PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΝΟΣ ΖΑΛΙΣΜΕΝΟΥ ΝΕΟΠΛΟΥΤΟΥ


Z3 Fat Bastard
16-05-05, 16:53
Αγαπητοι Κυριοι,

Σας παραθετω προβλημα το οποιο εχει γνωστος μου ως προς την αγορα νεου οχηματος (ονοματα δεν λεμε οικογενειες δε θιγουμε)

Παρακαλώ οπως απαντησετε με συνεση και να εχετε υποψη σας οτι ο γνωστος μου εχει στη κατοχη του Porsche..... :chair:

InsaneDriver
16-05-05, 17:01
Για μεταχειρισμένα μιλάμε;;; Γιατί η 996 είναι η παλιά Porsche νομίζω... :nixweiss:

konstantinos
16-05-05, 17:06
Ασυζητητι,χωρις δευτερη σκεψη την 911.Κατα τη γνωμη μου,χωρις να εχω οδηγησει κανενα απο τα δυο,η porsche ειναι η επιτομη και ο ορισμος του σπορ αυτοκινητου.Αν μου επιτρεπεται, να κοιταξει την νεα 911 με τη σπορ εξατμιση. :yippee: Ειναι η αδυναμια μου η porsche(ασχετο!)Για μενα διλημμα θα ηταν ferrari
ή porsche,κατι που με απασχολει αν μπορουσα να αγορασω ενα απο τα δυο πιο θα ηταν!!

Z3 Fat Bastard
16-05-05, 17:10
Για μεταχειρισμένα μιλάμε;;; Γιατί η 996 είναι η παλιά Porsche νομίζω... :nixweiss:

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ :idea:

InsaneDriver
16-05-05, 17:16
Αν λέγαμε για την καινούργια Porsche 997 θα έλεγα με κλειστά μάτια εκείνη...Πανέμορφη και ικανή για πολλά.
Τώρα είμαι σε περίεργη θέση ώστε να αποφασίσω. Και τα δύο το ίδιο ικανά πιστεύω, το Porsche ίσως καλύτερη επένδυση-κρατάει τα χρήματά του στο χρόνο. Από την αλλή η αγάπη για τα πολυπετάλουδα Bmw, ένα από τα ομορφότερα cabrio(ακόμα και στις απλές εκδόσεις του) και.

Δύσκολη απόφαση. Μάλλον Porsche όμως... :icon11:

popolaros
16-05-05, 21:43
Ασυζητητι,χωρις δευτερη σκεψη την 911.Κατα τη γνωμη μου,χωρις να εχω οδηγησει κανενα απο τα δυο,η porsche ειναι η επιτομη και ο ορισμος του σπορ αυτοκινητου.Αν μου επιτρεπεται, να κοιταξει την νεα 911 με τη σπορ εξατμιση. :yippee: Ειναι η αδυναμια μου η porsche(ασχετο!)Για μενα διλημμα θα ηταν ferrari
ή porsche,κατι που με απασχολει αν μπορουσα να αγορασω ενα απο τα δυο πιο θα ηταν!!

apo atomo pou ta exei odigisi kai ta dio ,mou anefere oti i BMW prosferi poli perisoteri aisthisi kai san sinolo einai anoteri

manosm3
16-05-05, 22:13
Αγαπητοι Κυριοι,

Σας παραθετω προβλημα το οποιο εχει γνωστος μου ως προς την αγορα νεου οχηματος (ονοματα δεν λεμε οικογενειες δε θιγουμε)

Παρακαλώ οπως απαντησετε με συνεση και να εχετε υποψη σας οτι ο γνωστος μου εχει στη κατοχη του Porsche..... :chair:

Αυτος ο γνωστος σου μηπως εχει μια ασημι boxster?

Αν ειναι για 996 να παρει Μ3, αν ειναι για 997 να την παρει! Αν ειναι αυτος που νομιζω, δε θα δυσκολευτει να βρει οποιοδηποτε απο τα 2!

Geo_3D
16-05-05, 23:07
Μονο και μονο επειδη κατα τη γνωμη μου σαν αυτοκινητα τα Porsche ειναι φανταστικα,παρ'ολα αυτα νομιζω οτι χανουν τη μιση τους γοητεια στις cabrio εκδοσεις.Τα BMW κατα την ταπεινη μου γνωμη,κρατανε την γοητεια τους και στα cabrio.Οποτε Μ3 δαγκωτο

ks50:50
16-05-05, 23:34
Τα κουπέ της Porsche είναι φανταστικά. Η Carrera σε κάμπριο εμφανισιακά δεν με τρελαίνει σε αντίθεση με την coupe. Από την άλλη για εμένα το ανοιχτό αυτοκίνητο πρέπει να είναι μεγάλο-ευρύχωρο για να παίρνει και την παρέα.Άρα Μ3.

stef
17-05-05, 00:23
Φίλος οδηγός αγώνων που είχε στην κατοχή του απο EVO., Impreza , μέχρι Μ3 Ε46 , με το καινούριο του απόκτημα έχει πάθει πλάκα...
Moυ έλεγε χαρακτηριστικά πως μπορεί το Μ3 να είναι δυνατο κλπ, αλλά το ζύγισμα και το κράτημα του 996 δεν "πιάνεται" !
996 κύριοι και εάν έχει την οικονομική άνεση 997 used!

TheCondor
17-05-05, 00:46
Εγω θα διαλεγα Maserati στην θεση του φιλου σου.... Αγαπω την Γερμανια, λατρευω την BMW και την Porsche, αλλα τα 2 χρονια στην Ιταλια που εζησα με επηρεασανε πιστευω :smashtard :smashtard και το ονειρο μου ειναι Maserati.... οφ τοπικ εγκεν, τελος παντων, εγω θα ελεγα porsche γιατι σαν εταιρεια σε σπορ αμαξια την εχω 'ενα σκαλι' πανω απτην BMW.

manosbmw318ie30
17-05-05, 09:26
Αν μιλάγαμε για κλειστές εκδόσεις θα έλεγα 911, την οποία ποτέ δε χώνεψα κομμένη. Δε μου πάει χωρίς οροφή. Της χαλάει τελείως τις γραμμές, τις οποίες θεωρώ τις ποιο διαχρονικές που έχουν υπάρξει σε 4-τροχο.

Απλά λοιπόν μου είναι τελείως αντιπαθής η ανοιχτή έκδοση της 996 οπότε (για ανοιχτή έκδοση πάντα) Μ3!

MPOWER
17-05-05, 09:41
Θεωρώ πως το μοναδικό μειονέκτημα της 996 cabrio είναι οτι μοιάζει με Boxter!!!

Black5
17-05-05, 10:27
Θεωρώ πως το μοναδικό μειονέκτημα της 996 cabrio είναι οτι μοιάζει με Boxter!!!

Ναι αλλά λογικά όχι όταν την οδηγάς!!! :D

bmw316i
17-05-05, 10:35
Εγώ ή coupe ή cabrio θα διάλεγα Μ!Μπορεί το πορσικό να είναι καλό ή και καλύτερο από το bmw αλλά εγώ δε θα αγόραζα porche!Όχι πως δε μ αρέσει να τη βλέπω στο δρόμο...Προς Θεού!!

stef
17-05-05, 11:39
Όχι πως δε μ αρέσει να τη βλέπω στο δρόμο...Προς Θεού!!

:smashtard :deal: :D

Action Man
17-05-05, 12:36
M3!!!!!!!!!!!!!

Dionysis
17-05-05, 16:22
Την M3 φυσικά :bowdown: :bowdown: :bowdown: