PDA

Επιστροφή στο Forum : Παράκληση παίδες!!!


kouk
07-05-05, 19:16
Είμαι γραμμένος σε αυτό Φόρουμ εδω και αρκετό καιρό και παρακολουθώ τα όσα γράφονται!
Με άλλα συμφωνώ με άλλα όχι,αλλά με ενδιαφέρει να ακούω και απόψεις άλλων!
Είναι πράγματι πολύ ενδιαφέρον!

Είμαι επίσης moderator του Φόρουμ των 4Τ!

Τον τελευταίο καιρό πολλά από τα μέλη αυτού του Φόρουμ εμφανίζονται και στο 4TF!
Και ειλικρινά είναι χαρά μας να έχουμε και μια ακόμα άποψη!

Δυστυχώς μερικά μέλη χρησιμοποιούν γλώσσα και ύφος που δεν αρμόζει σε κανένα Φόρουμ!
Και δεν είναι μόνο ο Κανονισμός του Φόρουμ που το απαγορεύει...νομίζω ότι κατ' αρχήν είναι το ότι εκπροσωπούν και αυτό το Φόρουμ αλλά και την μάρκα που τους αρέσει σε ένα άλλο χώρο!

Να με συγχωρείται για το μεγάλο post αλλά θα ήθελα να παρακαλέσω να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα (απο συγκεκριμένα μέλη)!!!

Είναι κάτι αυτονόητο πιστεύω ότι πρέπει όλοι να σεβόμαστε τον χώρο που μας φιλοξενεί!!

Να είσαστε καλά!!!

mpikounis
07-05-05, 19:27
Σαν ενα απο τα ιδρυτικα μελη αυτου του forum οφειλω να πω την αποψη μου η οποια ειναι η εξης:

Συμφωνω μαζι σου οτι υπαρχουν καποια πραγματα που δεν λεγονται και δεν γραφονται οταν συμμετεχεις σε μια παρεα καποιου επιπεδου και καλα κανεις και το αναφερεις. Ειναι η "δουλεια" σου σαν moderator να κανεις τις απαραιτητες παρατηρησεις για να διατηρηθει το επιπεδο της συζητησης.

Διαφωνω ομως καθετα με τη συζητηση αυτη στο forum μας. Αν καποιος παραφερθηκε σε καποιο αλλο forum, οι συζητηση αυτη πρεπει να γινει εκει. ΚΑΝΕΙΣ δεν εκπροσωπει το BMW-Motorsport.gr ΠΟΥΘΕΝΑ. Το οτι καποιος συμμετεχει και στα δυο forums δεν σημαινει οτι εκπροσωπει τους υπολοιπους.

Καταλαβαινω οτι η παρακληση σου εγινε με καθε καλη προθεση, αλλα νομιζω πως θα ειναι καλυτερα οι παρατηρησεις να γινουν στα συγκεκριμενα ατομα, στο συγκεκριμενο forum μια και δεν αφορουν κανεναν αλλο και πολυ περισσοτερο το BMW-Motorsport.gr σαν συνολο.

Geo_3D
07-05-05, 19:46
Είμαι γραμμένος σε αυτό Φόρουμ εδω και αρκετό καιρό και παρακολουθώ τα όσα γράφονται!
Με άλλα συμφωνώ με άλλα όχι,αλλά με ενδιαφέρει να ακούω και απόψεις άλλων!
Είναι πράγματι πολύ ενδιαφέρον!

Είμαι επίσης moderator του Φόρουμ των 4Τ!

Τον τελευταίο καιρό πολλά από τα μέλη αυτού του Φόρουμ εμφανίζονται και στο 4TF!
Και ειλικρινά είναι χαρά μας να έχουμε και μια ακόμα άποψη!

Δυστυχώς μερικά μέλη χρησιμοποιούν γλώσσα και ύφος που δεν αρμόζει σε κανένα Φόρουμ!
Και δεν είναι μόνο ο Κανονισμός του Φόρουμ που το απαγορεύει...νομίζω ότι κατ' αρχήν είναι το ότι εκπροσωπούν και αυτό το Φόρουμ αλλά και την μάρκα που τους αρέσει σε ένα άλλο χώρο!

Να με συγχωρείται για το μεγάλο post αλλά θα ήθελα να παρακαλέσω να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα (απο συγκεκριμένα μέλη)!!!

Είναι κάτι αυτονόητο πιστεύω ότι πρέπει όλοι να σεβόμαστε τον χώρο που μας φιλοξενεί!!

Να είσαστε καλά!!!

Φιλε kouk
Συμφωνω με αυτα που λες,και αποτι εχω ριξει και μερικες ματιες στο φορουμ των 4Τ δεν εχεις και πολυ αδικο.Θελω να πιστευω ομως οτι 2-3 πιτσιρικαδες,γιατι για πιτσιρικαδες προκειται,ειτε ειναι fan της BMW ειτε ειναι fan της Alfa Romeo(γιατι σε αυτο υποθετω το thread αναφερεσαι) δεν μπορουν να χαρακτηρισουν ενα ολοκληρο club ή forum.Δυστυχως "κακα" παραδειγματα παντου υπαρχουν και θα συνεχισουν να υπαρχουν παντα.Ας μην τους βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι.

Καλο ομως θα ηταν μιας και εισαι moderator οπως λες,να "μαζεψεις" και λιγο ορισμενους alfisti,που αποτι εχω διαβασει,πιστευουν πως μετα την Alfa Romeo,το χαος,και φυσικα μεσα στο χαος ειναι και η BMW.Aπτα γραφομενα τους φαινεται οτι δεν ειναι πιτσιρικαδες,αλλα μεγαλοι ανθρωποι.Παρ'ολα αυτα εγω πιστευω οτι το εχουν καβαλησει για τα καλα το καλαμι.

Στο ξαναλεω,οτι αναφερομαι σε συγκεκριμενα ατομα και οχι για τους alfisti στο συνολο τους

manosm3
07-05-05, 23:01
Φιλε kouk
Συμφωνω με αυτα που λες,και αποτι εχω ριξει και μερικες ματιες στο φορουμ των 4Τ δεν εχεις και πολυ αδικο.Θελω να πιστευω ομως οτι 2-3 πιτσιρικαδες,γιατι για πιτσιρικαδες προκειται

Εγω θα αναφερθω πρωτα σε αυτο μιας και ειμαι πιτσιρικας! ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ ΣΕ ΣΕΝΑ ΓΙΩΡΓΟ ΑΛΛΑ "ΠΙΑΝΟΜΑΙ" ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΣΟΥ!
Γραφω και στα 2 φορουμ! Ειδατε πουθενα να βριζω; αν ναι πειτε μου που γιατι δεν το θυμαμαι καλα! Το μονο που ειπα ειναι οτι οι αλφιστι νομιζουν οτι η αλφα μονο φτιαχνει αυτοκινητα και οι αλλες μαρκες καθονται και πλεκουν! Αν το να τους λες με επιχειρηματα οτι η λογικη τους αυτη δεν ειναι σωστη, τοτε τι να πω δε ξερω! Ισως οτι ειναι πολυ "μυγιαγγιχτοι"!
Δεευτερον, δεν αντιπροσωπευουμε σε καμια περιπτωση και πουθενα αυτο το κλαμπ και γενικοτερα κανενα κλαμπ και φορουμ! Δεν ειμαστε τα παιδια που το εθρεψαν οι "γονεις" τους (στη συγκεκριμενη περιπτωση καποιο κλαμπ) και βγαινει στην κοινωνια ως ενας "καθρεφτης" τους! Αρα σε καμια περιπτωση δεν αντιπροσωπευουμε κανενα κλαμπ ασχετα το τι γραφουμε και το πως!

Αυτα τα ολιγα!

kouk
08-05-05, 12:06
Παιδιά συγγνώμη αλλά σε καμμιά περίπτωση δεν εννοούσα ότι κάποιος χρήστης εκπροσωπεί κάποιο Φόρουμ όταν γράφει σε άλλα!
Αλοίμονο!
Και πάλι να τονίσω ότι άνθρωποι όπως π.χ. ο manosm3 έχουν και επίπεδο και ύφος όπου και να γράφουν και για οτιδήποτε και αν αναφέρουν!

Ο μόνος λόγος που το έγραψα εδω είναι γιατι οι περισσότεροι από αυτούς που όντως δημιούργησαν μια άσχημη κατάσταση ειναι μέλη εδω και γράφτηκαν μαζικά στο 4ΤF!

Θεώρησα λοιπόν ότι θα μπορούσα να το αναφέρω και να προσπαθήσουμε και εδω να τους δείξουμε ότι δεν είναι ούτε σωστό ούτε λογικό να κατακεραυνώνουμε ανθρώπους με βάση την προτίμησή τους σε μια μάρκα!!

Σε καμιά περίπτωση δεν ήθελα να δείξω ότι το bmw-motorsport.gr εκπροσωπείται σε ένα άλλο Φόρουμ από κάποιους χρήστες!
Αν τα γραφόμενά μου έδειξαν κάτι τέτοιο σας ζητάω συγγνώμη!!!

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις σας!!!

Ας συνεχίσουμε να ευχαριστιόμαστε τις BMW μας και ας αφήσουμε και τους άλλους να ευχαριστιούνται....ότι έχουν τέλος πάντων!!! :-)

Να είσαστε καλά!Ευχαριστώ και πάλι!!!

antonio
08-05-05, 13:11
Παιδιά συγγνώμη αλλά σε καμμιά περίπτωση δεν εννοούσα ότι κάποιος χρήστης εκπροσωπεί κάποιο Φόρουμ όταν γράφει σε άλλα!
Αλοίμονο!
Και πάλι να τονίσω ότι άνθρωποι όπως π.χ. ο manosm3 έχουν και επίπεδο και ύφος όπου και να γράφουν και για οτιδήποτε και αν αναφέρουν!
Ο μόνος λόγος που το έγραψα εδω είναι γιατι οι περισσότεροι από αυτούς που όντως δημιούργησαν μια άσχημη κατάσταση ειναι μέλη εδω και γράφτηκαν μαζικά στο 4ΤF
Θεώρησα λοιπόν ότι θα μπορούσα να το αναφέρω και να προσπαθήσουμε και εδω να τους δείξουμε ότι δεν είναι ούτε σωστό ούτε λογικό να κατακεραυνώνουμε ανθρώπους με βάση την προτίμησή τους σε μια μάρκα!!
Σε καμιά περίπτωση δεν ήθελα να δείξω ότι το bmw-motorsport.gr εκπροσωπείται σε ένα άλλο Φόρουμ από κάποιους χρήστες!
Αν τα γραφόμενά μου έδειξαν κάτι τέτοιο σας ζητάω συγγνώμη!!!
Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις σας!!!
Ας συνεχίσουμε να ευχαριστιόμαστε τις BMW μας και ας αφήσουμε και τους άλλους να ευχαριστιούνται....ότι έχουν τέλος πάντων!!! :-)
Να είσαστε καλά!Ευχαριστώ και πάλι!!!


Μπαίνω και εγώ στο 4Τf, με το nick ΑntonisE36, και πιστεύω ότι ο φίλος kouk έχει δίκιο.
Το λάθος του είναι ότι, άθελα του βέβαια, δημιούργησε ένα πρόβλημα στο bmw-motorsport. Λέω άθελα του, γιατί το επίπεδο αυτών που γράφει στο 4Tf, είναι αρκετά υψηλό και μάλιστα η αγάπη του για τα bmw είναι φανερή.
Θα ήθελα φίλε kouk να κατονομάσεις τα άτομα, μια και εδώ που φτάσαμε είσαι "υποχρεωμένος" να το κάνεις για να μην δημιουργηθεί χάος και να μην αιωρούνται υποψίες για κανέναν που δεν φταίει! :deal:

mpikounis
09-05-05, 08:26
Το θεμα παρακαλω να μεταφερθει στο 4TF οπου και ανηκει. Το thread αυτο εκλεισε.