PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψαχνω μετατροπη απο 316 ε30 σε 318is-320


TheCondor
28-04-05, 18:34
Καληπερα σε ολους

Ειπα και εγω να αρχισω να ψαχνω για την πολυποθητη μετατροπη της Ε30 μπεμπεκας μου ( απο 316 σε 318is-320 ) . ( τωρα που μιλαμε περιμενω και απαντηση απο μια μαντρα σχετικα με το κοστος που θα εχει να μεταφερθει αμαξι απο γερμανια στην ελλαδα ειτε ολοκληρο ειτε κομμενο, γιατι αυτο που βρηκα ειναι πολυ φθηνο και κατι μου λεει οτι θα μουρθει ο κουκος αηδονι μεχρι ναρθει ελλαδα - εξ'ου και αυτο το ποστ )

Λοιπον, ψαχνω για κινητηρα, σασμαν και διαφορικο σε σχετικα καλη κατασταση. ( ειδικα το διαφορικο και το σασμαν γιατι ειναι ετοιμα να παραδωσουν πνευμα ).

Για τιμες, οποιος εχει και πουλαει τα παραπανω, μπορουμε να το συζητησουμε μεσω pm η μεσω τηλεφωνου. Αυτα προς το παρων ελπιζω να υπαρχουν ατομα που πουλανε τα παραπανω :hello: γιατι τωρα πουχουμε μερικα φραγκα στην ακρη να αρχισουμε να το φτιαχνουμε το αμαξακι.

TheCondor
20-05-05, 13:18
bump bump

Ελατε ρε παιδες κανεις??? :nixweiss: :banghead: :icon02:

Και 318 μου κανει δεν υπαρχει προβλημα.... :drive2:

Fad3In
22-05-05, 12:23
1.8 Μ40 δεν θα κανει μεγαλη διαφορα...αν και σιγουρα θα κανει!
Πηγαινε για 1.8ις ΣΙΓΟΥΡΑ αν ειναι να μπεις στον κοπο...
Ενδιαφερομαι κι εγω για λεπτομερειες,τιμες κτλ κτλ
Ν.

vaspap
22-05-05, 12:26
ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΚΩΣΤΟΥΡΟ ΑΡΓΟΣ 6947182682 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΠΟΛΛΑ Ε30 ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 6ΚΥΛΙΝΔΡΑ ΜΕ 28ΑΡΙΑ ΜΟΤΕΡ, ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ.
ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΖΗΜΙΑ.

TheCondor
22-05-05, 16:04
Βρηκα μια ακρη απο κοζανη ( που σπουδαζει ο αδερφος μου ) που ειναι ενας bmwδακιας που τα φερνει απο το εξωτερικο ολοκληρα αμαξια και τα δινει σε παρα πολυ χαμηλες τιμες. Και εννοειται οτι πριν την μετατροπη το δοκιμαζεις το αμαξι κτλ. Περυσι ειχε βρει ο αδερφος μου, που εχει ακριβως το ιδιο αμαξι με μενα, ε30 316 καρμπυΛατερ :p: και του εδινε 325 κινητηρα ( πλεξουδες εγκεφαλους κτλ κτλ ) φρενα αναρτησεις σασμαν διαφορικο με 1300 ευρω. Το ειχε οδηγησει και ο αδερφος μου και το αμαξι σκοτωνε.

Ηταν να το παρει αλλα βλεπεις η βλακεια μου ( στουκα ) μας κοστισε και δεν μπορεσαμε να την κανουμε τη δουλεια :chair:

Δεν ξερω τηλεφωνο γιατι επικοινωνει ο αδερφος μου με αυτον, και ειμαστε στην διαδικασια του να μαζευουμε λεφτα στην μπαντα να τα κανουμε διλιτρα και οι δυο μαζι. Ειδωμεν....

vaspap ευχαριστουμε για την πληροφορια θα το τσεκαρω αυριο το τηλεφωνο που εδωσες ;)