PDA

Επιστροφή στο Forum : Compact sports ti 1600


tupac
13-05-05, 11:29
Λοιπόν παιδιά ανοίγω αυτό το threat γιατί ζητάω την βοήθεια σας. Μου έτυχε μια καινούργια δουλειά και θα πρέπει να μετακομίσω για κάποιο καιρό στην Γερμανία , έτσι είμαι αναγκασμένος να πουλήσω την bmw μου γιατί δεν ξέρω πόσο καιρό θα λείψω και έτσι και αλλιώς όταν γυρίσω θα μου δόση αμάξι η εταιρία. Επειδή πρώτη φορά μου τυχαίνει να πουλάω αμάξι θέλω την δική σας γνώμη για το πόσα περίπου λεφτά μπορώ να το πουλήσω. Λοιπόν το αυτοκίνητο είναι compact sports ti 1600(115ps) μοντέλο Ιούνιο 2004 . Έχει 13500χιλιάδες χιλιόμετρα και είναι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση. Έχει και 1χρόνο ακόμη εργοστασιακή εγγύηση. Μου κόστισε 25700ευρο. Ουσιαστικά είναι ακόμη καινούργιο (11 μήνες το έχω). Τι λέτε πόσα περίπου θα πρέπει να το πουλήσω????? :nixweiss:
Φωτογραφίες από το αμάξι θα βρείtε στο Gallery – ανεπίσημες συναντήσεις – Θεσσαλονίκη 20-2-2005 (είναι μια ασημί compact)

tupac
13-05-05, 19:36
:help: :help: :help:

m_power_lunatic
13-05-05, 20:01
Δεν το χαρηκες και πολυ ε?Δεν πειραζει θα χαρεις το επομενο.Νομιζω οτι γυρω στα 18000 ΕΥΡΩ πρεπει να κινηθεις πανω-κατω για πωληση σε ιδιωτη και εαν πας σε εμπορο σιγουρα θα το παρει πιο κατω για να βγαλει και αυτος το κερδος του. :shakehead

alexk
13-05-05, 21:03
Φίλε tupac.
Θεωρώ ότι τα 20.000-20.800 είναι λογικά και εφικτά. Το δύσκολο θα είναι να πείσεις κάποιον γιατί το δίνεις τόσο γρήγορα (υπάρχει καχυποψία όταν το αυτοκίνητο είναι πολύ καινούργιο και το πουλάς. ο αγοραστής φοβάται ότι έχει κάποιο πρόβλημα).

Εύχομαι να πάρεις σύντομα μια άλλη bmw στη Γερμανία που θα είσαι. Και φυσικά, κάτι σε παραπάνω κυβικά :)