PDA

Επιστροφή στο Forum : Έκδοση Exclusive sport σε Ζ4


BILL VUZAS
16-09-09, 10:02
Στην Ζ4 που περιμένουμε να παραλάβουμε την δευτέρα υπάρχει το εξτρα πακέτο exclusive sport,το οποίο μάλιστα είναι και αρκετά ακριβό σαν εξτρά.Το αυτοκίνητο το είχε επάνω σαν έξτρα εξοπλισμό,οπότε δεν είχαμε επιλογή να το βάλουμε ή όχι.Τι εννοεί ο ποιητής με το "exclusive sport"?
Αξίζει τα 4389,00 ευρώ ?(προ εκπτώσεων):scratchch

konstantinosz4s23i
16-09-09, 11:27
φιλε δεν γνωριζω τπτ για αυτο το πακετο..δεν ρωτησες??περιλαμβανει ζαντες??το μονο πακετο που ξερω ειναι το pure white που ειναι στανταρ εξοπλισμος στο havanna χρωμα..!!

BILL VUZAS
16-09-09, 12:10
Δεν περιλαμβάνει ζάντες,κάτι για χαμήλωμα της ανάρτησης κατα 1 εκατοστό...και πάλι δεν ξέρω.

stratos
16-09-09, 12:12
Χαμήλο μα ανάρτησης συνδιάζεται με λίγο πιο σφιχτό setup. Πιθανόν λίγο μεγαλήτερα φρένα και σίγουρα πιο sport καθίσματα. Ενδέχεται να έχει και χρωμιομένα roll bars.

Με το καλό να έρθει...

MaSt0RaS
16-09-09, 12:16
αν ειναι οπως τα αλλα σπορ πακετα εννοειται πως λεει βεβαια λιγο ακριβο αλλα λογικο θα εχουν βαλει πολυ πραγμα επανω..!

BILL VUZAS
16-09-09, 12:24
τελικά έμαθα τι έχει το πακέτο...
Σπορ καθίσματα,
Ξύλινη επένδυση FINELINE ανθρακί....
Δέρμα exclusive Nappa LZEW Ivory άσπρο/μαύρο (παντού).

Μ΄αυτό το πακέτο δεν είμαστε μόνον αλλά ......φαινόμαστε ότι είμαστε σπορ!!!!!:icon42::icon42::greenboun

E36 RULES!!
16-09-09, 12:34
Ξύλινη επένδυση FINELINE ανθρακί....


Mπλιάχ....

BILL007
16-09-09, 12:47
Ξύλινη επένδυση

ΕΛΕΟΣ...:chair:
Να ήταν καμια carbon να έλεγες μάλιστα...
Πάντως όλα τα υπόλοιπα τα σπάνε...:D:D:D

MaSt0RaS
16-09-09, 12:51
τελικά έμαθα τι έχει το πακέτο...
Σπορ καθίσματα,
Ξύλινη επένδυση FINELINE ανθρακί....
Δέρμα exclusive Nappa LZEW Ivory άσπρο/μαύρο (παντού).

Μ΄αυτό το πακέτο δεν είμαστε μόνον αλλά ......φαινόμαστε ότι είμαστε σπορ!!!!!:icon42::icon42::greenboun

κοιτα το εχωτερικο σου ειναι πολυ ομορφο για να καταλαβεις θα μοιαζει με αυτο της M6 limitred edition αλλα να ξερεις ενα πραγμα αυτο το ξυλο θα γραντζιουνιεται για πλακα.. θελει προσοχη... γρατζοθνιεται και με την σκονη...! δεν θελω να σε απογοητευσω απλα να ξερεις να προσεχεις..!

BMW S1
16-09-09, 12:58
Φίλε BILL VUZAS

οι πιο πρόσφατες εκδόσεις δίνουν στους Z4 αγοραστές μια ευκαιρία να δοκιμάσουν την οδήγηση sports αυτοκινήτων της Bmw σε νέο επίπεδο. Σημαντικά, οι δύο εκδόσεις είναι διαθέσιμες χωρίς κανένα πρόσθετο κόστος στα μοντέλα ανοικτών αυτοκινήτων Ζ4.
Τα μοντέλα περιορισμένης έκδοσης (limited edition models) έρχονται φορτωμένα με τον πρόσθετο εξοπλισμό στην ίδια τιμή με τα κανονικά Z4 μοντέλα. Περαιτέρω, οι δύο εκδόσεις είναι εξοπλισμένες με τα πρόσθετα χαρακτηριστικά γνωρίσματα σύμφωνα με τον προσδιορισμό τους.
Ενώ η έκδοση Exclusive ή αλλιώς Exclusive ivory white extended leather έρχεται με τη μεμονωμένη ταπετσαρία της Bmw στο πλήρες μαλακό δέρμα Nappa σε χρώμα λευκό ελεφαντόδοντου , με σπορ καθίσματα οδηγού-συνοδηγού και ανθρακιτικές ξύλινες επενδύσεις , ενώ η έκδοση Sport προσφέρει ζάντες 18'' x 8.5'' ελαφριού κράματος β-άκτινες , με λάστιχα P225/40R18 μπροστά και P255/35R18 πίσω τεχνολογίας Run-Flat, adaptive M suspension , σπορ καθίσματα , και αυξανόμενο περιοριστής ανώτατης ταχύτητας.
Οι νέες εκδόσεις Exclusive και Sport limited edition βλέπουμε πως δίνουν μια συγκεκριμένη ευκαιρία για να σφραγιστεί η προσωπικότητά τους σαν ένα σημαντικό σπορ αυτοκίνητο ασφαλίστρου. Ελπίζω να σε φώτισα λιγάκι και να μην σε μπέρδεψα παραπάνω , αλλά ένα τηλ. στην αντιπροσωπεία δεν κάνει κακό.... Φιλικά

BILL VUZAS
16-09-09, 13:26
κοιτα το εχωτερικο σου ειναι πολυ ομορφο για να καταλαβεις θα μοιαζει με αυτο της M6 limitred edition αλλα να ξερεις ενα πραγμα αυτο το ξυλο θα γραντζιουνιεται για πλακα.. θελει προσοχη... γρατζοθνιεται και με την σκονη...! δεν θελω να σε απογοητευσω απλα να ξερεις να προσεχεις..!

Επιπλάδες είμεθα,το ξύλο έχει μια πολυτέλεια.Εάν γραντζουνηστεί θα εφαρμόσουμε καλύτερες μεθόδους βαφής από της μαμάς BMW.:chair:

Christos 330i ///M
16-09-09, 13:39
Επιπλάδες είμεθα,το ξύλο έχει μια πολυτέλεια.Εάν γραντζουνηστεί θα εφαρμόσουμε καλύτερες μεθόδους βαφής από της μαμάς BMW.:chair:

Πιστευω πως το ανθρακι θα δεσει πολυ μεσα για να δουμε . . .

stef
16-09-09, 13:41
Πολύ ακριβό πακέτο για αυτά που προσφέρει
Δεν έχει καν ζάντες...

BILL VUZAS
16-09-09, 13:47
Πολύ ακριβό πακέτο για αυτά που προσφέρει
Δεν έχει καν ζάντες...

Αυτό είναι το μεγάλο κακό.
Θα ήθελα ζάντες 18αρες,όχι 19 διότι θα έχω πρόβλημα με τους κακούς δρόμους.Η πρώτη "βελτίωση" θα είναι οι ζάντες,και τα σκούρα φιλμ στα τζάμια.Το δεύτερο το θέλει η κόρη μου,σαν μαφιόζοι θά είμαστε με τα σκούρα τζάμια!:smokin:

bimmer-corfu
16-09-09, 19:49
Mπλιάχ....

αυτό το ξύλο και αυτό το δέρμα λέει ο φίλος. δεν σου αρέσει? δεν έχει σχέση με τα ξύλα που ξέρουμε. ειναι φανταστικό

BILL VUZAS
17-09-09, 15:44
Mπλιάχ....

Έχεις άδικο,το αυτοκίνητο είναι σπορ και παίζει στο μαύρο-άσπρο.Οπότε τι καλύτερο από το να έχει ξύλο βαμένο μαύρο χρώμα.
Θα ήταν παράταιρο εάν το ξύλο ήταν ας πούμε καρυδί ή κερασιά.:nod:

peter79
17-09-09, 16:10
Πολύ ακριβό πακέτο για αυτά που προσφέρει
Δεν έχει καν ζάντες...


Θα προτιμούσα με τόσα χρήματα να έχει πιο σπόρ ανάρτηση και ζάντες exclusive line...
και το δέρμα ειδικά για cabrio θα το θυσίαζα με μια πολλής καλής ποιότητα δερματίνη σαν αυτές που βάζει η BMW.

E36 RULES!!
17-09-09, 17:24
Θα ήταν παράταιρο εάν το ξύλο ήταν ας πούμε καρυδί ή κερασιά.:nod:
Πω πω, να το φαντάζομαι δεν θέλω...

giannis 116
17-09-09, 17:29
Κοιταχτε, αν και ουτε κ εγω ειμαι fan των ξυλινων επενδυσεων σε αμαξι γενικοτερα, αν κρινω απ τη φωτο στο ποστ Νο.15 φαινεται πολυ ομορφο και ταιριαζει με το λευκο εσωτερικο κανοντας ωραια αντιθεση. Απλα δε φαινεται τοσο 'hardcore' και 'αγωνιαρικο' οπως ας πουμε μια καρμπον επενδυση, αλλα δειχνει πιο κλασσικο και κυριλε.
Ειναι η 1η φορα που βλεπω ξυλινη επενδυση σε αμαξι γενικοτερα και μ αρεσει! Ωραιο, πολυ καλο!

bimmer-corfu
17-09-09, 17:37
Κοιταχτε, αν και ουτε κ εγω ειμαι fan των ξυλινων επενδυσεων σε αμαξι γενικοτερα, αν κρινω απ τη φωτο στο ποστ Νο.15 φαινεται πολυ ομορφο και ταιριαζει με το λευκο εσωτερικο κανοντας ωραια αντιθεση. Απλα δε φαινεται τοσο 'hardcore' και 'αγωνιαρικο' οπως ας πουμε μια καρμπον επενδυση, αλλα δειχνει πιο κλασσικο και κυριλε.
Ειναι η 1η φορα που βλεπω ξυλινη επενδυση σε αμαξι γενικοτερα και μ αρεσει! Ωραιο, πολυ καλο!
την εχω δει απο κοντα και είναι απίστευτη. Τέτοιες επενδύσεις με λίγο διαφορετικό χρωματισμό αρχίζει και βάζει και σε άλλα αμάξια εδώ και λίγο καιρό η BMW

arisk
19-09-09, 17:24
Εγώ παίδες θεωρώ τις ξύλινες επενδύσεις πολύ κλασσικές και δεν θέλω ούτε να τις βλέπω, γι'αυτό άλλωστε, ούτε καν διανοήθηκα να βάλω τη συγκεκριμένη επιλογή στο Ζ4 μου...
ΌΜΩΣ... Μόλις είδα live τη σθγκεκριμένη ξύλινη επένδυση το σκυλομετάνιωσα, ήταν καταπληκτική και σίγουρα καμία σχέση με ότι έχουμε στο μυαλό μας ώς "ξύλινη επένδυση"...!!
Φίλε μου, έχω δεί live το αμάξι με το συνδυασμό ακριβώς που το περιμένεις και είναι φανταστικό, θα ξετρελαθείς σίγουρα!
Το μόνο κακό είναι ότι το συγκεκριμένο δέρμα λερώνει εύκολα! Ή μαλλόν... τι λέω εύκολα...?? Πανεύκολα ήθελα να πώ...!! Κατα τ'άλλα όμως τέλειο!

BILL VUZAS
19-09-09, 17:25
Χθες έβλεπα το αυτοκίνητο από κοντά.Καταπληκτικό το δέρμα στο ταμπλό,ποίημα.Τα εξώγαζα στα δέρματα με εμφανείς τις ραφές πανέμορφα.Το μόνο που δεν μ'αρεσε ήταν η αλκαντάρα που υπάρχει σε ένα μικρό κομμάτι πάνω από το υποβραχιόνιο,στις πόρτες.Λερώνει η αλκαντάρα και φαίνεται άσχημα.Φαντάζομαι ότι είναι αδιάβροχη,αλλιώς πολύ γρήγορα θα γίνει @ώλος!:icon_toil