PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκδρομή Πρέβεζα-Θεσπρωτία


geobas
20-10-08, 20:11
Την Πέμπτη ξεκινάμε γιά μιά βδομάδα με δυό ακόμα αυτοκίνητα γιά Πρέβεζα . Θα έχουμε σαν βάση την Πρέβεζα γιά εξορμήσεις .
Ετσι γιά ν΄αλλάξουμε παραστάσεις και να ξεφύγουμε γιά λίγο απ΄την ζούγκλα της Αθήνας .
Εκτός από Λευκάδα που προγραμματίζουμε , Αχέρωντα , Πάργα , Παξούς έχετε , οι γνωρίζοντες , να συστήσετε κάτι που να είναι ενδιαφέρον .
Ας σημειωθεί ότι δεν αρέσουν σε κανέναν από την παρέα οι μεγάλες πεζοπορίες .

Speedy
20-10-08, 20:13
Καλα χιλιομετρα!!

stelmaniac
20-10-08, 20:20
Την επομενη εβδομαδα ενδεχεται να βρισκομαι Αμφιλοχια οποτε θα συναντηθουμε...

Απο Ακτιο(υποθαλασσια γεφυρα) ειναι φοβερα στη Νικοπολη-Αρτα-Ιωαννινα...Απεναντι απ τον Αχερωντα ειναι το Νεκρομαντειο, ενα απιστευτο μουσειο του Κατω κοσμου....

geobas
21-10-08, 09:58
Αν έχει καλό καιρό την Κυριακή , προγραμματίζουμε να είμαστε γιά μεσημέρι , φαγητό και χάζεμα στο χωριό Γλυκή , στο εστιατόριο πάνω ( κυριολεκτικά) στο ποτάμι .
http://www.geocities.com/ebournas/800rivereng.html

georgiou
23-10-08, 02:33
επειδη καταγομαι απο το καναλακι κοντα στην γλυκη σας λεω οτι χειμωνα θα ειναι κλειστο το μαγαζι στην καλυτερη να φατε μεσα στο ποταμι 100% σιγουρα οχι...

σας προτεινω για φαγητο σε ψαροταβερνα στο χωριο λυγια κατω στο λιμανακι δεν εχω κανενα συμφερων απλα σας λεω οτι θα ειναι εκπληκτικα..!!!

ισως να ψηθω να ερθω και εγω προς τα πατρια εδαφη{ειμαι πατρα τωρα}

geobas
23-10-08, 08:19
επειδη καταγομαι απο το καναλακι κοντα στην γλυκη σας λεω οτι χειμωνα θα ειναι κλειστο το μαγαζι στην καλυτερη να φατε μεσα στο ποταμι 100% σιγουρα οχι...

σας προτεινω για φαγητο σε ψαροταβερνα στο χωριο λυγια κατω στο λιμανακι δεν εχω κανενα συμφερων απλα σας λεω οτι θα ειναι εκπληκτικα..!!!

ισως να ψηθω να ερθω και εγω προς τα πατρια εδαφη{ειμαι πατρα τωρα}

Ευχαριστώ ,
Ανοιξα λίγο το PC πριν την αναχώρηση και είδα την πληροφορία .
Θα το τσεκάρω πριν ξεκινήσουμε

bmw330vasilis
23-10-08, 10:01
Πεμπτη 23/10 εως και Τριτη 28/10 θα μαι Λευκαδα.....οποιο φιλαρακι βρεθει προς τα κει πινουμε και κανα καφε...................stelmaniac....δεν θα σαι και πολυ μακρια...ελα να τον πιουμε!!
τηλ.6932364384

MTerry
23-10-08, 11:06
επειδη καταγομαι απο το καναλακι κοντα στην γλυκη σας λεω οτι χειμωνα θα ειναι κλειστο το μαγαζι στην καλυτερη να φατε μεσα στο ποταμι 100% σιγουρα οχι...
Ετσι ακριβώς ειναι . . . θα την έχουν μαζέψει την εξέδρα τώρα για χειμώνα

σας προτεινω για φαγητο σε ψαροταβερνα στο χωριο λυγια κατω στο λιμανακι δεν εχω κανενα συμφερων απλα σας λεω οτι θα ειναι εκπληκτικα..!!!

Και εδώ συμφωνώ . . . όμορφο μέρος στην Ταβέρνα του Φώτη & Υιου

Επίσης προτείνω Σύβοτα ( Μούρτος ) Θεσπρωτίας . . . δεν έχει τιποτα να δείς . . . απλά ειναι πολύ όμορφο μέρος και καλό φαγητό . . .

Εγώ ειμαι από Γιάννενα και τα έχω ζήσει τα μέρη που θα πάτε. . . ότι χρειαστείς τηλ. 6944881037

Δεν ξέρω αν σε πρόλαβα - ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΆΣΕΤΕ ! ! ! :friday:

bimmer-corfu
23-10-08, 11:27
Αν σε πρόλαβα η γνώμη μου είναι να πας και απο Ιωάννινα αλλά ακόμα καλύτερα απο Κέρκυρα...

stelmaniac
23-10-08, 12:52
Πεμπτη 23/10 εως και Τριτη 28/10 θα μαι Λευκαδα.....οποιο φιλαρακι βρεθει προς τα κει πινουμε και κανα καφε...................stelmaniac....δεν θα σαι και πολυ μακρια...ελα να τον πιουμε!!
τηλ.6932364384

Μπιλαρε δυστυχως αναχωρω στις 31 του μηνα απο Αθηνα αγορι μου.....:icon_pai:

geobas
24-10-08, 21:12
επειδη καταγομαι απο το καναλακι κοντα στην γλυκη σας λεω οτι χειμωνα θα ειναι κλειστο το μαγαζι στην καλυτερη να φατε μεσα στο ποταμι 100% σιγουρα οχι...

σας προτεινω για φαγητο σε ψαροταβερνα στο χωριο λυγια κατω στο λιμανακι δεν εχω κανενα συμφερων απλα σας λεω οτι θα ειναι εκπληκτικα..!!!

ισως να ψηθω να ερθω και εγω προς τα πατρια εδαφη{ειμαι πατρα τωρα}

Στο site του συγκεκριμένου μαγαζιού είχε ένα τηλέφωνο , τους πήρα και μου είπαν ότι κλείνουν τέλος του μήνα , είναι λοιπόν εκεί , και έτσι σχεδιάζουμε να πάμε την Κυριακή
γιά να μην είμαστε και μόνοι μας .

geobas
24-10-08, 21:31
Αν σε πρόλαβα η γνώμη μου είναι να πας και απο Ιωάννινα αλλά ακόμα καλύτερα απο Κέρκυρα...

Ιωάννινα είχαμε πάει το Μάϊο .γιά δεύτερη χρονιά αλλά αυτή τη φορά εκτος από τα Ζαγοροχώρια , πήγαμε και στο Θεογέφυρο στο ποταμό Καλαμά , μετά τη Ζίτσα στο
χωριό Λίθινο . Μιλάμε γιά ένα από τα ωραιότερα τοπία που έχω δεί και πίστεψέ με έχω δει αρκετά . Επίσης πήγαμε και στα Τζουμέρκα όπου είδαμε και τον υψηλότερο καταρράκτη
της Ελλάδος , κάπου 100 μέτρα .
Γιά Κέρκυρα το βλέπω ισχνό , αλλά την άνοιξη , πολύ πιθανό γιατί έχουμε καιρό να έλθουμε .