PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξατμιση για E36 318is!!!help


Driftmaster_325
14-03-09, 09:11
Καλημερα παιδια,σημερα μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευτυχισμενος...το μεσημερακι παω να κανω μεταβηβαση στο "καινουργιο" BMW μου(318is μοντ. 97')τελικα το cambrio κ το 2.5λιτρο coupe που ζαχαρωνα δεν συμφερε,ενω αυτο αν κ θελει μαζεματακια το πηρα πολυ καλα...5000 χιλιαρικα!!
Στο θεμα μας τωρα...η εξατμιση απο κατω ειναι ΑΧΡΗΣΤΗ απο τον καταλητη κ πισω παιζουν ολα μεσα κ απο εβδομαδα θα βγω στην γυρα για τιμες,το θεμα ομως ειναι τια να βαλω,αλλοι μου λενε να βαλω τον μαμα καταλητη κ μεσαιο(τελικο θα μπει στυλ Μ3)αλλοι να βαλω εναν ελευθερο καταλητη κ να βγαλω τελειως το μεσαιο κ θα δω αρκετη διαφορα στην αποδοση.....τελικα ρε παιδια τι παιζει????ακουω αποψεις η αν ξερετε τιμες!!!

Υ.Γ η εξατμιση θελω να κανει ενα ελαφρυ θορυβο,αλλα γουσταρω πιο πολυ αυτον τον ξηρο μεταλικο ηχο που βγαζουν μερικα(σαν Μ3!!!!!)

konc
14-03-09, 11:08
Αν θες ξερό μεταλλικό θόρυβο (στα πλαίσια που μπορεί να βγάλει το μοτέρ σου) ξηλώνεις εντελώς το μεσαίο, ελεύθερο καταλύτη και τελικό του γούστου σου. Δες το βιντεάκι στην υπογραφή μου τι ηχητικό αποτέλεσμα έδωσε σε 1.6.

kostas e46
14-03-09, 15:21
Καλημερα παιδια,σημερα μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευτυχισμενος...το μεσημερακι παω να κανω μεταβηβαση στο "καινουργιο" BMW μου(318is μοντ. 97')τελικα το cambrio κ το 2.5λιτρο coupe που ζαχαρωνα δεν συμφερε,ενω αυτο αν κ θελει μαζεματακια το πηρα πολυ καλα...5000 χιλιαρικα!!
Στο θεμα μας τωρα...η εξατμιση απο κατω ειναι ΑΧΡΗΣΤΗ απο τον καταλητη κ πισω παιζουν ολα μεσα κ απο εβδομαδα θα βγω στην γυρα για τιμες,το θεμα ομως ειναι τια να βαλω,αλλοι μου λενε να βαλω τον μαμα καταλητη κ μεσαιο(τελικο θα μπει στυλ Μ3)αλλοι να βαλω εναν ελευθερο καταλητη κ να βγαλω τελειως το μεσαιο κ θα δω αρκετη διαφορα στην αποδοση.....τελικα ρε παιδια τι παιζει????ακουω αποψεις η αν ξερετε τιμες!!!

Υ.Γ η εξατμιση θελω να κανει ενα ελαφρυ θορυβο,αλλα γουσταρω πιο πολυ αυτον τον ξηρο μεταλικο ηχο που βγαζουν μερικα(σαν Μ3!!!!!)

Φιλε αν σ' ενδιαφερει εχω αυτην την εξατμηση την εβγαλα λογο μετατροπης σε 328 αν ενδιαφερεσε τη πουλαω
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=15450&highlight=%E5%EE%E1%F4%EC%E7%F3%E7

joseph
14-03-09, 20:53
Καλημερα παιδια,σημερα μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευτυχισμενος...το μεσημερακι παω να κανω μεταβηβαση στο "καινουργιο" BMW μου(318is μοντ. 97')τελικα το cambrio κ το 2.5λιτρο coupe που ζαχαρωνα δεν συμφερε,ενω αυτο αν κ θελει μαζεματακια το πηρα πολυ καλα...5000 χιλιαρικα!!
Στο θεμα μας τωρα...η εξατμιση απο κατω ειναι ΑΧΡΗΣΤΗ απο τον καταλητη κ πισω παιζουν ολα μεσα κ απο εβδομαδα θα βγω στην γυρα για τιμες,το θεμα ομως ειναι τια να βαλω,αλλοι μου λενε να βαλω τον μαμα καταλητη κ μεσαιο(τελικο θα μπει στυλ Μ3)αλλοι να βαλω εναν ελευθερο καταλητη κ να βγαλω τελειως το μεσαιο κ θα δω αρκετη διαφορα στην αποδοση.....τελικα ρε παιδια τι παιζει????ακουω αποψεις η αν ξερετε τιμες!!!

Υ.Γ η εξατμιση θελω να κανει ενα ελαφρυ θορυβο,αλλα γουσταρω πιο πολυ αυτον τον ξηρο μεταλικο ηχο που βγαζουν μερικα(σαν Μ3!!!!!)

Φιλε αν θες τετοιο ηχο μονο bastuk δεν θα πιστευεις τι ηχο θα κανει, εχω στο δικο μου, καμια σχεση με οποιαδηποτε εμποριου επωνυμη η μη.
Οσοι ακουσαν το δικο μου δεν πιστευαν οτι το μοτερ ειναι μαμα

E36 RULES!!
14-03-09, 21:43
Φιλε αν θες τετοιο ηχο μονο bastuk δεν θα πιστευεις τι ηχο θα κανει, εχω στο δικο μου, καμια σχεση με οποιαδηποτε εμποριου επωνυμη η μη.
Οσοι ακουσαν το δικο μου δεν πιστευαν οτι το μοτερ ειναι μαμα

Λιγο off-topic: το μονο προβλημα ειναι οτι σε μαρκες καμμια δεν βγαζει μονομπουκο (οχι οβαλ)... Ολες ή οβαλ, ή πλακε, ή 2μπουκο α-λα Μ3...

joseph
14-03-09, 21:48
Λιγο off-topic: το μονο προβλημα ειναι οτι σε μαρκες καμμια δεν βγαζει μονομπουκο (οχι οβαλ)... Ολες ή οβαλ, ή πλακε, ή 2μπουκο α-λα Μ3...

Φιλε η bastuk ειναι 2μπουκη αλλα φαλτσο κομμενες οχι σαν μ3, κατα τα αλλα εχεις δικιο μονο διπλες η πλακε

Driftmaster_325
15-03-09, 22:21
Αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα ακουω αυτη την μαρκα παιδια(bastuk)...τεσπα,παντως οπως κ να 'χει θελω το καζανακι να ειναι σαν Μ3 δεν μου αρεσουν καθολου οι αλλες...τωρα φοραει ενα τελικο japan style,μονομπουκο κ τεραστιο κ εχω ξενερωσει!!!

Sp!ros G
15-03-09, 22:38
http://www.youtube.com/watch?v=pw0cN27opUo

Λεει οτι εχει βαλει τελικο απο Μ3 με ανταπτορα τυπου Υ,τωρα αν γινεται και δουλευει

καλα δεν το ξερω,παντως απο ηχο σκιζει το is!

Driftmaster_325
18-03-09, 08:45
Αυτον ακριβως τον ηχο θελω να πετυχω, βεβαια το εχω ξανακουσει το κολπο με το τελικο απο Μ3 αλλα οι αποψεις διειστανται..αλλοι λενε τζαμπα τα λεφτα κ ο κοπος κ αλλοι λενε οτι ειδαν διαφορα...ομως τιποτα το σιγουρο!!