PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρικο προβλημα σε Ε36???


SPYROS-MUSIC-CABRIO
12-04-09, 20:28
Σημερα λογο καλης μερας πηγα για καφε αφου εβγαλα το Hard Top για να παμε ανοιχτοι(μαζι με 320 open).:king:
αφου γυρησαμε πηγαμε να το κουμποσουμε ξανα αλλα σε μια πρωτη προσπαθεια απτη μια μερια μπηκε σε διπλανη τρυπα,σε κοματι που ανοιγοκλεινει,οταν ανοιγει η κουκουλα..αφου (μετα) μπηκε σωστα αυτοματα δεν αναψαν μπρος κ πισω αριστερα τα πορειας!!:help:οταν πατησαμε φρενο,αναβε πισω οπως κ το προβολακι πισω ομιχλης!
αφου το βαλαμε κ το βγαλαμε 2 φορες,παλι δεν αναψε τιποτα απο αυτα τα 2!
ειμαι σιγουρος οτι κατι πρεπει να παιζει με το ρευμα που φευγει απτη βαση του hard top για να αναψουν τα πισω φωτα του...
εχετε να πειτε κατι???:confused:

DASMANIA
12-04-09, 23:07
δεν βγαζεις την μπαταρια γαι κανα 5λεπτο και μετα ξανα δες το, μποριε να εχει μπλοκαρει κατι

SPYROS-MUSIC-CABRIO
13-04-09, 08:17
δεν βγαζεις την μπαταρια γαι κανα 5λεπτο και μετα ξανα δες το, μποριε να εχει μπλοκαρει κατι

θα το κοιταξω κ αυτο μπας κ στρωσουν:nixweiss:

NIKOS Z3
13-04-09, 08:59
να ξερεις οτι θα χαθουν ολες οι ρυθμισεις πχ ρολοι και το βασικο της μουσικης (αν εχεις αλλες ρυθμισεις)

SPYROS-MUSIC-CABRIO
13-04-09, 13:03
να ξερεις οτι θα χαθουν ολες οι ρυθμισεις πχ ρολοι και το βασικο της μουσικης (αν εχεις αλλες ρυθμισεις)

μακαρι να φτιαχτει κ τα αλλα τα ξαναφτιαχνω μονος μου..ειναι πολυ πιο ευκολα:screwy:

SPYROS-MUSIC-CABRIO
13-04-09, 18:54
oσοι εχετε Ε36 θα ξερετε ποσες ασφαλειες μικρες εχουμε.ειναι πολλες....
χτες οταν τις κοιταξα απο πανω αν ειναι καποια καμενη (κομενο συρματακι) ηταν ολες μια χαρα.υπηρχε ομως μια κοκκινη 10αρα που δεν ειχε απο πανω ανοιγμα αλλα απτο πλαι κ για να τη δεις επρεπε να βγει εξω που μαλλον πανω στη φουρια-νευρα μου:angryfire και κατω απο χαμηλο φως την παρεκαμψα!:smashtard
σημερα που τις ξαναειδα ολες,την προσεξα κ την εβγαλα κ ηταν τελικα αυτη:yippee:
οποτε λυθηκε το "προβλημα" ανεμακτα!!:hello:

κυριακος
15-04-09, 10:58
oσοι εχετε Ε36 θα ξερετε ποσες ασφαλειες μικρες εχουμε.ειναι πολλες....
χτες οταν τις κοιταξα απο πανω αν ειναι καποια καμενη (κομενο συρματακι) ηταν ολες μια χαρα.υπηρχε ομως μια κοκκινη 10αρα που δεν ειχε απο πανω ανοιγμα αλλα απτο πλαι κ για να τη δεις επρεπε να βγει εξω που μαλλον πανω στη φουρια-νευρα μου:angryfire και κατω απο χαμηλο φως την παρεκαμψα!:smashtard
σημερα που τις ξαναειδα ολες,την προσεξα κ την εβγαλα κ ηταν τελικα αυτη:yippee:
οποτε λυθηκε το "προβλημα" ανεμακτα!!:hello:


Τελικά ήταν από ασφάλεια Σπύρο Ε??
Γιαυτό κοιτούσα και ξανακοιτουσα τις βάσεις του Hardtop και δεν έβγαζα ακρι όταν μου είπες οτι τις <κοιτάξες> όλες τις ασφάλειες σου.
Αν μπορείς να δεις την ασφαλειωθηκη σου πες μας που αντιστοιχούσε αυτή η ασφάλεια που σου κάηκε.
Όλα θέλουν την σωστή καθοδήγηση τελικά.
Τέλος καλά όλα καλά

SPYROS-MUSIC-CABRIO
15-04-09, 12:40
Τελικά ήταν από ασφάλεια Σπύρο Ε??
Γιαυτό κοιτούσα και ξανακοιτουσα τις βάσεις του Hardtop και δεν έβγαζα ακρι όταν μου είπες οτι τις <κοιτάξες> όλες τις ασφάλειες σου.
Αν μπορείς να δεις την ασφαλειωθηκη σου πες μας που αντιστοιχούσε αυτή η ασφάλεια που σου κάηκε.
Όλα θέλουν την σωστή καθοδήγηση τελικά.
Τέλος καλά όλα καλά

ηταν απο την πρωτη σειρα η 5-6η.κοκκινη 10αρα...:dblthumb2
τηνα αλλαξα κ ειδα το φως το αληθινο!!!χεχεχε:rofl2::rofl2:

κυριακος
15-04-09, 19:14
ηταν απο την πρωτη σειρα η 5-6η.κοκκινη 10αρα...:dblthumb2
τηνα αλλαξα κ ειδα το φως το αληθινο!!!χεχεχε:rofl2::rofl2:

Αφου εχουμε φως τωρα....Καλη Ανασταση!