PDA

Επιστροφή στο Forum : H M3 του Doctor Abo!!!


Geo_3D
11-04-05, 01:12
Καταρχας θα ηθελα να ζητησω συγνωμη απο ολους για αυτα που θα διαβασουν παρακατω,για τον λογο οτι δεν θα ειναι με την γλαφυροτητα των λεγομενων του Doctor Abo και ισως να μην μπορεσουν να καταλαβουν εξολοκληρου το πως αισθανομουν για 2 μερες.Δυστυχως δεν εχω και εγω αυτο το ιδιαιτερο χαρισμα


Το λοιπον
Περασα ενα Σαββατοκυριακο στο δεξι μπακετ αυτου του ΥΠΕΡΟΧΟΥ αυτοκινητου που ακουει στο ονομα Μ3 και δη αυτου του εξαιρετου ανθρωπου και πολυ καλου φιλου ΔΗΜΗΤΡΗ (Doctor Abo)

Tο Σαββατο λοιπον κανονιζουμε για καφεδακι στη Χαλκιδα και μεσω Εθνικης Οδου.Κινουμασταν σε χαλαρους ρυθμους.Το μπακετ καθισμα του Μ3 ειναι τοσο ανετο σε σημειο να σε παρει ο υπνος χαλαρα για καμια 10ρια ωρες χωρις να καταλαβεις οτι δεν βρισκεσαι στο κρεββατι σου,και συναμα εχει τοση στηριξη,οση χρειαζεται ωστε να βρισκεται στο πλαισιο της χρυσης τομης του να εχει την καταλληλη πλευρικη στηριξη χωρις να σε κουραζει.
Εχει το γκαζι.Οποιαδηποτε στιγμη,με οποιαδηποτε χλμ και με οποιαδηποτε σχεση,ειχαμε τη δυναμη να κανουμε ενα προσπερασμα.
Εχει την ανεση.Δεν ειναι ενα ξερο πραμα,ενα τραπεζι,ενα σπασιμο νευρων τελος παντων.Και εδω εχουν καταφερει οι ανθρωποι να βρουν τη χρυση τομη μεταξυ σπορ αισθησης και ανεσης.
Εχει τη στιβαροτητα.Σου δινει την αισθηση οτι δεν θα σε προδωσει.Σου λεει κανε οτι θες.Εγω θα ειμαι διπλα σου και συνοδοιπορος σου."Θα προχωραμε μαζι" που λεει και το τραγουδι

Το συμπερασμα της ημερας του Σαββατου,ηταν οτι το Μ3 ειναι ενα αμαξι που θα μπορουσε πολυ ευκολα να χαρακτηριστει μια στιβαρη γρηγορη λιμουζινα,αφου μας πηγε και μας γυρισε γρηγορα και ανετα

Ημερα Κυριακη.Για ακομη μια φορα καθομαι σε αυτο το θεϊκο μπακετ και δενω τη ζωνη μου.Αφου εχει γινει πριν ο απαραιτητος σχεδιασμος για το πως θα κυλισει η ημερα μας,ξεκιναμε για τον πρωτο μας προορισμο,οπου ηταν τα Μεγαρα για να δουμε τι γινοτανε στο SIDE SHOW.Αττικη οδος και ξεκιναμε.Το αμαξι τραβαει τα βλεμματα!!!(Ετσι Doctor?)Βγαινουμε Εθνικη οδο Αθηνων-Κορινθου.Και παλι μια εξαιρετικη ποιοτητα κυλισης.Φτανουμε Μεγαρα.Κατσαμε περιπου 1.5 ωρα και αφου θαυμασαμε καποια αυτοκινητα να ντριφταρουν,φυγαμε και ξεκινησαμε για τον επομενο προορισμο μας,που ηταν και παλι η Χαλκιδα.Αυτη τη φορα και για φαγητο,οχι μονο για καφε.Αλλά οχι μεσω Εθνικης αυτη τη φορα,αλλά μεσω Θηβας.Για οσους δεν ξερουν,απλως να πω οτι μιλαμε για μια φανταστικη διαδρομη,οπου εκει η Μ3 εδειξε και τις υπολοιπες αρετες της.Με μια διαδρομη φιδισια λοιπον,εκει που λεγαμε οτι θα το ευχαριστηθουμε να'σου και συνανταμε το πρωτο κομβοϊ.Φορτηγα να μας καθυστερουν.Ε και?Μ3 ειχαμε.Και ξεκιναμε.Εχοντας φορεσει το αμαξι την πολεμικη του στολη,και με απολυτη συγκεντρωση καθοτι οτι καναμε θα επρεπε να ειναι γρηγορο,σαφες και ασφαλες,δεν μπορεσε να μας σταθει εμποδιο τιποτα.Σε καθε ευθεια που βρισκαμε,περνουσαμε κοσμο.Και αφου τους περνουσαμε και ειχαμε στροφες μπροστα μας,δεν κωλωναμε καθολου.Το αμαξι ηταν απιστευτο.Παιρναμε γραμμη,σημαδευαμε και πυροβολουσαμε.
Τελος.Βουρ για την επομενη.Ολη η διαδρομη ηταν γυρω στα 60+ χλμ η οποια εγινε σε αγωνιστικους ρυθμους κυριολεκτικα!!!Για αλλη μια φορα προσκυνησα!!!

Αρτακη για χταποδι και γαριδες σαγανακι.Αφου ντερλικωσαμε,ειπαμε να παμε και για καφε,μιας και ηταν προσωπικη μου επιθυμια για συγκεκριμενο λογο.(Λεπτομερειες δεν χρειαζονται εδω).
6.30 και εχει φτασει η ωρα του γυρισμου.Καθως ξεκιναμε λοιπον,βλεπουμε οτι υπαρχει μια ουρα τουλαχιστον 10 χλμ μεχρι την Εθνικη οδο.Οποτε γυριζουμε επιτοπου,και παμε για Εθνικη μεσω Ριτσωνας.Για αλλη μια φορα εχουμε μπροστα μας μια ειδικη διαδρομη,αλλά πιο σφικτη αυτη τη φορα.Για αλλη μια φορα η Μ3 δινει ρεστα.Μπαμ μπαμ μπαμ.Τοσο απλα,τοσο γρηγορα και προπαντως τοσο ασφαλες.

Γυρισα σπιτι.Ενα απιθανο Σαββατοκυριακο μολις εχει περασει.Αν σκεφτειτε οτι ειμαι ανθρωπος που οταν δεν εχει τι να κανει,παιρνει το αμαξι και φευγει,τοτε φανταστειτε αυτα τα 400 σχεδον χλμ στο δεξι μπακετ αυτου του αυτοκινητου πως μου φανηκαν?!?!?!?!

Μιλαμε για ενα απιθανο αυτοκινητο.Το θεμα ομως πιο ειναι?Δεν κανουν τα ρασα τον παππα.Η Μ3 μπορεσε να κινηθει ετσι και να μου προκαλεσει ολα αυτα τα συναισθηματα και τη χαρα επειδη ειχε εναν πολυ καλο οδηγο πισω απτο τιμονι της.Γρηγορος,προσεκτικος,τολμηρος και η ωριμοτητα σε ολο της το μεγαλειο.

Τελικο συμπερασμα?Doctor Abo και Μ3 αποτελουν εναν απιθανο και φανταστικο συνδιασμο.Ειναι γεννημενοι ο ενας για τον αλλον.
ΠΡΟΣΚΥΝΩ :bowdown: :bowdown: :bowdown:


ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
P.S.-Το post αυτο το εγραψα για να περιγραψω τη χαρα μου αλλά και τις εντυπωσεις μου απο την συνοδηγηση του συγκεκριμενου αυτοκινητου με τον συγκεκριμενο οδηγο,χωρις να θελω να υποβιβασω κανεναν αλλον ιδιοκτητη και οδηγο αυτοκινητου Μ.Απλως πρωτη φορα εκανα τοσα πολλα χλμ με αυτο το αυτοκινητο και με αυτον τον οδηγο.
Αυτα...

DRIFTER
11-04-05, 08:35
Mία λέξη θα σου πώ φίλε μου.......ΠΕΡΑΣΤΙΚΑΑ!! :)



Αυτός ο χωρισμός να μην υπήρχε ε? :nixweiss:

Dark_Niaou
11-04-05, 08:55
Καλημέρα και από εμένα τον ηθικό αυτουργό του Σαββατοκύριακου.....
Εγώ ρε παιδιά τι μπορώ να πω για τα δυο φιλαράκια που μου κάναν την τιμή να έρθουν στην πατρίδα μου και να πιούμε το καφεδάκι (όχι μόνο) παρέα;;;

Μπορώ όμως να σας πω πως αισθανόμουν όταν είχα συνέχεια ένα κίτρινο θηρίο πίσω μου, να μου γεμίζει τους καθρέπτες.... :help:

DoctorAbo
11-04-05, 09:37
ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ "Ο ΔΟΚΤΩΡ"Αναλαμβάνουμε τη γρήγορη και ασφαλή μεταφορά σας από οποιοδήποτε σημείο εντός της χώρας σε οποιονδήποτε προορισμό. Γρήγορα, με ασφάλεια και στυλ.

Σας απαλάσσουμε από το άγχος της οδήγησης την ώρα που πάτε να κλείσετε τη συμφωνία τςη ζωής σας με τον πελάτη σας.

Ο οδηγός μας αποτελεί το βέλτιστο συνδιασμό οριμότητας, ταχύτητας και ασφάλειας. Το αυτοκίνητό μας είναι πανίσχυρο και διακριτικό.
Αναλαμβάνονται επίσης μεταφορές "νυφών" σε γάμους.

Είμαστε τόσο μακρυά σας όσο το πληκτρολόγιο του κινητού σας. καλέστε τώρα #### ###### και ζητείστε τον Δόκτωρα.

Ενδεικτικό κόστος για τις μεταφορές μας € 2,75 / χιλιόμετρο
Μεταφορά "νύφης" εντός λεκανοπεδίου € 220 / πλέον έξοδα στολισματος του αυτοκινήτου. Εγγύηση νέου γάμου. Αν αποτύχει ο πρώτος σας γάμος που έγινε με δική μας μεταφορά δε σας χρεώνουμε τον δεύτερο.

Δεχόμεθα όλες τις πιστωτικές κάρτες.

manosm3
11-04-05, 10:26
Γιατρε, καλω σε αυτον τον αριθμο αλλα βγαζει τηλεφωνητη! :rofl2:

alexk
12-04-05, 20:30
Μεταφορά "νύφης" εντός λεκανοπεδίου € 220 / πλέον έξοδα στολισματος του αυτοκινήτου.
Άν είμαστε μέλη του club δεν έχουμε κάποια έκπτωση?
Ένα discount άν το σπίτι της νύφης είναι κοντά στην έδρα σας?
:rofl2:

DoctorAbo
12-04-05, 20:34
Άν είμαστε μέλη του club δεν έχουμε κάποια έκπτωση?
Ένα discount άν το σπίτι της νύφης είναι κοντά στην έδρα σας?
:rofl2:

Κοιτάξτε Κύριε, παρόλο που είμαστε κλεισμένοι μέχρι τα τέλη Σεπτεμβρίου για μεταφορά νυφών, βλέπουμε ιδιαίτερα θετικά το ενδεχόμενο να παρέχουμε ειδική έκπτωση στα μέλη του club. Όταν δε οι νύφες βρίσκονται σε ακτίνα 6 χιλιομέτρων από την έδρα μας η έκπτωση θα είναι εντυπωσιακά μεγαλύτερη.

konstantinos
12-04-05, 20:38
Η καλυτερη μεταφορα νυφης θα ηταν με τελειωμενες δευτερες τριτες κτλ,χρηση χειροφρενου,παρατεταμενες πλαγιολισθησεις αναποδα τιμονια μηπως και κατεβει στο επομενο φαναρι :rofl2: :yippee:Σε αυτο το σημειο δοκτορ θα εχετε επιτελεσει κοινωνικο εργο.

manosm3
12-04-05, 22:06
Η καλυτερη μεταφορα νυφης θα ηταν με τελειωμενες δευτερες τριτες κτλ,χρηση χειροφρενου,παρατεταμενες πλαγιολισθησεις αναποδα τιμονια μηπως και κατεβει στο επομενο φαναρι :rofl2: :yippee:Σε αυτο το σημειο δοκτορ θα εχετε επιτελεσει κοινωνικο εργο.

και αν ειναι βιτσιοζα και της αρεσει; υπαρχουν τετοιες! το καλυτερο ειναι να τους πεις πως η εταιρεια σου κυρηξε πτωχευση! εκει να δεις κοινωνικο εργο!

konstantinos
12-04-05, 22:40
και αν ειναι βιτσιοζα και της αρεσει; υπαρχουν τετοιες! το καλυτερο ειναι να τους πεις πως η εταιρεια σου κυρηξε πτωχευση! εκει να δεις κοινωνικο εργο!
Την εχεις πατησει αλλα γενικα θα ξερεις απο πριν!Οτι κηρυξε πτωχευση ή οτι εχεις χρεη και ολη η περιουσια σου βγηκε στον πλειστηριασμο.

thomas
13-04-05, 09:43
Με το σενάριο "η νύφη το έσκασε" τί γίνεται?

Γιατρός, γοητευτικός, με γλαφυρό χιούμορ και κατασταλαγμένες απόψεις, καυστικός αλλά και ήρεμος. Ότι πρέπει για να μην φτάσει ποτέ η νύφη στην εκκλησία...

Α ρε κακομοίρη γαμπρέ...

Από τον κουμπάρο την περίμενες από γιατρό θα την βρείς...

(Η ιστορία είναι πλαστή και καμία σχέση δεν έχει με πρόσωπα και ονόματα που συσχετίζονται με αυτό το club). :icon18:

DoctorAbo
19-04-05, 15:26
Με το σενάριο "η νύφη το έσκασε" τί γίνεται?

Γιατρός, γοητευτικός, με γλαφυρό χιούμορ και κατασταλαγμένες απόψεις, καυστικός αλλά και ήρεμος. Ότι πρέπει για να μην φτάσει ποτέ η νύφη στην εκκλησία...

Α ρε κακομοίρη γαμπρέ...

Από τον κουμπάρο την περίμενες από γιατρό θα την βρείς...

(Η ιστορία είναι πλαστή και καμία σχέση δεν έχει με πρόσωπα και ονόματα που συσχετίζονται με αυτό το club). :icon18:

Πάντως, φίλε Thomas μόλις μου έδωσες μια καλή ιδέα. Σκέπτομαι να προτείνω στον MPOWER να του μεταφέρω εγώ τη νύφη στην εκκλησία. Τι λες ? Καλή η ιδέα μου ? :dance: