PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενδειξη για το Injection!


elec
28-10-08, 08:37
χτες το μεσημεράκι που πήγα να πάρω το αμάξι με το που το ανάβω ανάβει και η ένδειξη του Injection...!!
το μόνο που μου πήγε στο μυαλό είναι ότι θέλουν καθάρισμα τα Injection!!
εσείς τι λέτε να είναι?υπάρχει περίπτωση να σβήσει?

kostas e46
28-10-08, 08:41
Δεν θπαρχει τετοια ενδειξη injection υπαρχει inspection που ειναι το service

mixalhs
28-10-08, 14:36
Να σβησει δεν νομιζω απλα ειναι ωρα να πας για service!

elec
28-10-08, 20:05
ναι ειναι η ώρα για service μιας και τα λαδια που βάζω είναι για 10.000 χιλιομετρα και έφτασε η ώρα!
απλά στα προηγούμενα service δεν μου έχει βγάλει κάτι τετοιο για αυτό μου ήρθε παράξενο..!!
δηλαδή αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα στα injection απλά είναι το gia to service?

Geo_3D
28-10-08, 20:56
INSPECTION........οχι injection

YAziDis
29-10-08, 07:57
ναι ειναι η ώρα για service μιας και τα λαδια που βάζω είναι για 10.000 χιλιομετρα και έφτασε η ώρα!
απλά στα προηγούμενα service δεν μου έχει βγάλει κάτι τετοιο για αυτό μου ήρθε παράξενο..!!
δηλαδή αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα στα injection απλά είναι το gia to service?

Άνοιξε λίγο το manual να διαβάσεις ορισμένα πράγματα για το αυτοκίνητο σου..
Εγώ π.χ, στο Ε46 coupe ανα 25.000 χλμ μου βγάζει ένδειξη για service... Oilservice, inspection, oilservice, inspection (το 2)

elec
29-10-08, 11:57
όλα εντάξει.....πήγα σήμερα νωρίς νωρίς και τα άλλαξα όλα(μπουζιά,λάδια,φίλτρο λαδιού,φίλτρο βενζίνης,αέρος και είναι όλα εντάξει...!!!
απλά το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι είχα βάλει βαλβολίνες 70-80 για σασμάν και ο μάστορας μου είπε ότι παίρνει αυτομάτου για αυτό είναι σκληρές οι αλλαγές 1η,2α όταν είναι κρύο και για αυτό πρέπει να αλλαχτούν και αυτές το συντομότερο!!

για να μην την πατήσει και κάποιος άλλος ας το προσέξει αυτό με τις βαλβολίνες!!εγώ είχα ρωτήσει εδώ και μου πρότειναν αυτές και είχα ρωτήσει και τον προηγούμενο μάστορα που πήγαινα και μου είχε πεί ότι κάνουν ο άθλιος...!!
πάω αυτές τις μέρες λοιπόν για αλλαγή βαλβολίνων διαφορικού και σασμάν!

το σασμάν μου λοιπόν παίρνει αυτομάτου και το διαφορικό 90 μου είπε.
το μοτέρ μου είναι Ε36 coupe,1600cc,Μ43.