PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΕΛΙΚΗ ΣΕ 320 Ci


Vinci
11-05-05, 10:41
Επιτέλους το άνοιξα, στην Εγνατία οδό Θεσ/νίκη- Καβάλα.
Είδα 230 στο κοντέρ, με 3200χλμ στον κινητήρα. Το περίεργο, και ο λόγος που γράφω:
Ο κόφτης είναι στις 6500 σωστά; Με πέμπτη στις 6500 σαλ είδα 225 περίπου.
Τα 230 τα είδα με το δείκτη του στροφομέτρου στις 6600σαλ περίπου.
Πώς γίνεται αυτό; δεν έχει κόφτη η 5η; Δε θα έπρεπε στις 6500 σαλ το κοντέρ μου να δείχνει κάτι παραπάνω από τα 225 (226 τελική σύμφωνα με τη BMW) ; Δηλαδή δεν κλέβει καθόλου το κοντέρ; αδύνατο.
Και ο κόφτης; γιατί δε με έκοψε; Το αμάξι ανέβαζε κανονικά και έδινε ακόμη, αλλά αγχώθηκα με το δείκτη για τα καλά μέσα στα κόκκινα του στροφομέτρου και έκοψα. Έβγαλα και φωτο με το κινητό, αλλά δεν είναι πολύ καθαρή.
Υ.Γ. Ήταν απίστευτη η σιγουριά που ένιωθα στα 230. Ούτε μια στιγμή δεν ένιωσα ανασφάλεια, ακόμη και την ώρα που φωτογράφιζα το κοντέρ.

Dark_Niaou
11-05-05, 14:28
Επιτέλους το άνοιξα, στην Εγνατία οδό Θεσ/νίκη- Καβάλα.
Είδα 230 στο κοντέρ, με 3200χλμ στον κινητήρα. Το περίεργο, και ο λόγος που γράφω:
Ο κόφτης είναι στις 6500 σωστά; Με πέμπτη στις 6500 σαλ είδα 225 περίπου.
Τα 230 τα είδα με το δείκτη του στροφομέτρου στις 6600σαλ περίπου.
Πώς γίνεται αυτό; δεν έχει κόφτη η 5η; Δε θα έπρεπε στις 6500 σαλ το κοντέρ μου να δείχνει κάτι παραπάνω από τα 225 (226 τελική σύμφωνα με τη BMW) ; Δηλαδή δεν κλέβει καθόλου το κοντέρ; αδύνατο.
Και ο κόφτης; γιατί δε με έκοψε; Το αμάξι ανέβαζε κανονικά και έδινε ακόμη, αλλά αγχώθηκα με το δείκτη για τα καλά μέσα στα κόκκινα του στροφομέτρου και έκοψα. Έβγαλα και φωτο με το κινητό, αλλά δεν είναι πολύ καθαρή.
Υ.Γ. Ήταν απίστευτη η σιγουριά που ένιωθα στα 230. Ούτε μια στιγμή δεν ένιωσα ανασφάλεια, ακόμη και την ώρα που φωτογράφιζα το κοντέρ.
Καλησπέρα,
Εχω το ίδιο τουτου μόνο που είναι cabrio... Εχω δει τα ίδια χλμ στο κοντέρ και κάτι παραπάνω.... 235 στις ευθείες της Λάρισσας όταν είχαμε πάει στην συμπρωτεύουσα με φίλους από το κλαμπ.... Εκεί όμως με έπιασε ο κόφτης!! Πιστεύω πως εάν περιμένεις λιγάκι ακόμα να ανοίξει το μοτέρ σου θα το δείς και εσύ.....
Υγ: Πολύ καλή επιλογή το τουτού σου!!

Vinci
11-05-05, 18:12
Sras--> Δεν κατάλαβα τι λες.
Dark_Niaou--> To ξέρω ότι έχεις το ίδιο και περιμένω πως και πως τα νούμερα που θα σου δείξει στο δυναμόμετρο σήμερα.

Dark_Niaou
12-05-05, 00:07
Sras--> Δεν κατάλαβα τι λες.
Dark_Niaou--> To ξέρω ότι έχεις το ίδιο και περιμένω πως και πως τα νούμερα που θα σου δείξει στο δυναμόμετρο σήμερα.

Καλησπέρα,
Εδειξε το φουκαριάρικο 178,6 αλόγατα και 21,κατι ροπούλα....
Stras> έχω το 2,2 με τα 170 αλόγατα....

Vinci
12-05-05, 12:34
Καλησπέρα,
Εδειξε το φουκαριάρικο 178,6 αλόγατα και 21,κατι ροπούλα....

Μαμά είναι ή του έχεις τίποτα επάνω;

Geo_3D
12-05-05, 15:15
Μαμά είναι ή του έχεις τίποτα επάνω;
Το αυτοκινητο του ειναι εντελως μαμα,απλως εχει ανοιξει ο κινητηρας μετα απο 90.000 χλμ.

P.S.--Στο δρομο,τα αλογα του,(ειδικα με 1η,2α,3η) ξεπερνανε τα 230 αλογα.Δεν κανω πλακα.Απλως ρωτα τον για τα λαστιχα του και θα καταλαβεις :rofl2:

Fad3In
13-05-05, 10:52
Σβηστηκαν κατι ποστ! Τοσο μπινελικωμα εφαγα πια; :banghead: Ν.

Sras
13-05-05, 12:04
Καλημερα
Τι εγιναν ρε παιδια τα replies μου?Εχουμε λογοκρισια?Στο κατω κατω της γραφης δεν εβρισα κανενα.
Αποχωρω.
Sras

Black5
13-05-05, 12:08
Καλημερα
Τι εγιναν ρε παιδια τα replies μου?Εχουμε λογοκρισια?Στο κατω κατω της γραφης δεν εβρισα κανενα.
Αποχωρω.
Sras

Οτι δεν συνάδει με το πνεύμα δημιουργιάς και λειτουργίας αυτού του φόρουμ εγώ το θεωρώ σωστό να εξαλείφεται.... :nod: Και καλό θα είναι πριν κάνουμε reply να διαβάζουμε σωστά τι είπε ο προηγούμενος και να απαντάμε με σεβασμό στην άποψη του άλλου γιατί επι αυτού νομίζω δημιουργήθηκε το πρόβλημα....

Vinci
13-05-05, 12:21
Έχασα επεισόδια μου φαίνεται!
Τέλος πάντων δε ξέρω τί έγινε...εγώ απλά έβαλα το θέμα επειδή μου φάνηκε περίεργη η "ακρίβεια" του κοντέρ μου (περίπου) 225 χλμ/ωρα στις 6500σαλ- όσα δηλώνει η BWM στα χαρακτηριστικά του αυτ/του καθώς επίσης και το γεγονός ότι μέσα στα κόκκινα (περίπου 6600σαλ-230 χλμ/ώρα) δε μπήκε κόφτης.
Αυτά.
Drak_Niaou-->Σου έστειλα pm με 2-3 απορίες. :icon36:

Strax
13-05-05, 12:42
Μπορείς να ενεργοποιήσεις το κρυφό ηλεκτρονικό μενού για τα χιλιόμετρα, για να δεις την πραγματική τελική ή έστω την τελική που διαβάζει ο εγκέφαλος που είναι αρκετά μεγαλύτερης ακρίβειας.

Κρυφά μενού (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=190)
Κρυφό μενού 2 (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=50)

Fad3In
14-05-05, 12:34
Οτι δεν συνάδει με το πνεύμα δημιουργιάς και λειτουργίας αυτού του φόρουμ εγώ το θεωρώ σωστό να εξαλείφεται.... :nod: Και καλό θα είναι πριν κάνουμε reply να διαβάζουμε σωστά τι είπε ο προηγούμενος και να απαντάμε με σεβασμό στην άποψη του άλλου γιατί επι αυτού νομίζω δημιουργήθηκε το πρόβλημα....

Ναι ρε συ,παρεξηγηση ΚΑΘΑΡΑ ηταν το θεμα και καλως σβηστηκαν!
Ν.