PDA

Επιστροφή στο Forum : Το παραλαβαμε το Ε90!!!!


melos86
02-04-05, 00:53
Μετα απο μια ολοκληρη βδομαδα χωρις το bmw-motorsport.gr τα πραγματα για εμενα και την οικογενεια μου (σε οτι αφορα τα αυτοκινητα) εχουν αλλαξει αρδην...
Δυστυχως το Ε36 318is ειναι πλεον παρελθον!!
Την θεση του εχουν παρει τα δυο νεα αποκτηματα τα οποια κοσμουν πλεον το γκαραζ μας!! Το πρωτο ειναι μια Alfa Romeo 147 1,6 120ps την οποια εχω εσω και 2 μερες και εχω καλυψει αισιως τα 315χιλιομετρα...

Το δευτερο το οποιο μαλλον ειναι και το πιο ενδιαφερον για αυτο το δυγκεκριμενο club δεν ειναι αλλο απο την νεα Ε90 320i την οποια παραλαβαμε σημερα το μεσημερι!!! Δεν εχω λογια για να το περιγραψω αυτο το αυτοκινητο... Πρεπει να το δεις απο κοντα ωστε να το μελετησεις σχολαστικα και στη συνεχεια να σε μαγεψει... Με το ζορι καταφερα να πεισω τον πατερα μου να επιστρεψει στο σπιτι!!
Το αμαξι ειναι χρωματος "γκρι του γραφιτη" και εχει τα δερματινα σπορ καθισματα στο εσωτερικο του... Μεγαλη εντυπωση μου εκανε το μπουτον εκκινησης/διακοπης του κινητηρα το οποια πραγματικα χαιρεσαι να το πατας και να το ξαναπατας και το... τιμονι του αυτοκινητου!! Ειναι το σπορ τιμονι με φινιρισμα αλουμινιου και ειναι πραγματικα αρκετα μικρο σε διαμετρο και πολυ παχυ!! Ευχαριστιεσαι να το κρατας... Ακομα φωτος δεν καταφερα να τραβηξω αλλα θα γινει και αυτο συντομα (υπαρχει μια φωτο στο γκαραζ μου απο το κινητο μου...)

Πραγματικα ειμαι απιστευτα χαρουμενος για αυτο το αυτοκινητο!! Ειναι -μαζι με αλλο ενα μαυρο το οποιο παραδωηθηκε λιγο μετα το δικο μας- τα πρωτα νεα 3αρια στην Θεσσαλονικη!!!!

Dionysis
02-04-05, 11:42
φίλε καλορίζικο και καλοτάξιδο ναι πράγματι είναι συνολικά καλύτερο αυτοκίνητο απο τον προκάτοχο του θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής: το i drive το έχει αν ναί πόσο παραπάνω να στοιχίζει;(αν δέν είναι στον στάνταρ εξοπλισμό)

Υ.Γ το μαύρο E90 που αγοράστηκε μετα απο το δικό σας πήγε Έδεσσα ξέρω ποιός το αγόρασε

Fanatic
02-04-05, 11:46
Συνολικα ποσο πηγε το μαλλι αν επιτρεπεται?? :)

bmwdakias325
02-04-05, 12:41
φιλε κουκλα να την χαιρεσαι καλοταξιδη!!!!!!!!!! αντε και να σε δουμε και σε κανενα μιτινγκ να την θαυμασουμε και ζωντανα :idea:

melos86
02-04-05, 14:41
Σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας παδια!!!
Το αμαξι με τα extra που του βαλαμε πηγε στα 45.000€ πανω-κατω...

Edit: Οσο για το drive το αυτοκινητο μας δεν το εχει... Ειναι φυσικα εξτρα αλλα κατα τη γνωμη μου δεν ειναι και απαραιτητο!! Χρεωνεται αρκετα ακριβα και εχει και το Navi επανω του!! Απ'οσο ξερω στην Ελλαδα δεν θα κυκλοφορησει πολυ...

konstantinos
02-04-05, 21:05
Συγχαρητηρια για την αγορα,καλοριζικο και καλοταξιδο με πολλες και καλες διαδρομες.Οσο για το i drive ισως καλυτερα που δεν το βαλατε γιατι θα ηταν πονοκεφαλος να το μαθεις(ειδικα οι γονεις σου) και δυσκολια να το χρησιμοποιεις
ειδικα οταν οδηγεις.