PDA

Επιστροφή στο Forum : Πωλούνται γνήσια φανάρια BI-Xenon με angel eyes για Ε46 coupe


Stav
29-03-09, 14:41
Oπως λεει και ο τιτλος εχω ενα ζευγαρι γνησια φαναρια Bi-xenon για Ε46 coupe, στα οποια εχω βαλει και angel eyes (ccfl)...
Μαζι (για οποιον βαριεται να παει στην αντιπροσωπεια για επαναπρογραμματισμο) δινω και τα κυκλωματακια με τους πυκνωτες που εχω φτιαξει για το flickering..Τα φαναρια δουλευουν αψογα και δεν υπαρχει και θεμα με ενδειξη καμμενης λαμπας στο ταμπλο..

Το μονο αρνητικο που εχουν ειναι οτι υπαρχει απο μια σπασμενη βαση σε καθε φαναρι, κατι ομως που δεν επηρεασε στο ελαχιστο τη λειτουργια τους οσο τα ειχα στο αυτοκινητο (υπαρχει για οποιον πιανουν τα χερια του diy στο net, πως να βγαλεις ολο το μηχανισμο και να τον τοποθετησεις σε κασα απλου φαναριου, αλλα οπως ξαναειπα δεν υπαρχει λογος για κατι τετοιο...)

Η τιμουλα ειναι στα 250 ευρω...

πληροφοριες εντος ή στο 6946593055

mitsos_chania
29-03-09, 14:43
σταυρο κανουν στο δικο μου?γιατι τα εβγαλες?ενδιαφερομαι
επισης για να μπουν στο δικο μου θελουν προγραμματισμο ή και το διακοπτη?ειναι προξεκτορες ε?

Stav
29-03-09, 15:21
Δημητρη του coupe και του cabrio απ'οσο ξερω ειναι ολοιδια...Ο λογος που τα εβγαλα ειναι γιατι το αυτοκινητο ειναι προς πωληση και το επαναφερω στην αρχικη κατασταση (οπως ειναι στο τιμολογιο αγορας)...

Με το κυκλωματακι που εφτιαξα (βρηκα το diy απο ξενο φορουμ) δεν χρειαζεται προγραμματισμο...δουλευουν κανονικοτατα...κ δεν εχουν και θεμα με την ενδειξη καμμενης λαμπας στο ταμπλο...

Τα φαναρια εννοειται οτι ειναι projector ...και μαλιστα λογω του οτι ειναι bi-xenon,και οχι τα απλα xenon, (εχουν δλδ και τη μεσαια και τη μεγαλη σκαλα σε xenon) εχουν μεγαλυτερο projector...διακοπτη επισης δεν χρειαστηκε να αλλαξω..δουλεψαν κανονικα με τον ηδη υπαρχον....

mitsos_chania
29-03-09, 15:41
ο αυτοματος ρυθμιστης υψους θα δουλευει αραγε?παντως οπως και να ναι σταυρο ενδιαφερομαι σοβαρα

Stav
29-03-09, 17:08
δουλευει κανονικα....Α!!και ξεχασα να αναφερω οτι υπαρχουν (και δινονται φυσικα μαζι) και οι εξτρα φυσουλες που χρειαζονται για να παιρνει ρευμα και να ανοιγοκλεινει το κλαπετο της μεγαλης σκαλας στα bi-xenon...

οποτε θες παρε με στο κινητο να τα πουμε..

ΔημητρηςΜ3
29-03-09, 19:39
ρε τζαμπα τα δινει εεεεεεεεεε το παλικαρι ρε ορματε!!

mitsos_chania
29-03-09, 19:43
κατι τελευταιο σταυρο τα δινεις κομπλε με τα μπαλαστ τους,δεν θελουν τπτ ε?

Stav
29-03-09, 20:59
ολα μεσαααααα λεμεεεε.... :) :) :) :)

bill987
29-03-09, 21:31
Φίλε είμαι το παιδί που σε πήρε πριν τηλ,

ΑΣΕ ΤΟΝ ΜΗΤΣΟ, ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΖΩ ΕΓΩ :smiley_ab:smiley_ab:smiley_ab

ΔΩΣΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ :rofl2:

Stav
29-03-09, 21:50
:) :) :) :)

Stav
31-03-09, 19:43
Tελικα ο Μητσος δεν θα τα παρει, οποτε οσοι πιστοι προσελθετε...
να κ μερικες φωτο...(λιγο βρωμικα βεβαια...)

http://i256.photobucket.com/albums/hh174/stakon/1.jpg
http://i256.photobucket.com/albums/hh174/stakon/2.jpg

strof
31-03-09, 19:50
για το sentan δεν κάνουν σίγουρα έτσι;

Stav
31-03-09, 20:01
απο οσο ξερω του sedan ειναι λιγο διαφορετικα...ψαξτο ομως λιγο και στο νετ για να μην σε παρω και στο λαιμο μου :) :) :)

tasospou44
31-03-09, 20:11
σκεφτομαι να τα παρω και ας μην κανουν στο δικο μου..χαχαχαχα...με τετοια τιμη απορω πως δεν τα εχουν αρπαξει!!!!!!!!!
ΤΖΑΜΠΑ ΠΡΑΜΑ!!!!!!!

Libanner
31-03-09, 20:12
Ακόμα εδώ είναι αυτά!!!!Αν κάναν σε sedan τα είχα πάρει με τι μια δε το συζητώ....

kostas e46
31-03-09, 20:32
Απο οτι ξερω ενας φιλος μου πηρε απο sedan και και τα μαζεψε μες το πλαισιο του coupe του.

strof
31-03-09, 22:18
Απο οτι ξερω ενας φιλος μου πηρε απο sedan και και τα μαζεψε μες το πλαισιο του coupe του.

Eδώ όμως πρέπει να γινει το ανάποδο!

teothekid
31-03-09, 22:25
θα τα πάρω εγώ stav κλείσε...τέλος (ισχύει αυτό που σου είχα πει στο τηλέφωνο)

gyiama
01-04-09, 10:11
να πω κατι μπας και βοηθησω λιγο!1τα φαναρια απο κουπε προfacelift ειναι τα ιδια ακριβως με ταου σενταν προ facelift το μονο που διαφερει ειναι το εξωτερικο τζαμι το οποιο αλλαζει οποτε παιρνεις του κουπε αλλαζεις τα τζαμια με τα δικα σου και εισαι οκ σε σενταν facelift δεν μπαινουν καν!!!!!!ουτε σε κουπε φυσικα!!!!

Stav
08-04-09, 14:07
..sold!!!!