PDA

Επιστροφή στο Forum : spoiler e30


stgeo
13-04-05, 17:49
Exw e30 is kai thelo na to ntiso me kana spoiler
alla piga se ena magazi me kainouria kai mou eipe
200 euro gia aerotomi kai kamia 300 gia mprostini podia kai provolakia. :icon11:
ELEOS re pedia. Yparxei allos tropos na valw ta spoiler xris na vgo
omonoia me "fime" gialia?
Ti times paizoun se mantres kai posa na thelei o mastoras gia vapsimo kai topothetisi?
Telika aksizei?

moutraklas
14-04-05, 12:19
οτι αξίζει, αξίζει! βέβαια, μπορεί να θέλεις να δώσεις λεφτά σε άλλο κομμάτι (κινητήρα, αναρτήσεις κλπ)
200 για ποια αεροτομή? για m technic 2 είναι καλή τιμή. τα 300 για spoiler μου φαίνονται πολλά. τι spoiler? τα προβολάκια στη φραντζή έχουν 20-30 euro... πάντως καλύτερα ψάξε σε μάντρες με μεταχειρισμένα, κομμένα.. για καινούργια είναι τελείως τσάμπα λεφτά.
Εγώ πέτυχα το m technic 2 (γειά σου Γιώργη !! ), φουλ με 600 euro... και μιλάμε για 12 κομμάτια σύνολο... και γνήσια! Όπως βλέπεις δε συμφέρει καθόλου καινούργια... Ακόμα βέβαια δεν το έχω βάλει γιατί στον Κουλούρη μου ζήτησαν για βάψιμο-τοποθέτηση άλλα 1000-1200 !!! Πολλά και θέλω να το ψάξω λίγο ακόμα. (το κακό είναι αυτό, θέλουν περιποίηση από το φαναρτζή, δεν είναι έτοιμα για βάψιμο και αυτό ανεβάζει το κόστος)

manosm3
14-04-05, 12:55
δεν εχεις εκπτωση;

moutraklas
14-04-05, 15:11
ε, είπε ότι θα κάνει κάτι καλύτερο αλλά δεν ελπίζω και σε πολλά... είναι εργασία το κύριο κόστος, όχι ανταλλακτικά... πόσο πέσει το κόστος από τις μπογιές δηλαδή? Γύρω στα 600 βάψιμο, 300-400 τοποθέτηση + ΦΠΑ ζήτησε... Και σε έναν άλλο φαναρτζή που πήγα, (και γνωστός υποτίθεται) ούτε που αναλάμβανε τη δουλειά... η αλήθεια είναι ότι είναι μπελαλίδικη... σε αναμονή βρίσκομαι, θα δούμε

DUKE
28-04-05, 15:26
οτι αξίζει, αξίζει! βέβαια, μπορεί να θέλεις να δώσεις λεφτά σε άλλο κομμάτι (κινητήρα, αναρτήσεις κλπ)
200 για ποια αεροτομή? για m technic 2 είναι καλή τιμή. τα 300 για spoiler μου φαίνονται πολλά. τι spoiler? τα προβολάκια στη φραντζή έχουν 20-30 euro... πάντως καλύτερα ψάξε σε μάντρες με μεταχειρισμένα, κομμένα.. για καινούργια είναι τελείως τσάμπα λεφτά.
Εγώ πέτυχα το m technic 2 (γειά σου Γιώργη !! ), φουλ με 600 euro... και μιλάμε για 12 κομμάτια σύνολο... και γνήσια! Όπως βλέπεις δε συμφέρει καθόλου καινούργια... Ακόμα βέβαια δεν το έχω βάλει γιατί στον Κουλούρη μου ζήτησαν για βάψιμο-τοποθέτηση άλλα 1000-1200 !!! Πολλά και θέλω να το ψάξω λίγο ακόμα. (το κακό είναι αυτό, θέλουν περιποίηση από το φαναρτζή, δεν είναι έτοιμα για βάψιμο και αυτό ανεβάζει το κόστος)


Psilo psaxnw kai egw. Mexri stigmhs oti exw brei gia to E30 einai ahdies!
Anto M technik htan ayto pou ebgaze to ergostasio gia kapoia spor E30 tote nomizw oati ayto einai to teleio.
Taso exeis fwtografeies?
Kai an nai to 8elw kai egw file to Mtechnik look. Xereis an fernei aytos genika, h etyxe kai bre8hke ena sta xeria toy?

Mhn to xaseis pandws.

TheCondor
28-04-05, 18:40
Eγω παντως φιλε οταν ειχα χτυπησει το αμαξι μπροστα και χρειαστηκε να το επισκευασω βρηκα το μπροστα σποιλερ και μια αεροτομη πισω ( την πολυ μικρη ) την αεροτομη τον καταφερα να μου την δωσει τσαμπα ( ειχα παρει πολλα πραγματα γιατι η στουκα ηταν ψιλογερη ) και το σποιλερ δεν εκανε παραπανω απο 50 ευρω. Για πηγαινε μια βολτα απο λενορμαν μερια εκει γυρω τριγυρω εχει πολλα φαναρτζιδηκα που εχουν αρκετα ανταλλακτικα σε πολυ καλες τιμες, και εχει και μια μεγαλη BMW αντιπροσωπεια ειναι μου φαινεται ( μου διαφευγει το ονομα αυτου που την εχει γιατι ετσι λεγεται και η αντιπροσωπεια ) και εχει παααααρα πολυ πραγμα και ειναι σε τιμες προσιτες πιστευω.

moutraklas
03-05-05, 10:08
Psilo psaxnw kai egw. Mexri stigmhs oti exw brei gia to E30 einai ahdies!
Anto M technik htan ayto pou ebgaze to ergostasio gia kapoia spor E30 tote nomizw oati ayto einai to teleio.
Taso exeis fwtografeies?
Kai an nai to 8elw kai egw file to Mtechnik look. Xereis an fernei aytos genika, h etyxe kai bre8hke ena sta xeria toy?

Mhn to xaseis pandws.

Το έχω ήδη αγοράσει, εδώ και μήνα. Απλά δεν το έχω περάσει ακόμα. Α, θα ποστάρω κάποιες φωτό από net που έχουν το m technic 2. Εσύ δεν θα μπορούσες να το βρεις και Αγγλία? Ίσως να το κοίταζες να το είχε και το donor car που έχεις κατά νου να τσιμπήσεις. Για μένα είναι η καλύτερη λύση για ε30. Είναι γνήσια λύση της ίδιας της BMW και το φορούσε η 320is. Θα βάλεις και 17" alpina replica, ε? Είσαι σίγουρος? Θα γίνει πολύ απότομο στις αντιδράσεις του και σκληρό. Και με πολύ ακριβότερα λάστιχα... Τι offset θα τις πάρεις?

DUKE
03-05-05, 13:16
Psaxnomai poly akoma basika
Shmera poulaw thn mhxanh mou.
17ara 8a balw sigoura. to amaxi twra einai epeihkws aparadekto.
Exw synh8hsei kai sto allo mou amaxi pou foraei 225/45 me ry8mizomenh anarthsh opote pisteyw 8a ta bgalw pera.

8elw na einai sthmeno giati to amaxi to 8elw kyriws gia kafriles den xerw an me katalabaineis.

Ayto akribws to kitaki ennow. Sou einai eykolo na pareis thlwfwno kai na rwthseis an exoun alla kit? An oxi kai tyxei na breis pes moy.

Ti offste synistate gia to aytokinhto mas??

Epishs ta akra 320/325 einai idia?

moutraklas
03-05-05, 13:58
Σ αυτόν μπορώ να πάρω ένα τηλέφωνο αλλά μια απλή μάντρα ήταν που απλά έτυχε να έχει. Και μένα μου το σφύριξε άλλος. Αλλά μπορώ να του το πω μήπως και έχει ή μήπως μπορεί να βρει. Αυτός κάνει και ταξίδια Ιταλία (εκεί κυκλοφορούσε η 320 is που τα φορούσε από μαμά) και ίσως να μπορεί να βρει. Πάντως πάρε και συ σε ανταλλακτηκάδες και πες τους να το χουν κατά νου.

το θέμα του offset είναι πολύ μπερδεμένο. επειδή μπορεί να θέλουν και άλλα παιδιά να διαβάσουν θα postαρω καλύτερα στο άλλο thread που έιναι και σχετικό (e30 offset), οκ?

DUKE
04-05-05, 23:24
Ok an einai dwse link
brhka kapoia kommatia germania.
8a deixei