PDA

Επιστροφή στο Forum : E92 Λευκά angel eyes


bimmer-corfu
15-02-09, 22:27
Έβαλα και εγώ στο 92άρι το κιτ της PIAA απο εδώ http://www.priracing.com/product.php/2378/0/piaa-led-angel-eye-bmw-e92--e93--e60--e70-upgrade-kit/7ef2312f995f686949acb96170446d1d

Ένα ευχαριστώ στο χρήστη skatzoxoiros που με τις οδηγίες του πήρα κατευθείαν ένα αξιόπιστο κιτ χωρίς καμένες λάμπες και άλλα προβλήματα. Το κιτ κάνει το κίτρινο φως των angel eyes λευκό xenon.

Παραθέτω φωτογραφίες ώστε να δείτε πόσο φαίνονται ή όχι σε πραγματικές συνθήκες γιατί εγώ δεν είχα δει ποτέ πριν το κιτ τοποθετημένο παρά μόνο μερικές φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό περιβάλλοντος.

Στις φωτογραφίες 2 και 3 είναι μεσημέρι με τον ήλιο σχεδόν κατακόρυφα και πίσω μου. Χτυπάει δηλαδή το αμάξι ο ήλιος απο μπροστά. Η μέρα είναι ηλιόλουστη. Εδώ είναι σαν να είναι σβηστά τα angel. Στη φωτογραφία 3 τα φώτα είναι κανονικά αναμμένα ενώ στην 2 μόνο τα φώτα ημέρας είναι αναμμένα.

Στις 4 και 5 είναι νωρίς το απόγευμα. Στη 4 αναμμένα μόνο τα angel ενώ στην 5 αναμμένα κανονικά (πορείας).

Στις άλλες 2 φωτογραφίες που είναι νυχτερινές μπορείτε πια να τα δείτε καθαρά.

Εγώ είχα διαβάσει ότι την ημέρα δεν είναι πολύ ορατά αλλά δεν ήξερα πόσο δεν είναι ορατά στη πράξη.
Συμπερασματικά είναι καλύτερα το βράδυ και το απόγευμα αλλά την ημέρα (όταν έχει ήλιο και όχι συννεφιασμένες ημέρες) δεν θα ικανοποιήσουν όποιον θέλει το λαμπρό ορατό κίτρινο των μαμά αφού αυτά δεν είναι πολύ ορατά

scania124
15-02-09, 22:43
πολυ καλο μπραβο,πες μας τωρα και τιμουλα.:)

bimmer-corfu
16-02-09, 07:26
Μαζί με μεταφορικά κάνα 170άρι Ευρώ. Αν δείτε στο λινκ έχει τιμή αλλά αλλάζει και η ισοτιμία Ευρώ - Αγγλικής Λίρας

bimmer-corfu
16-02-09, 07:33
Έστειλα pm σε όσους ζήτησαν πληροφορίες με pm

Panos 318is
16-02-09, 09:16
Πολυ καλο το αποτέλεσμα!! Μου αρεσει παρα πολυ το λευκο!

JimPik
16-02-09, 17:31
ωραια αλλαγη εκανες Πετρο!!!!!
πρεπει να της δινουν επιπλεον χαρακτηρα τα ασπρα....

bimmer-corfu
16-02-09, 17:48
Όταν έρθεις Κέρκυρα με το καλό θα τα δεις απο κοντά!

skatzoxoiros
16-02-09, 19:15
Καλορίζικα φίλε μου!
Χαίρομαι που βοήθησα! :thinkerg:

Να το χαίρεσαι το εργαλείο! Τώρα θα παρατηρήσεις πως θα σε κοιτάνε πιο πολύ όταν έχει πέσει λιγο ο ήλιος... :)

drum
17-02-09, 13:23
Καλορίζικα φίλε μου!
Χαίρομαι που βοήθησα! :thinkerg:

Να το χαίρεσαι το εργαλείο! Τώρα θα παρατηρήσεις πως θα σε κοιτάνε πιο πολύ όταν έχει πέσει λιγο ο ήλιος... :)
πατριωτη, θα χρειαστω τα "φωτα σου" κ εγω συντομα.
αρχισαν να μου αρεσουν!

taz7
21-02-09, 17:37
στην Ελλάδα δεν μπορούμε να το βρούμε αυτό το κιτ?? γιατί δεν είμαι τόσο σχετικός με τις παραγγελίες από το εξωτερικό

bimmer-corfu
21-02-09, 18:39
Είχα διαβάσει στο φόρουμ ότι υπάρχει Ελλάδα (ειδικά Αθήνα,Θεσ/νίκη) αλλά είναι ακριβότερο. Ψάξτε λίγο εδώ στο φόρουμ για PIAA

skatzoxoiros
21-02-09, 20:05
στην Ελλάδα δεν μπορούμε να το βρούμε αυτό το κιτ?? γιατί δεν είμαι τόσο σχετικός με τις παραγγελίες από το εξωτερικό

Για το κιτάκι της ΡΙΑΑ μου είχαν ζητήσει 300 ευρώ στο Ελλαδιστάν.

Υπάρχουν και φθηνότερες λύσεις (κυρίως κινέζικες κατασκευές) που θα τα βρείς σε μαγαζιά που ασχολούνται με το Tuning των αυτοκινήτων. Βέβαια, σε τέτοιες περιπτώσεις να προσέξεις να σου δώσουν εγγύηση γιατι τα πολύ φτηνίαρικα τα παίζουν στους παλμούς του check για τις καμμένες λυχνίες. (αν ψάξεις θα βρείς περιστατικό με Ε90 εδώ)

Panoz_335i
21-02-09, 21:31
200 και 300 ειναι αστεια χρηματα για να βαλεις λευκα Αngel.
Νομιζω οτι η PIAA και καθε PIAA εχουν βρει την κοτα που κανει τα χρυσα αυγα και εμεις σαν κοροιδα τα σκαμε.

Εγω φοραω λευκα angel με πολυ λιγοτερα χρηματα εδω και δυο χρονια. Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει pm

SPYROS-MUSIC-CABRIO
14-06-09, 12:01
Έβαλα και εγώ στο 92άρι το κιτ της PIAA απο εδώ http://www.priracing.com/product.php/2378/0/piaa-led-angel-eye-bmw-e92--e93--e60--e70-upgrade-kit/7ef2312f995f686949acb96170446d1d

Ένα ευχαριστώ στο χρήστη skatzoxoiros που με τις οδηγίες του πήρα κατευθείαν ένα αξιόπιστο κιτ χωρίς καμένες λάμπες και άλλα προβλήματα. Το κιτ κάνει το κίτρινο φως των angel eyes λευκό xenon.

Παραθέτω φωτογραφίες ώστε να δείτε πόσο φαίνονται ή όχι σε πραγματικές συνθήκες γιατί εγώ δεν είχα δει ποτέ πριν το κιτ τοποθετημένο παρά μόνο μερικές φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό περιβάλλοντος.

Στις φωτογραφίες 2 και 3 είναι μεσημέρι με τον ήλιο σχεδόν κατακόρυφα και πίσω μου. Χτυπάει δηλαδή το αμάξι ο ήλιος απο μπροστά. Η μέρα είναι ηλιόλουστη. Εδώ είναι σαν να είναι σβηστά τα angel. Στη φωτογραφία 3 τα φώτα είναι κανονικά αναμμένα ενώ στην 2 μόνο τα φώτα ημέρας είναι αναμμένα.

Στις 4 και 5 είναι νωρίς το απόγευμα. Στη 4 αναμμένα μόνο τα angel ενώ στην 5 αναμμένα κανονικά (πορείας).

Στις άλλες 2 φωτογραφίες που είναι νυχτερινές μπορείτε πια να τα δείτε καθαρά.

Εγώ είχα διαβάσει ότι την ημέρα δεν είναι πολύ ορατά αλλά δεν ήξερα πόσο δεν είναι ορατά στη πράξη.
Συμπερασματικά είναι καλύτερα το βράδυ και το απόγευμα αλλά την ημέρα (όταν έχει ήλιο και όχι συννεφιασμένες ημέρες) δεν θα ικανοποιήσουν όποιον θέλει το λαμπρό ορατό κίτρινο των μαμά αφού αυτά δεν είναι πολύ ορατά

πολυ καλη κινηση Πετρο:king:,τα κιτρινα δεν μου αρεσουν καθολου!!!!!!!:nono:

bimmer-corfu
14-06-09, 17:06
έλα που τωρα τα βαρέθηκα όμως...

SPYROS-MUSIC-CABRIO
14-06-09, 17:50
έλα που τωρα τα βαρέθηκα όμως...

γιατι?:nixweiss:
το χρωμα που βγαζουν τα xenon σου ειναι κιτρινο για να ταιριαζουν?:bugeye:μαλλον οχι,οποτε?:smokin:

bimmer-corfu
14-06-09, 18:06
φυσικά και είναι πιο ωραια τα λευκά. Απλά τα βαρέθηκα λίγο, έτσι για αλλαγη λεω να βαλω λιγο τα κιτρινα παλι

SPYROS-MUSIC-CABRIO
14-06-09, 18:12
φυσικά και είναι πιο ωραια τα λευκά. Απλά τα βαρέθηκα λίγο, έτσι για αλλαγη λεω να βαλω λιγο τα κιτρινα παλι

:twak::chair::smashtard χαχαχαχαχα

stelmaniac
14-06-09, 19:04
φυσικά και είναι πιο ωραια τα λευκά. Απλά τα βαρέθηκα λίγο, έτσι για αλλαγη λεω να βαλω λιγο τα κιτρινα παλι

Καποτε ισως μετανοιωσεις που εβαλες τα λευκα και αφησεις μονιμα τα κιτρινα που ειναι απειρως ομορφοτερα αλλα και σημα κατατεθεν γνησιοτητας...

bimmer-corfu
14-06-09, 19:22
stelmaniac άσχετο αλλά με γειά το νέο avatar

stelmaniac
14-06-09, 19:54
stelmaniac άσχετο αλλά με γειά το νέο avatar

χεχε...ο Φρειδερικος...πολυ μεγαλος...:nod:

nfot
06-09-09, 17:08
Προχτες, τοποθετησα κι εγω λευκα LED στη θεση των κιτρινων Η8 που ειχε απο το εργοστασιο.
Δειχνουν πολυ πιο ταιριαστα με τα λευκα xenon αλλα οντως, δεν ξεχωριζουν τη μερα. Φυσιολογικο θα ελεγα, αφου οι Η8 ειναι 35Watt ενω τα λευκα ledακια που εχουν τα κιτ αυτα σαφως και βγαζουν λιγοτερο φως.
Αγορα απο ebay φυσικα. Το μονο που μενει να εξεταστει, ειναι η αντοχη των LED σε βαθος χρονου.

bimmer-corfu
06-09-09, 17:20
μπράβο, καλό μπάψιμο.
Εγώ τα έβγαλα για αλλαγή (αφού μου αρέσουν και τα κίτρινα εξίσου) και θα τα ξαναβάλω απο Οκτώβριο

stratos
06-09-09, 19:35
.....δεν ξεχωριζουν τη μερα. Φυσιολογικο θα ελεγα, αφου οι Η8 ειναι 35Watt ενω τα λευκα ledακια που εχουν τα κιτ αυτα σαφως και βγαζουν λιγοτερο φως.


Λιγότερο φώς δεν βγάζουν, απλά είναι το μήκος κύματος που εκπέμπουν. Γενικότερα τα χαμηλότερα μήκη κύματος όπως είναι το κίτρινο και το πορτοκαλί είναι περισσότερο ορατα.

μπράβο, καλό μπάψιμο.
Εγώ τα έβγαλα για αλλαγή (αφού μου αρέσουν και τα κίτρινα εξίσου) και θα τα ξαναβάλω απο Οκτώβριο

Τελικά έλεγα οτι θα ήταν το πρώτο μου μπάξιμο αυτό με το που θα έπαιρνα το αυτοκίνητο αλλά όταν το είδα έκανε ωραίο συνδιασμό με το άσπρο και το μετάνιωσα.

Και όπως είπε ο stelmaniac, χάνει αρκετά απο το εργοστασιακό του χαρακτήρα και φαίνεται οτι είναι κάτι "ξενο".

nfot
06-09-09, 23:56
Λιγότερο φώς δεν βγάζουν, απλά είναι το μήκος κύματος που εκπέμπουν. Γενικότερα τα χαμηλότερα μήκη κύματος όπως είναι το κίτρινο και το πορτοκαλί είναι περισσότερο ορατα.

Ακομη και νυχτα να τα δεις, φωτιζουν τον περιγυρο, πολυ λιγοτερο απο οτι οι Η8. Νομιζω οτι ειναι θεμα εντασης, οπου εκει χανουν αισθητα.

bimmer-corfu
07-09-09, 08:03
μπράβο, καλό μπάψιμο.
Εγώ τα έβγαλα για αλλαγή (αφού μου αρέσουν και τα κίτρινα εξίσου) και θα τα ξαναβάλω απο Οκτώβριο

Τελικά και εμένα μάλλον περισσότερο τα μαμά μου αρέσουν αλλά αφού τα έχω που τα έχω θα τα βάζω για λίγο που και που έτσι για αλλαγή

kostasxan
07-09-09, 09:05
Ρε παιδιά μήπως υπάρχει τρόπος να παραμένουν τα angel eyes
Με το άνοιγμα του διακόπτη σε εργοστασιακά.
ΥΓ :Εκτός από τα φωτά ημέρας γιατί σε μένα δεν λειτουργούν.
Ευχαριστώ .

bimmer-corfu
07-09-09, 10:05
φίλε εγώ δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις

kostasxan
07-09-09, 10:31
Εννοώ να είναι συνεχεία ανάμενα με το που ανοίγω των διακόπτη.

bimmer-corfu
07-09-09, 13:27
τι αμάξι έχεις? έχεις xenos και angel μαμά? Έχει διακόπτη auto για τα φώτα?
Ρωτάω για να καταλάβω το σύστημα στο αμάξι σου

JuNiOr_
07-09-09, 13:39
αν και οφ-τοπ,ωραιο μπαξιμο θα ειναι και τα led-φλασακια που θα μουν στην 92f.l..

bimmer-corfu
07-09-09, 13:41
χμμμ για να δούμε

kostasxan
08-09-09, 07:59
τι αμάξι έχεις? έχεις xenos και angel μαμά? Έχει διακόπτη auto για τα φώτα?
Ρωτάω για να καταλάβω το σύστημα στο αμάξι σου

X3 2.0d 2007 με xenon angel μαμά και με διακόπτη auto .

bimmer-corfu
08-09-09, 08:05
Κώστα δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί κάτι δεν πάει καλά και δεν καταλαβαίνω.

Φώτα ημέρας το πρώτο αμάξι που είχε είναι η Ε92, άρα Χ3 του 2007 σίγουρα δεν έχει φώτα ημέρας. Έχεις angel eyes αλλά αυτά δεν είναι τα ημέρας. Ημέρας είναι αυτά που θα δεις σε νεότερα αμάξια (απο Ε92 και μετά), δεν σβήνουν απο το διακόπτη και είναι πολύ λαμπερά ακόμα και κάτω απο δυνατό ήλιο.

kostasxan
08-09-09, 08:15
Κώστα δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί κάτι δεν πάει καλά και δεν καταλαβαίνω.

Φώτα ημέρας το πρώτο αμάξι που είχε είναι η Ε92, άρα Χ3 του 2007 σίγουρα δεν έχει φώτα ημέρας. Έχεις angel eyes αλλά αυτά δεν είναι τα ημέρας. Ημέρας είναι αυτά που θα δεις σε νεότερα αμάξια (απο Ε92 και μετά), δεν σβήνουν απο το διακόπτη και είναι πολύ λαμπερά ακόμα και κάτω απο δυνατό ήλιο.

Ok ευχαριστώ για τον χρόνο σου και το το ενδιαφέρων σου.

stratos
08-09-09, 11:16
Τώρα έχω και εγώ μια ερώτηση. Γιατί όταν ανοίγουμε τον διακόπτη στην πρώτη θέση τότε πέφτει η ένταση των δακτυλιδιών? Υπάρχει κάποιος τρόπος να παραμένει σταθερή όπως στην θέση 0?

bimmer-corfu
08-09-09, 11:48
αυτό συμβαίνει γιατί βγαίνουν από λειτουργία ημέρας και μπαίνουν σε λειτουργία μικρών φώτων πορείας.
Γιατί υπάρχει αυτή η λειτουργία? Για περιπτώσεις υποθέτω που έχουμε τα ημέρας σβηστά μόνιμα από το μενού του BC και θέλουμε να είναι ορατό το αμάξι όπως με τα συνηθισμένα μικρά φώτα.
Άρα μάλλον δεν μπορεί να μένει σταθερή η ένταση αφού είναι άλλη η δουλειά της κάθε σκάλας

stratos
08-09-09, 12:09
Χμμμ σκεφτόμουν αν υπάρχει κάποιος (απλός) τρόπος να παραμένουν αναμένα στην ίδια ένταση όπως την ημέρα. Απο την άλλη, αν τα δεις σε σκοτάδι αναμένα τα φώτα ημέρας θα παρατηρήσεις οτι είναι εξαιρετικά έντονα με αποτέλεσμα τα δαχτυλίδια να μην χωρίζονται και να μοιάζουν με "8". Επίσης πιθανόν να δημιουργούσε πρόβλημα στα xenon, όπου τα δαχτυλίδια θα φαίνονταν αρκετά έντονα μέσα στο φωτιστικό σώμα.

Δηλαδή νομίζω οτι είναι θέμα αισθητικής και λιγότερο πρακτικό. Πάντως είναι ωραίο μέσα στην πόλη μόνο να κυκλοφορείς με αναμένα τα angel eyes :)

bimmer-corfu
08-09-09, 12:11
ναι είναι πολύ όμορφα τα angel και σήμα κατατεθέν BMW!

kostasxan
08-09-09, 17:07
Bimmer διάβασα στο πτοσπεκτ του χ3 μου ότι εάν φοράει το αυτό αυτοκίνητο xenon κατευθυνόμενους προβολής (από μαμά) μπορώ να πάω σε εξουσιοδοτημένο service και να ζητήσω να μου ενεργοποιήσουν τα φωτά ημέρας.
Απορία ?
Γιατί να το λέει αυτό τότε ;

bimmer-corfu
08-09-09, 17:27
Θα ανάβουν σαν να έχεις τα μικρά αναμμένα γιατί τα λαμπερά προδιαγραφών ΕΕ πρωτομπήκαν σε Ε92.
Κάνε το όμως, είναι όμορφο το Χ3 με τα angel αναμμένα !

kostasxan
08-09-09, 17:39
Θα ανάβουν σαν να έχεις τα μικρά αναμμένα γιατί τα λαμπερά προδιαγραφών ΕΕ πρωτομπήκαν σε Ε92.
Κάνε το όμως, είναι όμορφο το Χ3 με τα angel αναμμένα !

Άρα τώρα κατάλαβες τι ζητάω
να είναι τα μικρά ανάμενα συνεχεία .
Και το πρόβλημα είναι ότι στην αντιπροσωπεία
ενώ μου τσεκάρουν την εντολή αυτά δεν λένε να ανάψουν.
Γι’ αυτό ζητάν κάποια πατέντα εάν υπάρχει να είναι ανάμενα .

bimmer-corfu
08-09-09, 17:50
Δεν ξέρω κάτι που μπορείς να κάνεις πέρα απο το να τα ανάβεις μόνος. Μη μπλέξεις με πατέντες και after market λύσεις σε τόσο καλό αμάξι

kostasxan
08-09-09, 17:57
Δεν ξέρω κάτι που μπορείς να κάνεις πέρα απο το να τα ανάβεις μόνος. Μη μπλέξεις με πατέντες και after market λύσεις σε τόσο καλό αμάξι

οκ το παραταω τοτε

ευχαριστω

nino x3
09-09-09, 14:57
Άρα τώρα κατάλαβες τι ζητάω
να είναι τα μικρά ανάμενα συνεχεία .
Και το πρόβλημα είναι ότι στην αντιπροσωπεία
ενώ μου τσεκάρουν την εντολή αυτά δεν λένε να ανάψουν.
Γι’ αυτό ζητάν κάποια πατέντα εάν υπάρχει να είναι ανάμενα .

Λοιπον εμενα το χ3 που δεν εχει xenon και κατ'επεκταση δεν εχει angel eyes (τα θελωωω),και μιας και δεν μπαινουν παρα μονο με την γνωστη διαδικασια, βγαλσιμο, ψησιμο τοποθετηση και επανακοληση... λοιπον σε επικοινωνια που ειχα σε πολυ γνωστο μαγαζι στα νοτια μπου ειπε το εξης ...οτι σταματησαν να το κανουν αυτο στα χ3 γιατι συνεχεια τους εβγαζε προβλημα στον εγκεφαλο οσον αφορα το pdc και μονο για τους μπροστινους αισθητηρες.
Εχει κανει κανεις το ιδιο? 'η να εχει αποψη επι του θεματος?

KATSARAIOS
09-09-09, 15:09
Λοιπον εμενα το χ3 που δεν εχει xenon και κατ'επεκταση δεν εχει angel eyes (τα θελωωω),και μιας και δεν μπαινουν παρα μονο με την γνωστη διαδικασια, βγαλσιμο, ψησιμο τοποθετηση και επανακοληση... λοιπον σε επικοινωνια που ειχα σε πολυ γνωστο μαγαζι στα νοτια μπου ειπε το εξης ...οτι σταματησαν να το κανουν αυτο στα χ3 γιατι συνεχεια τους εβγαζε προβλημα στον εγκεφαλο οσον αφορα το pdc και μονο για τους μπροστινους αισθητηρες.
Εχει κανει κανεις το ιδιο? 'η να εχει αποψη επι του θεματος?

ετοιμασε το φουρνακι και ερχομαι.βρες χωρο να μπορουμε να δουλεψουμε ανετα

nino x3
09-09-09, 16:00
ετοιμασε το φουρνακι και ερχομαι.βρες χωρο να μπορουμε να δουλεψουμε ανετα

και χωρο εχουμε και πολλες μπυρες και κοψιδια θα εμφανιστουν...

nfot
10-09-09, 00:17
Και μια απορια.
Τα led που εβαλα, για να ειναι λευκα τα angel eyes, οπως εχω ηδη γραψει, δεν με ενθουσιασαν με την ενταση τους.
Και αρχισαν να με ζωνουν σκεψεις. Εχει βαλει κανεις xenon Η8 στα angel eyes για πραγματικα λευκο και "πλουσιο" λευκο φως; θα το δοκιμασω συντομα, αλλα με χαλαει που θα χρειαστει να κοψω τα καπακια απο τα φαναρια γμτ.

bimmer-corfu
10-09-09, 13:28
όταν με το καλό τελειώσεις άνοιξε ένα νέο thread γιατί θα ενδιαφέρει πολλούς

nfot
10-09-09, 15:18
Επειδη η υποθεση "φανοποιος" εδω στο χωριο μου (Βολος) ειναι λιγο περιεργη, οσον αφορα εξουσιοδοτημενο BMW, ξερει κανεις που μπορω να βρω 2 μεταχειρω καπακια για τα φαναρια μου; Σε περιπτωση που δεν "κατσει" η μοντιφα, να μη μεινω με τρυπια καπακια. Εννοειται οτι οι τρυπες θα γινουν, αφου γινουν ολες οι δοκιμες, αλλα ψυχολογικα θα ηθελα να τρυπησω τα μεταχειρω και οχι τα μαμα.

Panoz_335i
10-09-09, 15:40
Υπαρχει μια καλη λυση για E92/Ε93 (μονο) χωρις να κανεις καγκουριες και να βαλεις κιτ.

bimmer-corfu
10-09-09, 17:08
Υπαρχει μια καλη λυση για E92/Ε93 (μονο) χωρις να κανεις καγκουριες και να βαλεις κιτ.

όλο αυτιά είμαστε χιχιιχιχι

nfot
04-01-10, 16:25
Λοιποοοον.
Εγινε η δοκιμη για μετατροπη των Angel Eyes σε xenon με εκπληκτικα αποτελεσματα, αλλα δυστυχως εμεινα με την ορεξη. Και εξηγουμαι.
Οταν ειναι αναμμενα ΜΟΝΟ τα angel eyes, σαν φωτα ημερας, η ταση τροφοδοσιας τους ειναι περιπου 12V, φυσιολογικη δλδ.
Οταν ομως ενεργοποιηθει η μεσαια σκαλα η ταση τροφοδοσια των ae πεφτει στα 4V :soapbox::soapbox:, οποτε τα xenon των ae σβηνουν και αναβει η ενδειξη καμμενης λαμπας.
Οποτε ρωταω, αν ξερει κανεις, αν μπορουμε να ορισουμε να μην πεφτει η ταση, οταν αναβουμε τη μεσαια σκαλα , μεσω του διαγνωστικου η του On board computer, για οσους εχουν navi;
Στις φωτο, στο αριστερο φαναρι, οπως βλεπουμε τις φωτο, ειναι οι led λαμπες που αγορασα αρχικα, για να εχω λευκα ae και δεξια με xenon, οταν η ταση ειναι 12V.

yannisv
05-01-10, 02:20
Για τους φίλους που ενδιαφέρονται για LED H8
LUX H8 Angel eyes, θεωρητικά από τα καλύτερα κιτ (δεν είναι κιτ ακριβώς plug and play λάμπα είναι με το κιτ ενσωματωμένο) το έβαλα πρόσφατα:

nfot
05-01-10, 06:28
Οπως το βλεπω, ταιριαζει και σε e82 με μαμα ae, αλλα 220$ + μεταφορικα ειναι καπως τσουχτερη τιμη.
Εχουν ομως πλουσιο φως και ασπρο. Ωραια ειναι, οντως.

misa316
07-01-10, 20:10
Όταν έρθεις Κέρκυρα με το καλό θα τα δεις απο κοντά!

κερκιρα εισε??

το καλοκερη ειμουν εκη

και η φοτο που εχω στην κερκιρα εινε στο καναλη της αγαπης
φενετε και ο χαρτης στο ταμπλο

ομορφη η κερκηρα σαν μια ωρεα Ε92

joe111
09-01-10, 17:09
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HYPER-WHITE-ANGEL-EYES-LED-HALO-DRL-BMW-E39-E63-M5-540_W0QQitemZ380165433697QQcmdZViewItemQQptZMotors _Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item5883a02961#s hId auto to kit kanei gia thn dikia mou bmw pou einai 316i? Einai kainourgia kai thn agorasa prin 3 mines.Mallwn einai e92

joe111
09-01-10, 17:21
http://cgi.ebay.co.uk/BMW-7500K-35W-XENON-ANGEL-EYE-UPGRADE-E92-E93-M3_W0QQitemZ300297797758QQcmdZViewItemQQptZUK_Cars Parts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item45eb24c07e i na parw auta? Thelw mono na allaksw ta angel eye apo kitrina na ginoun leuka.

nfot
09-01-10, 19:39
Τα προϊοντα που αναφερεις, αναφερονται σε δυο ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ γενιες angel eyes.
Τα πρωτα led ειναι για την πρωτη γενια ae και οι δευτερες λαμπες για τη δευτερη γενια ae που χρησημοποιουν λαμπες Η8.
Ξεκαθαρισε πρωτα ΠΟΙΟΝ ΤΥΠΟ φοραει το αυτοκινητο σου.

joe111
09-01-10, 20:23
Δεν ξερω φιλε. Σου λεω οτι εχω το καινουριο bmw 316i .Εχω χενων φωτα αλλα αυτα που εχει την ημερα ειναι κιτρινα. Με αυτο θα γινουν λεθκα η πιο να παρω.Δεν θελω να αλλαξω ολα τα φωτα,μονο τα ματια

joe111
12-01-10, 18:29
Den uparxe oute enas na me voithisei? Sas eipa oti foraei tis manisies lampes pou exei h BMW. Einai to teleutaio 316i bmw pou kukloforei. Ti prepei na valw gia na kanw ta ae apo kitrina se leika? Thanks.

bimmer-corfu
12-01-10, 19:49
Den uparxe oute enas na me voithisei? Sas eipa oti foraei tis manisies lampes pou exei h BMW. Einai to teleutaio 316i bmw pou kukloforei. Ti prepei na valw gia na kanw ta ae apo kitrina se leika? Thanks.
ή θα πάρεις αυτά που λέω εγώ στο πρώτο ποστ ή ακόμα καλύτερα θα ρωτήσεις με pm τον panoz

yannisv
13-01-10, 00:15
Η εταιρία που φτιάχνει τα LUX H8 φτιάχνει και για το Ε90 joe.

chrisalex
13-06-12, 13:07
Να ρωτήσω αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει αυτές τις μέρες φτιαχνω κάποια carbon κοματια σε ένα Ε92 mpack coupe κ με την ευκαιρία της αισθητικής αναβάθμισης θέλω να αλλάξω τις λάμπες των angel eye H8 35w απο κίτρινο σε λευκό φωτισμό έχει αλλάξει κάποιος; δεν θέλω να του ανάβει βλάβη στο καντραν.....

chrisalex
05-07-12, 23:12
μουρθε σημερα ενα σετακι λαμπες Η8 4500κ τις οποιες κ τοποθετησα αλλα δεν καταφερα να παρω το αποτελεσμα που ηθελα στα δαχτυλιδια παλι κιτρινος ο φωτισμος!!!! οταν τα αναβα στη πρωτη σκαλα εχια λιγο λευκο φωτισμο στα μεσαια δαχτυλιδια αλλα οταν αναβα τα xenon γινονταν παλι κιτρινα.....καποια βοηθεια?

120ihatch
06-07-12, 00:52
μουρθε σημερα ενα σετακι λαμπες Η8 4500κ τις οποιες κ τοποθετησα αλλα δεν καταφερα να παρω το αποτελεσμα που ηθελα στα δαχτυλιδια παλι κιτρινος ο φωτισμος!!!! οταν τα αναβα στη πρωτη σκαλα εχια λιγο λευκο φωτισμο στα μεσαια δαχτυλιδια αλλα οταν αναβα τα xenon γινονταν παλι κιτρινα.....καποια βοηθεια?


Ψάξε για 5500-6000Κ (πάνω από αυτή την τιμή "μπλεδίζουν")