PDA

Επιστροφή στο Forum : τι ξερετε για τα toyota corolla 1800 cc ts!


compact
22-04-05, 09:00
κανω αυτην την ερωτηση γιατι κατι περιεργο εγινε!!
τριτη πρωι ερχομενος για αθηνα απο θεολογο ,και νορμαλ ταχυτητα 140-150 ξεροντας οτι θα μπω στην χαβουζα κιφισιας εχω χασει την ορεξη για παιχνιδια αλλα πριν την κατηφορα για τα πρωτα διοδια συναντιεμαι με τον παραπανω,τον βλεπω ανοιγει και παταω και εγω,φτανουμε στα 200 ακομα μπροστα μου, στα 210 τον φτανω στο αμην και κανει δεξια και τον περναω με την εξωπραγματικη τελικη τον 212χλμ!!!
μηπως δεν παταγε τερμα γκαζι!

πρεπει να εχει αρκετα μεγαλητερη τελικη απο εμενα!!
για πειτε μου τι εγινε... :help:

bmw316i
22-04-05, 09:11
Η γνώμη μου είναι ότι αυτό το corolla έχει τελική πάνω από 212!
To ts είναι 192 άλογα και δεν είναι λογικό να άνοιξε και να τον πέρασες,οπότε λογικά δεν θα πάτησε γκάζι!Εκτός βέβαια αν του άνοιξες τα νίτρα...

Nick_compact
22-04-05, 09:14
Και τα νίτρα να άνοιγε πίσω θα ήταν αν ήταν TS.Είτε δεν ήταν TS και ήταν 1.6 ή δεν άνοιγε.

Geo_3D
22-04-05, 13:02
Και τα νίτρα να άνοιγε πίσω θα ήταν αν ήταν TS.Είτε δεν ήταν TS και ήταν 1.6 ή δεν άνοιγε.
Συμφωνω και εγω με τον Νικο.Ο 1.8 ts με 192 αλογα βγαζει 225 τελικη.Οποτε ή δεν πατησε κι'αλλο το γκαζι ή ηταν 1.6,που βγαζει 190 τελικη.
Παρ'ολα αυτα,ουτε και εσυ φερεις διακριτικα στο πισω μερος για το τι κινητηρα φορας.Εχεις ομως το αγριο look που νομιζει ο αλλος οτι "ειναι πολλα τα αλογα Αρη".Οποτε,μπραβο που τον περασες αν ηταν 1.6,και 2 φορες μπραβο που τον περασες μονο απτο look του αυτοκινητου σου,αν ηταν 1.8 ts.Κοινως τον δουλεψες κανονικα!!!! :rofl2:

P.S.Μηπως προσεξες να ειχε η Corolla τιποτα διακριτικα? (σηματακι ts,διαφορετικους πιο επιθετικους προφυλακτηρες ή κατι αλλο που ισως να μπορουσε να μας βοηθησει?)

ks50:50
22-04-05, 19:17
Το πιο πιθανό ειναι να μην είναι ΤS. Ένας γείτονας μου έχει ένα 1,6 με τους προφυλακτήρες και σηματάκι TS και δεν το ξεχωρίζεις με τίποτα.

compact
23-04-05, 13:26
φιλε γιωργο μου στα 200 + δεν προσεχεις τετοια πραγματα!!
και στον κολοδρομο που εχει εκει κοιτας μονο την επομενη λακουβα!!!!