PDA

Επιστροφή στο Forum : 316 Ε36 Compact


jackdaniels
03-09-05, 16:02
Σκέφτετε να την αγοράση ένα φιλαράκι μου, τη λέει, άξίζει τα λεφτά της?

Nick_compact
03-09-05, 18:52
Δώσε όσα πιο πολλά στοιχεία για το αμάξι γίνεται και θα σου πούμε!εγώ ειμαι και κάτοχος...

jackdaniels
04-09-05, 18:34
Δεν έχουμε κάτι συγκεκριμένο ακόμη, στο ψάξιμο ήμαστε, απλά ο φίλος μου θέλει Bmw όποσδηποτε αλλά δεν μπορεί να διαθέσει πάνω από 15000, έτσι ρωτάο για πάρτι του αν είναι καλό αυτοκίνητο γενικά!

Ripper
05-09-05, 12:00
As me diorthosi kai o kontoxorianos Nick alla ta 15k ine POLA!!!!!

Nick_compact
07-09-05, 01:11
Άκου τις συμβουλές μου:15κ είναι πάρα πολλά για ένα Ε36 compact.το ΠΟΛΥ να δώσει 13κ.Να του πεις να ψάχνει μόνο για μοντέλα τέλη 1997-αρχές 1998 και μετά τα οποία είχαν πίσω δισκόφρενα και ASC+T(όχι οτί παίζει κανένα ρόλο).Να ψάξει καλά την οροφή και τις εμπρός κολόνες για ξεκολημένη ταπετσαρία.Σύνηθες πρόβλημα.Δεν έχει πίσω αντιστρεπτική,η οποία αν την βάλεις βελτιώνει πολύ το κράτημα,και μην ακούσεις κανένα μύθο περί στάνταρ μπλοκέ διαφορικού.(κάτι που μάλλον θα γνωρίζεις και χωρίς να στο πω εγώ).Δεν έχει τπτ άλλο σημαντικό να αναφερθεί.Δεν έχει προβλήματα,απλά δεν είναι και η καλύτερη BMW που βγήκε ποτέ.Και θυμίσου:δεν αξίζει να αγοράσει μοντέλο πριν από την χρονολογία που σου είπα.

ΜΙΧΑΛΗΣ
07-09-05, 08:01
Nick για πες μου σε παρακαλω εαν ειναι ξεκολλημενη η ταπετσαρια τι παιζει ξερεις κατι? Γιατι αυτο που πηρα τωρα εχει ξεκολημενη ταπετσαρια!!! :nixweiss:

jackdaniels
07-09-05, 08:11
Μπλοκέ σε 316? :icon11:
Το 15κ το είπα ενδεικτικά, μέχρι τόσα μπόρει να δώσει!

Nick_compact
07-09-05, 16:24
Τα M Pack είναι διαφορετική περίπτωση.Είναι η περίπτωση Ε36 compact που πραγματικά αξίζει,ειδικά αν είναι μοντέλο 1998 που έχει και τα δισκόφρενα πίσω.Και αυτό όχι μόνο λόγω του look μέσα έξω αλλά κυρίως λόγω της ανάρτησης που έχει,η οποία μετατρέπει την οδική συμπεριφορά της compact από μειονέκτημα σε πλεονέκτημα.Οι διαφορές της είναι οτί έχει πίσω αντιστρεπτική 16mm,οι υπόλοιπες εκδόσεις δεν έχουν καθόλου,έχει εμπρός 26mm έναντι 23,5 των βασικών και 15 χιλ. χαμηλότερα ελατήρια-αμορτισέρ.Καμιά σχέση με τις βασικές στο δρόμο.Συν του ότι μεταπωλείται πολύ πιο εύκολα λόγω του look.
Το κρέμασμα σε οροφή και κολόνες δεν σημαίνει τπτ,απλά η BMW θα έπρεπε...ντρέπεται.Επίσης τα σκιάδια είναι ελατωματικά και πιθανώς δεν θα "κάθονται" στην πάνω θέση αλλά θα πέφτουν...
Όσο άσχημο είναι εντελώς βασικό το αυτοκίνητο τόσο όμορφο μπορεί να γίνει με λίγο γαργάλημα.
Όπως και να είναι το πράγμα 13.000 MAX για ένα καθαρό αυτοκίνητο M Pack 1998.

ΜΙΧΑΛΗΣ
07-09-05, 17:14
Thanks man! Για την ταπετσαρια μου ειπαν 380 ευρω παραγγελια απο Γερμανια ή 150 σε ταπετσερη!! Οντως ξεφτιλα αυτο!! Υμαρτον ρε Γερμανε!!! :rofl2:

manosm3
07-09-05, 22:50
Thanks man! Για την ταπετσαρια μου ειπαν 380 ευρω παραγγελια απο Γερμανια ή 150 σε ταπετσερη!! Οντως ξεφτιλα αυτο!! Υμαρτον ρε Γερμανε!!! :rofl2:
Μιχαλη, σε ποιον ταπετσερη ρωτησες για ταπετσαρια και σου ειπε 150 ευρω; Μηπως στη Θηβων; Ειναι σημαντικο...