PDA

Επιστροφή στο Forum : Ο περιπτεράς και το cooper.


lostre
26-09-09, 15:45
Δεν ξέρω αυτή τη στιγμή πως συγκρατούμαι και δεν έχω πάρει το ρόπαλο από τη ντουλάπα μου με σκοπό να του σαπίσω τα χέρια αυτού που με γρατζούνισε δυο φορές συνεχόμενες.
Γράφω αυτόν τον τόπικ κυρίως για να ηρεμήσω να ανασυγκροτήσω τα δεδομένα στο μυαλό μου όσο ο περιπτεράς μηχανορραφεί τη τρίτη του καλλιτεχνία στην πόρτα του αυτοκινήτου μου.

Έχουμε και λέμε.

Δρόμος: Εθνική αμύνης (Ένα τετράγωνο πριν την Τσιμισκή)
Πινακίδα που να απαγορεύει στάθμευση αυτοκινήτου : καμία

Timetable.

Δευτέρα το είχα παρκαρισμένο έξω από το περίπτερο, Τρίτη απόγευμα αναχωρώ για Σέρρες ανακαλύπτω μια ωραιότατη γρατσουνιά πάνω απο το φανάρι μου δίνω τόπο στην οργή ο κολλητός μου ήταν σίγουρος πως ο περιπτεράς την έκανε τη δουλεία, του είπα δεν νομίζω και συνεχίσαμε για το ταξίδι μας.

Παρασκευή βράδυ λόγω εξεταστική ήμουν μέσα, κατά τις 5 αποφασίζω να το πάρω να πάω μια στον Μαύρο να φάω κάτι επιστρέφω παρκάρω μπροστά από το περίπτερο.
Σήμερα το πρωί πάω να πάρω τσιγάρα βλέπω και τις δυο πόρτες γεμάτες γρατσουνιές στην μια την διακοσμούσε ένα ωραιότατο Άλφα(δίχως τον κύκλο). Πάω στον περιπτερά και του λέω καρντάση μήπως είδες κάτι ύποπτο με το αυτοκίνητο μου; (Ξέρει ότι ειναι δικό μου) Μου λέει μαλάκες υπάρχουν πολλοί και με συμβούλεψε να το παρκάρω λίγο παρακάτω. Φυσικά οταν το έχω παρκαρισμένο πιο κάτω το αυτοκίνητο δεν παθαίνει τίποτα. ΠΩΣ ΕΤΥΧΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΣΟΥ να γρατσουνιστεί το δικό μου αυτοκίνητο.

τα νεύρα μου πολλά, σκευτομαι το βράδυ αφου θα βγω να αράξω απο τις 5 το πρωι και να περιμένω έξω απο το περίπτερο μέχρι να ανοίξει απο την άλλη μπορεί να είναι και χάσιμο χρόνου χωρίς να καταφέρω τίποτα.

Ψάχνω για το αν είναι παράνομο να παρκάρει καπιος εκεί απο τη στιγμή που δεν υπάρχει κάποιο απαγωρευτικο.


τα νευρα μου. ευχαριστώ.

stefanos_cool
26-09-09, 17:17
εεε….άσε το και εσύ λίγο πιο κάτω βρε παιδί μου πριν στο ρημάξει όλο!

lostre
26-09-09, 17:50
στέφανε δεν μπορώ να ανέχομαι τα καπρίτσια του κάθε τρελού στη πόλη και να ψάχνω για πάρκινγκ πιο μακριά από το σπίτι μου από τη στιγμή που βρίσκω διαθέσιμο χώρο. στη τελική ας έρθει να μου το πει. Δεν ανέχομαι αυτή τη συμπεριφορά και δεν ξέρω πως θα του φανεί αν υιοθετήσω την δικιά του λογική και πάρω το ρόπαλο και ξεσπάσω στο περίπτερο του.
δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος αλλά πιστεύεις πως φαντάζομαι πως νιώθω.

stefanos_cool
26-09-09, 18:04
Φυσικά και σε νιώθω και γι αυτό και σου το έγραψα αυτό.
Δεν θα κερδίσεις απολύτως τίποτα με του να του κάνεις και
εσύ ζημιά, δώσε τόπο στην οργή και άκουσέ με, κάτι ξέρω
και εγώ.

stelmaniac
27-09-09, 09:05
Αυτο πρεπει να συμβαινει μονο στην κωλοελλαδα....ειμαι πολλακις αλλα λαι προσφατως παθων...
αυτος ο καναγιας, ο γενιτσαρος ο ελληνας μαζι με ολα τα κακα που εχει, κουβαλαει και αυτη την ανανδρη νοοτροπια, να ξεσπαει δηλαδη σε αψυχα πραγματα που δεν φταινε και δε μπαινει στη διαδικασια να σκεφτει σαν ανθρωπος(προφανως δεν μπορει): να μιλησει ευγενικα απ'ευθειας στον αλλον ή ν'αφησει ενα μηνυμα οτι το αυτοκινητο ενοχλει....
φιλε η δωσε τοπο στην οργη ή φυγε απο αυτο το πορνειο, μονο ετσι θα ηρεμησεις....εγω δεν μπορω πια να φυγω....

υγ. Μισω με ολη μου τη δυναμη αυτη την κατσαριδα του ανθρωπινου ειδους-το νεοελληνα- και ειμαι υπερηφανος γι'αυτο....
ουφ....ηρεμησα.

stefanos_cool
27-09-09, 10:52
Αυτο πρεπει να συμβαινει μονο στην κωλοελλαδα....ειμαι πολλακις αλλα λαι προσφατως παθων...
αυτος ο καναγιας, ο γενιτσαρος ο ελληνας μαζι με ολα τα κακα που εχει, κουβαλαει και αυτη την ανανδρη νοοτροπια, να ξεσπαει δηλαδη σε αψυχα πραγματα που δεν φταινε και δε μπαινει στη διαδικασια να σκεφτει σαν ανθρωπος(προφανως δεν μπορει): να μιλησει ευγενικα απ'ευθειας στον αλλον ή ν'αφησει ενα μηνυμα οτι το αυτοκινητο ενοχλει....
φιλε η δωσε τοπο στην οργη ή φυγε απο αυτο το πορνειο, μονο ετσι θα ηρεμησεις....εγω δεν μπορω πια να φυγω....

υγ. Μισω με ολη μου τη δυναμη αυτη την κατσαριδα του ανθρωπινου ειδους-το νεοελληνα- και ειμαι υπερηφανος γι'αυτο....
ουφ....ηρεμησα.

:+1::+1::+1:

Κάνω με ποστ την αξιολόγηση αγαπητέ συνφορουμίτη, μιας και το σύστημα
του λογισμικού δεν με αφήνει (http://www.imageshack.gr/files/0i0hjnfmxtm6bg69hcsk.jpg) να σε αξιολογήσω, πολύ καλά τα λες και μακάρι
να μπορούσε να αλλάξει κάτι, αλλά…

MichaeL
27-09-09, 11:35
Θα προσυπογράψω τα λεγόμενα του stelmaniac και θα συμμεριστώ την αγανάκτηση και την αποστροφή του.
Η κατάσταση είναι πλέον αφόρητος.
Το μόνο που ίσως μένει να γίνει, είναι ο καθένας από εμάς να είναι σωστός, και ποιός ξέρει,
ίσως το μέλλον βελτιωθεί. Ίσως...

Φίλε lostre καλά ξεμπερδέματα, αν και δεν νομίζω να βγάλεις άκρη...

lostre
27-09-09, 13:32
Φυσικά και δεν θα βγάλω άκρη, έβγαλε κανείς άκρη με το δύστροπο μυαλό αυτής της φάρας ανθρώπων; Δεν στεναχωρήθηκα για το αμάξι όσο και αν το αγαπάω είναι και αυτά μέσα στο παιχνίδι, στεναχωριέμαι που υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι και πολλές φορές με αναγκάζουν να σκέφτομαι μανιωδώς πως θα τους το ανταποδώσω (ευτυχώς για μικρό χρονικό διάστημα).


Κατά τις 5 γύρισα από την έξοδο, πήρα το αμάξι από το περίπτερο του και το πάρκαρα αλλού.
Αντίκρισα το γεμάτο ικανοποίηση χαμόγελο του, έβαλε ένα σκουπιδοτενεκέ και έκλεισε τη θέση δείχνοντας κατ αυτόν το τρόπο την ένδοξη νίκη του και έθεσε ξανά από μονος του πια είναι τα όρια του περιπτέρου του.

Ήθελα να δω αν του έφτανε η μαγκιά και έπεφτε σε ένα μη λογικό άτομο και του έσπαγε τα μουτρα.

konc
27-09-09, 21:57
Εγώ πάντως έχω άλλη άποψη. Μάλλον δεν ανήκω στους λογικούς, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να το άφηνα έτσι. Τέλος πάντων, μην σε σκανδαλίζω τώρα που το ξεπέρασες και εσύ, αλλά ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ με κάτι τέτοια και καμιά ώρα θα με μαζέψουνε..
Δεν μπορώ να δεχτώ αυτή τη λογική. Τι είναι ο περιπτεράς, μάγκας και θα μας πει που θα παρκάρουμε και μάλιστα κάνοντας ζημιά σε ξένη περιουσία? Και εμείς λέμε ευχαριστώ, το παίρνουμε, πληρώνουμε από την τσέπη μας την επισκευή και πηγαίνουμε όπου θέλει εκείνος. Φωτιά στο περίπτερο λέμε... Όχι δεν είμαι από τους 6 που ψάχνουν στο Χαλάνδρι :)

Εκτός αν έχεις τόσα χρήματα ή δεν σε νοιάζει καθόλου το γρατζουνισμένο αυτοκίνητο, οπότε ορθά πράττεις και δεν χαλάς τη ζαχαρένια σου για τέτοια θέματα.

lostre
28-09-09, 14:18
Αν είχα την άνεση των χρημάτων δεν θα έκανα τον τόπι.
Το να του ανταποδώσω μόνο προβλήματα θα δημιουργόυσε. Μία βόλτα στη γειτονία θα ήταν αρκετή να βρει ένα κόκκινο coοper και δεν θέλω να σκεφτώ τη συνέχεια του αριστουργήματος :P.

Σήμερα δια μαγείας το αμάξι τζιτζι. Πέρασα πίσω απο το περίπτερο που το είχε κάποιος που δεν γνώριζε τα κουσούρια του περιπτέρου και μου φαίνεται να διέκρινα ένα χάραγμα στη πόρτα μπορεί να ήταν και τυχαίου who knows.


Καίγομαι να το ξαναβάλω εκεί το βράδυ αν δω το πρωί και άλλο σημάδι, ανοίγω ντουλάπα παίρνω το ρόπαλο του ζητάω τα ρέστα και του κάνω και το περίπτερο καλοκαιρινό έτσι για να γουστάρουμε :P:P

Κωνσταντίνος
28-09-09, 17:12
Αυτο πρεπει να συμβαινει μονο στην κωλοελλαδα....ειμαι πολλακις αλλα λαι προσφατως παθων...
αυτος ο καναγιας, ο γενιτσαρος ο ελληνας μαζι με ολα τα κακα που εχει, κουβαλαει και αυτη την ανανδρη νοοτροπια, να ξεσπαει δηλαδη σε αψυχα πραγματα που δεν φταινε και δε μπαινει στη διαδικασια να σκεφτει σαν ανθρωπος(προφανως δεν μπορει): να μιλησει ευγενικα απ'ευθειας στον αλλον ή ν'αφησει ενα μηνυμα οτι το αυτοκινητο ενοχλει....
φιλε η δωσε τοπο στην οργη ή φυγε απο αυτο το πορνειο, μονο ετσι θα ηρεμησεις....εγω δεν μπορω πια να φυγω....

υγ. Μισω με ολη μου τη δυναμη αυτη την κατσαριδα του ανθρωπινου ειδους-το νεοελληνα- και ειμαι υπερηφανος γι'αυτο....
ουφ....ηρεμησα.

Μάλλον στο ότι είσαι προσφάτως παθών οφείλεται αυτός ο λάβρος σου για τον "νεο-Ελληνα". Αλλά και πάλι παραείναι υπερβολικά όλα αυτά.
Και έχω μέτρο σύγκρισης, έχω ζήσει και έξω. Σε "καθωσπρέπει" χώρα όπου όλα λειτουργούν ρολόι. Προτιμώ τον Ελληνα όμως. Νέο ή μη......................

Αυτός που έκανε την ζημιά προφανώς και είναι μ@λάκας.
Ο μ@λάκας λοιπόν, είναι ιντερνάσιοναλ. Απαντάται απο τις αχανείς εκτάσεις τις Σιβηριανής στέπας έως τα μυστήρια εδάφη της Γης του Πυρός.
Δεν έχει εθνικότητα, φύλο, ηλικία, χρώμα.
Γεννήθηκε μαζί με τον άνθρωπο, και θα πεθάνει όταν τελειώσει και το είδος μας.
Αφού λοιπόν πρόκειται για ιδίωμα του ανθρώπινου είδους, η ποσόστοση μ@λάκιδων μέσα στον πλυθησμό, είναι η ίδια παντού.
Την γρατσουνιά που του έκανε ο Ελληνας, θα μπορούσε να του την κάνει κάλλιστα και ένας Ινδός, απο πατέρα Καναδό και μάνα Μολδαβέζα που ζει μόνιμα στην Ιαπωνία

manosm3
28-09-09, 22:00
Αν είχα την άνεση των χρημάτων δεν θα έκανα τον τόπι.
Το να του ανταποδώσω μόνο προβλήματα θα δημιουργόυσε. Μία βόλτα στη γειτονία θα ήταν αρκετή να βρει ένα κόκκινο coοper και δεν θέλω να σκεφτώ τη συνέχεια του αριστουργήματος :P.

Σήμερα δια μαγείας το αμάξι τζιτζι. Πέρασα πίσω απο το περίπτερο που το είχε κάποιος που δεν γνώριζε τα κουσούρια του περιπτέρου και μου φαίνεται να διέκρινα ένα χάραγμα στη πόρτα μπορεί να ήταν και τυχαίου who knows.


Καίγομαι να το ξαναβάλω εκεί το βράδυ αν δω το πρωί και άλλο σημάδι, ανοίγω ντουλάπα παίρνω το ρόπαλο του ζητάω τα ρέστα και του κάνω και το περίπτερο καλοκαιρινό έτσι για να γουστάρουμε :P:P

Παρακολουθησε τον ολο το βραδυ και πιασ' τον επ' αυτοφορω :nutkick:

harrisdriver
28-10-09, 00:09
Παρακολουθησε τον ολο το βραδυ και πιασ' τον επ' αυτοφορω :nutkick:

+1
Παρε και καμια καμερα και βιντεοσκοπησε τον. Μετα πηγενε στα δικαστηρια και απαιτησε να σου παρει Μ3...
Αν αποδειξεις πως στο κανει οντως αυτος, μπορεις να του παρεις αρκετα λεφτα, καταστροφη ξενης περιουσιας ,ψυχολογικη αποζημιωση, ακομα μπορεις να απαιτησεις καινουργιο αυτοκινητο, ή ακομα να στο φτιαξει ολο.
Καλως η κακος μ@λ@κες υπαρχουν πολλοι. Απλως μαθαινεις να τους διακρινεις.

fz21
08-11-09, 12:38
Παρακολουθησε τον ολο το βραδυ και πιασ' τον επ' αυτοφορω :nutkick:

+1
Aξιζει το περιμενε μπροστα στην ικανοποιηση μολις τον τσακωσεις.... :icon42: :icon42:

manosm3
08-11-09, 17:19
+1
Aξιζει το περιμενε μπροστα στην ικανοποιηση μολις τον τσακωσεις.... :icon42: :icon42:

Kαι την ψυχολογικη αλλα και τη χρηματικη :)

gregE36
06-12-09, 14:18
προφανως ειναι μακακας και αντι να σου πει πως τον ενοχλει εκανε την μεγαλυτερη μα....κια που μπορουσε να σκεφτει.....ειμαι περιπτερας και επειδη θελω να εχω χωρο μπροστα για να εξηπηρετω τους πελατες μου αν μου τυχει τετοιο περιστατικο απλα τον παρακαλω να μου αφησει χωρο για να δουλεψω.βεβαια παντα υπαρχουν και μερικοι που αντιδρουν και δεν κατανοουν πως αν δεν εχω χωρο μπροστα δεν μπορω να δουλεψω αλλα παντα μετα απο διαλογο ολα στρωνουν.ποτε μα ποτε δεν θα κανω ζημια σε ξενη περιουσια .οπως δεν θελω να μου κανουν ζημια ετσι δεν κανω και εγω

shido
09-12-09, 17:17
μπορεις να παρεις μια καμερουλα ασυρματη και να κανεις την δουλεια σου.Να τον καταγραψεις κιολας και αντε να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας