PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα εκινησης σε E46


kplc16
24-05-09, 12:31
Καλημερα

Σε Ε46 16v 1600 εχω το ακολουθο προβλημα. Κυριως οταν ειναι ζεστο το αμαξι.
Σβηστο το moter και επιχειρω να το ξεκινησω , η μιζα σα να κομπιαζει.Πηγα σε ηλεκτρολογο και βρηκε τη μιζα ενταξει και τη μπαταρια ενταξει.
Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το προβλημα ειναι πιο εντονο σε σημειο που να μη ξεκινα σα κατι να μη παει καλα με το διακοπτη εκκινησης.Επισης ειναι δυνατο ο διακοπτης εκκινησης να επιρεαζει την αντλια βενζινης;
Το προβλημα ειναι σχεδον ανεπαισθητο οταντο αμαξι ειναι κρυο

Ευχαριστω για τα φωτα σας

xxxvagos
24-05-09, 23:27
φιλος η μιζα γυριζει η σαν να κολλαει;;;....αν κολλαει κοιτα τα καρβουνακια και το μπουτον της...εφοσον λες οτι οταν ειναι κρυο παιρνει κανονικα μαλλον αυτο ειναι

εγω αυτο το επαθα με μια κοπελα στο πρωτο ραντεβου..βραδυ και δεν εχω οδικη βοηθεια και ημασταν εκτος πολης...παρα λιγο το γλυτωσε το σπρωξιμο

Ευλογητός
24-05-09, 23:34
εγω αυτο το επαθα με μια κοπελα στο πρωτο ραντεβου..βραδυ και δεν εχω οδικη βοηθεια και ημασταν εκτος πολης...παρα λιγο το γλυτωσε το σπρωξιμο

Ποιό σπρώξιμο;; :D :D

///M_Spartan
24-05-09, 23:38
Ου μπλεξεις με γυναικα γρουσουζα!!!!!!


off topic?????:nixweiss:

///M_Spartan
24-05-09, 23:39
Tσεκαρε παντως τα καρβουνακια της μιζας....

kplc16
25-05-09, 14:39
Tσεκαρε παντως τα καρβουνακια της μιζας....

τα καρβουνακια ειναι ενταξει.
Για το διακοπτη εχω υποψια και για την αντλια βενζινης
Κανεις που να ειχε προβλημα με το διακοπτη;;;

zgouriazmenos
25-05-09, 22:01
Εγώ άλλαξα διακόπτη. Γύριζα το κλειδί αλλά απλά δεν άναβε τίποτα. Όταν θυμόταν μετά απο 5-6 φορές που γύριζα το κλειδί λειτουργούσε κανονικά. Για μίζα...ούτε λόγος! Όταν έκανε επαφή όμως έδινε κανονικά.

Sokrates E46
27-05-09, 11:07
Και εγώ έχω αλλάξει διακόπτη με τα ίδια συμπτώματα. Αλλά αν θυμάμαι καλά, τον γύριζα και ήταν νεκρό. Δεν έκανε καμία επαφή, τπτ. Βέβαια οφείλω να πω ότι το έκανε και κρύο και ζεστό. Άρα ισως να μην είναι ο διακόπτης σου.
Στο διαγνωστικό σου έδειξε κάποιο σφάλμα?

Sokrates E46
27-05-09, 11:09
Ου μπλεξεις με γυναικα γρουσουζα!!!!!!


off topic?????:nixweiss:

Πρώτο ραντεβού συναυλία DM, ακυρώθηκε η συναυλία, έσπασε η βάση διαφορικού, σκοτσάρε ο δίσκος, μάλλον να την αποφύγω εεεε???

ΓΙΑΝΝΗΣ
27-05-09, 11:12
τρεχα να σωθεις......:nutkick:

sory για το off topic παιδια αλλα ειναι σοβαρο το ζητημα!!!:D

Sokrates E46
27-05-09, 11:20
Νομίζω ότι το off topic, είναι ένα thread από μόνο του. Λες να το ανοίξουμε?
Sorry και από εμένα για το off topic.

Lambros
27-05-09, 11:53
τρομπα βενζινης πρεπει να ειναι...

///M_Spartan
27-05-09, 14:02
Ψηνομαι να το ανοιξουμε το thread που λες γιατι ειναι τελικα μεγαλος παραγοντας η γυναικεια γκατεμια.Αν το ανοιξουμε παντως εχω πολλα να σας πω αλλα ειμαι και σιγουρος πως πολυς κοσμος ειχε αναλογη εμπειρια..Οργανωθητε αδερφια !!!!

xxxvagos
29-05-09, 23:12
Ποιό σπρώξιμο;; :D :D

η κοπελα γλυτωσε το σπρωξιμο της μπεμπας...

φιλος το μπουτον της μιζας..οχι τον κεντρικο διακοπτη με το κλειδι

alexaxandros_79
04-06-09, 14:17
φιλος η μιζα γυριζει η σαν να κολλαει;;;....αν κολλαει κοιτα τα καρβουνακια και το μπουτον της...εφοσον λες οτι οταν ειναι κρυο παιρνει κανονικα μαλλον αυτο ειναι

εγω αυτο το επαθα με μια κοπελα στο πρωτο ραντεβου..βραδυ και δεν εχω οδικη βοηθεια και ημασταν εκτος πολης...παρα λιγο το γλυτωσε το σπρωξιμο

Εννοείς ότι δεν έπαιρνε μπρος η γκόμενα το βράδυ, παρά μόνο αν ήταν κρύα; Τελικά την έσπρωξες;

kplc16
01-09-09, 21:10
Λοιπον βρεθηκε το προβλημα εδω και καιρο αλλα τωρα θυμηθηκα να το αναφερω.
Η μιζα βρισκεται κατω απο την εισαγωγη αερος. Μπροστα απο τη μιζα βρεθηκε ενα θαμνος χορτα.
Δεν μπρορω να καταλαβω πως βρεθηκαν εκει.Ισως καποιο ποντικι.
Το σιγουρο ειναι οτι μολις απομακρυνθηκαν τα χορτα το προβλημα λυθηκε.
Προφανως ζεστενοταν η μιζα απο τη μηχανη και οταν εσβηνα και προσπαθουσα να το ξαναξεκινησω γυριζε αυτη σαν τρελη.
Παγωμενο δε εκανε προβλημα

xxxvagos
01-09-09, 21:32
αυτα τα ριμαδια τα ποντικια

στο αυτοκινητο ενος φιλου εφαγε ενα ποντικι μια ελια και πηγε και αφησε το κουκουτσι κοντα στο injection..με αποτελεσμα να παει το κουκουτσι στην πεταλουδα (ειναι με ντιζα το γκαζι) και να κολλησει τερμα το γκαζι, παραλιγο να τρακαρει το παιδι.

παντως αφου εγινε ολα καλα...:rockon:

NAFPLIO1
02-09-09, 21:24
Καλησπερα.Εψαχνα να βρω αν ειχε καποιος το ιδιο προβλημα με εμενα και βλεπω δεν ειμαι μονος.Εχω ενα 318 κουπε του 2004 με τον κινητηρα Ν42 και το προβλημα ειναι το εξης, ενω εβαλα καινουργια μπουζι , φιλτρο αερα-βενζινης , το αυτοκινητο αργει κατα καποια δευτερολεπτα να παρει την πρωτη φορα οταν ειναι κρυο.Μετα παιρνει καψουλι.Επισημαινω οτι η μιζα δεν εχει το παραμικρο προβλημα , η μπαταρια αλλαχτηκε προσφατα και το διαγνωστικο δειχνει οτι ολα ειναι καλως ....Ιδεες κανεις ?

kplc16
03-09-09, 15:26
Καλησπερα.Εψαχνα να βρω αν ειχε καποιος το ιδιο προβλημα με εμενα και βλεπω δεν ειμαι μονος.Εχω ενα 318 κουπε του 2004 με τον κινητηρα Ν42 και το προβλημα ειναι το εξης, ενω εβαλα καινουργια μπουζι , φιλτρο αερα-βενζινης , το αυτοκινητο αργει κατα καποια δευτερολεπτα να παρει την πρωτη φορα οταν ειναι κρυο.Μετα παιρνει καψουλι.Επισημαινω οτι η μιζα δεν εχει το παραμικρο προβλημα , η μπαταρια αλλαχτηκε προσφατα και το διαγνωστικο δειχνει οτι ολα ειναι καλως ....Ιδεες κανεις ?


το προβλημα μου ηταν διαφορετικο.Προβλημα υπηρχε οταν ηταν ζεστο το αμαξι και οχι οταν ηταν κρυο