PDA

Επιστροφή στο Forum : Nα το πάρω????


antonio
06-05-05, 17:55
Έχω βρει ενα Μ3 Ε46, απο Γερμανία και σκέφτομαι να προβώ στην αγόρα του. Θέλω την άποψη σας, κυρίως των κατόχων για την τιμη και και για το τι να προσέξω.
Το αυτοκίνητο είναι του ξάδερφου ενος φίλου μου που σπουδάζει εκεί και όχι απο μάντρα.
Είναι γνήσιο, μοντελο 3/2004, με 21.000km, SMG, navigation, full extra (πραγματικά έχει τα πάντα, τηλέφωνο, tv κλπ), είναι, απο ότι λέει τελείως ατρακάριστο, blue estoril χρώμα κλπ
Η τιμη είναι μαζι με τα τελωνεία 53000 euro

Περιμένω την άποψη σας, γιατί όπως έχετε καταλάβει, αν βάλω κάτι στο μυαλό μου, την άλλη μέρα μπορεί να το έχω αποφασίσει!! ;)

InsaneDriver
06-05-05, 17:58
ME ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!
Ελπίζω αυτό να το δώσεις βόλτα σε ασφαλές περιβάλλον πάντα... :banhim:

Fanatic
06-05-05, 18:04
Αν εχεις τα γκαφρα δεν βρισκω ΚΑΝΕΝΑ λογο να μην το παρεις!!!!

m_power_lunatic
06-05-05, 18:11
H τιμη για το αυτοκινητο που περιγραφεις ειναι αν μη τι αλλο υποπτη...........εαν ειναι ομως οντως αυτη η τιμη και πραγματικα το αυτοκινητο ειναι οπως στο περιγραφουν πηγαινε στη δευτερη πατριδα μας-GERMANY-μπουσουλωντας!!!!!!!!!Να στο πω αλλιως φιλε Αντωνη..........εχεις ηδη παει και δεν το ξερεις!!!Θα στο πω αλλιως.....Φ Υ Γ Ε!!!!!!!!!! :dance:

Fanis
06-05-05, 18:18
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες.....η τιμή για τέτοιο αυτοκίνητο 14 μηνών με τόσα λίγα χλμ είναι ευκαιρία!! :dance:

Αν όλα είναι ΟΚ....Π Α Ρ Τ Ο ! ! !

antonio
06-05-05, 18:27
Παιδιά πραγματικά είμαι έτοιμος να φύγω, έχω μάθει και τις πτήσεις!
Θα ήθελα μόνο να μάθω τι "κρυφό" πρέπει να προσέξω!!
Ευχαριστώ!

m_power_lunatic
06-05-05, 19:01
Αντωνη το μονο που μυριζει υποπτα ειναι το θεμα της σφαλιαρας-στουκα you know?-τα χλμ προσεξε αν και απο περσυ ποσα να εχει κανει και βεβαια προσεξε μην ηταν εταιρικο αυτοκινητο πριν.Το καλο Μ3 Ε46 φαινεται απο χιλιες μεριες παντως αν ξερεις που να δεις,προσεχε παντως γιατι ξαναλεω οτι τα χρηματα για εκτελωνισμενο Μ3 Ε46 ενος ετους με αυτα τα extra ειναι πολυ υποπτο.......... :confused:

manosm3
06-05-05, 19:13
ME ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!
Ελπίζω αυτό να το δώσεις βόλτα σε ασφαλές περιβάλλον πάντα... :banhim:

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΛΠΙΖΩΩΩΩΩΩΩΩ!

Strax
06-05-05, 19:48
Είναι όντως πολύ φθηνή τιμή! Καλύτερα θα καταλάβω τι γίνεται αν μας πεις την τιμή Γερμανίας που στο δίνει. Ακόμα είσαι σίγουρος ότι η τιμή με τα τελωνεία θα είναι 53000€? Φπα έχει πληρώσει στη Γερμανία? Το τελωνείο θα το αναλάβεις εσύ ή θα τα παραλάβεις έτοιμο εσύ?

greekm3
06-05-05, 21:46
Ο ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΣ ,ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ 17000 ΜΕ ΒΑΣΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΦΠΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 34000...ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΔΗΛΑΔΗ,ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 36000+17000=53000...ΣΤΑ 36000 ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ,ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ(ΑΡΑ ΥΠΟΠΤΟ,ΕΑΝ ΤΟ ΤΡΑΚΑΡΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΤΗ ΒΜW ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ) ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3-4ΧΙΛ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΕ ΜΑΝΤΡΑ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΙ Ο ΕΜΠΟΡΟΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ...ΑΑΑΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΤΗ,ΤΗΣ ΕΚΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΩΝ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΤΛ?ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΑΛΛΑ 1500+ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...Η ΜΟΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕΠΟΥΛΗΣΕΙ "ΧΘΕΣ"

BMW523i
06-05-05, 23:54
Να το πάρεις το κορίτσι να το πάρειςςςςςςςςς!! Σ αυτά τα χιλιόμετρα (21000) οι τιμές είναι στα 40000+ Ευρώ του 2003 χωρίς τελωνείο, οπότε η τιμή του φαίνεται να είναι πολύ καλή! Άντε καλοτάξιδο και σιδερένιο!!!

Fanatic
07-05-05, 00:00
Εστω και αν εχει φαει ενα τρακαρισμα....και φτιαχτηκε...ειναι τοσο κακο αυτο με την λογικη οτι το σασσι εμεινε ανεπαφο και δεν χρειαστηκε καλιμπρα?

tasosbmwe30
07-05-05, 02:22
Εστω και αν εχει φαει ενα τρακαρισμα....και φτιαχτηκε...ειναι τοσο κακο αυτο με την λογικη οτι το σασσι εμεινε ανεπαφο και δεν χρειαστηκε καλιμπρα?



ρε "μαμακα" μην του λες τετοια τελευταια στιγμη...πανω στην κ@υλα του ο ανθρωπος.....!!!!Αντωνη παρ'το και μην σκευτεσαι τιποτα!!!στην τιμη δεν βλεπω κατι περιεργο.....μην ξεχνατε οτι στην Γερμανια το Μ3 κανει καινουριο γυρω στις 54000 ευρο....οποτε καλη τιμη σου ειπε...καθολου "υποπτη"...γνωμη μου παντα!!!

aristid
07-05-05, 08:22
αν το αμαξι ειναι οκ, ειναι φτηνο. θα το εβρισκες κανονικα 65000+

manosm3
07-05-05, 09:48
Εγω λεω να το παρεις και να ανταλλαξουμε τα διαφορικα των Ε36!


ΘΕΛΩ ΜΠΛΟΚΕ!!!!!
μπηκες;( σε αμαξι με μπλοκε) κολλησες! :dance:

antonio
07-05-05, 11:02
Είναι όντως πολύ φθηνή τιμή! Καλύτερα θα καταλάβω τι γίνεται αν μας πεις την τιμή Γερμανίας που στο δίνει. Ακόμα είσαι σίγουρος ότι η τιμή με τα τελωνεία θα είναι 53000€? Φπα έχει πληρώσει στη Γερμανία? Το τελωνείο θα το αναλάβεις εσύ ή θα τα παραλάβεις έτοιμο εσύ?


To ΦΠΑ το έχει πληρώσει στην Γερμανία. Η τμιή του εκεί είναι 35000euro, τα λεφτά δηλαδή που θα του δώσω εγώ, και το τελωνείο είναι 18200euro.
Τον εκτελωνισμό θα τον αναλάβω εγώ, καθώς η μητέρα μου είναι εκτελωνίστρια, και το αμάξι θα το φέρω μόνος μου οδικώς.
Τα υπόλοιπα είναι τα τέλη ταξινόμησης και τα τέλη κυκλοφορίας, που αυτά ειναι αμελητέα και βέβαια αναμενόμενα για κάθε αυτοκίνητο.

Μένουν κάτι τελευταίες διευκρινίσεις και Δευτέρα πρωί πετάω για Μόναχο! :yippee:


PS Όσο για τρακαρίσματα με διαβεβαίωσε ότι ειναι εντελώς αγρατζούνιστο, και πως αν ανακαλύψω κάτι θα αναλάβει να μου πληρώσει και τα έξοδα του ταξιδιού.
Η τιμή όντως είναι χαμηλή, αλλά αυτό οφειλεται κυρίως στην φιλία μου με τον ξάδερφό του και στο ότι ο τύπος έχει πολλά φράγκα, καθως εδω και μια βδομάδα κυκλοφορεί με Μ5 Ε60 του κουτιού!!! Α έχει και ένα Μ3 Ε30 evo1, και ενα 2002 turbo, γνήσιο, στην συλλογή του!

Θα επανέλθω με νεώτερα!!

antonio
07-05-05, 11:35
ME ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!
Ελπίζω αυτό να το δώσεις βόλτα σε ασφαλές περιβάλλον πάντα... :banhim:


Για σένα κανένα περιβάλλον δεν είναι ασφαλές, αλλά εννοείται ότι θα στο δώσω βόλτα!!! Βέβαια θα έχω κλεισει τα μάτια :takecover

manosm3
07-05-05, 11:42
Αν παρεις το Μ3 σου ευχομαι να ειναι καλοταξιδο, παντα παντες, ποτε να μην ισιωσει, να περνας ολους τους αλλου απο πανω και να εινα ικαλο κομματι με καλα αλογα! Α και καλη βελτιωση! Καλο ταξιδι, καλο γυρισμο, καλο εκτελωνισμο, καλη ορεξη, καλον υπνο, καλο ξημερωμα και τα λοιπα! Γενικα να σου πανε ολα οπως τα περιμενεις και καλυτερα!


Α ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΛΟΚΕΕΕΕΕ! :smashtard

InsaneDriver
07-05-05, 16:02
Για σένα κανένα περιβάλλον δεν είναι ασφαλές, αλλά εννοείται ότι θα στο δώσω βόλτα!!! Βέβαια θα έχω κλεισει τα μάτια :takecover
EIΣΑΙ ΘΕΟΣ...ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΚΠΛΗΡΩΣΕΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΑΝΤΩΝΗ... :bowdown:

Υ.Γ: Χαίρομαι που ένα Μ3 πάει σε καλά και σωστά χέρια :nod:

antonio
07-05-05, 19:01
Αν παρεις το Μ3 σου ευχομαι να ειναι καλοταξιδο, παντα παντες, ποτε να μην ισιωσει, να περνας ολους τους αλλου απο πανω και να εινα ικαλο κομματι με καλα αλογα! Α και καλη βελτιωση! Καλο ταξιδι, καλο γυρισμο, καλο εκτελωνισμο, καλη ορεξη, καλον υπνο, καλο ξημερωμα και τα λοιπα! Γενικα να σου πανε ολα οπως τα περιμενεις και καλυτερα!


Α ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΛΟΚΕΕΕΕΕ! :smashtard


Να σαι καλά για τις ευχές, αλλά για το μπλοκέ δεν σε κόβω γιατί το 36αρι θα το κρατήσω μάλλον!!! :D


EIΣΑΙ ΘΕΟΣ...ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΚΠΛΗΡΩΣΕΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΑΝΤΩΝΗ...

Υ.Γ: Χαίρομαι που ένα Μ3 πάει σε καλά και σωστά χέρια

Αγόρι μου σε σένα δεν θα το έδινα? Αυτό έλειπε.......!!!
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια....! Να μου πεις τι σου χρωστάω, εκτος την βόλτα βέβαια! :bugeye:

m_power_lunatic
07-05-05, 20:37
Αντωνη αλλαξε τον τιτλο του THREAD και γραψε ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ!!!!!!!!!Α και μιας και θα εισαι εκει πανω δεν μου κατεβαζεις εκεινο το Μ3 Ε30 ΕVO 1 που λες και τα βρισκουμε εδω....... :yippee: :yippee:

manosm3
07-05-05, 23:36
Να σαι καλά για τις ευχές, αλλά για το μπλοκέ δεν σε κόβω γιατί το 36αρι θα το κρατήσω μάλλον!!! :D

Τι να το κανεις; αφου θα εχεις πολλα περισσοτερα αλογα! Θα ειναι χρεπι μπροστα στο Μ3! Πουλα το και δωσε μου το μπλοκεε! :smashtard
Τελικα ειμαι εντελως βαρεμενος και βαρια αρρωστος!

antonio
08-05-05, 13:16
ΤΡΙΤΗ ΠΡΩΙ ΠΕΤΑΩ ΓΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!!!!!!! :bowdown:

antonio
08-05-05, 13:17
Αντωνη αλλαξε τον τιτλο του THREAD και γραψε ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ!!!!!!!!!Α και μιας και θα εισαι εκει πανω δεν μου κατεβαζεις εκεινο το Μ3 Ε30 ΕVO 1 που λες και τα βρισκουμε εδω....... :yippee: :yippee:


Aυτο δεν το πουλάει ούτε για μια περιουσία!! :idea:

tasosbmwe30
08-05-05, 13:41
ΤΡΙΤΗ ΠΡΩΙ ΠΕΤΑΩ ΓΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!!!!!!! :bowdown:



φερε μου ενα "αναμνηστικο" απο Ε30 ρε Αντωνη.....ολοκληρη Γερμανια θα πας ρε φιλε....!!!!!

antonio
08-05-05, 19:00
φερε μου ενα "αναμνηστικο" απο Ε30 ρε Αντωνη.....ολοκληρη Γερμανια θα πας ρε φιλε....!!!!!


Aν προλάβω να κάνω καμμία γύρα τα μαγαζιά, εννοείται!
Υπάρχει όμως πιθανότητα απλά να γίνει η αγοραπωλησία και να φύγω "σφαίρα" για πατρίδα, λόγω πολλών υποχρεώσεων!

m_power_lunatic
09-05-05, 17:51
Αφου ειναι οριστικο λοιπον δεν εχουμε παρα να ευχηθουμε ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ και ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ! :hello:Oi χαρες να ειναι ν-πλασιες απο αυτες του 325i!

antonio
09-05-05, 19:17
Αφου ειναι οριστικο λοιπον δεν εχουμε παρα να ευχηθουμε ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ και ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ! :hello:Oi χαρες να ειναι ν-πλασιες απο αυτες του 325i!


Ευχαριστώ πολύ! Είναι οριστικό, αλλά για μένα θα είναι με το που θα κουμπώσω την πρώτη και θα του πω "byeeeeeeeeee" , αφήνοντας αρκετη γόμα απο τα λάστιχα για αναμνηστικό, έξω απο το garage του!! :yippee:

m_power_lunatic
09-05-05, 19:21
Mηπως ειναι μοντελο 2002 και εκ παραδρομης εγραψες 2004?Υπαρχει ενα ολοιδιο με αυτο που περιγραφεις στο AUTOSCOUT,estoril με κεραμιδι σαλονι και με ολα τα extra που περιγραφεις.Εαν ειναι αυτο ειναι πανεμορφο και απο οτι φαινεται στην φωτογραφια πρεπει να εχει και αναρτηση.Ξαναλεω ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ και προσπαθησε να κοιμηθεις λιγο σημερα.....σωστος?Οσο αναφορα το Μ3 Ε30 ΕVO 1 ειναι να μην το αποφασισω οριστικα φιλε Αντωνη οπως λες και εσυ και τοτε ολα εχουν την τιμη τους! :yippee:

Dionysis
09-05-05, 19:49
Να το πάρεις το κορίτσι να το πάρεις μην το παιδεύεις :dance: :dance: :cheers:

antonio
09-05-05, 22:52
Mηπως ειναι μοντελο 2002 και εκ παραδρομης εγραψες 2004?Υπαρχει ενα ολοιδιο με αυτο που περιγραφεις στο AUTOSCOUT,estoril με κεραμιδι σαλονι και με ολα τα extra που περιγραφεις.Εαν ειναι αυτο ειναι πανεμορφο και απο οτι φαινεται στην φωτογραφια πρεπει να εχει και αναρτηση.Ξαναλεω ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ και προσπαθησε να κοιμηθεις λιγο σημερα.....σωστος?Οσο αναφορα το Μ3 Ε30 ΕVO 1 ειναι να μην το αποφασισω οριστικα φιλε Αντωνη οπως λες και εσυ και τοτε ολα εχουν την τιμη τους! :yippee:


Όχι δεν είναι αυτό! Δεν το εχει βάλει καν αγγελία. Είναι μοντέλο 2004 με μαύρο σαλόνι! Όσο για το αν κοιμηθώ ....θα προσπαθήσω! :nixweiss:

alexk
10-05-05, 09:14
Όσο για το αν κοιμηθώ ....θα προσπαθήσω! :nixweiss:

Ayti einai mia katastasi me megali psyxologiki piesi (i kardia paei na spasei, to stomaxi exei sfi3ei, to myalo petaei, olo to swma gelaei...) pou eimai sigouros oti oloi mas 8a 8elame na vre8oume!!!

Antoni, me to kalo na pareis to super mwro, kaloriziko, kalota3ido kai propantws kalogkazwto!!! Na to xareis me ygeia!!!

santo
10-05-05, 10:49
Να το χαίρεσαι Αντώνη!!
Καλογκάζωτο και με πολλά και ευχάριστα ΚΜ.!!

Και άλλο Estoril στην παρέα.. πρέπει να έρθει και Interlagos για να γίνει σωστή δουλειά!!

Καλό ταξίδι και καλή επιστροφή.

DoctorAbo
10-05-05, 17:48
Αντώνη παιδί μου ........

Όταν θα έρθει
αυτό ο γράμμα
εσύ θα είσε πολύ μακριά ........

Τώρα που στο στέλνω, οδηγάς προς το Νότο. Δεξιά σου βλέπεις τον ήλιο που θα ετοιμάζεται να βουτήζει στις Αλπεις. Ο ίδιος ήλιος γιαλίζει στα δεξιά του παρμπρίζ αλλα΄εσένα δε σε νοιάζει. Ακούς το γουργουρητό του κινητήρα καθώς ρολάρεις με 6η, με 200, με 4.800 σαλ.


Καλό ταξίδι μεγάλε, Φέρτη με σφάλεια σπίτι και καλορίζικη.

antonio
14-05-05, 12:27
Eυχαριστώ όλους, όλα πήγαν τέλεια και διαβάστε αν θέλετε το ανάλογο thread!! :hello:

manosm3
14-05-05, 12:32
Θα σου πω αυτο που λεει η εθνικη μας τραγουδιστρια με μια μικρη παραλλαγη: Να την χαιρεσαι την καινουρια σου αγαπη, να τη χαιρεσαι και να μας τη δινεις λιγακι!
Καλοταξιδη, καλοπαντη, καλογκαζη, και δωσε το μπλοκε που λεγαμε!