PDA

Επιστροφή στο Forum : Δερμάτινα καθίσματα


wolfman
02-05-05, 16:12
Σκέφτομαι ν' αλλάξω τα καθίσματα σε μια 3άρα κουπέ με δερμάτινα. Μπορεί κάποιος να δώσει συστάσεις και πληροφορίες όσον αφορά μαγαζιά, τιμές, χρόνους παράδοσης και πάνω απ' όλα αν γίνεται καλή δουλειά;

mpikounis
03-05-05, 10:03
Έχω δει δουλειά που κάνει η Connolly (Autostop) και μπορω να πω οτι ειναι αψογη. Επισης οτι επαφη ειχα εγω με τους ανθρωπους της εμεινα απολυτα ικανοποιημενος.

Ριξε μια ματια www.connolly.gr (http://www.connolly.gr)

moutraklas
03-05-05, 12:18
η connolly είναι όντως πολύ καλή. Αλλά και πολύ ακριβή ταυτόχρονα. Και δεν ξέρω αλήθεια αν αξίζει.
Από εμπειρία:
το 2001 σαλόνι και τιμόνι σε ε30 από connolly: 340 χιλ δρχ δηλ 1000 ευρώπουλα
το 2004 σαλόνι και πλαινά σε ε36 από άλλον δερματά (χαμηλά στη θηβών - δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή όνομα) κόστος 600 €.
διαφορά? εγώ δε βλέπω καμία...

mpikounis
03-05-05, 13:53
Δεν ξερω να πω απο τιμες τι παιζει. Ξερω ομως οτι παιζει πολυ μεγαλο ρολο η ποιοτητα του δερματος και για να συγκρινει κανεις καλο θα ειναι να συγκρινει το ιδιο ακριβως δερμα μια και κατι που "δειχνει" το ιδιο δεν ειναι απαραιτητα το ιδιο δερμα και ισως εχει διαφορα στη τιμη.

Black5
04-05-05, 09:31
Εγώ έβαλα δερμάτινο σαλόνι στην Carrera. Μου κόστισε 1500 πριν 3 χρόνια κάπου. Έχει διάφορες ποιότητες δέρμα, εγώ προτίομησα την καλύτερη που είχαν. Φαίνεται να αντέχουν καλά στο χρόνο και δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο. Αν θυμάμαι καλά μου είχαν κρατήσει το αυτοκίνητο 2-3 μέρες.