PDA

Επιστροφή στο Forum : Βελτιωτικοί οίκοι


bmw_3..
23-04-05, 18:01
Μπορεί κανείς να με βοηθήσει με τους βελτιωτικούς οίκους που
υπάρχουν στην Αθήνα για εξωτερικό look σε E46 316ci;
(Μία λίστα με τηλάφωνα ή διευθύνσεις και συστάσεις για καλή δουλειά)

Elen
24-04-05, 10:48
Σπανός : 210 9572022

Βέβαια σε προσωπικό επίπεδο δεν μπορώ να δώσω καλές συστάσεις ,γιατί ούτε Αθήνα μένω ούτε έχω πάει αφού είμαι ανήλικη αλλά έχω ακούσει και μου έχουν πει ότι κάνει καλή δουλειά και έχει και αρκετή πελατεία.(ΠΡΟΣΟΧΗ:Δε κάνω διαφήμιση για αυτό μην παρεξηγηθεί κανείς απλά παίρνω βάση από σχόλια)

bmw_3..
24-04-05, 17:07
Σπανός : 210 9572022

Βέβαια σε προσωπικό επίπεδο δεν μπορώ να δώσω καλές συστάσεις ,γιατί ούτε Αθήνα μένω ούτε έχω πάει αφού είμαι ανήλικη αλλά έχω ακούσει και μου έχουν πει ότι κάνει καλή δουλειά και έχει και αρκετή πελατεία.(ΠΡΟΣΟΧΗ:Δε κάνω διαφήμιση για αυτό μην παρεξηγηθεί κανείς απλά παίρνω βάση από σχόλια)


Σε ευχαριστω Εlen για την απαντηση αν και περιμενα μεγαλυτερη ανταποκριση απο αυτους που γνωριζουν το θεμα!!!! :bullhorn:

melodic
24-04-05, 17:40
carmania 210-4257557 γρηγοριου λαμπρακη 257 νικαια (κοντα στις φυλακες του κοριδαλου.

(πηρα τα angel eyes απο εκει) εχει αλμπουμ με photo απο αλλα τα αυτοκινητα που εχει πελατες...

Dark_Niaou
24-04-05, 22:31
Μπορεί κανείς να με βοηθήσει με τους βελτιωτικούς οίκους που
υπάρχουν στην Αθήνα για εξωτερικό look σε E46 316ci;
(Μία λίστα με τηλάφωνα ή διευθύνσεις και συστάσεις για καλή δουλειά)


Καλησπέρα φίλε,
Εγώ θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποια αντιπροσωπεία (που μας προσφέρει και εκπτώσεις) και να βάλεις στο αυτοκίνητό σου κάποια από τις μετατροπές που έχει η BMW για το δικό σου τουτού!!! Μpack πχ....
Μην κάνεις αλχειμίες σε τέτοιο αυτοκίνητο!!

bmw_3..
26-04-05, 18:58
Καλησπέρα φίλε,
Εγώ θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποια αντιπροσωπεία (που μας προσφέρει και εκπτώσεις) και να βάλεις στο αυτοκίνητό σου κάποια από τις μετατροπές που έχει η BMW για το δικό σου τουτού!!! Μpack πχ....
Μην κάνεις αλχειμίες σε τέτοιο αυτοκίνητο!!


ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕΣ ΑΝ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ............ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΥΤΟΥ ΜΑΣ!!!! :embarassm

mpikounis
27-04-05, 08:26
Νομιζω πως αυτο που εννοει ο φιλος Dark_niaou ειναι οτι θα μπορουσες να πας σε οποιαδηποτε αντιπροσωπεια BMW, μια και δεν εχει σημασια ποια εφ'οσον βαλεις μαμα ανταλλακτικα. Ολες οι επισημες αντιπροσωπειες ειναι απολυτα ικανες να αλλαξουν προφυλακτηρες, spoiler, αεροτομες κλπ.

Για το E46 θα συμφωνησω με τον νταρκ οτι το m-pack ειναι ολα τα λεφτα.

Dark_Niaou
27-04-05, 09:56
Το 99% των αντιπροσώπων έχουν και φανοποιία που ξέρουν την δουλειά τους πολύ καλά.
Ενα αμάξι σαν και το δικό μας πιστεύω πως δεν πρέπει να το "χαλάσουμε" με σχεδιαστικές ιδέες του κάθε φανοποιού ή "σχεδιαστή"....

Πάντα μιλάω από προσωπική μου άποψη.....

MICZ
27-04-05, 10:27
Το 99% των αντιπροσώπων έχουν και φανοποιία που ξέρουν την δουλειά τους πολύ καλά.
Ενα αμάξι σαν και το δικό μας πιστεύω πως δεν πρέπει να το "χαλάσουμε" με σχεδιαστικές ιδέες του κάθε φανοποιού ή "σχεδιαστή"....

Πάντα μιλάω από προσωπική μου άποψη.....

Άγγελε ετός από το Μ-Pack οφείλεις πάντως να παραδεχτείς ότι υπάρχουν βελτιωτές (alpina, schnitzer, hartge, breyton, hamann κλπ) που κάνουν τις μπέμπες ακόμα πιο όμορφες αισθητικά, αλλά και μηχανικά πιο ολοκληρωμένες, γιατί οι λύσεις που προτείνουν είναι προιόντα εκτεταμένων ερευνών και δοκιμών, άσχετα από το υπερβολικό πολλές φορές κόστος που έχουν για τον πελάτη (μην ξεχνάς και αυτούς που θέλουν να ξεχωρίζουν -με διακριτηκότητα πάντα και όχι με υπερβολές- και δεν πολυενδιφέρονται για το κόστος).
Ειδικά για μένα η alpina (και ο schnitzer) έχει αφήσει εποχή με τις μηχανολογικές καινοτομίες της (πχ steptronic,κινητήρες biturbo κλπ), αλλά και η αισθητική του εσωτερικού της είναι άψογη ποιοτικά και αισθητικά.

Dionysis
27-04-05, 10:33
Καλησπέρα φίλε,
Εγώ θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποια αντιπροσωπεία (που μας προσφέρει και εκπτώσεις) και να βάλεις στο αυτοκίνητό σου κάποια από τις μετατροπές που έχει η BMW για το δικό σου τουτού!!! Μpack πχ....
Μην κάνεις αλχειμίες σε τέτοιο αυτοκίνητο!!

Το πακέτο Μ κοστίζει 4542,50€ ακριβώς και περιλαμβάνει

διαθέσιμοι χρωματισμοί βαφής: - 317 Μπλε Orient - 354 Ασημί Titan - 430 Πράσινο Oxford II - 475 Μαύρο Sapphire - A07 Μπλε Mystic - A08 Ασημί Γκρι - 300 Λευκό Alpine III - 405 Κόκκινο Imola II - 668 Μαύρο II
διαθέσιμες επενδύσεις εσωτερικού: - G7AT Ύφασμα Laser/Alcantara Ανθρακί | Μαύρο περιλαμβάνει τον προαιρετικό εξοπλισμό: - 226 Σπορ ρυθμίσεις ανάρτησης - 716 Αεροδυναμικό πακέτο Μ II - 788 Ζάντες ελαφρού κράματος M - 760 Individual γυαλιστερό χρώμιο Satin - 785 Λευκά φλας - 772 Διακοσμητικές επενδύσεις εσωτερικού Alu Black Cube - 775 Individual επένδυση ουρανού Ανθρακί - 481 Σπορ καθίσματα για οδηγό και συνοδηγό - 710 M Δερμάτινο τιμόνι
πρόσθετα στοιχεία: - Καλύμματα μασπιέδων με σήμα M - Προβολείς ομίχλης σε οβάλ σχεδίαση- Σπορ ρύθμιση ελατηρίων και απόσβεσης- Χείλος πίσω σπόιλερ- Κοντύτερος επιλογέας (όχι με αυτόματο/SMG)- M στήριγμα ποδιού (πλευρά οδηγού, μόνο LHD)- Εξωτερικά τμήματα στο χρώμα του αυτοκινήτου- Πλαίσιο προβολέων με Ανθρακί διακοσμητικό (επίσης 330i,xi)(Μεταλλική βαφή με πρόσθετη χρέωση)Οι εξοπλισμοί που περιλαμβάνονται στο πακέτο τιμολογούνται στο τιμολόγιο με 0,00 euro.Σε συνδυασμό με SMG: κωδικός εξοπλισμού 255 'Σπορ δερμάτινο τιμόνι' αντί για κωδικό εξοπλισμού 710 'Δερμάτινο τιμόνι M'Μοντέλα με τετρακίνηση: διαγραφή κωδικού εξοπλισμού 226 'Σπορ ρύθμιση ανάρτησης'

Αν μιλήσουμε για alpina, schnitzer, hartge, breyton, hamann κλπ ξέχασετο καλύτερα

bmw_3..
27-04-05, 17:54
Το πακέτο Μ κοστίζει 4542,50€ ακριβώς και περιλαμβάνει

διαθέσιμοι χρωματισμοί βαφής: - 317 Μπλε Orient - 354 Ασημί Titan - 430 Πράσινο Oxford II - 475 Μαύρο Sapphire - A07 Μπλε Mystic - A08 Ασημί Γκρι - 300 Λευκό Alpine III - 405 Κόκκινο Imola II - 668 Μαύρο II
διαθέσιμες επενδύσεις εσωτερικού: - G7AT Ύφασμα Laser/Alcantara Ανθρακί | Μαύρο περιλαμβάνει τον προαιρετικό εξοπλισμό: - 226 Σπορ ρυθμίσεις ανάρτησης - 716 Αεροδυναμικό πακέτο Μ II - 788 Ζάντες ελαφρού κράματος M - 760 Individual γυαλιστερό χρώμιο Satin - 785 Λευκά φλας - 772 Διακοσμητικές επενδύσεις εσωτερικού Alu Black Cube - 775 Individual επένδυση ουρανού Ανθρακί - 481 Σπορ καθίσματα για οδηγό και συνοδηγό - 710 M Δερμάτινο τιμόνι
πρόσθετα στοιχεία: - Καλύμματα μασπιέδων με σήμα M - Προβολείς ομίχλης σε οβάλ σχεδίαση- Σπορ ρύθμιση ελατηρίων και απόσβεσης- Χείλος πίσω σπόιλερ- Κοντύτερος επιλογέας (όχι με αυτόματο/SMG)- M στήριγμα ποδιού (πλευρά οδηγού, μόνο LHD)- Εξωτερικά τμήματα στο χρώμα του αυτοκινήτου- Πλαίσιο προβολέων με Ανθρακί διακοσμητικό (επίσης 330i,xi)(Μεταλλική βαφή με πρόσθετη χρέωση)Οι εξοπλισμοί που περιλαμβάνονται στο πακέτο τιμολογούνται στο τιμολόγιο με 0,00 euro.Σε συνδυασμό με SMG: κωδικός εξοπλισμού 255 'Σπορ δερμάτινο τιμόνι' αντί για κωδικό εξοπλισμού 710 'Δερμάτινο τιμόνι M'Μοντέλα με τετρακίνηση: διαγραφή κωδικού εξοπλισμού 226 'Σπορ ρύθμιση ανάρτησης'

Αν μιλήσουμε για alpina, schnitzer, hartge, breyton, hamann κλπ ξέχασετο καλύτερα



Σε ευχαριστω για ολες αυτες τις πληροφοριες!!
Ομως αν θελω κατι αλλο εκτος απο το Μ-PACK σε ποια απο ολες αυτες τις εταιριες να παω??Ψαχνω κυριως για angel-eyes,φωτα xenon,εξατμιση,μπροστα και πισω μασκα,και εσωτερικο καποιες αλλαγες!! :banghead: :banghead: ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ.............ΝΑ ΠΑΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

kastorianos88
02-05-05, 03:08
Σε ευχαριστω για ολες αυτες τις πληροφοριες!!
Ομως αν θελω κατι αλλο εκτος απο το Μ-PACK σε ποια απο ολες αυτες τις εταιριες να παω??Ψαχνω κυριως για angel-eyes,φωτα xenon,εξατμιση,μπροστα και πισω μασκα,και εσωτερικο καποιες αλλαγες!! :banghead: :banghead: ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ.............ΝΑ ΠΑΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!
bale gnisia pragmata kai min piramatizese kai petas ta politima lefta sou,
esto apo kapious sostous beltiotes opos alpina ktl pou anaferonte pio piso :hello:

doria
01-06-05, 02:21
παιδιά μήπως έχει κανένας υπόψην του που μπορώ να βρώ βελτιωτικά hartge?
Θέλω ένα λεβιεδάκι και κάτι πεταλιέρες και δεν ξέρω που έχει αντιπρόσωπο...

stef
01-06-05, 08:31
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=1243

doria
01-06-05, 12:25
Ευχαριστώ πολύ