PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά μεταχ. 316ci


jackdaniels
27-06-05, 16:06
Καλησπέρα παιδία. Σκοπέυω μέσα στην εβδομάδα να αγοράσο μία μεταχειρισμένη 316ci του 2004 με μόλις 15000χλμ και σε πολλύ καλή, απ'οτι φένεται, κατάσταση. Θα ήθελα να μου τονίσετε τα σημεία που θα πρέπει να προσέξω αν γνωρίζετε, καθώς και τυχών πολλυ γνωστά προβλήματα που έχει παρουσιάσει το συγκεκριμένο μοντέλο. Το αυτοκίνητο ΔΕΝ πωλήτε σε "ύποπτη" τιμή με βάση τα extra που έχει.

Υ.Γ. Να με συμπαθάτε για την ορθογραφία ε ;)

Dionysis
27-06-05, 16:27
Ξερεις μήπως τί έξτρα εξοπλισμό έχει το αυτοκίνητο και πόσο πωλείται?

InsaneDriver
27-06-05, 16:34
Πιστεύω ότι το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι αν έχει κάποιο τρακάρισμα.Κατά τα άλλα μόλις το πάρεις και το πας σε μια Bmw για service και έλεγχο. Αφού είναι στην εγγύηση ακόμα ότι πρόβλημα και να έχει θα το φτιάξουν δωρεάν. ;)

BMW Power
28-06-05, 08:38
Τα μικροπροβλήματα που είχαν τα ci έχουν βελτιωθεί προ πολλού. Οπότε όπως είπε και ο παράφρον οδηγός πιο πάνω, ο στάνταρ έλεγχος που πρέπει να γίνεται σε κάθε μεταχειρισμένο αυτοκίνητο είναι το μόνο αναγκαίο.

compact
28-06-05, 09:12
δεν βελτιωνεται το κωλομοτερ !!!το σημαντικοτερο απο ολα!!

jackdaniels
28-06-05, 16:29
Έχει ηλεκτρικά παράθυρα και πίσω, μεταλικό μπλε χρώμα, ζαντολάστιχα 18'' 225/κάτι μπροστά 250/40 πίσω (ξέρω ξέρω θα σέρνετε), κάτι διακοσμιτικά αλουμινίου μέσα, τιμόνι πολλαπλών λειτ., προβολής ομίχλης και πωλήται 30.000.
Για βελτιώσοις δεν το σκέφτομαι γιατή έστηλα την προηγούμενη Bmw σε ένα τοίχο πριν απο κάνα μήνα με 140χλμ :drive2: , οπότε τα περετέρω άλογα περιτέυουν ;)

Dionysis
28-06-05, 17:05
ακριβούτσικο 30.000 χιλιάρικα δεν είναι και λίγα δεν είναι φυστίκια ειναι 10.222.500 Δρχ και απο τα λεγόμενα σου δεν έχει και τα τρελά έξτρα αν εξαιρέσουμε τις 18άρες που για το συγκεκριμένο είναι περιττές τα χιλιόμετρα είναι όντως λίγα αλλά τα λεφτα δεν ειναι και λίγα σκέψου το εκτός και άν το οικονομικό δεν σε απασχολεί εγώ πάντος θα περίμενα 1 χρόνο για να πάρω το καινούριο δεν θα έδινα τον ιδρώτα μου και το αίμα που έφτυσα σε μεταχειρισμένο. Εσύ θα το έκανες?

Δές αυτο το λίνκ ίσως σε ενδιαφέρει
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=1758

jackdaniels
29-06-05, 16:08
Συμφωνώ μ'αυτα που λες, αλλα συμφωνώ και με τα άλλα που είχες πει "αν και πιστεύω ότι τέτοια κουκλάρα σαν την Ε46 Ci facelift δέν πρόκειται να ξαναδούμε πάιδες" ;) Πάντως καινούργια στην βασική τις έκδοση έρχεται στα 29.350 όπως λες αλλά με πολλυ λίγα extra, μόνο το τιμόνι πολ.λειτ. κοστίζη ένα πεντακοσάρικο, η δε αλουμινένιες διακοσμίσεις στο εσωτερικό 800 :eek: και τα πίσω ηλεκτ.παράθυρα άλλα 500, βάλε και τα ζαντολάστιχα και έβγαλες κάνα εκκατομυριάκη πάνω! Η μόνη ξενέρα είναι ότι έχει πορτοκαλί φλας, ξέρης μήπως πόσο κοστίζουν για να τα αλάξω σε λευκά?γιατη νομίζω πάει όλο το φανάρι μαζί!

Κάνα site με fotos τις επερχόμενης coupe πέζει?

Dionysis
29-06-05, 16:25
Κάνα site με fotos τις επερχόμενης coupe πέζει?

http://www.rennteam.com/showflat.php?Number=43605&page=0

Dionysis
29-06-05, 16:31
ξέρης μήπως πόσο κοστίζουν για να τα αλάξω σε λευκά?γιατη νομίζω πάει όλο το φανάρι μαζί!


δεν ξέρω αν πάει όλο το φανάρι αλλά ξέρω ότι κοστίζουν γύρω στα 150€

moutraklas
30-06-05, 10:18
Στάσου ρε συ... 30.000 κάνει καινούργια, 30.000 την παιρνεις μεταχειρισμένη...??? Δεν μου ακούγεται και πολύ καλό deal (τσσσσ... !!)
Άντε με τα εξτρά να γλιτώνεις ουσιαστικά 3 χιλ. , και πάλι δεν μου φαίνεται ισχυρό κίνητρο για να μην προτιμήσεις το καινούργιο. Που στην τελική, επιλέγεις και χρώμα και εσωτερικό και ό,τι άλλο θες.

jackdaniels
30-06-05, 16:20
Χμ, η φωτογραφίες μάλλον είναι τις καινούργιας 4θυρης 3άρας αλαγμένες σε υπολογιστή, καλή φένεται πάντως.

Moutrakla το deal είναι περίεργο, βλέπεις αυτος που μου το πουλάει θα πάρει πίσω το δικό μου για 5.000 το οποίο είναι βίδες μετά την τράκα, οπότε μετρητά θα του ρίξω 25.000 στο χέρι, πράγμα που με βολέυει γιατή δεν μπορώ να δώσω πάνω απ'αυτα για αυτοκίνητο τώρα και θα καταλήξω στην σειρά 1 αν δεν το πάρω :shakehead Βλέπεις εγω είμαι τις γνώμης Bmw να'νε κι ότι να'νε :)

Dionysi πολλύ χαμηλή μου φένεται η τιμή που μου λες για τα φλας, είναι τιμή αντιπρωσοπείας? μήπως ξέρεις αν πέζουν και τίποτα angel eyes? τιμές μήπως?