PDA

Επιστροφή στο Forum : Βόλτα προς Σούνιο, βράδυ...


VanVIC
12-06-09, 22:30
Με αφορμή τις πολύ ωραίες συναντήσεις-εξορμήσεις που έχει οργανώσει προσφάτως ο Dark Niaou, σκέφτηκα οτι μια "ενδιαφέρουσα" διαδρομή θα ήταν κι'αυτή προς το Σούνιο, κάποιο βράδυ.

Την διαδρομή, λίγο-πολύ, οι περισσότεροι (φαντάζομαι) την γνωρίζουμε.
"Πάει" παραλιακά και προσφέρεται για χαλαρές ή και σβέλτες καλοκαιρινές βόλτες.
Φαρδύς δρόμος και με ευθείες και με μεγάλες καμπές αλλά και με ωραίες στροφές (ειδικά αν συνεχίσουμε προς Λαυριο)

Θα μπορούσε να γίνει με αφετηρια την Βάρκιζα (ή και την Βουλιαγμένη) και να πορευθούμε προς Σούνιο, να κάτσουμε κάπου εκεί για ένα ποτάκι (ή οτι άλλο κάνουμε κέφι) και να επιστρέψουμε είτε μέσω της ιδίας οδού έιτε μέσω Λαυρίου (μεγαλώνει πολύ η βόλτα).
Αν συνεχίσουμε προς Λαυριο, η επιστροφή θα περάσει υποχρεωτικά απο Κερατέα οπότε ενδέχεται να συνατήσουμε και "γνωστούς".
Αν πάλι γυρίσουμε προς τα πίσω (προς Βουλιαγμένη), πάλι περνάμε απο Βάρκιζα οπότε πάλι θα "ανέβει η πίεση".

Με λίγα λόγια, απ'όπου και να'ναι η επιστροφή αποκλείεται να μην υπάρξουν "πειρασμοί" και "φουντώματα".
Promissing...

Πώς το βλέπετε ?
Τι θα λέγατε για πιθανές ημ/νίες?
Αν λέγαμε για Πέμπτη 25/6, θα βόλευε ?

Εν αναμονή...

NICK BMW LOVER
12-06-09, 22:33
Εχεις λαβει γνωση περι εμου,εκτος απροοπτου μεσα!!!

MeLcompact
12-06-09, 22:39
Έχω κάνει αυτή τη διαδρομή αρκετές φορές για βόλτα με τον Inferno (Γρηγόρη). Δυστυχώς όμως τη συγκεκριμένη ημερομηνία θα έχω άδεια κ θα βρίσκομαι Κατερίνη.

Είναι πραγματικά τέλεια διαδρομή μακάρι να μπορούσα να έρθω.....
Καλά να περάσετε..

Θανάσης!

KATSARAIOS
12-06-09, 22:43
μακαρι να γινοταν Παρασκευη ,λογω ρεπο μου.
αν καταληξετε σιγουρα στην Πεμπτη ισως να μπορεσω να το αλλαξω.
επιφυλασομαι λοιπον να συμετασχω....

bmw330vasilis
12-06-09, 22:45
οχι 25/6..........................μετα τις 28/6 που θα χω γυρισει....PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NICK BMW LOVER
12-06-09, 22:47
Εγω πιθανοτα δεν θα εχω προβλημα για οποιαδηποτε ημερομηνια...

VanVIC
12-06-09, 22:47
οχι 25/6..........................μετα τις 28/6 που θα χω γυρισει....PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βασίλη λόγω της ιδιαίτερότητάς σου (καημένε μου...), σου ζητώ να προτείνεις ημερομηνία

bmw330vasilis
12-06-09, 22:49
οποτε θελετε εκτος απο ΠΣΚ .....μεσα στον ΙΟΥΛΙΟ.......please....ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΩ!!!!!

Inferno
12-06-09, 23:16
Επειδή μένω κοντα στο Σουνίο, να σημειώσω μόνο ότι μέχρι εκεί η διαδρομή είναι εκπληκτική και ειδικά το καλοκαίρι.. από Σούνιο για Λαύριο όμως.. θέλει λίγο προσοχή, σε κάποια κομμάτια στενεύει επικίνδυνα ο δρόμος, με απότομες κλειστές στροφές που βολεύει κάποιους βλαμμένους με πισωκίνητα... καμία σχέση με εσάς δλδ.. καλά να περάσετε παιδιά, και προσοχή!

Υ.Γ. Ωραία ιδέα Βαγγέλη!

andreas_R
12-06-09, 23:46
Ελπιζω να μπορεσω να ερθω.Ειναι πολυ ωραια διαδρομη και μου θυμιζει
ευχαριστα πραγματα

Αντών///is
12-06-09, 23:50
Μέσα είμαι! Όμως να ξέρετε, ΠΣΚ δεν παίζει λόγω κίνησης (εξοχικά, παραλιακά κέντρα). Για τον ίδιο λόγο θα πρότεινα να αποφύγουμε και την Τετάρτη... (εμπειρικές διαπιστώσεις!). Βαγγέλη, λαμβάνοντας υπ' όψιν τις σημαντικότερες από τις παραμέτρους και παρακλήσεις που υποβλήθηκαν, όρισε την ημερομηνία και την ώρα!

stratos
13-06-09, 00:31
Εγώ δυστηχώς δεν θα τα καταφέρω για 25/6 γιατί είναι η μέρα που ορκίζομαι και παίρνω το πτυχίο μου. Αν είναι για την επόμενη Πέμπτη στις 2/7 είμαι μέσα (θα σκάσω και με το 35άρι μάλλον).

Προτείνω σημείο συνάντησης την στροφή στο πέταλο που έχει χώρο να μαζευτούμε και να εκμεταλευτούμε τις στροφές ώς την Βάρκιζα.

Action Man
13-06-09, 02:40
Sorry αλλά δεν μπορώ να έρθω.
Τον τελευταίο καιρό έχω πολλές υποχρεώσεις και τρέχω και δεν προλαβαίνω.
Καλά να περάσετε!

george kaleas
13-06-09, 03:23
ειμαι μεσα δυνατη ιδεα!!! πειτε ωρα μερα και που??

SPYROS-MUSIC-CABRIO
13-06-09, 03:47
κ μενα ωραια μου ακουγεται η ιδεα αλλα γιατι να μη μπει ενα poll με 2-3 ημερομηνιες να δουμε ποτε μπορουν οι πιο πολλοι??;)

VanVIC
13-06-09, 09:01
... καλά να περάσετε παιδιά...!

Tί; Δηλαδή εσύ δεν θα'ρθεις ? Θα λείπεις ?
Ασε τις μ.........!

Ελπιζω να μπορεσω να ερθω.Ειναι πολυ ωραια διαδρομη και μου θυμιζει
ευχαριστα πραγματα
Αντε γιατί χαθήκαμε

Sorry αλλά δεν μπορώ να έρθω.
Τον τελευταίο καιρό έχω πολλές υποχρεώσεις και τρέχω και δεν προλαβαίνω.
Καλά να περάσετε!

Εσύ, εσύ είσαι δικαιολογημένος να απέχεις αλλά.... έχε το στο νού σου μπας και νιώσεις την ανάγκη να την "κοπανήσεις" για κανα 2-ωρο, έτσι για να πάρεις μια ανάσα...

Παντελή, τώρα αλλάζει η ζωή και βλέπεις τις στροφές πιο κλειστές, νιώθεις οτι πρέπει να φρενάρεις πιο πολύ και να "στρίψεις" πιο λίγο. Οι αποφάσεις για τις δύσκολες προσπεράσεις δεν πιά τόσο απλές....
Αλλά τώρα η ζωή αποκτά ΟΥΣΙΑ όσο δεν μπορούσες να φανταστείς.
Ελπίζω να το χαρείς !

bmw330vasilis
13-06-09, 13:28
ΤΕΤΑΡΤΗ 1/7 ή ΠΕΜΠΤΗ 2/7.........τι λετε??????

VanVIC
13-06-09, 13:58
2/7 Πέμπτη φαίνεται να έχει τακτική συνάντηση του forum στο Olympus Plaza.
Ισως θα μπορούσε να συνδιαστεί και να γίνει απο 'κεί η εκκίνηση γύρω στις 22:00.
Θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε απο'κει προς Κερατέα, Λαυριο με προορισμό το Σούνιο και να επιστρέψουμε απο Σούνιο προς Λαγονήσι, Βάρκιζα, Βουλιαγμένη κλπ.
Μεγάααλη βόλτα και "promissing"...

strofimios
13-06-09, 14:03
Μεσα και εγω,εκτος απροοπτου βεβαια!!!

bmw330vasilis
13-06-09, 14:59
ok.....νομιζω οτι 2/7 ειναι η καλυτερη φαση!!!!!............μετα το plaza....!!!!

SPYROS-MUSIC-CABRIO
13-06-09, 15:27
2/7 Πέμπτη φαίνεται να έχει τακτική συνάντηση του forum στο Olympus Plaza.
Ισως θα μπορούσε να συνδιαστεί και να γίνει απο 'κεί η εκκίνηση γύρω στις 22:00.
Θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε απο'κει προς Κερατέα, Λαυριο με προορισμό το Σούνιο και να επιστρέψουμε απο Σούνιο προς Λαγονήσι, Βάρκιζα, Βουλιαγμένη κλπ.
Μεγάααλη βόλτα και "promissing"...

αφου θα ειναι μεγαλη η βολτα γιατι να μην γινει πιο νωρις η συναντηση κ η εκκινηση για να υπαρχει πιο πολυς χρονος για την ωραια διαδρομη??;)η θα ειναι ολο τσιτα τα γκαζια?:calm:

deepblue
13-06-09, 15:59
Με αφορμή τις πολύ ωραίες συναντήσεις-εξορμήσεις που έχει οργανώσει προσφάτως ο Dark Niaou, σκέφτηκα οτι μια "ενδιαφέρουσα" διαδρομή θα ήταν κι'αυτή προς το Σούνιο, κάποιο βράδυ.

Την διαδρομή, λίγο-πολύ, οι περισσότεροι (φαντάζομαι) την γνωρίζουμε.
"Πάει" παραλιακά και προσφέρεται για χαλαρές ή και σβέλτες καλοκαιρινές βόλτες.
Φαρδύς δρόμος και με ευθείες και με μεγάλες καμπές αλλά και με ωραίες στροφές (ειδικά αν συνεχίσουμε προς Λαυριο)

Θα μπορούσε να γίνει με αφετηρια την Βάρκιζα (ή και την Βουλιαγμένη) και να πορευθούμε προς Σούνιο, να κάτσουμε κάπου εκεί για ένα ποτάκι (ή οτι άλλο κάνουμε κέφι) και να επιστρέψουμε είτε μέσω της ιδίας οδού έιτε μέσω Λαυρίου (μεγαλώνει πολύ η βόλτα).
Αν συνεχίσουμε προς Λαυριο, η επιστροφή θα περάσει υποχρεωτικά απο Κερατέα οπότε ενδέχεται να συνατήσουμε και "γνωστούς".
Αν πάλι γυρίσουμε προς τα πίσω (προς Βουλιαγμένη), πάλι περνάμε απο Βάρκιζα οπότε πάλι θα "ανέβει η πίεση".

Με λίγα λόγια, απ'όπου και να'ναι η επιστροφή αποκλείεται να μην υπάρξουν "πειρασμοί" και "φουντώματα".
Promissing...

Πώς το βλέπετε ?
Τι θα λέγατε για πιθανές ημ/νίες?
Αν λέγαμε για Πέμπτη 25/6, θα βόλευε ?

Εν αναμονή...
Περιμενες να φυγω ε.....?
Καλα καλα 19 που θα κατεβεις Μηλο θα πληρωσεις...παλιοπαιδο !!!!:icon02:

DimitrisZ4
13-06-09, 16:08
κ εγω μεσα ε ??? για να μην ξεχνιομαστε!

Dark_Niaou
13-06-09, 16:33
2/7 Πέμπτη φαίνεται να έχει τακτική συνάντηση του forum στο Olympus Plaza.
Ισως θα μπορούσε να συνδιαστεί και να γίνει απο 'κεί η εκκίνηση γύρω στις 22:00.
Θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε απο'κει προς Κερατέα, Λαυριο με προορισμό το Σούνιο και να επιστρέψουμε απο Σούνιο προς Λαγονήσι, Βάρκιζα, Βουλιαγμένη κλπ.
Μεγάααλη βόλτα και "promissing"...

Πολύ καλή ιδέα Βαγγελη!!! Ευγε νέε μου....:rockon:
Μεσα και εγω για τον Ιούλιο...!!!

VanVIC
13-06-09, 19:28
Περιμενες να φυγω ε.....?
Καλα καλα 19 που θα κατεβεις Μηλο θα πληρωσεις...παλιοπαιδο !!!!:icon02:

Ρε σύ...

Μήπως έχεις τίποτε δουλίτσες στην Αθήνα για μια μέρα (και μια νύχτα...) ?

bmw330vasilis
13-06-09, 22:50
α.....καλα....ετσι & μπορουσε να ρθει....γλεντι θα γινοταν!!!



Ρε σύ...

Μήπως έχεις τίποτε δουλίτσες στην Αθήνα για μια μέρα (και μια νύχτα...) ?

Christoforos
15-06-09, 15:05
Γιατι οχι και Καφεδακι η μασα στην Σαρωνιδα?

merlin_M3
15-06-09, 15:15
αφου θα ειναι μεγαλη η βολτα γιατι να μην γινει πιο νωρις η συναντηση κ η εκκινηση για να υπαρχει πιο πολυς χρονος για την ωραια διαδρομη??;)η θα ειναι ολο τσιτα τα γκαζια?:calm:

:+1:

Λίγο πιό νωρίς, μπας και κοιμηθούμε και καμιά ώρα μιάς και δουλεύουμε την Παρασκευή,
αν και δεν το νομίζω να προλάβω να κοιμηθώ και να ξυπνήσω στις 4. :bananasmi

mitsos_chania
15-06-09, 15:22
εγω δυστυχως δεν θα παρεβρεθω γιατι απο τις 30 ιουνιου θα ξεκινησουν οι διακοπες μου στα Χανια εκτος συγκλονιστικου απροοπτου.οποτε και παλι θα χασω την βολτα.καλα να περασετε παιδες

NICK BMW LOVER
15-06-09, 15:43
:pth:Δυστυχως η ευτυχως θα εχω φυγει απο 1η Ιουλιου για διακοπες....

m-power_01
15-06-09, 15:50
βρισκω το φορουμ εντελως ρατσιστικο,διοτι με εντεχνο τροπο πεταει τους φοιτητες εκτος!!!!
ατιμη εξεταστικη!

stelmaniac
15-06-09, 16:03
2/7 ειναι πολυ ωραια γιατι θα μπορεσω να ερθω και γω αφου μεχρι τελος ιουνιου πρεπει να μεινω εντος...ακους Βαγγελη?:D

Δημήτρης
15-06-09, 16:05
Αν είναι 2/7 κατα 90% μέσα για πρώτη φορά να σας γνωρίσω κιόλας, μιας και θα έχω τελειώσει την εξεταστική!

z3 2.2
15-06-09, 18:43
Σουνιο.....μμμμμ.....κατι θα γινει......(μεσα με τρελα και κορδελα)

Geo_3D
15-06-09, 18:44
Καλα αμα δεν θες παμε και βουνο..(παλι!!!!)

z3 2.2
15-06-09, 18:47
ξανα...........ολο απο την αρχη.

paganis
16-06-09, 20:41
καλησπερα...ελπιζω να καταφερω να ερθω και να γνωρισω και τα υπολοιπα μελη!

VanVIC
22-06-09, 15:54
Τελικά θα το κάνουμε στις 2/7 ?
Να συναντηθούμε στην τακτική συνάντηση του forum στο αεροδρόμιο και να ξεκινήσουμε απο'κεί ?

bmw330vasilis
28-06-09, 01:53
τι αποφασισαμε τελικα ρε παιδια????

fanisk
28-06-09, 02:30
Επειδη μενω απεναντι απο το Do It, και αφου περνατε απο εδω..λεω να σας ακολουθησω μεχρι το Σουνιο :P
Αρκει να μη το μαμησετε το θεμα με τις ευθειες...γιατι θα σας ξαναφτασω μετα απο καμια βδομαδα(316..) !!

DimitrisZ4
28-06-09, 02:54
εμενα ποιος μπορει να με ενημερωσει γτ δεν πολυμπαινω...εχω προβλημα με το ιντερνετ ??? αααα

merlin_M3
28-06-09, 06:28
εμενα ποιος μπορει να με ενημερωσει γτ δεν πολυμπαινω...εχω προβλημα με το ιντερνετ ??? αααα

Θα σου τηλεφωνήσω εγώ .
Don't worry !!!

VanVIC
28-06-09, 07:29
2/7 Πέμπτη φαίνεται να έχει τακτική συνάντηση του forum στο Olympus Plaza.
Ισως θα μπορούσε να συνδιαστεί και να γίνει απο 'κεί η εκκίνηση γύρω στις 22:00.
Θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε απο'κει προς Κερατέα, Λαυριο με προορισμό το Σούνιο και να επιστρέψουμε απο Σούνιο προς Λαγονήσι, Βάρκιζα, Βουλιαγμένη κλπ.
Μεγάααλη βόλτα και "promissing"...

Τελικά συμφωνούμε για να γίνει Πέμπτη 2/7 ως ανω ?

bmw330vasilis
28-06-09, 10:38
εγω ειμαι μεσα παντως!!!!!:greenboun



Τελικά συμφωνούμε για να γίνει Πέμπτη 2/7 ως ανω ?

stratos
28-06-09, 13:32
Τελικά θα γίνει η βόλτα?

mariakosMpower
29-06-09, 07:13
καλησπερα παιδες ολοι περιμενουμε ωρα κτλ εαν θα ερθετε προς σουνιο θα χαρω να σας γνωρισω απο κοντα...

VanVIC
29-06-09, 08:27
Η σκέψη είναι να συναντηθούμε στο Olympus Plaza στο αεροδρόμιο γύρω στις 21:00-21:30 (έχει τακτική συνάντηση το forum μας εκεί, εκείνη την ώρα) και όποιοι θέλουμε, γύρω στις 22:00 ξεκινάμε τη βόλτα.

bmw330vasilis
29-06-09, 08:38
οκ λοιπον.....μεσα...τα λεμε εκει!!!:greenboun




Η σκέψη είναι να συναντηθούμε στο Olympus Plaza στο αεροδρόμιο γύρω στις 21:00-21:30 (έχει τακτική συνάντηση το forum μας εκεί, εκείνη την ώρα) και όποιοι θέλουμε, γύρω στις 22:00 ξεκινάμε τη βόλτα.

Αντών///is
29-06-09, 13:45
:drive2: Κι' εγώ μέσα!

VanVIC
01-07-09, 16:25
υπενθύμιση

Nick_E60_GR
01-07-09, 17:01
υπενθύμιση

Για να δουμε! Θα καταφέρω να δω το "εργαλείο" επιτέλους?????

bmw330vasilis
01-07-09, 20:05
ξεχνιεται νομιζεις????:dance:




υπενθύμιση

z3 2.2
01-07-09, 20:39
μεσα χωρις πολλες κουβεντες!!!

5555
01-07-09, 21:02
http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=12

Λετε να βρεξει?

VanVIC
02-07-09, 09:24
http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=12

Λετε να βρεξει?

Αν είναι και δούμε οτι βρέχει, το ακυρώνουμε και το κανονίζουμε άλλη μέρα.

Να είμαστε σε "επαφή"

bmw330vasilis
03-07-09, 01:38
ευχαριστουμε για την βραδια φιλε VanVic......να επαναληφθει λιαν συντομως....μακαρι να ταν και ο φουντωτης μαζι......καταλαβες ε????

z3 2.2
03-07-09, 07:23
πολυ ωραια συναντηση και υπεροχη βολτα μετα.
να ξαναγινει!!!

VanVIC
03-07-09, 08:34
κι'εγώ λέω οτι αξίζει να ξαναγίνει τέτοια βόλτα.
Ευτυχώς δεν μας τα χάλασε κι ο καιρός και πραγματοποιήθηκε μια πολύ ωραία βόλτα.
Καλά να'μαστε.

VanVIC
03-07-09, 08:41
περιμένω να δούμε και τις "λήψεις" του Fairytale.
Lil ελπίζω να μην μας αργήσεις...

Lil
03-07-09, 08:59
περιμένω να δούμε και τις "λήψεις" του Fairytale.
Lil ελπίζω να μην μας αργήσεις...

και γω... ελπίζω!

konas
03-07-09, 11:42
Τέλεια η βόλτα. Ειχα και φοβερο συνοδηγό....

stelmaniac
03-07-09, 11:49
Τέλεια η βόλτα. Ειχα και φοβερο συνοδηγό....

Και γω ειχα εναν ευγενη οδηγο...

yodas
03-07-09, 13:02
Φαντάζομαι να μας δείξετε καμμία photo μέχρι να τελειώσει το video...

Αντών///is
03-07-09, 14:41
Ήταν η πρώτη φορά που συμμετείχα σε ride και μπορώ να πω πως ήταν, μακράν, η απολαυστικότερη δραστηριότητα του forum, από αυτές που έχω συμμετάσχει. Είμαι ενθουσιασμένος και θα προσπαθήσω να μην χάσω ούτε μία από 'δω και πέρα...

Όσοι δεν έχετε έρθει, δεν ξέρετε τι χάνετε!

Χίλια ευχαριστώ στον Βαγγέλη (VanVIC) για την ιδέα και την εν γένει μέριμνα, τον Νίκο (Fairytaile) για την οπτικοακουστική καταγραφή και κυρίως όλους τους συναδέλφους - και τις δύο κυρίες / συνοδούς - που συμμετείχαν, για την παρουσία και την ευχάριστη παρέα τους!

VanVIC
03-07-09, 14:50
...ήταν, μακράν, η απολαυστικότερη δραστηριότητα του forum, από αυτές που έχω συμμετάσχει. ...

Καλά, για το απολαυστικότερη (ξέρεις υπάρχει και η αίσθηση της γευσης) μην είσαι και πολύ απόλυτος...

...Χίλια ευχαριστώ στον Βαγγέλη (VanVIC) για την ιδέα και την εν γένει μέριμνα, τον Νίκο (Fairytaile) για την οπτικοακουστική καταγραφή και ...

Αντώνη έγω μόνο το thread σήκωσα και πρότεινα και μια δυό ημερομηνίες.
Τώρα μάλιστα που έγινε, οφείλω να πώ οτι την ίδεα μου την έριξε (για άλλο λόγο βέβαια) ο Dim77 (Δημήτρη ελπίζω την άλλη φορά να έρθεις και με τις ευλογίες...).

Κατά τ'αλλα, η επιτυχία οφείλεται σε όλους τους συμμετέχοντες. Ετσι είναι.

Να το ξανακάνουμε.

Υ.Γ.: Θυμάμαι την στιγμή που πήγαμε να σηκωθούμε απο τις πολυθρόνες του Plaza και λέει ο konas: κατσετε κάτω ρε να το συζητήσουμε... ποιό Λαυριο και Σούνιο λέτε τώρα...
Επεσε πολύ γέλιο

baklavas
03-07-09, 15:05
ηταν φανταστικη βραδια:yippee:.....μακαρι να ειναι παντα ετσι.....οφειλω να ομολογησω οτι η 1η μου συναντηση ηταν μια τραυματικη εμπειρια....αλλα ΑΝΑΚΑΛΩ!:nixweiss:....και ολα τα παιδια ηταν πολυ καλη παρεα....να μας ξανάρθουμε!!!

:useless: (και οπως λεει και το emoticon....γρηγορα το οπτικοακουστικο υλικο ...Lil ακους??)

MichaeL
03-07-09, 15:23
Πολύ ωραία η συγκέντρωση και ακόμα ωραιότερη η βόλτα!

Μακάρι να είχαμε σε βίντεο και την εξής φάση:

Είχαμε σταματήσει καμιά 15 μπέμπες στην άκρη του δρόμου λίγο πριν τον Ναό του Σουνίου και νά σου σκάει μύτη ένα περιπολικό. :dupe:
Το όργανο κατεβάζει το παράθυρο και ρωτάει τον Fairytale (ο οποίος τράβαγε βίντεο):
"Παιδιά είστε κλαμπ μπεμβέ;" :icon11:

Όχι ρε μεγάλε είμαστε το κλαμπ των τροποποιημένων ΚΙΑ motor(sport) και βγήκαμε να μαζέψουμε μανιτάρια! :friday:

Άιντε άιντε...:pth:

Λοιπόν να ξαναγίνει τέτοιο "happening", ειδικά τώρα που καλοκαιριάζει είναι τρέλλα!!!

Lil
03-07-09, 15:28
Στο αεροδρομιο οσο ειμασταν ολοι στην ακρη σταματανε διπλα μου:
A: Φιλε μου καλησπερα, τι κανετε εδω...
Μ: Ε λεμε να παμε καμια βολτιτσα, να παμε να φαμε και τιποτα :p:
Α: Δεν πιστευω να αρχισετε να ανοιγετε τα αυτοκινητα στον δρομο....
Μ: Δεν κανουμε τετοια εμεις... καληνυχτα σας!

Action Man
03-07-09, 15:30
Kρίμα που το έχασα.
Στο επόμενο στάνταρ θα είμαι!

VanVIC
03-07-09, 15:34
Στο αεροδρομιο οσο ειμασταν ολοι στην ακρη σταματανε διπλα μου:
A: Φιλε μου καλησπερα, τι κανετε εδω...
Μ: Ε λεμε να παμε καμια βολτιτσα, να παμε να φαμε και τιποτα :p:
Α: Δεν πιστευω να αρχισετε να ανοιγετε τα αυτοκινητα στον δρομο....
Μ: Δεν κανουμε τετοια εμεις... καληνυχτα σας!

έπρεπε να τους πείς οτι είχαμε ραντεβού λίγο πρίν τα διόδια με κάτι VAG και Αudi για να "ξακαθαρίσουμε κάτι λογαριασμούς" αλλά δεν θέλαμε ούτε την παρέα τους ούτε αδιάκριτα βλέματα...:loser:

z3 2.2
03-07-09, 15:36
Kαι καμια ημερισια εκδρομουλα δε θα ηταν ασχημη ιδεα.
Να παρουμε και γυναικες μαζι κλπ-κλπ.

VanVIC
03-07-09, 15:37
Εμαθα οτι στα στενά στροφηλίκια μεταξύ Λαυρίου και Σουνίου έγιναν όργια...
Αφήσαμε πολύ λάστιχο λένε οι φήμες (κάαατι ακούγαμε...)

Εγώ με τον Fairytale ανοίγαμε τον δρόμο εκτελώντας χρέη πλοηγού και cameraman και έτσι ήμασταν "φρόνιμοι".
Απο πίσω όμως το red (το γνωστό) είχε τρελάνει την πυξίδα...

Dim77
03-07-09, 15:37
Τώρα μάλιστα που έγινε, οφείλω να πώ οτι την ίδεα μου την έριξε (για άλλο λόγο βέβαια) ο Dim77 (Δημήτρη ελπίζω την άλλη φορά να έρθεις και με τις ευλογίες...).



Και εγώ ελπίζω στην επόμενη να είμαι :drive2:

Αντών///is
03-07-09, 15:40
Καλά, για το απολαυστικότερη (ξέρεις υπάρχει και η αίσθηση της γευσης) μην είσαι και πολύ απόλυτος...
Σωστά, υπάρχουν και οι λουκανικομαχίες και οι γουρουνομαχίες! Όμως, χωρίς διάθεση να υποβαθμίσω τις εν λόγω ευγενικές δραστηριότητες, τις έχω επαναλάβει πολλές φορές στη ζωή μου μέχρι σήμερα, σε διάφορες εκδοχές και με διάφορες συνθέσεις παρέας (με κολλητούς, με φίλους, με γνωστούς, με άσχετους, μπακούρης, με γκόμενες, με τη γκόμενα, με τη γυναίκα μου, με την οικογένεια, και ξανά... απ' την αρχή!) Ενώ βόλτα, με το φως του φεγγαριού να λαμπυρίζει στα νερά του Σαρωνικού παρέα με δεκαπέντε κούκλες Γερμανίδες, δεν μου 'χε ξανατύχει!

Αντώνη έγω μόνο το thread σήκωσα και πρότεινα και μια δυό ημερομηνίες.
Τώρα μάλιστα που έγινε, οφείλω να πώ οτι την ίδεα μου την έριξε (για άλλο λόγο βέβαια) ο Dim77
Βαγγέλη, οι ιδέες είναι αυτές που πληρώνονται την σήμερον ημέρα! Μπράβο και στον Δημήτρη, λοιπόν!

Υ.Γ.: Θυμάμαι την στιγμή που πήγαμε να σηκωθούμε απο τις πολυθρόνες του Plaza και λέει ο konas: κατσετε κάτω ρε να το συζητήσουμε... ποιό Λαυριο και Σούνιο λέτε τώρα...
Επεσε πολύ γέλιο
:rofl2:

VanVIC
03-07-09, 15:43
...βόλτα, με το φως του φεγγαριού να λαμπυρίζει στα νερά του Σαρωνικού παρέα με δεκαπέντε κούκλες Γερμανίδες, δεν μου 'χε ξανατύχει!...

Πράγματι ήταν υπέροχα.

stelmaniac
03-07-09, 15:48
Υ.Γ.: Θυμάμαι την στιγμή που πήγαμε να σηκωθούμε απο τις πολυθρόνες του Plaza και λέει ο konas: κατσετε κάτω ρε να το συζητήσουμε... ποιό Λαυριο και Σούνιο λέτε τώρα...
Επεσε πολύ γέλιο

Γιατι δεν γραφεις πως το αντιμετωπισα?:rofl2:

merlin_M3
03-07-09, 15:52
Πράγματι ήταν υπέροχα.

Υπέροχα, υπέροχα, υπέροχα............

Για αλλάξτε θέμα παρακαλώ, υπάρχουν και άνθρωποι που ζηλεύουμε εδώ !!!

:rofl2::rofl2::rofl2:

Αλλά που θα πάει, δεν θα ξαναγίνει, από το μεσημέρι θα είμαι εκεί !!!

VanVIC
03-07-09, 16:02
Υπέροχα, υπέροχα, υπέροχα............

Για αλλάξτε θέμα παρακαλώ, υπάρχουν και άνθρωποι που ζηλεύουμε εδώ !!!

:rofl2::rofl2::rofl2:

Αλλά που θα πάει, δεν θα ξαναγίνει, από το μεσημέρι θα είμαι εκεί !!!

και πού να δείς το video και τα περάσματα...
Λύσαξε ο cameraman με τις οδηγείες/εντολές:
κάτσε αριστερά, αστους να περνάνε απο δεξιά, μην κόβεις, σταθερά, μην σταματάς βρε, γιατί σταματάς?
δεξιά κάτσε τώρα, άστους να περάσουν απο αριστερά, στασου, στάσου λέμε, γιατί προχωράς ?!!!, στάσου ! Ελα δώ ρε σύ (Lil), ΕΛΑ λέμε, ΕΛΑ ΡΕΕΕ !!! Τί κάνουν αυτά τα κουμπακια ? Ααα καλά...
Αστους να περάσουν όλοι και μετά πέρνα τους σταθερά, ετσι, λίγο ακόμα, μην τρέχεις βρε !
Αυτά...

Lil
03-07-09, 16:15
του μαθαινω σιγα σιγα τα κολπα για οσι θα λειπω! :p:

Αντών///is
03-07-09, 16:58
Υ.Γ.: Θυμάμαι την στιγμή που πήγαμε να σηκωθούμε απο τις πολυθρόνες του Plaza και λέει ο konas: κατσετε κάτω ρε να το συζητήσουμε... ποιό Λαυριο και Σούνιο λέτε τώρα...
Επεσε πολύ γέλιο

Γιατι δεν γραφεις πως το αντιμετωπισα?:rofl2:
Στελλάρα δεν το πρόσεξα, παρ' όλο που καθόμουν παραδίπλα σου. Προσπαθώ να σκεφθώ, τι μπορεί να απάντησες... "Σιγά μη σκίσεις το καρτσόν!" ίσως;
Για θύμισέ μας...

stratos
03-07-09, 18:43
Kαι καμια ημερισια εκδρομουλα δε θα ηταν ασχημη ιδεα.
Να παρουμε και γυναικες μαζι κλπ-κλπ.

Εδώ είμαστε:

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=20270&highlight=%D0%FC%F1%F4%EF

Κρίμα που δεν κατάφερα να έρθω. Πριν απο λίγο παρέλαβα το εργαλείο, και ήλπιζα να ήμουν εχτές με αυτό. Ελπίζω η επόμενη φορά να είναι σύντομα....

konas
03-07-09, 22:52
.....

Υ.Γ.: Θυμάμαι την στιγμή που πήγαμε να σηκωθούμε απο τις πολυθρόνες του Plaza και λέει ο konas: κατσετε κάτω ρε να το συζητήσουμε... ποιό Λαυριο και Σούνιο λέτε τώρα...
Επεσε πολύ γέλιο

Γιατι δεν γραφεις πως το αντιμετωπισα?:rofl2:

Στελλάρα δεν το πρόσεξα, παρ' όλο που καθόμουν παραδίπλα σου. Προσπαθώ να σκεφθώ, τι μπορεί να απάντησες... "Σιγά μη σκίσεις το καρτσόν!" ίσως;
Για θύμισέ μας...

Ειδατε οτι λειπω και αρχισατε τις πλακιτσες βλεπω...

Ρε σεις ηρθα γκολ κατ ευθειαν από τη δουλεια και αργοπορημενος και μολις ερχομαι σηκωνεστε να φυγουμε. Λιγο να αραξω ηθελα και γω ο δυστυχος.

Χεχε, αν δεν ηταν ο Στελιος.... ακομη εκει θα ημουν...

Τιποτε ιδιαιτερο, αλλα ηθελε βολτα με γαμπριο και στο Στελιο χατηρι δεν χαλαω.

Nick_E60_GR
03-07-09, 23:57
Ωραία ήταν αλλά κρίμα που δεν μπόρεσα να ακολουθήσω μέχρι τέλους ...το "οικογενειακό καθήκον" με γύρισε πίσω. :whip:

Lil
04-07-09, 09:26
περιμένω να δούμε και τις "λήψεις" του Fairytale.
Lil ελπίζω να μην μας αργήσεις...

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=299964#post299964

paganis
06-07-09, 14:26
η βολτουλα ηταν ολα τα λεφτα!! ωραιο το βιντεακι παιδια...αν και το περιμενα μεγαλυτερο!! ελπιζω να εχετε και αλλες ληψεις!! τετοιες ιδεες βραδυνης εξορμησης αξιζουν να επαναλαμβανονται τακτικα....

stratos
06-07-09, 16:52
Παιδιά θα ξανακάνουμε καμιά εξόρμηση σύντομα?

yodas
07-07-09, 11:33
Στράτο δεν ανεβαίνεις καμμιά Θεσσαλονίκη να το ανοίξεις κιόλας; Να δούμε και εμείς το μωρό από κοντά;

z3 2.2
07-07-09, 11:53
Εμαθα οτι στα στενά στροφηλίκια μεταξύ Λαυρίου και Σουνίου έγιναν όργια...
Αφήσαμε πολύ λάστιχο λένε οι φήμες (κάαατι ακούγαμε...)

Εγώ με τον Fairytale ανοίγαμε τον δρόμο εκτελώντας χρέη πλοηγού και cameraman και έτσι ήμασταν "φρόνιμοι".
Απο πίσω όμως το red (το γνωστό) είχε τρελάνει την πυξίδα...

ναι-ναι κατι ακουσα και γω....εμενα ανοιγε δρομο ενα παλιοΜ5 και γω σκουπιζα τις σκονες που αφηνε στην ακρη του δρομου!!!
χαχαχα πρεπει να τρομαξαμε πολυ κοσμο
ps ο Αρης ειναι αλητης!!!!

Lil
07-07-09, 11:56
π.σ. Ο ΑΡΗΣ ειναι θεος!!! χαχαχα

bmw330vasilis
07-07-09, 12:10
ps.....ολοι οταν βρεθειτε σε στροφιλικια.....εισαστε παλιοπαιδα!!!

sm6
07-07-09, 12:19
βασιλη με ολο το θαρρος ειχα μια απορια...

εσυ και ο μητσικωστας ειστε το ιδιο προσωπο?

http://www.e-radio.gr/repository/2008/mitsikostas.jpg

ρωταω, διοτι απο πληροφοριες, δεν σας εχουν δει ποτε μαζι...


και με την ευκαιρια μπραβο στον εμπνευστη της βολτας... κριμα που δεν μπορεσα.
μπορει στην επομενη.

bmw330vasilis
07-07-09, 12:25
αχαχαχαχα......μοιαζουμε σε κατι???:pth:




βασιλη με ολο το θαρρος ειχα μια απορια...

εσυ και ο μητσικωστας ειστε το ιδιο προσωπο?

http://www.e-radio.gr/repository/2008/mitsikostas.jpg

ρωταω, διοτι απο πληροφοριες, δεν σας εχουν δει ποτε μαζι...


και με την ευκαιρια μπραβο στον εμπνευστη της βολτας... κριμα που δεν μπορεσα.
μπορει στην επομενη.

VanVIC
07-07-09, 14:47
...ο Αρης ειναι αλητης!!!!

...Ο ΑΡΗΣ ειναι θεος!!! χαχαχα


ο Αρης έχει "χέρια"Ρωτήστε το κακόμηρο το 46άρι (το παλιό του Αρη) να δείτε που δεν ήξερε πως είναι οι ευθείες...

z3 2.2
07-07-09, 15:49
[QUOTE=VanVIC;301303]ο Αρης έχει "χέρια"Ρωτήστε το κακόμηρο το 46άρι (το παλιό του Αρη) να δείτε που δεν ήξερε πως είναι οι ευθείες..
εεεμ τι λεμε τωρα???που το χωραγε ο ατιμος ολοκληρο πενταρι στο στενο δρομακι του Σουνιου με το πλαι???εγω απο πισω ημουν στις ιδιες ''γωνιες'' και ελεγα οτι θα βρω στο κρασπεδο!!!!

stratos
07-07-09, 16:36
Στράτο δεν ανεβαίνεις καμμιά Θεσσαλονίκη να το ανοίξεις κιόλας; Να δούμε και εμείς το μωρό από κοντά;

Μάλλον σε 2 εβδομάδες θα ανεβώ για να κναω μερικά χιλιόμετρα

yodas
07-07-09, 17:26
Όποτε ανέβεις σφύρα...να βγούμε βόλτα παρέα