PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζ3 Ε36 1.9 / 2.0 Facelift en etei 2005?


steliosx
15-05-05, 11:17
Παίδες καλησπέρα και συγχαρητήρια για την καλή δουλειά που έχετε κάνει με το forum. Είναι το πρώτο μου post και ετοιμάζομαι να μπώ και επίσημα στο club των BMW :)

Ενδιαφέρομαι για ένα Z3, την τελική έκδοση που είχε κυκλοφορήσει (το 2000 νομίζω; )

Έχω ψάξει λίγο και μέχρι τώρα έχω βρεί μερικά μεταχειρισμένα γύρω στις € 25.000 , και με περίπου 40-60.000 χλμ. Επίσης έχω βρεί ένα που δεν είχε κυκλοφορήσει καθόλου απο το 2002 (0 χλμ.) που αγοράστηκε, και το δίνουν €31.000 - το συγκεκριμένο είναι το 1.9.

Έχω μπερδευτεί λίγο.. :nixweiss: Αξίζει η διαφορά στην τιμή με το δεδομένο οτι δεν έχει κυκλοφορήσει το 2ο; σε μεταπώληση θα χάσω πολύ αν το δώσω σε 2-3 χρόνια;

Σε περίπτωση που φέρω απο Γερμανία κάποιο, υπάρχουν διάφορα στο site της BMW Γερμανίας [ http://ecom.bmwgroup.com/DE-GAHP/UVMBMW/de/pages/controller.jsp?action=select_uvse_uic&new_process&new_session&language=en ], έχω βρεί μερικά ακριβώς όπως το θέλω κοντά στα €18000 - αλλά με τελωνείο φαντάζομαι θα βγεί μία η άλλη - έτσι δεν είναι;

Τέλος, τι πιστεύετε για αγορά Z3 εν έτει 2005; θεωρείτε οτι έχει "ξεπεραστεί;" Προσωπικά μου αρέσει πολύ.. και δεν θεωρώ οτι υπάρχει κάτι άλλο αξιόλογο σε αυτό το budget..

Πολλοί μου λένε για MX-5 καινούριο ή MR2, αλλα αυτά μου φαίνονται... :bs:

Ευχαριστώ προκαταβολικά και περιμένω τις απόψεις σας! :feedback:

Geo_3D
15-05-05, 14:47
Να ξερεις οτι στα Roadster η μπογια τους δεν φευγει ευκολα.Δηλαδη δεν θεωρουνται ξεπερασμενα υστερα απο 6-7 χρονια.Και μεσα σε αυτα ανοικει και το Ζ3.Mε το καλο η αγορα του Ζ3