PDA

Επιστροφή στο Forum : Μύγες και κουνούπια στα Φώτα!


spiros bmw
11-09-08, 18:23
Πριν από δύο μήνες περίπου άλλαξα τα πίσω φώτα στο ε46 μου Facelift και έβαλα με λευκά φλάς καινούρια γνήσια στο κουτί τους. Παρατήρησα τώρα το καλοκαίρι που είχα πάει διακοπές και δούλεψε πολύ το πορτ παγκαζ άνοιξε κλείσε για την θάλασσα μπήκαν μέσα κουνούπια και μύγες τα οποία εγκλωβίστηκαν στο πορτ παγκαζ και αργότερα περνάγανε μέσα στα φώτα. Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι αν τα παλιά φώτα μου είχαν αυτό το πρόβλημα.
Επίσης όταν παίρνω το αυτοκίνητο από το πλυντήριο βλέπω μια πολύ ελαφριά υγρασία μέσα στα φώτα που μετά από λίγες μέρες στεγνώνει.
Ας μου πει αν έχει κάποιος άλλος αυτά τα προβλήματα η μόνο σε εμένα συμβαίνει το θεωρώ απαράδεκτο να συμβαίνει αυτό σε γνήσια φώτα αντιπ/ας.

NIKOS Z3
11-09-08, 18:28
κατα ενα μερος ειναι υδατοστεγεις για την υγρασια παει και ερχετε για τα εντομα ομως ειναι απαραδεκτο αν ειναι γνησια κατι γινετε.

Dark_Niaou
12-09-08, 18:18
το ιδιο πρβλημα ειχα και εγω. Αλλαξα φαναρια, εβαλα και μια καμφορα στο πορτμπαγκαζ και τελος....

Aceman1925
12-09-08, 18:44
εβαλα και μια καμφορα στο πορτμπαγκαζ και τελος....

χαχαχα.
Αληθεια λες?

paris320ci
13-09-08, 01:00
Εχω εδω και 2 χρονια μια νεκρη αραχνη στα πισω LED και δεν λεει να εξαφανιστει

stelmaniac
13-09-08, 06:29
Εχω εδω και 2 χρονια μια νεκρη αραχνη στα πισω LED και δεν λεει να εξαφανιστει

Εσυ να αρχισεις ν ανησυχεις αμα φυγει απο κει η νεκρη αραχνη....

Dark_Niaou
13-09-08, 08:50
μην γελας καθολου... Ξερεις τι ειναι στα καινουρια σου φαναρια led να σου μπουν μηγες και να μην βγαινουν; ΠΙΚΡΑ

stelmaniac
13-09-08, 15:28
Αμα ειναι νεκρα τα ζωηφια ρε Αγγελε πως θα βγουν, θα τα παρει ο αερας??
Λυστε το φαναρι και βγαλτε τα, απο κει που μπηκαν θα βγουν, δε γινεται να μη βγαινουν αφου μπηκαν!

Dark_Niaou
13-09-08, 17:10
δεν βγαινουν Στελιο με τιποτα.... ξεραινονται μεσα και τελος....

Aceman1925
13-09-08, 18:11
κανονισε αγγελε να σε πιασουν ποι φιλοζω'ι'κες για θελημενη παγιδευση και θανατωση!!!

Δηλαδη ρε παιδια αμα το λυσετε δεν γινεται να καθαριστει?
Και μετα αν υπαρχει υπονοια σε καποιο σημειο υπαρχει τρυπα,λιγο τσιχλα να μονοθει προχειρα.

Dark_Niaou
13-09-08, 18:49
αχχχ δεν παιζει τιποτα....!!

georgiou
14-09-08, 15:23
αν λυθει το φαναρι οχι τελειος απλα απο μεσα απ το πορτ μπαγκαζ μοναχα..
και μπει στην υποδοχη της λαμπας σκουπα δεν το τραβαει το ζωηφιο δηλαδη??
στο πληντυριο εχουν σκουπες σαν τους ghostbusters!!!!

Dark_Niaou
14-09-08, 17:37
Το έκανα και αυτό.... αλλά επειδη δεν έχει ροή ο αερας στο φανάρι δεν γινεται τιποτα....

spiros bmw
14-09-08, 18:05
Αν βγάλεις το φανάρι έξω και το γυρίσεις ανάποδα πέφτουν αλλά τι να το κάνεις είναι τόσο απαράδεκτη η κατασκευή στο εσωτερικό καπάκι του πορτπαγκαζ με τις λάμπες που αφήνει πολλά κενά και όταν εγκλωβίζονται μέσα έντομα βλέπουν φώς από έξω παν να βγουν και εγκλωβίζονται μέσα στο φανάρι. Άσε είναι απαράδεκτη κατάσταση μόνο με καμιά πατέντα φτιάχνετε κάπως να στεγανοποιήσεις τις τρύπες από μέσα.

spiros bmw
14-09-08, 18:09
Βέβαια δεν μπαίνουν συχνά μέσα έντομα άλλα αν σου τύχει και μπουν την έκατσες.

georgiou
14-09-08, 18:15
σκεφτομαι μια αλλη λυση χωρις να βγαλεις φαναρι...
βγαζεις το εσωτερικο το φυσας με το κοφλερ σιγουρα 8α ξεκολλησουν
και τα υπολυματα με σκουπα!!!

spiros bmw
14-09-08, 18:28
σκεφτομαι μια αλλη λυση χωρις να βγαλεις φαναρι...
βγαζεις το εσωτερικο το φυσας με το κοφλερ σιγουρα 8α ξεκολλησουν
και τα υπολυματα με σκουπα!!!

Δεν θα γίνει τίποτα Χρήστο γιατί δεν στεγανοποιείτε από πουθενά και θα τραβάει αέρα και από τα πλάγια απ΄το καπάκι

Dark_Angel_
14-09-08, 19:21
εγω λεω να βαλετε μεσα πυγολαμπιδες να φωτιζουν εντονα θα ναι σαν ζωντανα λεντακια :Ρ

thanassis
16-09-08, 15:48
εγω λεω να βαλετε μεσα πυγολαμπιδες να φωτιζουν εντονα θα ναι σαν ζωντανα λεντακια :Ρ

:rofl2::rofl2::+1:

Chris316
16-09-08, 16:29
Να τελικά πως πέθανε ο spiderman. Εγκλωβίστηκε σε φανάρι led...
Αυτά τα έντομα δεν έχουν το Θεό τους... Τόσο πολύ φαίνονται? Γιατί δε δοκιμάζετε το αντίθετο? Δηλαδή αντί να ''ρουφήξετε'' , να τα φυσίξετε (σε βενζινάδικο πάλι)? Το κάνατε κι αυτό?

E36 M POWER
17-09-08, 12:01
Να τελικά πως πέθανε ο spiderman. Εγκλωβίστηκε σε φανάρι led...
Αυτά τα έντομα δεν έχουν το Θεό τους... Τόσο πολύ φαίνονται? Γιατί δε δοκιμάζετε το αντίθετο? Δηλαδή αντί να ''ρουφήξετε'' , να τα φυσίξετε (σε βενζινάδικο πάλι)? Το κάνατε κι αυτό?

:scratchch χμμμμ!!!! εχει μια βαση και αυτο!!!

thmangr
17-09-08, 12:12
Ζήτω τα κολεόπτερα!!!!!

Dark_Niaou
17-09-08, 19:51
Kitsos> Λες να μην το δοκιμασα και αυτο; Το μονο που καταφερα ηταν να κοπει το εντομο στα 2 και να μην φαινεται τοσο πολυ.....

stelmaniac
18-09-08, 05:45
Πωλουνται φαναρια πεντακαθαρα σε ολους τους τυπους παιδια...Τα εντομα τα φαγαμε....

giorgio_bimmer
21-09-08, 11:21
παιδες κι εγω εχω απο ενα εντομο σε καθε φαναρι, ετσι για να μην ειναι υπαρχει διαφορετικοτητα μεταξυ των φαναριων, ομως εχω και μια μελλισουλα στο μεσαιο το στοπ, μεσα απο την καμπινα........εννοειται οχι ζωντανη......βεβαια δεν φαινεται και θα πρεπει να προσεξεις πολυ για να την δεις....αλλα τωρα που σας ειπα το μυστικο μου......μην το πειτε ετσι?????:ylsuper::ylsuper::ylsuper::ylsuper:

spiros bmw
21-09-08, 11:54
Άραγε μόνο τα facelift έχουν αυτό το πρόβλημα?

Dark_Niaou
21-09-08, 19:38
οχι... εμενα δεν ειναι facelift

spiros
21-09-08, 19:53
Ούτε εμένα είναι!
Εχει σφηνώσει στο δεξί μου φανάρι ακρη ακρη σε σημείο που δεν μπορώ να κάνω τίποτα...:banghead:

spiros bmw
22-09-08, 08:30
Ο καλύτερος τρόπος για να βγουν τα έντομα είναι να βγει το φανάρι έξω και να το φυσήξεις με αέρα (το έκανα και καθάρισα), αν όμως πάει κάποιο έντομο και χωθεί στο πλάι που έχει μικρό κενό το πλαστικό με το έξω τσάμι (πλαστικό) τότε την έκατσες.