PDA

Επιστροφή στο Forum : Λαδια κινητηρα


shido
25-04-09, 13:16
Καλησπερα ,δεν ξερω αν εχει συζητηθει ξανα στο φορουμ,αλλα θα ηθελα να μαθω τι λαδια να βαλω για το Bmw μου,
εχω ενα 318 ci limited edition ψηλα γαζωνει αλλα με αυτο που φοραω 10-60 καιει λαδι
Παρακαλω τα φωτα σας ευχαριστω

shido
25-04-09, 13:59
κανεις?ρε παιδια βοηθεια

Thronos
25-04-09, 14:50
Δεν υπαρχει λυση στο προβλημα σου,εχεις σκεφτει μηπως να το δωσεις? :)

zaharias
25-04-09, 16:06
http://www.youtube.com/watch?v=bEEPsLilph0

shido
25-04-09, 17:33
Φιλε Ζαχαρια σε βλεπω ψαγμενο.
Στις υψηλες κανει ¨"καλο"?

z3 2.2
25-04-09, 18:12
λοιπον φιλαρακι ακου καλα....νομιζω οτι τα εχουμε ξαναπει εμεις αλλα θα σου δωκω νεα συμβουλη......
εχω ενα φιλο που εχει ενα ξαδερφο που εχει μια γκομενα της οποιας ο αδερφος βαζει κοντρες με παπακια...
καλα ως εδω?παμε παρακατω! το λαδι που θα βαλεις στη μπεμπα (ξερναω) ειναι το δεκαρακι του υδραυλικου τιμονιου,ξερεις αυτο το κοκκινο.αμα δε βρεις τετοιο βαλε ΑΤF (σιγα μη ξερεις τι ειναι αυτο)
τραβα λοιπον σε μια βεΤΖινα και ζητα δεκαρακι λαδι και βαλε στο μοτερ
εχει πολυ καλο στροφαρισμα παντου αλλα χρειαζεται αλλαγη πιο συχνα
ελπιζω να εμαθες κατι σημερα και να μην το διαδωσεις γιατι ειναι το μυστικο των κοντρακιδων παποβιων

shido
25-04-09, 18:19
λοιπον φιλαρακι ακου καλα....νομιζω οτι τα εχουμε ξαναπει εμεις αλλα θα σου δωκω νεα συμβουλη......
εχω ενα φιλο που εχει ενα ξαδερφο που εχει μια γκομενα της οποιας ο αδερφος βαζει κοντρες με παπακια...


ασε θα βαλω connex αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

E36 RULES!!
25-04-09, 19:17
εχω ενα φιλο που εχει ενα ξαδερφο που εχει μια γκομενα της οποιας ο αδερφος βαζει κοντρες με παπακια...


Φιλάρα το Μπάμπη λές με το GLX 59 χιλιοστά? Με το ΜΠιστόνι το takegawa??

z3 2.2
25-04-09, 19:24
ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!!!!!

E36 RULES!!
25-04-09, 21:16
Αυτος τωρα βαζει 10ρακι υδραυλικου οπως σωστα ειπες, αλλα λιγο νερωμενο για να ειναι ακομα πιο λεπτο... Σκοτωνει λεμε το μηχανακι τωρα, βαζει 4η και σουζαρει

Fairytale
26-04-09, 00:54
Λάδια υδραυλικού (ATF) καθώς και υγρά φρένων είναι γενικά καλό να μην τα πίνουμε, ειδικά μεσημεριάτικα τώρα που ο καιρός ανοίγει. Προτιμάτε ούζο/τσίπουρο (με μεζέ αν είναι δυνατόν), η Χίος ειδικότερα έχει και καλό "τρελλό νερό" (ρακόμελο θαρρώ το λένε). :friday:
C U out there

zaharias
26-04-09, 01:00
Φιλε Ζαχαρια σε βλεπω ψαγμενο.
Στις υψηλες κανει ¨"καλο"?

Ειμαι ψαγμενος φιλε... :rofl2:
(Μεχρι την τελευταια του σταγονα ειπαμε... :D)
Παραλληλα με τη δουλεια μου, παρακολουθω σεμιναρια μαγειρικης...! ε, μηχανικης ηθελα να πω... Ασχολουμαι με ηλεκτρικα πατινια αυτη τη στιγμη και υπαρχει και ενα project στα σκαρια... Τουρμπιζουμε μια εξωλεμβια με εναν ξαδερφο... :rofl2:

zaharias
26-04-09, 01:03
Λάδια υδραυλικού (ATF) καθώς και υγρά φρένων είναι γενικά καλό να μην τα πίνουμε, ειδικά μεσημεριάτικα τώρα που ο καιρός ανοίγει. Προτιμάτε ούζο/τσίπουρο (με μεζέ αν είναι δυνατόν), η Χίος ειδικότερα έχει και καλό "τρελλό νερό" (ρακόμελο θαρρώ το λένε). :friday:
C U out there

Μη μου θυμιζεις οτι ηρθες στη Χιο και δεν σε ειδα...:mad: :p:

Πηγες και στο (Δ)ρακουμελ...............:cheers:

shido
26-04-09, 09:23
Φιλάρα το Μπάμπη λές με το GLX 59 χιλιοστά? Με το ΜΠιστόνι το takegawa??

φιλε τον ξερω και εγω.Αυτος δεν ειναι που εχει και ενα μεγαλο καθρεφτη για να βλεπει τι αφηνει πισω?

individual
26-04-09, 09:31
η μαμα λεει 5-30---5-40---0-30------0-40

shido
26-04-09, 10:02
η μαμα λεει 5-30---5-40---0-30------0-40

και για limited edition?

E36 RULES!!
26-04-09, 14:52
Λάδια υδραυλικού (ATF) καθώς και υγρά φρένων είναι γενικά καλό να μην τα πίνουμε, ειδικά μεσημεριάτικα τώρα που ο καιρός ανοίγει. Προτιμάτε ούζο/τσίπουρο (με μεζέ αν είναι δυνατόν), η Χίος ειδικότερα έχει και καλό "τρελλό νερό" (ρακόμελο θαρρώ το λένε). :friday:
C U out there
ΜΠΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
φιλε τον ξερω και εγω.Αυτος δεν ειναι που εχει και ενα μεγαλο καθρεφτη για να βλεπει τι αφηνει πισω?

Εχεις χάσει επεισόδια... Τον έβγαλε γιατι στα πολλά (>230km/h) λογω αεροδυναμικης αντιστασης του εστριβε το τιμόνι... Ειχε μονο απο τη μια μεριά βλέπεις...

zaharias
26-04-09, 16:27
Δεν τα ξερετε καλα....

Αυτος με το παπι, πηγε κοντρα και με το Schumacher, αλλα ειχε προβλημα...

http://www.youtube.com/watch?v=TvzkMibe9U0


Δεν εμπαινε η δευτερα ρε φιλε....:drive2: