PDA

Επιστροφή στο Forum : Tα νέα μου αποκτήματα!!


antonio
14-05-05, 12:28
Χαιρετώ τα πλήθη. :hello:
Καθυστέρησα να ποστάρω γιατί μόλις χτες τελείωσα με τα τελωνεία και τις πινακίδες.
Το εργαλείο λοιπόν είναι στα χέρια μου.
Μ3 Ε46, εισαγωγή και εγκέφαλο csl, καθώς και το αντίστοιχο software για το κιβώτιο, για γρηγορότερες αλλαγές.
Το αυτοκίνητο είναι πραγματικά σαν καινούριο, ισχύουν όλα όσα είχα πει, μονο που δεν είναι blue estoril, αλλά laguna seca!
Οι εντυπώσεις μου απο την οδήγηση εστιάζονται αρχικά στα 320, παρά κάτι, που ειδα στο κοντέρ στην autostrada, καθώς έχει βγει και ο κόφτης χιλιομέτρων.
Οι αλλαγές στο κιβώτιο γινονται αστραπιαία, με την σκέψη και μόνο!
Όσο αφορά την οδική συμπεριφορά, θα πω απλά ότι είναι ΜΟΝΑΔΙΚΗ, αλλά όσο και να με βαράτε μερικοί δεν έχει αυτό το κάτι που έχει το αντίστοιχο Μ3 Ε36. :chair:
Μερικοί ίσως με καταλάβουν, μερικοί ίσως με βρίζουν, αλλά για μένα αυτή είναι η αλήθεια.
Μιλάω για την συμπεριφορά ενος καθαρόαιμου αγωνιστικού που δίνει το Ε36, σε αντίθεση με την ασφαλέστατη συμπεριφορα που σου πσοσφέρει το Ε46.
Με απλά λόγια το Ε46, με τα ηλεκτρονικα στο ON το πάει γρήγορα και η μάνα μου.
Το αυτοκίνητο έχει την δύναμη να γυρνάει για πλάκα, ακόμα και γερμανική άσφαλτο, για αυτό και μου κάνει εντύπωση πως δυσκολεύονταν μερικά Μ3 να διπλώσουν στο autofestival. Και βέβαια σε αυτό δεν ευθύνονται τα λίγα παραπάνω αλογα που βγάζει το δικό μου.
Περισσότερες εντυπώσεις και φωτογραφίες απο αύριο λόγω ενός προβλήματος με την θύρα του pc


Να σας πω και 2 λόγια για το δεύτερο νέο καμάρι μου, που θα παραλάβω την άλλη εβδομάδα, και θα λειτουγει ως αυτοκίνητο πόλης.
Είναι το citroen C2 vts, ειδική παραγγελία απο Citroen sport, με άλλο εγκεφαλο, εκκεντροφόρους, σκούπα, εξάτμιση και αναρτήσεις, και με το full πακέτο εξοπλισμου, το οποίο θα κινείται κοντά στα 165 αλογάκια!
Ειναι μια ειδική παραγγελία που κάνει η citroen σε αυτούς που το θέλουν το αυτοκίνητο βελτωμένο και καλυπτόμενο από την εργοστασιακή εγγύσηση!


KΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!!! :yippee:

manosm3
14-05-05, 12:35
Εγω απηντησα αλλου! Πειραζει; το Ε36 τι θα το κανεις;

antonio
14-05-05, 12:50
Εγω απηντησα αλλου! Πειραζει; το Ε36 τι θα το κανεις;


Για το Ε36, απλά αναμείνατε στο ακουστικό σας, και προσοχή μην κουφαθείτε!!! :smashtard

Octane
14-05-05, 13:15
Χαιρετώ τα πλήθη. :hello:
Καθυστέρησα να ποστάρω γιατί μόλις χτες τελείωσα με τα τελωνεία και τις πινακίδες.
Το εργαλείο λοιπόν είναι στα χέρια μου.
Μ3 Ε46, εισαγωγή και εγκέφαλο csl, καθώς και το αντίστοιχο software για το κιβώτιο, για γρηγορότερες αλλαγές.
Το αυτοκίνητο είναι πραγματικά σαν καινούριο, ισχύουν όλα όσα είχα πει, μονο που δεν είναι blue estoril, αλλά laguna seca!
Οι εντυπώσεις μου απο την οδήγηση εστιάζονται αρχικά στα 320, παρά κάτι, που ειδα στο κοντέρ στην autostrada, καθώς έχει βγει και ο κόφτης χιλιομέτρων.
Οι αλλαγές στο κιβώτιο γινονται αστραπιαία, με την σκέψη και μόνο!
Όσο αφορά την οδική συμπεριφορά, θα πω απλά ότι είναι ΜΟΝΑΔΙΚΗ, αλλά όσο και να με βαράτε μερικοί δεν έχει αυτό το κάτι που έχει το αντίστοιχο Μ3 Ε36. :chair:
Μερικοί ίσως με καταλάβουν, μερικοί ίσως με βρίζουν, αλλά για μένα αυτή είναι η αλήθεια.
Μιλάω για την συμπεριφορά ενος καθαρόαιμου αγωνιστικού που δίνει το Ε36, σε αντίθεση με την ασφαλέστατη συμπεριφορα που σου πσοσφέρει το Ε46.
Με απλά λόγια το Ε46, με τα ηλεκτρονικα στο ON το πάει γρήγορα και η μάνα μου.
Το αυτοκίνητο έχει την δύναμη να γυρνάει για πλάκα, ακόμα και γερμανική άσφαλτο, για αυτό και μου κάνει εντύπωση πως δυσκολεύονταν μερικά Μ3 να διπλώσουν στο autofestival. Και βέβαια σε αυτό δεν ευθύνονται τα λίγα παραπάνω αλογα που βγάζει το δικό μου.
Περισσότερες εντυπώσεις και φωτογραφίες απο αύριο λόγω ενός προβλήματος με την θύρα του pc


Να σας πω και 2 λόγια για το δεύτερο νέο καμάρι μου, που θα παραλάβω την άλλη εβδομάδα, και θα λειτουγει ως αυτοκίνητο πόλης.
Είναι το citroen C2 vts, ειδική παραγγελία απο Citroen sport, με άλλο εγκεφαλο, εκκεντροφόρους, σκούπα, εξάτμιση και αναρτήσεις, και με το full πακέτο εξοπλισμου, το οποίο θα κινείται κοντά στα 165 αλογάκια!
Ειναι μια ειδική παραγγελία που κάνει η citroen σε αυτούς που το θέλουν το αυτοκίνητο βελτωμένο και καλυπτόμενο από την εργοστασιακή εγγύσηση!


KΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!!! :yippee:
Antonio καλοριζικα + καλοταξιδα + τα δυο!!
Πραγματικα η M3 σπιναρει τρελλα ακομα + στη Γερμανικη ασφαλτο (σε σημειο που αναρωτιεμαι πως μπορουν + την οδηγουν στην Ελλαδα-εκει δεν εχω οδηγησει καμμια-)(ενταξει,εχω + λιγο βαρυ ποδι...)
Ειδα μια Laguna seca την περασμενη Κυριακη σε μια αναβαση που εκανα!Τελειο χρωμα!!Πολυ ξεχωριστο!!
Για το C2 δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοιο πακετο!!(Απο Ελλαδα ετσι?)
Πρεπει να'ναι παρα πολυ καλο!!Ποσο βγηκε συνολο,αν επιτρεπεται?
Ευχαριστω,
Πανος

Action Man
14-05-05, 15:33
Antonio καλιταξιδο το εργαλειο,να το χαιρεσαι και να το προσεχεις :cheers:
Κατα την γνωμη μου το Μ3 Ε36 ειναι ενα παρα πολυ καλο αυτοκινητο αλλα πιστευω δεν μπορει να φτασει το Μ3 Ε46 πουθενα(αισθηση,οδικη συμπεριφορα,εμφανιση)!!!!
Καλοταξιδο και το C2! :cheers:
P.S ΒΑΛΕ ΦΩΤΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΡΑΣ!!!

Geo_3D
14-05-05, 15:39
Antonio καλιταξιδο το εργαλειο,να το χαιρεσαι και να το προσεχεις :cheers:
Κατα την γνωμη μου το Μ3 Ε36 ειναι ενα παρα πολυ καλο αυτοκινητο αλλα πιστευω δεν μπορει να φτασει το Μ3 Ε46 πουθενα(αισθηση,οδικη συμπεριφορα,εμφανιση)!!!!
Καλοταξιδο και το C2! :cheers:
Μα αν καταλαβα καλα,του Αντωνη αυτο ακριβως δεν του πολυαρεσει σε σχεση με το 36αρι.Οτι τα κανει ολα (ακομα και τα drift) πολυ ανετα το συγκεκριμενο αμαξι.Θελει να γινεται λιγο "πολεμος" ρε παιδι μου πισω απτο τιμονι.

Αντωνακη καλοριζικα τα καινουργια σου παιχνιδια!!!!

Action Man
14-05-05, 15:48
Μα αν καταλαβα καλα,του Αντωνη αυτο ακριβως δεν του πολυαρεσει σε σχεση με το 36αρι.Οτι τα κανει ολα (ακομα και τα drift) πολυ ανετα το συγκεκριμενο αμαξι.Θελει να γινεται λιγο "πολεμος" ρε παιδι μου πισω απτο τιμονι.
Κατα την γνωμη μου παντα..απο οσα Μ36 και Μ46 εχω οδηγησει και απο οσα εχω διαβασει κατα καιρους στα περιοδικα το Μ 46 θεωρειται πιο "πολεμικο" και το Μ36 πιο προβλεψιμο!
Πιστευω οτι το Μ46 εχει βρει την χρυση τομη....κανει οτι εκανε το Μ3 Ε30 και το Μ3 Ε36 μαζι!

GIORGOS
14-05-05, 17:17
Kαλοριζικο,καλοταξιδο και ατσαλακοτο το εργαλειο.
Μια ερωτηση το C2 ποσο σου βγηκε?πρωτη φορα ακουω γι'αυτην την βελτιωμενη εκδοση πολυ καλο ακουγετε και με 165 αλογα σιγουρα θα πηγενει καλα.

mixalhs
14-05-05, 18:11
Καλοταξιδο και παντα με το πλα'ι' και οπου σε παει ;)

antonio
14-05-05, 18:43
Ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια!
Για το C2 θα μου επιτρέψετε να μην αναφέρω τιμή γιατί οφείλεται σε προσωπική φιλία. Η παραγγελία γίνεται κατόπιν συνεννοήσεως με την ελληνική αντιπροσωπεία και βέβαια ισχύει η εργοστασιακή εγγύηση!

Για το Ε46 τώρα, θα πω ότι είναι πολύ πιο δυνατο απο το Ε36, πολύ πιο "GT", αλλά λιγότερο "racing". Στο περιοδικό, όταν αναφέρουν ως πολεμική μηχανή το Ε46, απλά εννοούν "ότι εκμηδενιζεις αποστάσεις, χωρίς να ιδρωσείς, ενώ με το 36αρι βγαίνεις τσαλακωμένος και μουσκεμένος, αλλά με ένα τρελο χαμόγελο στα χείλη" ......απόσπασμα απο γερμανικό autocar 11/03.
Αυτο και απο προσωπική μου εμπερία το επικροτώ!!

Black5
14-05-05, 19:01
Kαλορίζικο και καλοτάξιδο το εργαλείο(εις διπλούν). Πιστεύω θα το ευχαριστηθείς πολύ κι ας μην είναι Ε36!!! Α ναι, να μας πας και καμιά βόλτα!!!! :cheers:

ks50:50
14-05-05, 20:36
Καλορίζικο το θηρίο :bowdown:

DaRk_AnGeL
14-05-05, 21:21
Να το χαίρεσαι το καινούριο σου μωρό. Καλορίζικο, καλοτάξιδο, καλα και ασφαλή χιλιόμετρα και...ΠΙΕΣ ΤΟΥ ΤΟ ΑΙΜΑ.... :)

m_power_lunatic
14-05-05, 21:46
Αχ τι ειναι αυτο που σε βρηκε παλικαρι μου ανοιξιατικα????Δεν ειναι ESTORIL και ειναι LAGUNA SECA!!!!!Ωιμεεεεεεεεε μα τα χιλια 6-κυλινδρα σε σειρα!!!!!Κ-Α-Λ-Ο-Ρ-Ι-Ζ-Ι-Κ-Α και τα δυο βρε!!!!!Τελειο το LAGUNA SECA αλλα και το Γαλλακι ε????Τι μου θυμισες τωρα-rallye 106 εποχες-Ευχομαι να το καταευχαριστηθεις οσο γινεται!!!!! :hello: :yippee:

antonio
15-05-05, 03:17
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας και βέβαια πολλούς από σας θα συνεχίσω να σας βλεπω ακόμα και τώρα που αποχωρώ από το club!

DRIFTER
17-05-05, 11:35
Kαλοτάξιδα και τα 2