PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρώμια παραθύρων


bimmer-corfu
08-07-05, 11:03
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ την επένδυση χρωμίου που πάει στην εξωτερική πλευρά των παραθύρων σε Ε46? Η BMW ζητάει 500 Ευρώ για 4 κομμάτια χρώμιο. Χα χα χα. Δεν πάνε καλά. Εχω βρει αλλά είναι αυτοκόλλητα και δεν νομίζω τα αυθεντικά να είναι αυτοκόλλητα

BMW 318i
11-07-05, 15:28
Για την επένδυση χρωμίου ενδιαφέρομαι και'γω. Καμιά καλή πρόταση???

bimmer-corfu
12-07-05, 08:48
Έχω βρει την παρακάτω στο e-bay αλλά είναι αυτοκόλλητη και πάει πάνω απο την κανονική. Εγώ θέλω να βγει η μαύρη και να πάει η νέα στη θέση της.
Αυτή που βρήκα είναι αλουμινένια. Υπάρχει αν θες και η λύση που επέλεξε ο bimmercabrio. Πήρε εύκαμπτο πλαστικό σε look χρωμίου και το κόλλησε απο πάνω. Το αποτέλεσμα είναι τέλειο αλλά έβαλε μόνο στο παρμπρίζ (Η cabrio E46 παίρνει χρώμιο στο παρμπρίζ και στα πλευρικά διακοσμητικά κατά μήκος της πόρτας). Δηλαδή μια ίσια λωρίδα μικρού μήκους. Για τετράθυρη και κουπέ νομίζω θα υπάρχει πρόβλημα γιατι το κομμάτι δεν είναι ίσιο και δεν ξέρω αν το εύκαμπτο θα κολλήσει καλά

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=43118&item=7985318819&rd=1

theofilos
20-07-05, 17:36
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ την επένδυση χρωμίου που πάει στην εξωτερική πλευρά των παραθύρων σε Ε46? Η BMW ζητάει 500 Ευρώ για 4 κομμάτια χρώμιο. Χα χα χα. Δεν πάνε καλά. Εχω βρει αλλά είναι αυτοκόλλητα και δεν νομίζω τα αυθεντικά να είναι αυτοκόλλητα


mporei na kanw lathos, alla apo oso eida sto EPC, to E46 se 4porto, pernei xrwmio mono sta plaina tou... pampriz kai pisw oxi!
an eida kala ksanalew!
opws kai na exei omws ta plaina ta briskw edw gia 208,-€ kai ta dyo...
arithmos antallaktikou einai
51 13 8 208 501 & 502
:hello: