PDA

Επιστροφή στο Forum : ΥΓΡΑ ΦΡΕΝΩΝ-ΑΛΛΑΓΗ??


bmw_3..
08-05-05, 11:13
Εχω μια Ε46 316 και στον πινακα οργανων αναψε το ρολοι που προειδοποιει για αλλαγη των υγρων φρενων(ΟΧΙ...το αντιστοιχο σηματακι στον πινακα!!!)
Απ'οτι ειδα αναψε λογω ημερολογιακου σερβις,εχουν περασει 2χρονια βλεπετε!!Το ερωτημα μου τωρα,θελω 2500χλμ ακομη για το σερβις των 25000!!Μπορω να καθηστερησω την αλλαγη η θα δημιουργηθει καποιο προβλημα...οποτε δεν αξιζει τον κοπο!!! :banghead:

alexk
08-05-05, 11:58
Εχω μια Ε46 316 και στον πινακα οργανων αναψε το ρολοι που προειδοποιει για αλλαγη των υγρων φρενων(ΟΧΙ...το αντιστοιχο σηματακι στον πινακα!!!)
Απ'οτι ειδα αναψε λογω ημερολογιακου σερβις,εχουν περασει 2χρονια βλεπετε!!Το ερωτημα μου τωρα,θελω 2500χλμ ακομη για το σερβις των 25000!!Μπορω να καθηστερησω την αλλαγη η θα δημιουργηθει καποιο προβλημα...οποτε δεν αξιζει τον κοπο!!! :banghead:

Ayti i endei3i simainei oti to aytokinito sou 8elei etisio elegxo (allagi ygrwn frenwn, psyktikou kinitira kai kapoious epipleon elegxous). Mporeis na to ka8ysteriseis, den 8a exeis kapoio provlima.

simgr
08-05-05, 12:06
Μπορείς να πας ν' αλλάξεις υγρά φρένων και μετά κάνε και το oilservise ή ιnpection. Εγώ έκανα πέρυσι τον έλεγχο, και έπειτα από 4 μήνες άναψε η ένδειξη και μου αλλάξαν μόνο τα υγρά φρένων. Τακάκια φρένων και γενικότερο έλεγχο τον είχαν κάνει ήδη. Πάντως αν θες να πάς μία φορά στο συνεργείο λόγω χρόνου δεν θα έχεις πρόβλημα αν το καθυστερήσεις λίγο!

bmw_3..
08-05-05, 12:12
Μπορείς να πας ν' αλλάξεις υγρά φρένων και μετά κάνε και το oilservise ή ιnpection. Εγώ έκανα πέρυσι τον έλεγχο, και έπειτα από 4 μήνες άναψε η ένδειξη και μου αλλάξαν μόνο τα υγρά φρένων. Τακάκια φρένων και γενικότερο έλεγχο τον είχαν κάνει ήδη. Πάντως αν θες να πάς μία φορά στο συνεργείο λόγω χρόνου δεν θα έχεις πρόβλημα αν το καθυστερήσεις λίγο!
Θελει μονο αλλαγη των υγρων η και καποιον αλλο ελεγχο??Τι κοστος εχει??

simgr
08-05-05, 12:17
Θελει μονο αλλαγη των υγρων η και καποιον αλλο ελεγχο??Τι κοστος εχει??

Μόνο αλλαγή υγρού φρένων, όχι τακάκια κτλ.
Για το κόστος δεν θυμάμαι αλλά αν σκεφτείς ότι δίνεις περίπου 300ευρώ για το oilservice τότε υπολόγισε ότι το κόστος είναι κατά πολύ μικρότερο. με κάθε επιφύλαξη κάπου στα 60 με 80 ευρώ πρέπει να είναι