PDA

Επιστροφή στο Forum : ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ BMW Z3 COUPE


GIWRGOSPR
03-06-08, 16:41
λοιπον πειτε γνωμες για το bmw z3 coupe....αξιζει τα λεφτα?????????????

Babis_Compact
03-06-08, 16:55
λοιπον πειτε γνωμες για το bmw z3 coupe....αξιζει τα λεφτα?????????????

Κάθε ευρώ Γιώργο....
Σπάνιο, κλασσικό, αν και έχει διχάσει για την αισθητική του, κατά την γνώμη μου πανέμορφο...
Βρήκες κανένα και σκέφτεσαι να το πάρεις?

Φαντάζομαι έχεις δει και το αντίστοιχο Θέμα,
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=10636

konas
03-06-08, 17:33
Αξιζει. Βεβαια να ειναι καθαρο, και επειδη καθε τι εχει ορια στη τιμη του, για τι λεφτα μιλαμε?
Συμφωνω με Μπαμπη για αμφιλεγομενη αισθητικη, αλλα και εμενα μου αρεσει πολυ.
Ειναι και classy στυλ.

Fanatic
03-06-08, 18:04
Που θα βρεις??? Ειναι μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου στην Αθηνα...

GIWRGOSPR
03-06-08, 18:09
εχω βρει ενα με 22500...

Z3_Roadster
03-06-08, 18:13
Εμένα ρε παίδες δεν μου αρέσει η κουπέ έκδοση. Σίγουρα είναι ένα αυτοκίνητο όπου όλοι θα το κοιτάξουν και παραμένει κάτι ξεχωριστό. Ακομψο το πίσω μέρος που τελειώνει τόσο άσχημα που "χαλάει" και όλη τη μόστρα του καπό. Βάλε και το μέτριο εσωτερικό που έχει και η ανοιχτή έκδοση...πάλι καλά που έχει φοβερό κινητήρα! Αυτό σώζει λίγο την κατάσταση, η τιμούλα του καλή μου ακούγεται πάντως.

Αν σου αρέσει και είναι να το πάρεις, καλοτάξιδο! :cheers:

manosm3
03-06-08, 18:21
Aν δεν το τσιμπησεις στειλε μου πμ με λιγες πληροφοριες γι' αυτο! :)

Fanatic
03-06-08, 18:33
2,8 η 3,0 λιτρο?? Το coupe ηταν ειναι και θα ειναι για "ψαγμενους" και για μενα δεν θα επρεπε να συγκρινεται με το roadster που ειναι πιο εφετζιδικο...οχι οτι και το coupe δεν τραβαει βλεμματα... ισως και παραπανω αν το πετυχει κανεις ποτε στο δρομο...

GIWRGOSPR
03-06-08, 18:41
παιδια ειναι 3.0 λιτρο

VanVIC
03-06-08, 19:35
Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν με πείθεις ρε Γιώργο.
Εσύ "αααλλα" ήθελες.
Το coupe είναι πολύ ειδική περίπτωση, πανέμορφο για μένα, αλλά ειδικό.
Κατά τ'αλλα, περί ορέξεως...

GIWRGOSPR
03-06-08, 19:51
ΡΕ VANVIC ειναι κακο να ψαχνω ...γουρουνι στο σακι θα παρω

VanVIC
03-06-08, 19:53
ΡΕ VANVIC ειναι κακο να ψαχνω ...γουρουνι στο σακι θα παρω

Κάτι δεν "κολλάει" οτι και να μου γρέφεις.
Μακάρι να 'ναι όπως λές.

Fanatic
03-06-08, 19:55
Παρτο!!! :D:ices_ange

GIWRGOSPR
03-06-08, 19:56
αν εβαζα αγω τα λεφτα vanvic τοτε θα εκανα οτι ηθελα αλλα....

shido
03-06-08, 19:56
To Z3 coupe ειναι για μενα απο τα πιο ομορφα σχεδια που εχει βγαλει η εταιρεια..με ενα χαμηλωμα και μια ζαντα δε...τουμπανιαζει ετσι απλα

NIKOS Z3
03-06-08, 20:26
Παρτο αξιζει οσο οτιδηποτε εγω καθε μερα το γουσταρω ολο και ποιο πολυ το δικο μου.

telisBMW
03-06-08, 20:35
Για μένα είναι....η πιο όμορφη και all time classic bmw!

Fanatic
03-06-08, 20:44
Aσε που θα εχεις μια BMW που δεν βλεπεις ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...οπως συμβαινει σχεδον με ολες τις αλλες ///Μ ή μη...

VanVIC
03-06-08, 20:46
Aσε που θα εχεις μια BMW που δεν βλεπεις ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...

είναι κι'αυτό σωστό

VanVIC
03-06-08, 22:38
To Z3 coupe ειναι για μενα απο τα πιο ομορφα σχεδια που εχει βγαλει η εταιρεια..με ενα χαμηλωμα και μια ζαντα δε...τουμπανιαζει ετσι απλα

Γιάννη συμφωνείς ?
Εγώ πάντως αν είχα την τύχη να είχα ένα, έτσι ΑΚΡΙΒΩΣ θα το'κανα.

deepblue
03-06-08, 23:03
Προσωπικα δε μου αρεσει καθολου προτιμω το roadster.
Τωρα αν το εχεις βρει σε αυτα τα χρηματα και 3λιτρο τοτε παρτο αλλα ρε φιλε αποφασισε τελικα τι ακριβως θες γιατι μαζι με σενα μπερδευτικα και γω !!!
Θα πουλησεις το δικο σου και θα μεινεις με το σμαρτ,και δε θα παρεις τιποτε αλλο,θα παρεις πορσε..........χανεις την μπαλλα !!!
Αν αυτο που εχεις τωρα ζηταει χρημα και καιει πολυ καυσιμο να δεις το αλλο τι θα θελει !!!
Καλη τυχη και η Παναγια μαζι σου !!!

VanVIC
03-06-08, 23:15
... αποφασισε τελικα τι ακριβως θες γιατι μαζι με σενα μπερδευτικα και γω !!!
Θα πουλησεις το δικο σου και θα μεινεις με το σμαρτ,και δε θα παρεις τιποτε αλλο,θα παρεις πορσε..........χανεις την μπαλλα !!!...

Ηληκιακά θα μπορούσε να'ναι γιός σου !
Δεν σκέφτεστε με τον ίδιο τρόπο.
Συμφωνώ μαζί σου για το μπέρδεμα στο τί πραγματικά θέλει αλλά έεεεχει χρόνο μπροστά του...

GIWRGOSPR
03-06-08, 23:57
συζητηση κανουμε...δεν ειναι δικαστηριο το forum να παρνουμε αποφασεις....συζητηση κανουμε...ελεος

Action Man
04-06-08, 00:45
Πάρτο....είναι κάτι διαφορετικό!
Στη θέση σου δεν θα το πολυσκεφτόμουνα......μεχρι να αποφασίσεις μπορεί να έχει πουληθεί.....και δεν υπάρχουν και πολλά στην Ελλάδα.

kostase28
04-06-08, 00:51
Ωραιο το κουπε και ***********

tasospou44
04-06-08, 01:09
σορυ αλλα ειναι σαν civic με μουρη z3. επισης θα καιει τα κερατα του,και τελος θα δυσκολευτεις να το πουλησεις αργοτερα..........

yiannis2002
04-06-08, 01:17
Αμα δεν το θέλεις στειλε μου ενα πμ ποιός το πουλάει να πάω να το πάρω εγώ...

MaSt0RaS
04-06-08, 02:56
αυτο το αμαξι ειχα την τυχη γιατι δεν μενω αθηνα να το δω απο κοντα δεν ξερω αλλα εινια πολυ διαφορετικο και αν και τωρα ειναι φθηνο θεωρω την αγορα του επενδυση,στο μελλον ισως παρει "αξια"...
Οι ποιο πολλοι που το βλεπουν αναρωτιουνται τι θα ιενια αυτο οταν το βλεπουν δεν το γνωριζουν καν!...

SAC
04-06-08, 07:26
...τώρα που "πήξαμε" στα Μ3 (με ότι θετικό συνεπάγεται...), πάρτο άμα θες να ξεχωρίζεις!!!
Θεωρώ πως είναι ότι πιο "αλήτικο" έχει βγάλει η BMW μετά την Μ3 Ε30 και το βλέπω να γίνεται future classic...

sakatis
04-06-08, 10:20
Εγω δεν εχω καταλαβει ακομα...

η τιμη του αυτοκινητου ειναι 22.500ευρω?
Στην Ελλαδα το εχεις βρει τοσο??

Εμενα μου φαινονται πολυ λιγα τα χρηματα για αυτο το αμαξι..κατα τη γνωμη μου τσιμπα το...

Action Man
04-06-08, 13:05
και τελος θα δυσκολευτεις να το πουλησεις αργοτερα..........Όταν αγοράζεις ένα τόσο ειδικό αυτοκίνητο,το τελευταίο που σε ενδιαφέρει είναι η μεταπώληση.
Προσωπικά άν το αγόραζα δεν νομίζω να το πουλούσα ποτέ.

InsaneDriver
04-06-08, 14:32
Αυτό είναι; http://www.car.gr/ads/cars/one.php?id=171741 Πανέμορφο...
Ψάχτο λίγο από θέμα ιστορικού γιατί οι περισσότεροι μαντράδες είναι μαϊμουδιάρηδες και χτύπα το.

Κάνε παζάρι τουλάχιστον 1000 ευρώ γιατί ο μαντράς θα στο κατεβάσει γιατί ξέρει ότι τέτοιο αμάξι δύσκολα φεύγει...

Fanatic
04-06-08, 15:08
O αεροσακος συνοδηγου ειναι λιγο περιεργος ή μου φαινεται???Οπως και να εχει αυτη η τιμη ειναι πολυ καλη...ακομα και στην Γερμανια τα coupe κρατανε την τιμη τους αρκετα ψιλα...αν δεν εχει φαει τρελλη στουκα (στουκα μου μυριζει το θεμα ειναι ποσο)...χτυπα το και δεν θα το μετανιωσεις...

yiannisz3
04-06-08, 16:19
sorry ρε φιλε αλλα δεν βλεπεις πως λεγεται η εταιρια?<<carclinic>>πιστευω τα στοιχειωδη αγγλικα τα ξερεις να καταλαβεις τι σημαινει.επισης αμα επισκεφτεις το site τους θα δεις οτι η ειδηκοτητα τους ειναι αυτη'να επισκευαζουν τρακαρισμενα αμαξια.τωρα τι να σου πω...αμα εισαι τρελαμενος με αυτο απλα ψαξε ποση στουκα ειχε,γτ ειχε σιγουρα.

konas
04-06-08, 18:59
Η πινακιδα φαινεται...τσαλακωμενη. Παρε τηλ ενα φιλο σου ασφαλιστη να σου πει παρελθον...

ermis1975
04-06-08, 19:21
Απο τις photo δε μπορείς να βγάλεις άκρη.. Παρατηρώ όμως οτι έχουν αφαιρέσει τη πινακίδα!! με τον αριθμό!! Μήπως κάποιος μας διαβάζει?.. Επίσης τα link δε παίζουν όλα! Προσοχή λοιπόν μεγάλη!

konas
04-06-08, 20:44
Η πινακιδα φαινεται...τσαλακωμενη. Παρε τηλ ενα φιλο σου ασφαλιστη να σου πει παρελθον...

<< ermis1975Απο τις photo δε μπορείς να βγάλεις άκρη.. Παρατηρώ όμως οτι έχουν αφαιρέσει τη πινακίδα!! με τον αριθμό!! Μήπως κάποιος μας διαβάζει?.. Επίσης τα link δε παίζουν όλα! Προσοχή λοιπόν μεγάλη! >>

Χμμ. εννουσα στο site του πωλητη (http://www.carclinic.gr/site/details.php?v_id=37)

shido
04-06-08, 20:48
81 .ooo xlm στο site τους 91.000 στα car

ermis1975
04-06-08, 20:58
Αυτό με τα χλμ το έχω παρατηρήσει κι εγώ σε πολλά αμάξια! Παίζει να έχουν την αγγελία πολύ καιρό στο 1 site και το αμάξι απο τότε να έκανε κάποια χλμ. Προφανώς τα...μετακινούν για δική τους χρήση. Το ίδιο και απο κοντά που έχω δεί κάποια. Ενα μάλιστα είχε 74 σε ενα περιοδικό και όταν πήγα εκεί είχε 115! Αυτά βλέπω και τρομάζω! Η δικαιολογία ήταν οτι στο περιοδικό κάνανε λάθος...

komis
05-06-08, 12:13
Χμμ. εννουσα στο site του πωλητη (http://www.carclinic.gr/site/details.php?v_id=37)

Είναι ντροπή να το διαφημίζει σε τέτοια κατάσταση, ρε φίλος τουλάχιστον πλύν'το!!!!!!! Για να το αφήνει έτσι πάρε και κατάλαβε με πόσο αγάπη και φροντίδα του έχει φερθεί του καημένου, ούτε για αγροτικό να το είχε πάρει.

Ο αερόσακος του συνοδηγού φαίνεται όντως περίεργος αλλά επειδή μου φαίνεται ότι το αμάξι έχει το extender leather στο ταμπλό μήπως απλά έχει ξεκολλήσει το δέρμα από τον ήλιο (στάνταρ θα το άφηνε να λιώνει το καημένο, ένας θεός ξέρει πόσα χρόνια). Το έχω δεί και σε άλλο Ζ3, φτιάχνεται σχετικά εύκολα πάντως αν είναι μόνο αυτό.

Εγώ θα το έπαιρνα μόνο κάτω από 20.000 στα χάλια που το βλέπω και πάλι με επιφύλαξη γιατί άντε να ξέρεις εσύ τι βάσανα θα έχει περάσει το αμαξάκι επι 80.000 χλμ.

DASMANIA
05-06-08, 20:27
το αμαξι εχει φαει στουκα στο παρελθον.

gnx
06-06-08, 11:17
Θυμαμαι οτι το αμαξι αυτο πουλιοταν στη Σαλονικη για κανα χρονο. Εαν δεν με απατα η μνημη μου ειναι παραγωγης 11/01.

stamos ci
06-06-08, 12:04
:bullhorn:ΑΞΙΖΕΙ

Babis_Compact
06-06-08, 13:57
Γιώργο μπήκα κι εγώ στο site της carclinic, οι άνθρωποι επισκευάζουν τρακαρισμένα αμάξια και τα πουλάνε. 2 ερωτήσεις θα ήταν σημαντικές: Είναι με ελληνικές ή ξένες πινακίδες (γιατί μου φαίνονται πολύ λίγα χρήματα ακόμα και για τρακαρισμένο αν έχει ελληνικές) και ρώτα τα παιδιά τι στούκα έχει φάει.. Μπορεί και να σου πουν την αλήθεια. Απ'ότι είδα βγάζουν φωτό πριν και μετά την επισκευή. Οπότε ζήτα και την φωτό πριν το τρακάρισμα.

ermis1975
06-06-08, 14:09
Πράγματι αν έχει φάει καλή στούκα...πρόσεξέ το! Μπορεί να μη συμπεριφέρεται στο δρόμο όπως πρέπει.

Nick_compact
06-06-08, 14:26
Τον ρώτησα στο τηλ. αν έχει φωτογραφίες πριν την επισκευή και είπε ότι υπάρχουν, επίσης τον ρώτησα τι ζημιά είχε και μου είπε αλλαγμένο ένα πίσω φτερό.

Babis_Compact
06-06-08, 14:34
Τον ρώτησα στο τηλ. αν έχει φωτογραφίες πριν την επισκευή και είπε ότι υπάρχουν, επίσης τον ρώτησα τι ζημιά είχε και μου είπε αλλαγμένο ένα πίσω φτερό.\

Νίκο μήπως ρώτησες και για τις πινακίδες??

GIWRGOSPR
06-06-08, 16:10
ενα φτερο δεν ειναι τιποτα.....

InsaneDriver
06-06-08, 16:45
ενα φτερο δεν ειναι τιποτα.....
Ένα φτερό δεν είναι τίποτα αλλά για να δεις παραπέρα τι γίνεται(πίσω γέφυρες, σημεία έδρασης γέφυρας, αν είναι μπαλωμένο και κομμένο στο πάτωμα κτλπ ή ως που έφτασε η στούκα) θέλει πολύ ψάξιμο από φαναρτζή και σίγουρα μια ευθυγράμμιση να δεις αν είναι ίσιο. :idea:

GIWRGOSPR
06-06-08, 17:02
δεν υπαρχει μεταχειρισμενο αμαξι που να μην εχει τα προβληματα του...

shido
06-06-08, 17:23
Ε καλα,προβλημα να εχει γρατζουνισμα στον προφυλαχτηρα,προβλημα να ειναι και θεοστραβο,,,

GIWRGOSPR
06-06-08, 18:22
οποτε που καταληγει το thread μου????

deepblue
06-06-08, 18:58
Τον ρώτησα στο τηλ. αν έχει φωτογραφίες πριν την επισκευή και είπε ότι υπάρχουν, επίσης τον ρώτησα τι ζημιά είχε και μου είπε αλλαγμένο ένα πίσω φτερό.

E...καλα τι θα ελεγε,οτι το αμαξι εχε ιφαει χοντρη στουκα?
Τα ιδια και τα ιδια απο τους μαντραδες μη περιμενεις αληθειες,αυτοι νομιζουν πως τρωμε κουτοχορτο !!!:lockie:

Babis_Compact
06-06-08, 19:26
οποτε που καταληγει το thread μου????

Γιώργο εγώ θα έλεγα ότι αφού ψήνεσαι αρκετά απ'ότι φαίνεται (και ογικό είναι, το αυτοκίνητο είναι πανέμορφο και σπανιότατο), πήγαινε το σε έναν καλό φαναρτζή να το κοιτάξει γι'αυτά που ανέφερε και ο InsaneDriver και αν όλα πάνε καλά πάρτο και μην το πεις ούτε του παππά στα λεφτά που κάνει!
Βέβαια να είσαι πολύ υποψιασμένος, η τιμή είναι εξευτελιστική (κατά την ταπεινή μου άποψη) στα 22.500 για ένα τέτοιο αμάξι...

GIWRGOSPR
07-06-08, 14:29
οποτε δεν βρισκεται στην Ελλαδα ενα καλο coupe z3...εδω καταληγουμε...

Nick_compact
07-06-08, 14:32
Πήγαινε ψάξε το αμάξι... Μην αφήνεις τπτ να περάσει έτσι. Εδώ όλα είναι υποθέσεις, πήγαινε να το δεις και να το ελέγξεις.

GIWRGOSPR
07-06-08, 14:33
δε ξερω αν θα το παρω....απλα ηθελα να ακουσω αποψεις...

VanVIC
07-06-08, 15:52
δε ξερω αν θα το παρω....απλα ηθελα να ακουσω αποψεις...

αν δεν το θες, πές το να πάω να το πάρω εγώ, είναι και ωραίο χρώμα...

GIWRGOSPR
07-06-08, 16:24
οταν το παρεις περιμενω βολτιτσα....

VanVIC
08-06-08, 10:13
οταν το παρεις περιμενω βολτιτσα....

Με το roadster η βόλτα θα είναι πιο ωραία και οπτικά και "ακουστικά", αφού εσύ ξέρεις...
Μόλις βρεθούμε, την πάμε.