτεί και σε παλιότερα side shows και drift challenges που έχουν γίνει και οδήγησαν την ΕΛΠΑ στην απαγόρευση παρομοίων εκδηλώσεων σε ανάλογους χώρους!

JoeBar
25-03-05, 13:42
Γεια σας παιδια.Μακαρι να προλαβω τη συγκεκριμενη συγκεντρωση να σας γνωρισω και επιτελους!!!Εχω γραφτει πολυ καιρο τωρα αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να ερθω σε καποιο meeeting.Ελπιζω να δεχεστε και παλια αυτοκινητα.Εχω ενα 520, 83 μοντελακι.Το προβλημα ειναι οτι ειναι στο συνεργειο για ισιωμα.....Αν προλαβω ηρθα κιολας!!!

Ripper
26-03-05, 02:34
Τάσο, θα μπείς στην πίστα???

Etsi leo... Esi ti protinis?



PS: Asxeto alla ixa tin entiposi oti ekana ego ena topic me to thema ... pos vgike na exo postari stin defteri selida?

thomas
01-04-05, 16:48
Ας ξεκαθαρίσουμε μερικά πράγματα. Καταρχήν η ημερομηνία ήταν λίγο μονόδρομος. Η αρχική επιλογή ήταν για Τετάρτη, αλλά την Τετάρτη η πίστα θα διατεθεί στην Αστυνομία για εκπαίδευση, και επειδή την βρέχουνε υπήρχε ρίσκο να μην προλάβει να στεγνώσει μέχρι τις 5.00 η ώρα. Έτσι αναγκαστικά μετατεθήκαμε την Πέμπτη.
Παρασκευή, Σάββατο ή Κυριακή είναι απαγορευτικά δύσκολο (ειδικά οικονομικά) για να κλείσεις το Καρτόδρομο (έχει τα περισσότερα νοικιάρικα και βγάζει πολλά χρήματα...) - ας μην ξεχνάμε και τους αγώνες.

Όσο για την ώρα, υπάρχει αρκετό καιρό τώρα πρόβλημα με την ηχορύπανση. Οι ιδιοκτήτες της πίστας μας παρακάλεσαν να μην υπερβούμε τις 8.30- άντε βίαια 9.00. Συνεπώς το 5.30 ήταν μονόδρομος για να την έχουμε στην διάθεσή μας για 3 ώρες.

Το ξέρω ότι είναι δύσκολο για πολλούς να έρθουν. Ακόμα και εγώ θα πάρω "ειδική" άδεια για να πάω από νωρίς. Όσοι όμως μπορέσουν θα χαρούν πάντες και οδήγηση. Προσπαθήστε τουλάχιστον να ξεκλέψετε λίγη ώρα πριν το κλείσιμο και να έρθετε κατά τις 7 - 7.30 (λέω τώρα)

Όσο αφορά την πίστα. ΤΙ ΣΑΣ ΧΑΛΑΕΙ ΠΟΥ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ ΤΟ ΚΑΡΤΟΔΡΟΜΟ????
Θα γράψουμε χρόνους ή σας περισσεύουν λεφτά για λάστιχα?
Ίσα ίσα που και τα πιό αδύναμα αυτοκίνητα θα μπορούν να παίξουν με ασφάλεια... (προσοχή όμως γιατί δεν υπάρχουν μεγάλες εξόδους διαφυγής). Πιθανό έβγα σημαίνει στην καλύτερη off road διαδρομή ή στην χειρότερη στούκα με λάστιχα. Μάθεται την πίστα σιγά και προσοχή στα μούτρα. Έχει 2-3 ύπουλες στροφές...)

Εγώ προσωπικά παρόλο που έχω γράψει πάρα μα πάρα πολλές ώρες εκεί, έχω πωρωθεί πολύ γιατί δεν έχω μπεί ποτέ με το Μ5. Δεν έτυχε και ξέρω τι πλάκα θα έχει. Αρκεί να έχω προλάβει με τα λάστιχα.

Η πίστα κάνει και για αυτούς που θέλουν να οδηγήσουν με γραμμές, στρωτά, αλλά και για αυτούς που θέλουν να διπλώσουν σε κάθε στροφή...

Ραντεβού την Πέμπτη. :yippee:

DoctorAbo
01-04-05, 17:14
χεχεχεχεχεχεχ αυτό το "για όσους θέλουν να πάνε στρωτά " που είπε ο φίλος μου ο Thomas μάλλον για μένα πήγαινε. Εγώ λοιπόν αδέλφια, θα έλθω ούτως ή άλλως, ακόμα και με άδεια από τη σημαία - και έως τώρα δεν είχα σκοπό να βάλω το αυτοκίνητό μου μέσα. Όμως έχω αρχίσει και γαργαλιέμαι με την ιδέα. Το κατάλαβα διότι διαβάζοντας το κείμενο του Thomass ιδρώσανε τα χέρια μου. Αυτό το παθαίνω πριν οδηγήσω γρήγορα. Μπορεί λοιπόν και να το βάλω μεσα, να δουλεύω μόνο δευτέρα (άντε και καμμια πρώτη) και να κάνω μερικές γυροβολιές. Σκέφτηκα επίσης, να αγοράσω μια σαμπρέλα από go cart να τη περάσω γύρω γύρω, να τη φουσκώσω ώστε άμα φιλήσω τίποτα ντάνες με λάστοιχα να μη μαυρίσω το χρωματάκι μου. :drive2:
Αμα δε ξαναπέσει το site θα διαβάσετε αυτά που έγραψα.

bmw316i
04-04-05, 08:03
Τελικά το πιο πιθανό είναι να έρθω, αλλά να
μην μπω στη πίστα!
Αλλά πιο πολύ χαίρομαι που θα είμαι με το
αμαξάκι μου :yippee: :yippee: .

alexk
04-04-05, 10:00
Λοιπόν, τελικά θα είμαι στην Ελλάδα την Πέμπτη, όποτε θα είμαι και εγώ εκεί και μάλιστα θα μπω με το τουτού μου μέσα.

Εγώ αιτούμαι ενός χρονομέτρου, γιατί άλλωστε το βλέπω λίγο δύσκολο να κάνω γλυστρίματα, ακόμη και με κρύα λάστιχα.

strax> Να υποθέσω ότι πρέπει να φέρουμε και τα κρανάκια μας?

doctor> Γιατρέ μου νομίζω ότι πρέπει να βάλεις τα αγωνιστικά λάστιχα στο μωρό σου. Άν δεν προλαβαίνεις, μπορούμε να κάνουμε γρήγορο πιτ-στοπ στην πίστα.

ripper> Μην βαράς ρε Τάσο, μια ερώτηση κάναμε.

Ripper
04-04-05, 10:07
Λοιπόν, τελικά θα είμαι στην Ελλάδα την Πέμπτη, όποτε θα είμαι και εγώ εκεί και μάλιστα θα μπω με το τουτού μου μέσα.

Εγώ αιτούμαι ενός χρονομέτρου, γιατί άλλωστε το βλέπω λίγο δύσκολο να κάνω γλυστρίματα, ακόμη και με κρύα λάστιχα.

strax> Να υποθέσω ότι πρέπει να φέρουμε και τα κρανάκια μας?

doctor> Γιατρέ μου νομίζω ότι πρέπει να βάλεις τα αγωνιστικά λάστιχα στο μωρό σου. Άν δεν προλαβαίνεις, μπορούμε να κάνουμε γρήγορο πιτ-στοπ στην πίστα.

ripper> Μην βαράς ρε Τάσο, μια ερώτηση κάναμε.

Xexe orea :) btw den varesa akoma :P

Ego pezi kai na min ime telika athens tin pempti! akoma to palevo!

cya

santo
04-04-05, 10:15
Λοιπόν, τελικά θα είμαι στην Ελλάδα την Πέμπτη, όποτε θα είμαι και εγώ εκεί και μάλιστα θα μπω με το τουτού μου μέσα.

Εγώ αιτούμαι ενός χρονομέτρου, γιατί άλλωστε το βλέπω λίγο δύσκολο να κάνω γλυστρίματα, ακόμη και με κρύα λάστιχα.

strax> Να υποθέσω ότι πρέπει να φέρουμε και τα κρανάκια μας?

doctor> Γιατρέ μου νομίζω ότι πρέπει να βάλεις τα αγωνιστικά λάστιχα στο μωρό σου. Άν δεν προλαβαίνεις, μπορούμε να κάνουμε γρήγορο πιτ-στοπ στην πίστα.

ripper> Μην βαράς ρε Τάσο, μια ερώτηση κάναμε.

Φίλε Alex αφού θα είσαι εκεί, θέλω photos να μην σου πω in-car.
Για εμάς που δεν θα είμαστε εκεί...

alexk
04-04-05, 10:27
Φίλε Alex αφού θα είσαι εκεί, θέλω photos να μην σου πω in-car.
Για εμάς που δεν θα είμαστε εκεί...

Φίλε μου santo, ο Σταύρος θα φροντίσει γι'αυτό! Μην ανησυχείς!
Το καλό είναι ότι ξέρω την πίστα, αλλά οδηγώντας τον πύραυλό σου...

santo
04-04-05, 10:31
Φίλε μου santo, ο Σταύρος θα φροντίσει γι'αυτό! Μην ανησυχείς!
Το καλό είναι ότι ξέρω την πίστα, αλλά οδηγώντας τον πύραυλό σου...

Φίλε Άλεξ, μακάρι να δούλευε το πράμα.. και θα κανόνιζα να το έβγαζες για στρώσιμο γώμας στη πίστα!! Αλλά είναι στον γιατρό!! :nixweiss:
Αλλιώς θα έκανες τρελλό σόου... :yippee:

alexk
04-04-05, 10:46
Φίλε Άλεξ, μακάρι να δούλευε το πράμα.. και θα κανόνιζα να το έβγαζες για στρώσιμο γώμας στη πίστα!! Αλλά είναι στον γιατρό!! :nixweiss:
Αλλιώς θα έκανες τρελλό σόου... :yippee:
Ευχαριστώ Σπύρο. Είναι σαν να το έκανα βόλτα με αυτό που είπες.

BMW Power> Απαιτώ να έρθει ο BMW enthusiast να κάνει τα σχόλια από το μικρόφωνο!

BMW Power
04-04-05, 10:52
Ευχαριστώ Σπύρο. Είναι σαν να το έκανα βόλτα με αυτό που είπες.

BMW Power> Απαιτώ να έρθει ο BMW enthusiast να κάνει τα σχόλια από το μικρόφωνο!

Απίστευτη έμπνευση αλλά δυστυχώς δεν τον βλέπω να έρχεται καν λόγο δουλειάς. :chair:

bmw316i
04-04-05, 11:08
Επειδή δεν έχω ξαναπάει εκεί μπορεί κάποιος
να δώσει λίγο αναλυτικότερες λεπτομέρειες για το πως
θα πάμε στο μέρος χωρίς να χαθούμε?

Geo_3D
04-04-05, 12:24
Ο λαος ΑΠΑΙΤΕΙ και ΘΕΛΕΙ τον BMW-enthusiast στο kartodromo. :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Παρακαλω τους admins να κανουνε τις απαραιτητες κινησεις για να μπορεσει να παρευρεθει,γιατι αλλιως........ :chair:

manosm3
04-04-05, 12:25
Κανεις δεξια σε οποια εξοδο θες ΠΡΙΝ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ! Θα πας στον παραλληλο της εθνικης που περναει απ τα goody's και θα συνεχισεις ολο ευθεια. Αφου φτασεις διπλα στα διοδια, θα δεις μια μικρη μαντρα με φορτηγα. Εκει εχει ενα μικρο στενο και θα κανεις δεξια.

Υ/Γ: ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΠΛΩΜΑ;

InsaneDriver
05-04-05, 15:49
Ερώτηση προς του οργανωτές: Θα κινούμαστε σε όλο το μήκος της πίστας ή θα είναι ''κομμένη'' όπως στα Drift Shows?
Πόσους γύρους(όχι πιτόγυρους :D ) υπολογίζετε να κάνουμε? :feedback:

mpikounis
05-04-05, 16:36
Ερώτηση προς του οργανωτές: Θα κινούμαστε σε όλο το μήκος της πίστας ή θα είναι ''κομμένη'' όπως στα Drift Shows?
Πόσους γύρους(όχι πιτόγυρους :D ) υπολογίζετε να κάνουμε? :feedback:

Αν και ο Θωμας ειναι μαλλον πιο καταλληλος να απαντησει, νομιζω πως η πιστα θα ειναι ολοκληρη. Σχετικα με τους γυρους θα εξαρτηθει απο τον τελικο αριθμο συμμετοχων που εχουμε. Θα προσπαθησουμε να μπουμε ολοι ωστε να μην υπαρχει κανεις "παραπονεμενος" οποτε ισως οι γυροι να ειναι λιγοι. Η λογικη παντως θα ειναι: διαθεσιμος χρονος / αριθμος συμμετοχων

alexk
05-04-05, 17:34
Ο λαος ΑΠΑΙΤΕΙ και ΘΕΛΕΙ τον BMW-enthusiast στο kartodromo. :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Παρακαλω τους admins να κανουνε τις απαραιτητες κινησεις για να μπορεσει να παρευρεθει,γιατι αλλιως........ :chair:

ΒΜW-enthusiast στην πίστα!
ΒΜW-enthusiast στην πίστα!
ΒΜW-enthusiast στην πίστα!
ΒΜW-enthusiast στην πίστα!
ΒΜW-enthusiast στην πίστα!

Αν ο ΒΜW-enthusiast διαβάζει αυτό το post, τον παρακαλώ θερμά να έρθει στην πίστα! Βάλε άλλον στο μαγαζί για 4 ωρίτσες.

thomas
05-04-05, 20:32
H πίστα θα είναι ολόκληρη, έχει περισσότερη πλάκα έτσι. Πιστεύω ότι όσοι έρθουν από νωρίς θα είναι πιο τυχεροί, αφού όπως όλα δείχνουν θα είναι πιο λίγος ο κόσμος. Όσο για τους γύρους πιστεύω 4-5 την φορά θα είναι αρκετοί, αλλά όπως είπε ο Μιχάλης εξαρτάται από τον κόσμο. Καλή διάθεση να υπάρχει και θα δούμε. Θα υπάρχουν κάποιοι που θα θέλουν να κάνουν λίγους γύρους και κάποιοι περισσότερους...

Μια παράκληση. Αν κάποιος βγεί εκτός δρόμου, να μπαίνει ήρεμα και κόσμια μέσα, γιατί αν σπινιάρει και κάνει σβούρες στα χώματα, θα μπαίνει χώμα στην πίστα και θα έχουμε πρόβλημα. Τόσο οι επόμενοι που θα γλυστρούν πάρα πολύ, όσο και ο ιδιοκτήτης που δεν θα μπορεί να βάζει νοικιάρικα. Είναι πολύ δύσκολο να καθαρίζεις με λάστιχο την πίστα από τα χώματα. Please πολύ προσοχή σε αυτό το θέμα.

Επίσης για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις υπενθυμίζω ότι δεν έχουμε νοικιάσει την πίστα αποκλειστικά. Δίνουμε απλά κάποιο μικρό αντίτοιμο για να μπορούμε να μπούμε μέσα. Ίσως υπάρξουν κάποια κενά που θα μπαίνουν νοικιάρικα κάρτ!!! - αλλά ίσως και όχι.

Σκεφτόμαστε να μπαίνουμε δύο δύο, αλλά έτσι θέλει πολύ προσοχή!!!
Θα τα πούμε πιο αναλυτικά την Πέμπτη.

ΥΣ. Τα βλέπω δύσκολα με το αυτοκίνητο μου. Μάλλον δεν θα προλάβω να το έχω την Πέμπτη. (ψάχνω συν τοις άλλοις και στενές ζάντες για Ε34 17 ιντσών για να βάλω 235 λάστιχο πίσω!!!)
Μακάρι να ετοιμαστεί έως την Πέμπτη... :bugeye:

alexcsl
06-04-05, 10:01
:idea: (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/misc.php?do=getsmilies&wysiwyg=1&forumid=0#) Ακολουθώντας τα διεθνή standard αυτοκίνησης, και τις
υψηλές απαιτήσεις της εποχής μας, το Bmw-Motorsport
εκπλήσει ευχάριστα για άλλη μία φορά τα μέλη του με
μία ακόμα εκδήλωση!!! :yippee: (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/misc.php?do=getsmilies&wysiwyg=1&forumid=0#)

Επειδή όμως πολλοί μπορεί να μην θελήσουν
να εισέλθουν στην πίστα με το αυτοκίνητό τους, θα
διατίθεται ΓΝΩΣΤΟ RING TAXI (τρέμε Nurburgring) :bugeye: (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/misc.php?do=getsmilies&wysiwyg=1&forumid=0#)
το οποίο θα προσφέρει μία ευχάριστη ξενάγηση στην πίστα!

Όποιος επιθυμεί μπορεί να δηλώσει συμμετοχή άμεσα μιας
και αναμένεται μεγάλη σειρά αναμονής!

Η βόλτα είναι ΔΩΡΕΑΝ και κατά τη δειάρκεια της διαδρομής
θα προσφέρονται ποικίλα εδέσματα στους επιβαίνοντες!


:ices_ange Disclaimer: το BMW-Motorsport ΕΓΓΥΑΤΑΙ την ευχάριστη ατμόσφαιρα κατά τη διαδρομή, ΑΛΛΑ ΟΧΙ
και την ύπαρξη των εδεσμάτων, λόγω ταχείας
κατανάλωσής τους!!!

bmw316i
06-04-05, 10:07
Hamman αυτό που λες είναι αλήθεια?Και τι ακριβώς
θα γίνετε?

konstantinos
06-04-05, 10:13
Hamman αυτό που λες είναι αλήθεια?Και τι ακριβώς
θα γίνετε?

προφανως ειναι αστεισμος.

alexcsl
06-04-05, 10:15
Hamman αυτό που λες είναι αλήθεια?Και τι ακριβώς
θα γίνετε?

Άνθρωπος του club με εμπειρία σε ξεναγήσεις (αυτή είναι και η
δουλειά του) θα κάνει βόλτα τον κόσμο με τετράπορτο, αυτόματο, Ε46 330, σε όλη την πίστα.

Περισσότερες πληροφορίες θα δοθούν μέσα στην μέρα.

Panoz
06-04-05, 10:21
Θέλω να ειμαι πρώτος στη λίστα....ΓΙΝΕΤΑΙ????

bmw316i
06-04-05, 10:24
Δεν θα λεγα όχι σε μια βόλτα

alexcsl
06-04-05, 10:25
Θέλω να ειμαι πρώτος στη λίστα....ΓΙΝΕΤΑΙ????

Θες να προλάβεις την μάσα έτσι; Πονηρούλη...

Σοβαρά τώρα αυτό θα εξαρτηθεί από τον ιδιοκτήτη
του οχήματος μιας και αναμένουμε την επίσημη πλέον
προσφορά του.

Panoz
06-04-05, 10:31
Εάν το ταξί δεν έχει μέσα βυζάκια της Μαρίας, σούφρα του πασά και κρέπα εγώ βόλτα δε κάνω!

santo
06-04-05, 10:35
Μία μικρή κούρσα μέχρι την Λάρισα θα είναι εεε??
Δεν νομίζω να έχει κανένα θέμα!!???
ε???? :thefinger :rofl2:

manosm3
06-04-05, 12:39
Θέλω να ειμαι πρώτος στη λίστα....ΓΙΝΕΤΑΙ????

Να και μια φορα που το αφεντικο παρακαλει τον υφισταμενο του! Καποιος πρεπει να ζητησει αυξηση!

Panoz
06-04-05, 13:14
Μία μικρή κούρσα μέχρι την Λάρισα θα είναι εεε??
Δεν νομίζω να έχει κανένα θέμα!!???
ε???? :thefinger :rofl2:

Δε νομίζω....ίσα ίσα θα έχει και κούρσα επιστροφής...πρέπει να φέρει 300 κιλά κασέρι στην Αθήνα!

Panoz
06-04-05, 13:14
Να και μια φορα που το αφεντικο παρακαλει τον υφισταμενο του! Καποιος πρεπει να ζητησει αυξηση!

Μα δε κατάλαβες....δε τον παρακαλάω...ΤΟΝ ΥΠΟΧΡΕΩΝΩ!!!

BMW Power
06-04-05, 14:57
Μα δε κατάλαβες....δε τον παρακαλάω...ΤΟΝ ΥΠΟΧΡΕΩΝΩ!!!

Φάε μια μαρμίτα φασολάδα και έλα με την όπισθεν αλλά με πολύ φόρα όμως!!!

Panoz
06-04-05, 14:59
Φάε μια μαρμίτα φασολάδα και έλα με την όπισθεν αλλά με πολύ φόρα όμως!!!

Αν το κάνω αυτό θα πρέπει να κανονίσω απο πρίν γραφείο τελετών....διότι σίγουρα δε θα επιβιώσεις! :bs:

thomas
06-04-05, 16:13
Συγνώμη που μπαίνω στην συζήτηση σας, αλλά με την βοήθεια των admins - έμμεση και άμεση (Μιχάλη thanks), και του κ. Κορφιάτη θα έχω το αυτοκίνητο ετοιμο αύριο. Σήμερα το βράδυ πάω για λάστιχα ώστε αύριο να ξεκινήσει η ιεροτελεστική θυσία τους στο βωμό του θεού παντηλίκη και της θεάς BMW.

Θα τα πούμε λοιπόν αύριο, νωρίς το απόγευμα. Συνεχίστε την συζήτηση περί φασολάδων και λοιπών ουσιών που προκαλούν προωθητικές κινήσεις και .... αφήστε και κανένα παράθυρο ανοιχτό για να μην πεθάνουμε!!!!

ΓΚΟΥΧ ΓΚΟΥΧ ΓΚΟΥΧ :tapedshut

ΣΤΑΘΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ......... ;)

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην μας :takecover

manosm3
06-04-05, 23:32
Αν βρεχει θα παμε;

ks50:50
06-04-05, 23:50
Εγώ χθες ψώνισα ζάντες και λαστιχάκια και θα κάνω την παρθενική είσοδο σε πίστα. :drive2:

bmw316i
07-04-05, 08:46
Οι φίλοι από Νίκαια (melodic,ks-5050 και όποιοι άλλοι)τι ώρα λένε να ξεκινήσουν για Αφίδνες?

ks50:50
07-04-05, 11:46
Οι φίλοι από Νίκαια (melodic,ks-5050 και όποιοι άλλοι)τι ώρα λένε να ξεκινήσουν για Αφίδνες?

Δεν ξέρω τί ώρα θα ξεκινήσουν τα άλλα παιδιά ούτε και ρώτησα γιατί θα είμαι Ζωγράφου και θα έρθω κατευθείαν.

VIC
07-04-05, 12:05
κατα 90% θα ειμαι κι εγω εκει αλλα δυστυχως χωρις τη μπεμπα μου που ειναι στη Θεσσαλονικη...κλαψ...κλαψ :mad:

manosm3
07-04-05, 12:19
Μα δε κατάλαβες....δε τον παρακαλάω...ΤΟΝ ΥΠΟΧΡΕΩΝΩ!!!

Πισω εχει η αχλαδα την ουρα! ετσι λεει ο σοφος λαος μας!

Action Man
07-04-05, 20:22
Πολυ ωραια ηταν στην πιστουλα!
Μπραβο στα παιδια που το οργανοσαν!
Αν και θεατης,περασα πολυ καλα!

manosbmw318ie30
07-04-05, 21:05
Λοιπόν θα πω 2 κουβέντες για την εκδήλωση, όπως το είδα εγώ συμμετέχοντας ενεργά... και όπως είδαν όλοι οι παρόντες υπέρ του δέοντος ενεργά. :drive2:

Η οργάνωση ήταν ΟΚ, η πίστα ήταν ΟΚ, το διασκέδασα, μέχρι την τελευταία στροφή πριν τον τερματισμό... Το τί συνέβει, θα σας γελάσω. Τα ελαστικά με προδώσανε (υποθέτω), καθώς η θερμοκρασία τους ήταν υπερβολικά υψηλή. Κυριολεκτικά καίγανε. Δεν είναι παλαιά 1,5 χρόνου και σε καλή κατάσταση. Υποθέτω ότι ξεπεράστηκαν οι δυνατότητές τους. Δεν έκανα κάτι διαφορετικό από τα άλλα περάσματα. :nixweiss:

Τέλος πάντων, αν εξαιρέσω αυτή την ατυχία, οι οποία μου άφησε και κάποιες ουλές (φωτό) τελικά εν τάξει. Βέβαια οι ουλές είναι λιγότερο ορατές από ότι στη φωτό, καθώς έχει χρώμα και από τα ελαστικά που εκτόπισα...

manosm3
07-04-05, 21:51
λΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!
Highlights:
1. ο γιατρος που κορναρε στο Θωμα να προχωρησει! παραλιγο να μου πεσει η καμερα απ τα χερια με τοσο γελιο που εριξα! :rofl2:
2 Ο Στελιος οταν του εδειξα το Μ coupe που προφανως το ειχε δει απο πριν! Στελιο, εκανε ο οδηγος του αυτο που ειπες;
3. η κοντρα του evo με το golf!

Νομιζω οτι πρεπει να βγαλουμε κολωνια με αρωμα λαστιχιλας!

Αντε, την επομενη φορα θα μπω και εγω μεσα με το 325 για να μη με δουλευει καποιος που του ειπα οτι ΙΣΩΣ εμπαινα με το μαζντα!

Τάσος Έλλην
07-04-05, 22:22
Λυπαμαι που δεν μπορεσα να ερθω αν και ειχα σκοπο να μπω και στην πιστα με δυο αυτοκινητα.Την μπεμπα μου και το ραλλακι μου.Δυστυχως εκανα μπειμπυ σιτινγκ το γιο μου.Βλεπετε προηγειται το πιο αδυναμο μελος της οικογενειας.Υπομονη μεχρι την επομενη συναντηση. :drive2: :drive2:

m_power_lunatic
07-04-05, 22:31
Λοιπον σημερα ηταν πολυ ωραια μερουλα ε?Σας χορτασα ολους και με το παραπανω...αυτη τη φορα η δουλεια δεν με εμποδισε να ερθω αλλα στερηθηκα το Μ3-ακι μου αφου για να προλαβω ηρθα κατευθειαν με το αμαξι της δουλειας.Ολοι δωσανε τον καλυτερο τους εαυτο και ειχα την ευκαιρια να δω και ενα φιλαρακι μου σε δραση-Μ3 Ε46 σκουρο μπλε,Ιορδανηηηηη παλαβεεεεεεε-φανταστικο το περασμα μπροστα στις κερκιδες μονοπαντα κατι το οποιο ηταν το μοναδικο ///Μ που το εβγαλε μεχρι και την δεξια στροφη!!!Πολυ καλος και ο Θωμας αν και νομιζω οτι τον εχω ξαναδει πολυ καλυτερο στο παρελθον και για το τελος το CSL το οποιο φορεσε και εξατμιση τιτανιου απο οτι ακουσαμε ολοι και εκανε πολυ καλα περασματα αν και μπορει και το εχει αποδειξει στο παρελθον πολυ καλυτερα.....αριστος πραγματικα!Ολοι ειχανε ψυχη πραγματικα....ασε αυτα τα compact που οι οδηγοι τους ειχανε δαγκωσει τη στεφανη του τιμονιου!Μπραβο σε ολους σας παιδες.Τα αρνητικα της ολης φασης ηταν οτι ειχα το φιλαρακο Αννιβα διπλα μου αντι να ειναι στην πιστα-κραταει δυναμεις για επερχομενο αγωνα-αλλα περασαμε ωραια εστω και εκτος πιστας.Κατι το οποιο με ενοχλησε ειναι ο σχολιασμος μελους του club οτι -με πρωτη την βγαζω και εγω μονοπαντα την στροφη μπροστα στις κερκιδες-αυτο ειπωθηκε οταν το σκουρο μπλε Μ3 Ε46 την εβγαλε μονοπαντα απο την αρχη μεχρι το τελος με δευτερα στο κιβωτιο.Τι να πει κανεις..... :kissass:

DoctorAbo
07-04-05, 23:13
Καλησπέρα και από μένα. Μόλις μπήκα σπίτι από το φαγητό που έκανε η παρέα μου μετά το event. Πέρασα υπεροχα, χάρηκα πολύ που είδα το club μας να ανθίζει, και προπάντων χάρηκα τις γυροβολιές που έκανα με το αυτοκίνητό μου στην πίστα με συνοδηγό το μοναδικό geo (χωρίς αυτόν θα είχα κάνει το εργαλείο χορτοκοπτικό κάνα δυο φορές). Δε σας χάρισα εικόνες με το πλάι σε όλη τη παρατεταμένη αλλα 1) φοβόμουν 2) το εργαλειο είναι στο μεροκάματο και το προσέχω για να έχω. Όμως παρόλα αυτά, πέρασα υπέροχα καί δε βλέπω την ώρα για τα επόμενα. :drive2:

manosm3
07-04-05, 23:16
Που φαγατε; παλι πα'ι'δακια; α ρε geo, δε μου εδωσες το 316!

alexk
08-04-05, 00:00
Λοιπόν, και εγώ πριν λίγο μπήκα στο σπίτι μετά από ένα υπέροχο βράδυ-απόγευμα.

Λοιπόν, ένα μεγάλο μπράβο στους admins και σε όσους βοήθησαν να γίνει αυτό το event. Προσωπικά μιλώντας, πέρασα φανταστικά! Επιπλέον, να ευχαριστήσω τον BMW Enthusiast που τελικά ήρθε!!! Θα ήθελα να συγχαρώ τον Doctor για την όμορφη και πολύ γρήγορη οδήγηση που έκανε. Στον Geo έχω να πω "με το καλό με μια Μ3" και τίποτα άλλο. Επιπλέον, ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που οδήγησαν και μας χάρισαν υπέροχο θέαμα.

Για να ευλογήσουμε και τα γένια μας τώρα, ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα λάστιχα μου που σήμερα δούλεψαν σε χώρο για τον οποίο έχουν κατασκευαστεί (την πίστα). Φυσικά, το αυτοκίνητό μου ήταν εκτός κλίματος (μιας και το event ήταν drift, και φυσικά δεν γύρισε πουθενά [ όχι δεν είμαι τόσο άσχετος, απλά τα λάστιχα δεν γλυστράνε]), αλλά θεωρώ ότι κινούμουν αρκετά γρήγορα. Η αίσθηση ήταν η ίδια με το δρόμο (ραλλάκι σε playstation). Πρακτικά έπαιζα με το τιμόνι :)

InsaneDriver
08-04-05, 01:15
Θέλω και άλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :banhim:
Επίσης θέλω άλογα... :help:

kacey
08-04-05, 01:57
ΣΚΑΣΕ!!!ΑΧΡΗΣΤΕ.ΚΟΥΛΕ.ΚΡΕΑΣ.ΒΛΑΚΑ.

GEOBMW
08-04-05, 08:04
Και απο μενα τα συγχαρητηρια για την αψογη οργανωση,περασαμε ολοι
παρα πολυ ωραια,ηταν τελεια!!!
Το θεαμα ηταν μοναδικο,προσωπικα ηταν η πρωτη συμμετοχη μου σε drift...
(και ηδη ανυπομονω για την επομενη...)
Τι να πω για το PORSCHE,το εκαψε...
Αλλα κορυφη η CSL :bowdown: Δεν ισιωσε πουθενα!!!!
Και ηταν και η πρωτη φορα που εβαλα το 'μωρο μου' σε πιστα,πραγματικα
το απολαυσα, :yippee:
Αν και δεν το 'σχισα,με 102ps τι να κανω(αν και καποιος με 316Ci μας εκανε να αναρωτηθουμε με τον Doctor για τα κυβικα του,το πηγε γ@μ....,ευγε!!)και τα λαστιχακια μου ειναι καινουργια,δεν ελεγε...(μερικοι προνοησαν βλ.ks 50:50,τα σχισες!!! και 2 ακομη παιδια με τα is,sorry δεν θυμαμαι τα nick :nixweiss: )
Το επομενο ποτε????

bmw316i
08-04-05, 08:30
Μπορώ να πω ότι ευχαριστήθηκα πάρα πολύ κι εγώ!
α)Τον ήχο της csl τον έχω ακόμα στα αυτιά μου!Όσο
για το πως ντριφτάρει είναι γνωστό ότι δεν ισιώνει ποτέ.
β)thomas:μπορώ να τον χαρακτηρίσω πολύ χερά και βέβαια
συνδυασμός χερά και καλού αυτοκινήτου βγαίνει αυτό το αποτέλεσμα.
γ)insane πολύ καλός(πήρε από τα καλύτερα σχόλια στη κερκύδα)
Φυσικά υπήρχαν και άλλοι τρελοί(εκτός απο Βούλγαρη και τον άλλο με το golf) που απλά τώρα έχει σταματήσει το μυαλό μου.
Για το μόνο που στεναχωρήθηκα είναι ότι σχεδόν σε όλη τη διάρκεια
ήμουν στη κερκύδα και δε είδα πολλά απο τα μέλη.Όμως έχω τραβήξει μερικά πολύ καλά πλάνα με τη camera μου...
Αυτά!!


Υ.Γ:Πέρασα απλά τέλεια...

Strax
08-04-05, 09:07
Αν και ομολογώ ότι κάποιες στιγμές αγχώθηκα, τελικά όλα πήγαν καλά! Είχαμε ένα άγχος γιατί το καρτόδρομο δεν έχει μεγάλα περιθώρια λάθους, αλλά ευτυχώς τη βγάλαμε με μικρές εκδορές! Εύγε σε όλους που οδήγησαν γρήγορα, εντυπωσιακά και κρατήθηκαν μέσα στα όρια του αυτοκινήτου τους και των οδηγικών τους ικανοτήτων! Προσωπικά, τη στιγμή που τελείωσα με την οργάνωση, διαχείριση των "τελών κυκλοφορίας" πίστας και φωτογράφηση του event, ήταν πολύ αργά για να μπω στην πίστα (+ ότι ήξερα ότι αν μπω δεν θα μπορούσα να προστατέψω τα ολοκαίνουρια λάστιχά μου). Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι θα ξαναγίνει σύντομα ανάλογη εκδήλωση και εκεί θα εμφανιστώ και με κάποιες μικροδιαφορούλες!

Τάσος Έλλην
08-04-05, 09:09
Αδερφια,βαλτε καμμια φωτο να παρουμε ματι κι εμεις που μειναμε μεσα απο ανωτερα βια.Δεν μπορει,καποιος θα τραβηξε. :bullhorn:

bmw316i
08-04-05, 09:30
Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι θα ξαναγίνει σύντομα ανάλογη εκδήλωση και εκεί θα εμφανιστώ και με κάποιες μικροδιαφορούλες!
Όταν λες σύντομα πότε περίπου?

kostas*
08-04-05, 10:04
Μπραβο παιδια συγχαρητήρια για την αψογη διοργάνωση. Ολα κυλισαν πολυ ωραια και δεν ειχαμε και ατυχηματα το σημαντικότερο! Απο οσο καταλαβα οσα μελη εισηλθαν στην πιστα το καταυχαριστήθηκαν αλλα νομιζω οτι δεν υπηρχε και μεγαλη συμετοχη. Μαλλον οι admins πρεπει να κανονισουν καμια εκπτωσούλα και με λαστιχάδες για να μπαινουμε πιο αφοβα στην πιστα. Πιο ειδικά τωρα συχαρητήρια στο Black 5 για την προσπαθεια του που αν και πρωτη φορα σε τετοιο event τα πηγε αρκετα καλα. :drive2:

VIC
08-04-05, 10:19
ολα ηταν φανταστικα!Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σε ολα τα παιδια που μας χαρισαν αυτο το θεαμα... :drive2: αν δεν ειχε πεσει ο σερβερ :mad: θα ηξερα για την εκδηλωση και θα ειχα κατεβασει κι εγω την μπεμπουλα μου, δεν πειραζει την επομενη φορα ισως.

Daskalopoylos
08-04-05, 10:38
Και τα καλυτερα δεν ηρθαν ακομα.......
Πιστευω οτι ηταν ολα μεσα στην Κ@....
Ολα πολυ καλα.! Πολυ ωραιο το θεαμα
Ηταν μια βραδια πολυ καλη! Ενθουσι'αστικα ιδιετερα! Μπραβο σε ολους τους οδηγους που ολοι ηταν αψογοι. Δεν μπορω να καταλαβω πως τελικα επετρεψα στον εαυτο μου να φυγει???? Σαν μικρο παιδι ημουν ... Ηταν η πρωτη φορα που μπηκα σε πιστα και νομιζω οτι τα πηγα αξιολογα . Αν βεβαια ειχα λιγη δυναμη ακομα πιστευω οτι τα πραγματα θα ηταν πολυ διαφορετικα!!!!!!!!!!!!.........

Οσο για το μεγεθος των κιβικων μου σας λεω οτι ειναι 1.6 Mpack μαμα (δυστοιχος) αλλα τι να κανω αυτη ειναι η πραγματικοτιτα!!!!
το πηγα οσο εφτανε :whip:
ααααα.... και να μην ξενιομαστε γρηγορα για το επομενο ραντεβου για οσους δεν ηρθαν (και καλα....)
ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ!!!!

Minas DASC
08-04-05, 10:48
Φοβερό θέαμα!!!!!!
Πάντα τέτοια!!!!!!!! :dance:

Action Man
08-04-05, 11:01
Πηραν φωτια τα λαστιχα!

Black5
08-04-05, 11:15
Καταρχήν να πω ότι η εκδήλωση ήταν πολύ ωραία και την ευχαριστήθηκα πολύ και σαν θεατής και σαν συμμετέχων! Σαν οδηγός μέσα στην πίστα διαπίστωσα ότι η πίστα κράταγε πολύ καλύτερα από ότι νόμιζα κι έτσι οι λάθος πιέσεις κάναν το αυτοκίνητό μου πάρα πολύ υποστροφικό. Τα 17άρια με τα PS2 κρατάγαν καλά κι έτσιι δυσκολεύτηκα κάπως!! Τελικά με τη βοήθεια του χειρόφρενου κατάφερνα (σε κάποιες στροφές) να το γυρνάω! Το διασκέδασα πολύ πάντως! Ίσως πολλοί να μην με είδατε γιατί μπήκα ταυτόχρονα με ένα Μ3 μέσα οπότε....!!!! Σαν θεατής εντυπωσιάστηκα για άλλη μια φορά από το CSL αλλά και τα άλλα Μ3. Η Porche έδωσε ρέστα. Πολύ δύναμη και πυρωμένες εξατμίσεις!!!! Μπράβο σε όλους!

Υ.Γ. Ευχαριστώ kostas* που με ξεχώρισες!!!! :dance:

thomas
08-04-05, 11:28
Συμφωνώ με όλους. Όλα πήγαν καλά (οι μικροζημιές είναι στο πρόγραμμα -ολα καλά τελικά!), εκτός από την δική μου περίπτωση που εξελίχτηκε σε γκρίνια με τον ευατό μου και την τύχη μου.

Τα 3 από 4 λάστιχα ήταν διαφορετικά και τελικά φέρθηκαν διαφορετικά. Μπήκα μέσα πρόχειρα, η πίστα κράταγε πολύ και το αυτοκίνητο έβγαζε πολλά μούτρα, ειδικά μέχρι που ζεστάθηκε και ξεκινήσαν να λιώνουν τα πίσω λάστιχα. Ειδικά στο κάτω κομμάτι με ταλαιπώρησε αρκετά. Δεν άκουγε καθόλου στην είσοδο για να το τοποθετήσω με φρένο. Με το Στάθη που ήταν συνοδηγός γελάγαμεσε εκείνα τα κομμάτια. Μέτά τον 4-5 γύρο, άρχισε ενα γλυστράει πιο ωραία. Και εκεί που άρχισα να ζεστένομαι και εγώ, το πίσω αριστερό λάστιχο ξεφτηλίστηκε με αποτέλεσμα τετακέ στην φουρκέτα και επιστροφή στα πιτς!!!

Με έκοψε στο καλύτερο. Σαν να βλέπεις αγώνα και να σου κόβεται το ρεύμα. Σαν να έχεις κλείσει ραντεβού με την πιο ωραία κοπέλα και να μένεις από βενζίνη...
Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να προσφέρω το θέαμα που μπορούσα και θα ήθελα, αλλά το Dunlop Sp2000 του 95(ρεζέρβα του αυτοκινήτου) είχε άλλη γνώμη.

Κατά τις 9 δεν κρατιόμουν και έκανα δύο ακόμη γύρους πολύ καλύτερους, αλλά ήταν πολύ επικύνδυνο με τέτοιο ελάστικό και χωρίς ΡΈΖΈΡΒΑ!!!

Έμεινα με την κ@@@α. Κρίμα.

Τουλάχιστον ήταν μια πρόβα τζενεράλε για την Κυριακή. Καλύτερα που είδα εχτές τα αδύνατα σημεία για να είμαι πιο έτοιμος την Κυριακή.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά, οδηγούς και θεατές...

Την επόμενη φορά μακάρι περισσότερα μέλη του Club να μπουν στην πίστα. Ειδικά στους admins που προσπάθησαν στην οργάνωση, αγχώθηκαν κάπου κάπου, σκεφτόντουσαν τις ευθύνες τους (όταν οι άλλοι διασκέδαζαν), ενώ κάποιοι άλλοι δεν έιχαν καν αυτοκίνητο έτοιμο όπως θα ήθελαν. NEXT time...

Ϊσως τελικά να μην είμουν εγώ ο πιό γκαντέμης!!!!! :cheers:
Ραντεβού στα Μέγαρα

Fanatic
08-04-05, 11:29
Εγω ηταν να μην ερθω αφου το γεγονος οτι ημουν αρρωστος και σε συνδιασμο με το 6 ωρο εργαστηριο που ειχα ποιο πριν το θεωρουσα λιγο δυσκολο!Αλλα τι να κανω??Μπορω να λειψω???Δεν μπορω!Ετσι πηρα 4 φιλους,φορτωσαμε την γρια και ηρθαμε!Πραγματικα ολα ηταν αψογα!Ολοι πηγαιναν πολυ καλα!Ευγε!Ευχαριστω επισης τον insanedriver(Χαρης) για την βολτα που με εκανε στην πιστουλα...

Υ.Γ Μανο τι ειπα οτι θα εκανε το z3 coupe,γιατι δεν θυμαμαι??Αααααααααχ ηταν απιστευτο!!!Μπραβο στον ιδιοκτητη για την επιλογη του!!Εχει γουστο ο ανθρωπος!!ΚΛΑΨΕ ΣΤΕΛΑΚΙ που ελεγε και ο BMW POWER! :bowdown:

Geo_3D
08-04-05, 13:33
Συγχαρητηρια και απο μενα σε ολους (Admins και οδηγους).Ολα ηταν αψογα.Πολυ θεαμα,πολυ drift,πολλα τετακε,μια εξοδος.Πιστευω ενας καλος απολογισμος για χτες.Δεν θα αναφερθω στα πολεμικα εργαλεια (CSL,EVO,911) :bowdown: που για μια ακομη φορα απεδειξαν οτι αξιζουν ολα τα λεφτα που δινουν οι ιδιοκτητες τους,αλλά στους "μικροτερους" που εδωσαν τα ρεστα τους,και απεδειξαν οτι και τα 1600 εχουν ψυχη.!!!! :dance:

Μπραβο σε ολους μας!!!!


P.S.-Doctor,anytime anyplace,just call me!!! :cheers:
P.S.1-Alexk απτο στομα σου και στου θεου τ'αφτι.Και τοτε δεν θα εχει πολλα μποφορ :rofl2:
P.S.2-manosm3 αραξε στα κυβικα σου

Fad3In
08-04-05, 13:42
Περιμενουμε και φωτο!!! Μην ξεχνιεστε!!! Ν.

Strax
08-04-05, 13:45
Για φώτο έχει φτιαχτεί κατάλληλη κατηγορία στο Gallery. Έχω αρκετές φωτογραφίες να ανεβάσω εγώ και όποιος άλλος έχει μπορεί τις βάλει εκεί!

saikoE39
08-04-05, 13:51
:bullhorn: Ηταν τρομερα :whip: !! τα ρουχα μου ακομα μυριζουν καμενο λαστηχο!!!Το θεαμα τελειο και μπραβο σε ολους!!!!!και ειδικα σε οσους μπηκαν μεσα με τα316 οπου εδωσα καλο θεαμα!!!!το μονο κακο ηταν οτι ειχα τον manom3 διπλα μου που σε καμια στιγμη πραγματικα λαλησε :chair: (αστιευομαι :smashtard )

manosm3
08-04-05, 14:15
:bullhorn: Ηταν τρομερα :whip: !! τα ρουχα μου ακομα μυριζουν καμενο λαστηχο!!!Το θεαμα τελειο και μπραβο σε ολους!!!!!και ειδικα σε οσους μπηκαν μεσα με τα316 οπου εδωσα καλο θεαμα!!!!το μονο κακο ηταν οτι ειχα τον manom3 διπλα μου που σε καμια στιγμη πραγματικα λαλησε :chair: (αστιευομαι :smashtard )

Ρε ανθρωπε ακομη να καταλαβεις οτι εχω λαλησει εδω και αρκετες μερες; καθε μερα βλεπομαστε!

manosm3
08-04-05, 14:18
P.S.2-manosm3 αραξε στα κυβικα σου

Μην τα παιρνεις ολα τοις μετρητοις! οπως εχεις δει αλλωστε, τα "κυβικα" μου ειναι αρκετα! χεχε

Geo_3D
08-04-05, 14:40
α ρε geo, δε μου εδωσες το 316!

E γι'αυτο σου ειπα αραξε στα κυβικα σου.Τι τι θες το 316?Κατσε στο 25αρι

manosm3
08-04-05, 15:28
E γι'αυτο σου ειπα αραξε στα κυβικα σου.Τι τι θες το 316?Κατσε στο 25αρι

Δεν εννοω τετοιου ειδους κυβικα, αλλα τα "κυβικα" ή ογκος! :dance: νομιζα οτι το ειπες λογω ηλικιας μου! παντως δε θα με χαλαγε καθολου το 16αρι! Θα εκανα προπονηση για το 25αρι που ελπιζω να μπω την επομενη φορα!

konstantinos
08-04-05, 15:58
Και εγω περασα ωραια αν και ημουν μονο θεατης το τελευταιο 20 λεπτο.Ειδα φιλους παλι που ειχα γνωρισει στην προηγουμενη συναντηση ομως γνωρισα αλλους τους οποιους ηξερα μονο με τα ψευδωνυμα τους.Το csl και ο κατοχος του υπεροχοι (ευχαριστω sxint που μου επετρεψες να δω το εσωτερικο απο κοντα) ο ηχος της θεικος,πυροβολουσε συνεχεια με δευτερες και 120 χλω,επαιρνε τις στροφες απιστευτα ο οδηγος της.Μου αρεσε πολυ και το evo (ακουσα οτι ηταν δημοσιογραφικο απο το περιοδικο evo,αν αληθευει ποιος οδηγουσε?).Πολυ καλη και η προσπαθεια του octane με την compact του.Συγχαρητηρια στους διοργανωτες και φυσικα στους συμμετεχοντες.Περιμενουμε φωτογραφιες αλλα και video καποια στιγμη καθως ειδα ανθρωπους στην πιστα που εβγαζαν video.

DoctorAbo
08-04-05, 21:31
Συμφωνώ με όλους. Όλα πήγαν καλά (οι μικροζημιές είναι στο πρόγραμμα -ολα καλά τελικά!), εκτός από την δική μου περίπτωση που εξελίχτηκε σε γκρίνια με τον ευατό μου και την τύχη μου.

Τα 3 από 4 λάστιχα ήταν blah blah blah άρχισα να ζεστένομαι και εγώ, το πίσω αριστερό λάστιχο ξεφτηλίστηκε με αποτέλεσμα τετακέ στην φουρκέτα και επιστροφή στα πιτς!!!

Με έκοψε στο blah blah blah βενζίνη...
Λυπάμαι blah blah blah γνώμη.

Κατά τις 9 δεν blah blah blah ς ΡΈΖΈΡΒΑ!!!

Έμεινα με την κ@@@α. Κρίμα.

Τουλάχιστον ήταν μια πρόβα τζενεράλε για την Κυριακή. Καλύτερα που είδα εχτές τα αδύνατα σημεία για να είμαι πιο έτοιμος την Κυριακή.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά, οδηγούς και θεατές...

Την blah blah blah ήθελαν. NEXT time...

Ϊσως τελικά να μην είμουν εγώ ο πιό γκαντέμης!!!!! :cheers:
Ραντεβού στα Μέγαρα

Mα τι λες τώρα δάσκαλε ? Ήσουν άψογος. Έδωσες θέαμα και παρέδωσες δωρεάν μάθημα drift. Εγώ πάντως σε θαύμαζα πως βόλευες το θηρίο μέσα στο κλουβί. Πάντα τέτοια δάσκαλε .....

manosbmw318ie30
08-04-05, 22:40
Λοιπόν μετά από ένα 24-ωρο ήρεμος πλέον μπορώ να κάνω μια καλύτερη ανασκόπηση για την οργάνωση. Απλά το καταυχαρηστήθηκα (να 'ούμε) και ελπίζω να παραβρεθώ και στο επόμενο γεγονός.

Για την έξοδό μου στη τελευταία στροφή, υποθέτω τελικά ότι τα μπροστά ελαστικά δεν είχαν φτάσει (λογικό) στην ίδια θερμοκρασία με τα πίσω, με αποτέλεσμα να υποστρέψει ανεξέλεγκτα :bugeye:, ενώ τα πίσω ελαστικά κρατούσανε και δίνανε όλη την ισχύ (113 αλογάκια είναι αυτά). :drive2:

Μικρο-εκδορές στο μπροστά αριστερό φτερό από την επαφή με τα ελαστικά, αλλά εν' τάξει. Έχω (ας είναι καλά ο μηχανικός μου) χρώμα και με λεπτό πινελάκι και υπομονή θα τις καλύψω και με μια αλοιφή όλα ΟΚ!!!

Ευχαριστώ τον Doctor και τα άλλα παιδιά που ήρθαν αμέσως μόλις βγήκα από την πίστα. Να είμαστε καλά και θα πάμε καλύτερα next time!

Α! και το σημαντικότερο: αυτές οι εκδηλώσεις μας επιτρέπουν να εκτονώσουμε τις πιέσεις μας με ασφάλεια! Εύγε!!!!! :cheers:

P.S. 4 Doctor: Την άλλη φορά θα έχω βάλει μια σαμπρέλα γύρω γύρω από το αυτοκίνητο για παν ενδεχόμενο. Σαν χόβερκραφτ θα το κάνω...

ks50:50
08-04-05, 23:14
Πραγματικά πέρασα τέλεια. Με 205/50/17 μπροστά και 195/60/15 πίσω γυρνούσε σχετικά καλά μετά τον 1ο γύρο :drive2: . Πραγματικά ξετρελάθηκα στην 1η μου επαφή με πίστα και περιμένω την επόμενη. Πάντως τα πίσω λάστιχα ήταν ακόμη ζεστά 45 λεπτά αφού βγήκα. Το μόνο άσχημο ήταν σήμερα που με τράκαρε ένας ηλίθιος και μέχρι την Πέμπτη θα είμαι χωρίς αυτοκίνητο.

bmw316i
11-04-05, 13:24
Λοιπόν παιδιά έχω τραβήξει περίπου μισή ώρα video
με τη κάμερά μου απο το καρτόδρομο και άλλο τόσο
περίπου απο το χθεσινό side show!Κάποια στιγμή να σας
τη δώσω να τη γράψετε!Αλλά σας λέω είναι κασσετάκι
από κάμερα και δε ξέρω πως να το αντιγράψω