PDA

Επιστροφή στο Forum : mp 3 λύση για ΒMW


spy316
30-01-09, 15:51
Τελευταία έψαχνα για να αγοράσω mp3 για να το βάλω στο αυτοκίνητο(Ε90 3,16) με jack μικρό (καρφί) και τυχαία πρόσεξα τα ακουστικά από τα κινητά sony ericson που έχουν υποδοχή "καρφί" και έχουν καταπληκτικό ήχο.Έτσι αγόρασα ένα κινητό walkman που δέχεται κάρτα μνήμης μέχρι 4GB και έλυσα το πρόβλημα της μουσικής στο αυτοκίνητο αλλά και στο σπίτι γιατί με ανάλογο ανταπτοράκι το βάζεις και σε ενισχυτή.
Παιδιά εννοείται ότι δεν έχω σχέση με τη συγκεκριμένη εταιρία, απλά κάνω μια πρόταση οικονομική!!!!! :clap:

MZ3
30-01-09, 16:25
αστα αυτα
γνωριζουμαι ολοι εδω μεσα οτι περνεις ποσοστα απο σιεμενσ και sony ericson
τελευταια ακουστικαν φιμες οτι τα περνεις και απο τα jack ( βισμα υποδοχης)

υ.γ και εγω εχω τετοια λυση με το τηλ αλλα εχει μαζευετει πολλη καλοδιο

spy316
30-01-09, 16:41
Σωστόςςςςςςς Η επόμενη κίνηση είναι να παίζουμε με bloutooth

Tasulis
08-04-09, 18:28
Σωστόςςςςςςς Η επόμενη κίνηση είναι να παίζουμε με bloutooth


bloutooth

Τι θέλει να πεί ο ποιητής?????:confused:

MrZ
08-04-09, 20:06
Και τα περισσότερα Nokia έχουν το ίδιο jack.Καθώς και TV-out για να συνδεθούν σε πηγή με μεγάλη και έγχρωμη οθόνη :greenboun (όχι η touch screen δεν θα δουλέυει...)

thanassis
08-04-09, 20:40
φίλε υπήρχε και η λύση με 20€ ένα MP3 player 2GB ή 4GB και να το έχεις μόνιμα για το όχημα!!! που έχει και την άπειρη αυτονομία!! στο οποίο κάνεις και ένα ανταπτοράκι από 12V->1,5V (ή 3, όσα χρειάζεται) ώστε με το που γυρνάς το κλειδί να παίρνει τροφοδοσία από το αυτοκίνητο!

kce36
09-04-09, 14:53
φίλε υπήρχε και η λύση με 20€ ένα MP3 player 2GB ή 4GB και να το έχεις μόνιμα για το όχημα!!! που έχει και την άπειρη αυτονομία!! στο οποίο κάνεις και ένα ανταπτοράκι από 12V->1,5V (ή 3, όσα χρειάζεται) ώστε με το που γυρνάς το κλειδί να παίρνει τροφοδοσία από το αυτοκίνητο!

δεν το κατάλαβα, αυτό! δηλαδή μπορεί ένα mp3 να συνδεθεί με ένα άπλό κλασσικό cd palyer αυτοκινήτου και να παίζει κανονικά από τα ηχεία? το cd player μου δεν έχει κανένα βίσμα υποδοχής..

nino x3
09-04-09, 15:23
δεν το κατάλαβα, αυτό! δηλαδή μπορεί ένα mp3 να συνδεθεί με ένα άπλό κλασσικό cd palyer αυτοκινήτου και να παίζει κανονικά από τα ηχεία? το cd player μου δεν έχει κανένα βίσμα υποδοχής..

πρεπει πρωτα πρωτα το cd να διαβαζει mp3 και αυτο το κανουν τα business kai profetional
και φυσικα να εχεις εισοδο aux

yiorgosxania
09-04-09, 15:46
bloutooth

Τι θέλει να πεί ο ποιητής?????:confused:

Μα και φυσικά ΔΌΝΤΙ ΜΕ BLOU.....:rtfm::cheers:

thanassis
10-04-09, 09:43
πρεπει πρωτα πρωτα το cd να διαβαζει mp3 και αυτο το κανουν τα business kai profetional
και φυσικα να εχεις εισοδο aux

δεν είναι ανάγκη να διαβάζει MP3, απλώς να έχει δυνατότητα line in / auxiliary....
ναι, μπορεί να παίζει κανονικά από τα ηχεία και να παίρνει τον ήχο από το εξωτερικό mp3 player..

nikolaspan
10-04-09, 21:17
Εχεις και ανοιχτη ακρόαση με αυτο το σύστημα. Αφησε το μικροφωνάκι του handsfree εκτος τεμπέλη, γυρίζεις στο aux και οταν μιλάς ακους τον συνομιλητή από τα ηχεία του αυτοκινήτου και αυτός σε ακούει μια χαρά γιατι αυτα τα μικροφωνάκια ειναι πολύ ευαίσθητα και δεν χρειάζεται να ειναι κοντά στο στόμα.
Εχω και εγω ένα Ε90 και ήθελα τηλ όταν έκανα την παραγγελία αλλά όταν ακουσα την τιμή.....
Ετσι σκέφτηκα αυτό και δουλευει τέλεια!

thanassis
11-04-09, 10:25
Εχεις και ανοιχτη ακρόαση με αυτο το σύστημα. Αφησε το μικροφωνάκι του handsfree εκτος τεμπέλη, γυρίζεις στο aux και οταν μιλάς ακους τον συνομιλητή από τα ηχεία του αυτοκινήτου και αυτός σε ακούει μια χαρά γιατι αυτα τα μικροφωνάκια ειναι πολύ ευαίσθητα και δεν χρειάζεται να ειναι κοντά στο στόμα.
Εχω και εγω ένα Ε90 και ήθελα τηλ όταν έκανα την παραγγελία αλλά όταν ακουσα την τιμή.....
Ετσι σκέφτηκα αυτό και δουλευει τέλεια!

τέλειο!!!!! και όντως, δεν αξίζουν τα λεφτά για το τηλέφωνο, καλύτερα να δώσεις 100 ευρώ για ένα κανονικό κινητό που θα δουλεύεις και εκτός οχήματος