PDA

Επιστροφή στο Forum : Φίλοι των Ε36 και όχι μόνο...


advanced
12-04-05, 20:25
Τι εξατμιση να βάλω στο E36 4d 316ί;;;;;
Ακούω προτάσεις.
Χειροποίητη; Επώνυμη του εμπορίου για το αυτοκίνητο; Εμπειρίες; Μάτ η γυαλιστερή; Που την βάλατε και πόσο κόστισε; Δώστε μου τα φώτα σας! Είμαι στην έρευνα αγοράς, μιλάω για τελικό καζανάκι μόνο δεν θέλω καθόλου ήχο και θέλω σίγοθρα να είναι 2πλή η μπούκα. Αν έχετε και φωτογραφίες απο τις δικές σας κάντε τις upload! Ευχαριστώ! :feedback:

Nick_compact
13-04-05, 21:45
S U P E R S P R I N T !!!!!!

advanced
14-04-05, 00:28
Τι έγινε ρε παιδιά? Όλοι με τις "μαμά" εξατμίσεις είστε? Βοήθεια! :feedback:

Minas DASC
14-04-05, 00:45
Εγω γενικα, ειμαι υπερ της "μαμας" εξατμισης!
Απο εκει και περα ειναι καθαρα θεμα γουστου τι μπουκα σου αρεσει....

BMW523i
14-04-05, 01:03
Εγώ έβαλα Sebring! Δεν ανέβηκε ο θόρυβος σχεδόν καθόλου(έτσι την ήθελα στην αρχή) και έβγαλα το μεσαίο καζανάκι για να την ακούω! Την περίμενα 1 μήνα περίπου να έρθει από το εργοστάσιο, και μπαίνει στις μαμά βάσεις, ζήτησα να ναι σαν μαμησια! Κόστος περίπου 650 ευρώ!!

antonio
14-04-05, 03:02
S U P E R S P R I N T !!!!!!


Συμφωνώ αλλά είναι πολλά τα λεφτά και κυρίως όταν πρόκειται για 316.
Μια χειροποίητη θα είναι η καλύτερη λύση, με κόστος 200-250euro oλόκληρωτικά ανοξείδωτη και στο μέγεθος και στο στυλ που σου αρέσει!

Black5
14-04-05, 07:52
S U P E R S P R I N T !!!!!!

Το Supersprint για το δικό μου 525. Και για το 3άρι έτσι είναι νομίζω. Σχεδόν καμία αλλαγή στον ήχο. Λίγο πιο μπάσο ίσως.....

advanced
14-04-05, 10:28
Πήγα στον Παπαδόπουλο και μου είπε 180 ευρώ για χειροποίητη με διπλή μπούκα με χείλος (πολύ διακριτική), full ανοξείδωτη με μεγάλο (σχετικά) καζανάκι για να μην κάνει θόρυβο. Μιλάω για τελικό μόνο φυσικά. Πώς σας φαινεται... Και εγώ είμαι γενικά υπέρ των Sebring, Supersprint κτλ για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο αλλά πολλά λεφτά ρε παιδιά...

antonio
14-04-05, 11:50
Πήγα στον Παπαδόπουλο και μου είπε 180 ευρώ για χειροποίητη με διπλή μπούκα με χείλος (πολύ διακριτική), full ανοξείδωτη με μεγάλο (σχετικά) καζανάκι για να μην κάνει θόρυβο. Μιλάω για τελικό μόνο φυσικά. Πώς σας φαινεται... Και εγώ είμαι γενικά υπέρ των Sebring, Supersprint κτλ για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο αλλά πολλά λεφτά ρε παιδιά...

Πολύ καλή είναι η τιμή αν είναι full inox. Προχώρα!!

antonio
14-04-05, 11:51
Το Supersprint για το δικό μου 525. Και για το 3άρι έτσι είναι νομίζω. Σχεδόν καμία αλλαγή στον ήχο. Λίγο πιο μπάσο ίσως.....


Βγάζει και με DTM style μπούκες, όπως είναι στο δικό μου.

Ripper
14-04-05, 16:41
Na ipenthimiso oti h mama eksatmisi se sxesi me mia xiropiiti mou edose provadisma 2HP parapano apo ton 50:50 pou tin ixe plirosi giro sta 200e!!!

:) min ksexniomaste kosta!!! :icon18: :smiley_ab

ks50:50
14-04-05, 17:44
Na ipenthimiso oti h mama eksatmisi se sxesi me mia xiropiiti mou edose provadisma 2HP parapano apo ton 50:50 pou tin ixe plirosi giro sta 200e!!!

:) min ksexniomaste kosta!!! :icon18: :smiley_ab


Ναι αλλά 0,1 παραπάνω ροπή. Πάντως πέρα από την πλάκα εσύ είχες λογικά καθαρή βενζίνη ενώ εγώ μόλις χθες είδα στο Bloka.com ότι ο βενζινάς που είχα βάλλει την βενζίνη έφαγε 51.000 ευρώ πρόστιμο για νοθεία. :icon02:

advanced
16-04-05, 00:31
Λέτε να δώσει και λίγο ιπποδύναμη στο αυτοκίνητο? Οι υπόλοιποι Ε36άκηδες τι εξατμίσεις φοράτε????? Είστε ευχαριστημένοι και πόσο σας κοστίσαν?? :feedback: :dupe: :feedback:

manosm3
16-04-05, 00:38
Ασε φιλε μου πονεμενη ιστορια! Στον Καρλο συμφωνησε ο μπαμπας μου για 250 ευρω με τον Καρλο τελικο walker αλλα του ειπε μετα ο αδεφος του Καρλου οτι ειναι 450 και φυσικα δεν τα δωσαμε τα 450! ο αδερφος του οποτε βλεπει τον μπαμπα μου του το λεει ενω ο Καρλος λεει στον μπαμπα μου οτι ο αδερφος του ειναι μαβλακας! Εξ' αιτιας του εχει πεσει η κινηση! Μιλω για 325 Ε36 Μ50!

teo525
16-04-05, 01:11
μπορεις να βαλεις supersprint zebring κτλ που να μην ειναι ετοιμη με τις βασεις δηλ και να στις φτιαξει ο εξατμησας με κοστος 220 ευρω!το καζανακι ειναι ιδιο απλα δεν ειναι για συγκεκριμενο τυπο αυτοκινητου!ο αδελφος μου εβαλε μια sebring σε ε46 2.0 valvetronic στον ζαπατινα στην θηβων στο περιστερι!
:nod:

antonio
16-04-05, 12:43
Λέτε να δώσει και λίγο ιπποδύναμη στο αυτοκίνητο? Οι υπόλοιποι Ε36άκηδες τι εξατμίσεις φοράτε????? Είστε ευχαριστημένοι και πόσο σας κοστίσαν?? :feedback: :dupe: :feedback:


Εχώ φοράω supersprint από μπροστά μέχρι πίσω, με χταπόδι και αγωνιστικό καταλύτη. Τιμή δεν ξέρω γιατί έτσι το πήρα, αλλά πρέπει να πλησιάζει τα 2500 τουλάχιστον, καθώς είναι παντου βιδωτή, έτσι ώστε να μην υπάρχουν απώλειες.
Μην ξεχνας όμως ότι το δικό μου είναι 2500cc και τέτοιες λύσεις είναι ακραίες για το 316, καθώς μόνο την τσέπη σου θα επιβαρύνουν.

PS Εγώ δεν θα τα έδινα αυτά τα λεφτά ούτε στο 325, καθώς εμπιστεύομαι συγκεκριμένο βελτιωτή στα ΤΥΦΛΑ, απο την εποχή που έτρεχα στους αγώνες μέχρι και τώρα. Έχετε υποψη ότι και τα περισσότερα αγωνιστικά χειροποίητες λύσεις ακολουθούν, ξέρω βέβαια ότι εκεί δεν έχουμε περιορισμούς θορύβου και ρύπων, αλλά όλα μπορούν να γίνουν στα μέτρα του πελάτη.
Δεν δίνω στοιχεία του επαγγελματία στο forum, μόνο με pm, για να μην θεωρηθεί διαφήμιση, αλλά τον έχουν επισκεφτεί και άλλα μέλη με την προτροπή μου και έχουν μείνει απόλυτα ικανοποιημένοι με την ποιότητα και την τιμή!


Ελπίζω να βοήθησα!

nasos330ci
16-04-05, 16:57
φιλαρακο εγω φοραω zebring με τιμη 220 ευρω. δεν ηταν για αυτο το μοντελο! οι βασεις ειναι φτιαχτες! λιγο θορηβο (μπασο) και νομιζω οτι το βοηθησε και λιγο το αυτοκινητο σε επειδοσεις μαζι με το φιλτρο βεβαια (JR)!
νομιζω οτι ειναι μια απο της καλητερες επιλογες! και φτηνη και ωραια και κανει και τη δουλεια της!

advanced
17-04-05, 12:58
Έχει κανείς φωτογραφία να το δώ τις εξατμίσεις αισθητικά??

BMW523i
17-04-05, 15:22
Ορίστε η δική μου Sebring!

advanced
19-04-05, 15:33
Τι εξατμιση να βάλω στο E36 4d 316ί;;;;;
Ακούω προτάσεις.
Χειροποίητη; Επώνυμη του εμπορίου για το αυτοκίνητο; Εμπειρίες; Μάτ η γυαλιστερή; Που την βάλατε και πόσο κόστισε; Δώστε μου τα φώτα σας! Είμαι στην έρευνα αγοράς, μιλάω για τελικό καζανάκι μόνο δεν θέλω καθόλου ήχο και θέλω σίγοθρα να είναι 2πλή η μπούκα. Αν έχετε και φωτογραφίες απο τις δικές σας κάντε τις upload! Ευχαριστώ! :feedback:
Για να βάλω την διπλή παρατηρώ ότι ο προφυλακτήρας δεν έχει χώρο για 2πλή μπούκα. Συνήθως οταν την βάζεις αυτό το κόβουνε και τροποποιείται ή αξίζει τον κόπο (αν υπάρχει) να αγοράσω αυτό το πλαστικό πρόσθετο που έχει ο πίσω προφυλακτήρας που να έχει χώρο για 2πλη εξατμιση για να είναι πιο ωραίο αισθητικά (ίσως απο 325??). Δεν ξέρω... Βοήθεια!! :feedback: :feedback:

advanced
22-04-05, 23:19
Για να βάλω την διπλή παρατηρώ ότι ο προφυλακτήρας δεν έχει χώρο για 2πλή μπούκα. Συνήθως οταν την βάζεις αυτό το κόβουνε και τροποποιείται ή αξίζει τον κόπο (αν υπάρχει) να αγοράσω αυτό το πλαστικό πρόσθετο που έχει ο πίσω προφυλακτήρας που να έχει χώρο για 2πλη εξατμιση για να είναι πιο ωραίο αισθητικά (ίσως απο 325??). Δεν ξέρω... Βοήθεια!! :feedback: :feedback:
Και μήπως ξέρει κανείς πόσα cm η mm διάμετρο έχει η κάθε μπούκα στην διπλή supersprint και στη διπλή sebring? :yippee:

advanced
04-05-05, 11:19
Λοιπον φιλε εχω μια 36αρα κουπε 316 και εβαλα απο τον παπαδοπουλο διπλη φαλτσοκομμενη.180 ευρω.τον προφυλακτηρα μου τον εκοψε ο μαστωρας εκει με ενα εργαλειο οσο χρειαζοταν για να χωρεσει η νεα μπουκα.αισθητικο αποτελεσμα καλυτερο απο οσο περιμενα και τωρα πλεον που εχει μαυρισει κ λιγο απ εξω φαινεται σκετη κακια! τωρα για θορυβο μπορει να του πεις ποσο θες να κανει.εγω νομιζω οτι στα 36αρια κ γενικα στα μπεμβε παει αυτο το στιλ
Vasili έχεις photo? Φαλτσοκομμένη εννοείς ότι κάνει κούρμπα? ΕυχαριστΩ! :)

Cabriolakias
05-05-05, 15:00
g- power vale file. ola ta lefta einai

advanced
06-05-05, 11:39
:feedback:

advanced
10-05-05, 00:16
g- power vale file. ola ta lefta einai
ποιά είναι αυτή? Έχεις photo? Ευχαριστώ! Καμια άλλη πρόταση για Ε36 για εξάτμιση...? :feedback:

advanced
12-05-05, 15:18
Λοιπον φιλε εχω μια 36αρα κουπε 316 και εβαλα απο τον παπαδοπουλο διπλη φαλτσοκομμενη.180 ευρω.τον προφυλακτηρα μου τον εκοψε ο μαστωρας εκει με ενα εργαλειο οσο χρειαζοταν για να χωρεσει η νεα μπουκα.αισθητικο αποτελεσμα καλυτερο απο οσο περιμενα και τωρα πλεον που εχει μαυρισει κ λιγο απ εξω φαινεται σκετη κακια! τωρα για θορυβο μπορει να του πεις ποσο θες να κανει.εγω νομιζω οτι στα 36αρια κ γενικα στα μπεμβε παει αυτο το στιλ
Βασίλη σου 'εχω στείλει PM.! :)

under
25-05-05, 16:07
Akouw gnwmes.....Auth mphke se ena 316 compact.....