PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντιπροσωπος Alpina στην ελλαδα???


tsouk
11-05-05, 13:09
Η απορια μου ειναι η ακολουθει:ειμαι φανατικος λατρης της alpina (Δυστηχως οχι εμπρακτα ακομα)θελω να βρω προιοντα της Alpina.που μπορω?(στην θεσσαλονικη κυριως)γιατι αν γινοταν να μην μπλεξω με μεταφορες απο γερμανια..εκτος και αν οι τιμες εχουν τοσο μεγαλη διαφορα που αξιζει να πληρωνω μεταφορικα.θα ηθελα τη γνωμη σας και τη γνωση σας σχετικα με το θεμα.






:bowdown: Alpina Rulez!!!

InsaneDriver
11-05-05, 13:14
Νομίζω μιας και δεν υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος Alpina στη χώρα μας, σε οποιονδήποτε αντιπρόσωπο Bmw μπορείς να παραγγείλεις αξεσουάρ της Alpina...πήγαινε στον Παπαδόπουλο στη Θεσσαλονίκη που ίσως βρεις και μεταχειρισμένα...

stef
11-05-05, 17:13
Αντιπρόσωπος δεν ξέρω, αλλά εισαγωγέας υπάρχει φίλε μου αλλά δεν κάνει καθόλου μα καθόλου καλή δουλειά και φυσικό είναι να μην τον γνωρίζουν οι πολλοί!
Είναι ο Κορφιάτης, αλλά δεν ενδιαφέρεται καθόλου!

alpinakias
11-05-05, 19:10
Kalispera,
den iparhei stin elada anagnorismenos antiprosopos ALPINA.mporeis stin selida tis Alpina na deis tous katalogous antalaktikon gia ola ta montela.an hreiazese kati to special apo Alpina mporo na se boitiso.i times alpina einai ligo tsimpimenes kai an agoraseis apo elada ta sou bgoun poli pio akriba.tis 1 iouliou ta eimai prosopika sto ergostasio tis alpina opou ta mou diksoune tous horous kataskebis ton alpina.einai i giorti 40 hronia ALPINA kai ta 10 hronia ALPINA-CLUB sto opio eimai melos.ti mpempa eheis na doume ti mporoume na kanoume.
Heretismous Alpinakias

Fanis
11-05-05, 19:26
Επίσημοι έμποροι Alpina είναι όλοι οι εισαγωγείς BMW ανά τον κόσμο, οπότε σε όποιον ρωτήσεις, κανονικά μπορεί και πρέπει να σου παραγγείλει ότι θέλεις (είναι πανάκριβα φυσικά!)

Ο Κορφιάτης συμφωνώ ότι δεν διαφημίζει πολύ την Alpina αλλά, απότι μου έχει πει, πουλάει αρκετά και αν όλα πάνε καλά θα φέρει και μια Β10!!

konstantinos
11-05-05, 21:51
Γιατι δεν τους στελνεις mail να ρωτησεις? info@alpina.de

stef
13-05-05, 01:52
Ο Κορφιάτης συμφωνώ ότι δεν διαφημίζει πολύ την Alpina αλλά, απότι μου έχει πει, πουλάει αρκετά και αν όλα πάνε καλά θα φέρει και μια Β10!!

Τι πουλάει αρκετά???
Για ζάντες εννοείς..
Γιατί για πλήρη μετατροπή δεν νομίζω εκτός απο ελάχιστα πραγματικά αμάξια!
Και όταν λέμε ελάχιστα μιλάμε για μονοψήφιο αριθμό...
Τα πολλά πού τα είδε ο Κορφιάτης, είναι άλλο ζήτημα... :nod:

tsouk
13-05-05, 08:21
το αυτοκινητο μου ειναι μια Ε30 του '85.και απο οτι ξερω ο Παπαδοπουλος δεν ασχολειται με την Ε30 αλλα απο Ε36 και μετα.

stef
13-05-05, 08:50
το αυτοκινητο μου ειναι μια Ε30 του '85.και απο οτι ξερω ο Παπαδοπουλος δεν ασχολειται με την Ε30 αλλα απο Ε36 και μετα.


Στειλε μου ΡΜ τι ακριβώς είπατε με Παπαδόπουλο και θα σου πω! :nod:

Fanis
13-05-05, 09:02
Τι πουλάει αρκετά???
Για ζάντες εννοείς..
Γιατί για πλήρη μετατροπή δεν νομίζω εκτός απο ελάχιστα πραγματικά αμάξια!
Και όταν λέμε ελάχιστα μιλάμε για μονοψήφιο αριθμό...
Τα πολλά πού τα είδε ο Κορφιάτης, είναι άλλο ζήτημα... :nod:

Φίλε Stef, δεν είπα για αυτοκίνητα...ούτως η άλλως απο τα 800 αυτοκίνητα που παράγει η Alpina κάθε χρόνο,πόσα να πουληθούν Ελλάδα? Γενικά το κοινό της Alpina είναι πολύ ειδικό.

Μίλησα γενικώς για Alpina αξεσουάρ. Πιστεύω οτι όσοι ξέρουν την Alpina, δεν χρειάζεται να δουν διαφημίσεις και προώθηση για να αγοράσουν.....ξέρουν τι ζητάνε.

MPOWER
13-05-05, 09:15
Φίλε Stef, δεν είπα για αυτοκίνητα...ούτως η άλλως απο τα 800 αυτοκίνητα που παράγει η Alpina κάθε χρόνο,πόσα να πουληθούν Ελλάδα? Γενικά το κοινό της Alpina είναι πολύ ειδικό.

Μίλησα γενικώς για Alpina αξεσουάρ. Πιστεύω οτι όσοι ξέρουν την Alpina, δεν χρειάζεται να δουν διαφημίσεις και προώθηση για να αγοράσουν.....ξέρουν τι ζητάνε.

Θα συμφωνίσω με τον Φάνη, σε αυτοκίνητα δεν είναι δυνατόν να έχεις στόκ απο ALPINA (παρ' όλο πού έχει γίνει και αυτό στον Κορφιάτη - είχε φέρει ένα Β3S E46 coupe 3.4 305PS switchtronic στην έκθεση και πουλήθηκε). Απο την άλλη για μερικά αξεσουάρ δεν μπορείς να τα παραγγείλεις καν άν δεν έχεις ALPINA αυτκίνητο με καταχωριμένο αριθμό πλαισίου.
Εγώ πάτως κάτι που χρειάστηκα από ALPINA (ένα καπάκι φίλτρου λαδιού, με τις εχτρα υποδοχές για αισθητήρες) το παρήγγειλα από τον Κορφιάτη.
Οι τιμές βέβαια της ALPINA είναι αρκετά τσουχτερές!

stef
13-05-05, 09:28
Επειδή η Alpina είναι κατασκευαστής και όχι μετατροπέας θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτό που λέτε, αλλά η γνώμη μου είναι πως στην Ελλάδα συγκεκριμένα δεν κυκλοφορούν σχεδόν καθόλου σε σύγκρισή με άλλους "ειδικούς" κατασκευαστές αυτοκινήτων που έχουν τρελλαθεί στην διαφήμηση!

MPOWER
13-05-05, 09:30
Φίλε stef μήπως ξεχνάς οτι η Alpina είναι ο μόνος "βελτιωτής" που πουλάει αυτοκίνητα και όχι κιτάκια βελτίωσης?

stef
13-05-05, 10:14
Mα για αυτό αναφέρθηκα και είπα κατασκευαστής!
Στη Γερμανία και σε άλλες χώρες έχει κάποιος την δυνατότητα εαν το θελήσει να πάρει το Alpina του με σήματα της εταιρίας και όχι της BMW!

alpinakias
13-05-05, 17:26
Kalispera se olous tous filous,
file stef,ena Alpina apagorebetai eksoterina na ferei alpina emblima.mono BMW.
i Alpina elenhi sinehos sto diadiktio kai dioki nomikos tous polites simaton tis alpina.ego prosopika ta agorasa prin ena mina.amesos meta piasane ton tipo pou ta poulouse.anaferete kai stin istioselida tis alpina.ta simata einai gamata.i bmw de dehete na mpoune simata alpina kai einai kai logiko nomizo.pantos opios hriazete antalaktika alpina mporo na boitiso eho fototipia oles ti adeies apo ta alpina pou eiha kai mporo na parageilo ta panta.oso gia ta komatia bgazoun mehri kai 1000 to poli se ena hrono.to Z 8 alpina poulitike ameriki,i amerikani tesane oro meta oti teloune 2000 komatia kai i alpina diekopse ti sinergasia,giati de teloune na bgazoune pola meta pleon den ta einai alo ALPINA.
hairertismous Alpinakias

InsaneDriver
13-05-05, 18:31
Φίλε stef μήπως ξεχνάς οτι η Alpina είναι ο μόνος "βελτιωτής" που πουλάει αυτοκίνητα και όχι κιτάκια βελτίωσης?
Δεν είναι ο μόνος νομίζω...Ο Ηartge επίσης είναι βελτιωτής και πουλάει και ολόκληρα αυτοκίνητα...άλλωστε χτυπάει και αυτός νέα νούμερα στους θόλους των αυτοκινήτων...Νομίζω δηλαδή...Ας βοηθήσει και κάποιος που ξέρει καλύτερα :help:

alpinakias
14-05-05, 09:32
o HARTGE htipaei ta noumera tou gia na gnorizi tis gnisies metatropes tou alla ta noumera tis BMW paramenoune.
I ALPINA htipaei noumera dika tis stous tolous kai diagrafei ta gnisia tis BMW.
Hartge einai metatropeas kai ALPINA kataskebastis.
se agora ALPINA eheis ti gnisia egiisi tis BMW afto lei pola.

Hairertismous Alpinakias