PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW MOTORSPORT DOOR HANDLES


TSAF
04-12-09, 14:56
Ρωταω τους κατοχους ΒΜW E30 & E34, εαν τους ενδιαφερει να φτιαξουμε "πομολα BMW Motorsport" για τα αυτοκινητα μας οπως αυτα στις φωτογραφιες. Αυτα καποτε τα εβγαλε σε limited production η ΒΜW για τα Ε36 Μ3 τα οποια υπαρχουν ακομα και παιζουνε γυρω στα 230 ευρω το κομματι και για τα Ε34 M5 τα Nurburgring οπου εχουν εξαφανιστει πια. Εγω βρηκα εναν τυπο εδω περα που δουλευει CNC και ειναι πραγματικα καλλιτεχνης γιατι εχω φτιαξει κατι για τον σκαραβαιο μου. Για να αξιζει η ολη φαση ομως και να μας βγουν φτηνα πρεπει να φτιαξουμε μινιμουμ 6 ζευγαρια τα οποια μας χρεωνει 80 ευρω το κομματι = 160 το ζευγαρι. Αμα σας ενδιαφερει να οργανωθουμε να τα φτιαξουμε.

VanVIC
04-12-09, 16:12
Ρωταω τους κατοχους ΒΜW E30 & E34, εαν τους ενδιαφερει να φτιαξουμε "πομολα BMW Motorsport" για τα αυτοκινητα μας οπως αυτα στις φωτογραφιες. Αυτα καποτε τα εβγαλε σε limited production η ΒΜW για τα Ε36 Μ3 τα οποια υπαρχουν ακομα και παιζουνε γυρω στα 230 ευρω το κομματι και για τα Ε34 M5 τα Nurburgring οπου εχουν εξαφανιστει πια. Εγω βρηκα εναν τυπο εδω περα που δουλευει CNC και ειναι πραγματικα καλλιτεχνης γιατι εχω φτιαξει κατι για τον σκαραβαιο μου. Για να αξιζει η ολη φαση ομως και να μας βγουν φτηνα πρεπει να φτιαξουμε μινιμουμ 6 ζευγαρια τα οποια μας χρεωνει 80 ευρω το κομματι = 160 το ζευγαρι. Αμα σας ενδιαφερει να οργανωθουμε να τα φτιαξουμε.

Ωραία η ιδέα σου.
Εχω την εντύπωση οτι ο "δικός μας" Stefanos_cool μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο μιας και ασχολείται με CNC και με χάραξημε lazer (αν θυμάμαι σωστά).
Αν έχει χρόνο βέβαια και με πληρωμή ασφαλώς.
Θα θέλουν αρκετοί πιστευω.

TSAF
04-12-09, 16:19
Δεν γνωριζα οτι καποιος απο εδω ασχολειται με CNC εγω παντως θελω να φτιαξω για τα δικα μου. Χωρις πληρωμη δεν γινεται τιποτα και ετσι ειναι το σωστο αλλωστε.

Aceman1925
04-12-09, 16:21
δεν ειναι ασχημη ιδεα.

αν μαζευτουμε ατομα και πεσει και το κοστος θα ειναι πολυ καλο για κατι που θα ειναι μοναδικο.

TSAF
04-12-09, 16:25
Εγω σας λεω με βεβαιοτητα οτι θελω 4 κομματια στα σιγουρα.

tmilatos
04-12-09, 18:05
Παρα πολυ καλη ιδεα, μεσα και εγω!


-Θεοφιλος-

Dark_Niaou
04-12-09, 18:24
στο Ε46 πως θα ειναι;

bill987
04-12-09, 18:39
Φαίνεται λίγο περίεργο σε e46!

Ας δώσει κάποιος 46άρης καμιά ιδέα πως θα είναι....

Christos 330i ///M
04-12-09, 18:50
Φαίνεται λίγο περίεργο σε e46!

Ας δώσει κάποιος 46άρης καμιά ιδέα πως θα είναι....

Δεν νομιζω να βγαλανε χερουλια alpina σε 46 . . .

bill987
04-12-09, 19:04
Δεν νομιζω να βγαλανε χερουλια alpina σε 46 . . .

Το ξέρω Χρήστο, απλά λέω αν έχει κάποιος καμιά καλή ιδέα για το πως θα είναι!

nino x3
04-12-09, 19:31
Ωραία η ιδέα σου.
Εχω την εντύπωση οτι ο "δικός μας" Stefanos_cool μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο μιας και ασχολείται με CNC και με χάραξημε lazer (αν θυμάμαι σωστά).
Αν έχει χρόνο βέβαια και με πληρωμή ασφαλώς.
Θα θέλουν αρκετοί πιστευω.

http://www.lasermark.gr/theIndex_GR.htm

Aceman1925
04-12-09, 19:51
το "ασχημο" με το 46 ειναι οτι το χερουλι του ειναι κουρμπαριστο με αποτελεσμα σε πιθανη χαραξη να χασει την ομορφια του.

Οπως το φανταζομαι για να "δειξει" σε τετοιο χερουλι θα πρεπει η γραφη να ειναι ιδιαιτερα στενη για να ειναι ευδιακριτη και καλαισθητη.

Δε νομιζω και οι βαβαροι τυχαια να χαραξαν παλαιοτερα μοντελα.Εκει εχουμε πλακε χερουλια που ειναι πιο ομορφη και παταει αλλιως μια χαραξη επανω.

Οτι και να λεμε παντος μονοι μας, καλο θα ηταν να μας πει τη γνωμη του και ο στεφανος για το τι προτεινει αρχικα γιατι ειναι και το ατομο με τη μεγαλυτερη εμπειρια πανω σ αυτο, και μετα αν νομιζει οτι εχει το χρονο να αναλαβει μια τετοια δουλεια.

tmilatos
04-12-09, 19:58
το "ασχημο" με το 46 ειναι οτι το χερουλι του ειναι κουρμπαριστο με αποτελεσμα σε πιθανη χαραξη να χασει την ομορφια του.

Οπως το φανταζομαι για να "δειξει" σε τετοιο χερουλι θα πρεπει η γραφη να ειναι ιδιαιτερα στενη για να ειναι ευδιακριτη και καλαισθητη.

Δε νομιζω και οι βαβαροι τυχαια να χαραξαν παλαιοτερα μοντελα.Εκει εχουμε πλακε χερουλια που ειναι πιο ομορφη και παταει αλλιως μια χαραξη επανω.

Οτι και να λεμε παντος μονοι μας, καλο θα ηταν να μας πει τη γνωμη του και ο στεφανος για το τι προτεινει αρχικα γιατι ειναι και το ατομο με τη μεγαλυτερη εμπειρια πανω σ αυτο, και μετα αν νομιζει οτι εχει το χρονο να αναλαβει μια τετοια δουλεια.


Ειμαι σιγουρος οτι ο Στεφανος ειναι μανουλα σ'αυτα, του εχω εμπιστοσυνη! Αλλα θα προτιμουσα να εγραφε "WWW.BMW-MOTORSPORT.GR" αντι "BMW MOTORSPORT" μονο.... Ανηκουμε καπου ρεεεεεε!


-Θεοφιλος-

nino x3
04-12-09, 20:10
Γενικα δεν ειναι κακη ιδεα και μαλιστα η "προσωποποιηση" καποιων μερων του αυτοκινητου λειτουργει και "αντικλεπτικα" μιας και το κοστος αντικαταστασης ειναι ασυμφορο.
Καποτε δεν ξερω αν συνεχιζεται.. η ΕΛΠΑ "χαραζε" τον αριθμο κυκλοφοριας του οχηματος σε ολα τα τζαμια...

stefanos_cool
05-12-09, 21:05
Ωραία η ιδέα σου.
Εχω την εντύπωση οτι ο "δικός μας" Stefanos_cool μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο μιας και ασχολείται με CNC και με χάραξημε lazer (αν θυμάμαι σωστά).
Αν έχει χρόνο βέβαια και με πληρωμή ασφαλώς.
Θα θέλουν αρκετοί πιστευω.

http://www.lasermark.gr/theIndex_GR.htm

Ειμαι σιγουρος οτι ο Στεφανος ειναι μανουλα σ'αυτα, του εχω εμπιστοσυνη! Αλλα θα προτιμουσα να εγραφε "WWW.BMW-MOTORSPORT.GR" αντι "BMW MOTORSPORT" μονο.... Ανηκουμε καπου ρεεεεεε!


-Θεοφιλος-

χεχεχε…καλό, αν και έβγαλα την ιστοσελίδα μου από το προφίλ μου γιατί κάποιος είπε ότι κάνω διαφήμιση βλέπω παρ όλα αυτά ότι η διαφήμιση συνεχίζεται άθελά μου…

Στις φωτογραφίες αυτό που βλέπω είναι εξαιρετική δουλειά και φυσικά είναι με μηχανική χάραξη και όχι με Laser, η μηχανική χάραξη έχει περισσότερο βάθος ενώ το Laser επιφανειακή, πιστεύω όμως ότι με Laser θα είναι ακόμη πιο όμορφο διότι έχει περισσότερη ακρίβεια. Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ μου σε χερούλι πόρτας αυτοκινήτου.
Αν είναι αλουμινένιο (το χερούλι) μετά την χάραξη θα βγει λευκό (το φυσικό χρώμα του αλουμινίου) και αν είναι σίδηρος μετά την χάραξη θα βγει μαύρο.

Φυσικά και θέλω να το δοκιμάσω σε κάποιο χερούλι παλιό για να δούμε πως βγαίνει και αν το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικό μπορούμε να χαράζουμε ότι θέλουμε, π.χ. Motorsport.gr και από κάτω το όνομα του μέλους, χαχαχα…. πολύ καλή ιδέα.


Το κόστος που δίνει ο συνάδελφός μου είναι αρκετά καλό απλά δεν ξέρω γιατί βάζει ελάχιστη ποσότητα, αφού η κατεργασία γίνεται ψηφιακά…

Ας μου φέρει κάποιος φίλος ένα σετ να κάνουμε δείγμα (χωρίς χρέωση φυσικά) και βλέπουμε!

Σε περίπτωση που βγαίνει καλό (που θα βγαίνει) θα το κάνω δωρεάν, έτσι για την πλάκα μας και με την καρδιά μου για όλα τα ενεργά μέλη!

Σέβομαι τους κανόνες του φόρουμ και ποτέ δεν προώθησα τις υπηρεσίες και προϊόντα που παρέχει η εταιρία μου, το τονίζω αυτό σε περίπτωση που κάποιος θεωρήσει αυτό το ποστ διαφήμιση.

mitsos_chania
05-12-09, 21:11
κυριε στεφανε εγω που δεν ειμαι ενεργο μελος παιρνω τον λοπου????

stefanos_cool
05-12-09, 21:13
κυριε στεφανε εγω που δεν ειμαι ενεργο μελος παιρνω τον λοπου????


χαχαχαχα...καλό!

Εσύ αγόρι μου θα πάρεις μαζί με τα χερούλια που θα σου χαράξω δωρεάν και ένα καλό δώρο φτιαγμένο από τα χεράκια μου!

bill987
05-12-09, 21:17
κυριε στεφανε εγω που δεν ειμαι ενεργο μελος παιρνω τον λοπου????

χαχαχαχα...καλό!

Εσύ αγόρι μου θα πάρεις μαζί με τα χερούλια που θα σου χαράξω δωρεάν και ένα καλό δώρο φτιαγμένο από τα χεράκια μου!

Στέφανε ο κύριος πιο πάνω να πάρει τον λοπου παρακαλώ πολύ!!!!!

Στέφανε +10000000000000000000000

Δεν με αφήνει για άλλη θετική!

Aceman1925
05-12-09, 21:19
χεχεχε…καλό, αν και έβγαλα την ιστοσελίδα μου από το προφίλ μου γιατί κάποιος είπε ότι κάνω διαφήμιση βλέπω παρ όλα αυτά ότι η διαφήμιση συνεχίζεται άθελά μου…

Στις φωτογραφίες αυτό που βλέπω είναι εξαιρετική δουλειά και φυσικά είναι με μηχανική χάραξη και όχι με Laser, η μηχανική χάραξη έχει περισσότερο βάθος ενώ το Laser επιφανειακή, πιστεύω όμως ότι με Laser θα είναι ακόμη πιο όμορφο διότι έχει περισσότερη ακρίβεια. Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ μου σε χερούλι πόρτας αυτοκινήτου.
Αν είναι αλουμινένιο (το χερούλι) μετά την χάραξη θα βγει λευκό (το φυσικό χρώμα του αλουμινίου) και αν είναι σίδηρος μετά την χάραξη θα βγει μαύρο.

Φυσικά και θέλω να το δοκιμάσω σε κάποιο χερούλι παλιό για να δούμε πως βγαίνει και αν το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικό μπορούμε να χαράζουμε ότι θέλουμε, π.χ. Motorsport.gr και από κάτω το όνομα του μέλους, χαχαχα…. πολύ καλή ιδέα.


Το κόστος που δίνει ο συνάδελφός μου είναι αρκετά καλό απλά δεν ξέρω γιατί βάζει ελάχιστη ποσότητα, αφού η κατεργασία γίνεται ψηφιακά…

Ας μου φέρει κάποιος φίλος ένα σετ να κάνουμε δείγμα (χωρίς χρέωση φυσικά) και βλέπουμε!

Σε περίπτωση που βγαίνει καλό (που θα βγαίνει) θα το κάνω δωρεάν, έτσι για την πλάκα μας και με την καρδιά μου για όλα τα ενεργά μέλη!

Σέβομαι τους κανόνες του φόρουμ και ποτέ δεν προώθησα τις υπηρεσίες και προϊόντα που παρέχει η εταιρία μου, το τονίζω αυτό σε περίπτωση που κάποιος θεωρήσει αυτό το ποστ διαφήμιση.

νομιζω οτι ο συμφορουμιτης και φιλος μας μιλησε πολυ σωστα και ξεκαθαρα.

Στεφανε δεν εχω προβλημα να κανονισουμε απο βδομαδα που ειμαι οff να κανουμε τη δοκιμη.
Το θεμα ειναι οτι δε ξερω να βγαζω τα χερουλια!!!!

νομιζω οτι στα ε30-ε34-ε36-ε37 εινα τα χερουλια περιπου ιδια(πλακε)
μετα τα ε46-ε39-ε53-ε90-ε92 ειναι με κουρμπα

mitsos_chania
05-12-09, 21:19
αν το ειχα το ε34 εδω θα τα εδινα τα χερουλια να κανετε τις δοκιμες σας σλλσ δεν ειμαστε τυχεροι

Fairytale
06-12-09, 11:21
Αυτό με το username μας χαραγμένο πάνω σαν αντικλεπτική προστασία είναι πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα...
C U out there

nino x3
06-12-09, 18:48
χεχεχε…καλό, αν και έβγαλα την ιστοσελίδα μου από το προφίλ μου γιατί κάποιος είπε ότι κάνω διαφήμιση βλέπω παρ όλα αυτά ότι η διαφήμιση συνεχίζεται άθελά μου…

Στις φωτογραφίες αυτό που βλέπω είναι εξαιρετική δουλειά και φυσικά είναι με μηχανική χάραξη και όχι με Laser, η μηχανική χάραξη έχει περισσότερο βάθος ενώ το Laser επιφανειακή, πιστεύω όμως ότι με Laser θα είναι ακόμη πιο όμορφο διότι έχει περισσότερη ακρίβεια. Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ μου σε χερούλι πόρτας αυτοκινήτου.
Αν είναι αλουμινένιο (το χερούλι) μετά την χάραξη θα βγει λευκό (το φυσικό χρώμα του αλουμινίου) και αν είναι σίδηρος μετά την χάραξη θα βγει μαύρο.

Φυσικά και θέλω να το δοκιμάσω σε κάποιο χερούλι παλιό για να δούμε πως βγαίνει και αν το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικό μπορούμε να χαράζουμε ότι θέλουμε, π.χ. Motorsport.gr και από κάτω το όνομα του μέλους, χαχαχα…. πολύ καλή ιδέα.



Το κόστος που δίνει ο συνάδελφός μου είναι αρκετά καλό απλά δεν ξέρω γιατί βάζει ελάχιστη ποσότητα, αφού η κατεργασία γίνεται ψηφιακά…

Ας μου φέρει κάποιος φίλος ένα σετ να κάνουμε δείγμα (χωρίς χρέωση φυσικά) και βλέπουμε!

Σε περίπτωση που βγαίνει καλό (που θα βγαίνει) θα το κάνω δωρεάν, έτσι για την πλάκα μας και με την καρδιά μου για όλα τα ενεργά μέλη!

Σέβομαι τους κανόνες του φόρουμ και ποτέ δεν προώθησα τις υπηρεσίες και προϊόντα που παρέχει η εταιρία μου, το τονίζω αυτό σε περίπτωση που κάποιος θεωρήσει αυτό το ποστ διαφήμιση.


Αυτα ειναι... οταν ο ανθρωπος ειναι large!!! Στον ουρανοξυστη της εκτιμησης μου για σενα..μολις προστεθηκαν ακομα μερικοι οροφοι!!!!
:bowdown: RESPECT

stefanos_cool
06-12-09, 18:53
Αυτό με το username μας χαραγμένο πάνω σαν αντικλεπτική προστασία είναι πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα...
C U out there


Ωραίο θα είναι και στους καθρέφτες, εννοώ στα κρύσταλλα!

Όποιος θέλει ας φέρει και ένα σετ καθρέφτες (μόνο τα κρύσταλλα) να κάνουμε και εκεί μια δοκιμούλα!
Τους καθρέφτες τους χαράζω από την πίσω πλευρά και βγαίνει καταπληκτικό αποτέλεσμα!
http://i531.photobucket.com/albums/dd356/stefanos_cool/th_plexi_mirror.jpg (http://i531.photobucket.com/albums/dd356/stefanos_cool/plexi_mirror.jpg)

E36 RULES!!
06-12-09, 18:56
http://i531.photobucket.com/albums/dd356/stefanos_cool/th_plexi_mirror.jpg (http://i531.photobucket.com/albums/dd356/stefanos_cool/plexi_mirror.jpg)
ΟΥΑΟΥ!!!!!

VanVIC
06-12-09, 18:56
Ωραίο θα είναι και στους καθρέφτες, εννοώ στα κρύσταλλα!

Όποιος θέλει ας φέρει και ένα σετ καθρέφτες (μόνο τα κρύσταλλα) να κάνουμε και εκεί μια δοκιμούλα!
Τους καθρέφτες τους χαράζω από την πίσω πλευρά και βγαίνει καταπληκτικό αποτέλεσμα!
http://i531.photobucket.com/albums/dd356/stefanos_cool/th_plexi_mirror.jpg (http://i531.photobucket.com/albums/dd356/stefanos_cool/plexi_mirror.jpg)

βάζε ιδέες, βάζε ιδέες...

stefanos_cool
06-12-09, 19:13
βάζε ιδέες, βάζε ιδέες...

ουυυυ…από ιδέες άλλο τίποτα, ας κάνω και λίγο διαφήμιση στο φίλο μου το Νίκο Τσαούση, φτιάχνω και για άλλες εταιρίες χαραχτά inox, αλλά αυτό νομίζω είναι αρκετό για να έχετε μια γεύση για το τι μπορούμε να κάνουμε στις κούκλες μας!

http://i531.photobucket.com/albums/dd356/stefanos_cool/th_IMG_0559.jpg (http://i531.photobucket.com/albums/dd356/stefanos_cool/IMG_0559.jpg)

http://i531.photobucket.com/albums/dd356/stefanos_cool/th_IMG_0553.jpg (http://i531.photobucket.com/albums/dd356/stefanos_cool/IMG_0553.jpg)

VanVIC
06-12-09, 19:18
ουυυυ…από ιδέες άλλο τίποτα, ας κάνω και λίγο διαφήμιση στο φίλο μου το Νίκο Τσαούση, φτιάχνω και για άλλες εταιρίες χαραχτά inox, αλλά αυτό νομίζω είναι αρκετό για να έχετε μια γεύση για το τι μπορούμε να κάνουμε στις κούκλες μας!
...


"Δουλειές" ανοίξαμε...

VanVIC
06-12-09, 19:22
Στέφανε μήπως θα μπορούσες να χαράξεις μερικά διακριτικά μπρελόκ με το logo του forum (αν συμφωνούν και οι administrators) και να το πουλούσε (το forum) στα μέλη του σε μια συμβολική τιμή (10 ευρώ ας πούμε) και η διαφορά απο το κόστος να πήγαινε στο ίδρυμα που έχουμε συζητήσει να κάνουμε δωρέά ?

Πώς το βλέπεις ?

stefanos_cool
06-12-09, 19:23
"Δουλειές" ανοίξαμε...

και στο δέρμα γίνεται ωραία δουλειά … χεχεχεχε….

http://www.lasermark.gr/hitech/SteeringBurgundySuede2.jpg

άμα φάω μπαν θα το έχεις βάρος στην ψυχή σου….χεχεχεχεχε

sm6
06-12-09, 19:27
μπραβο στεφανε.
για μια ακομα φορα ευγε!

stefanos_cool
06-12-09, 19:30
Στέφανε μήπως θα μπορούσες να χαράξεις μερικά διακριτικά μπρελόκ με το logo του forum (αν συμφωνούν και οι administrators) και να το πουλούσε (το forum) στα μέλη του σε μια συμβολική τιμή (10 ευρώ ας πούμε) και η διαφορά απο το κόστος να πήγαινε στο ίδρυμα που έχουμε συζητήσει να κάνουμε δωρέά ?

Πώς το βλέπεις ?

Παλιά είχα κάνει πρόταση στο φόρουμ (στη διαχείριση) για πολλά πράγματα μιας και είμαι κατασκευαστής και μπορώ να προμηθεύω προϊόντα όπως π.χ. μπρελόκ, στυλό κλπ. σε τιμές που δεν μπορείς να φανταστείς, αλλά ποτέ δεν έλαβα απάντηση… οπότε ότι κάνω θα το κάνω για σας τους φίλους μου και μεταξύ μας, ήδη ετοιμάζω δώρα για την εκδρομή του Παρνασσού με logo φόρουμ και όνομα μέλους…. :dance:

VanVIC
06-12-09, 19:32
'Οπως προφανώς είδες, την έκανα την "κίνηση" και με ξεκάθαρο σκοπό.
Για να δούμε, θα "δούμε" ?

bmw330vasilis
06-12-09, 19:59
σιγα μην δουμε........

VanVIC
06-12-09, 20:03
σιγα μην δουμε........

Μην είσαι απαισιόδοξος.
Ανθρωποι είναι κι αυτοί, υπάρχει τρόπος...

stefanos_cool
06-12-09, 20:03
'Οπως προφανώς είδες, την έκανα την "κίνηση" και με ξεκάθαρο σκοπό.
Για να δούμε, θα "δούμε" ?

Εγώ είμαι στη διάθεσή σας για ότι περνάει από το χέρι μου.
Αν μου δώσει πράσινο φως η Διαχείριση του φόρουμ θα μπορέσω να δώσω και δημόσια κοστολόγια από προϊόντα που ανέφερες και όπως είδες και στο πμ μου τα κοστολόγια είναι πάρα πολύ πιο κάτω και είναι φυσικά κοστολόγια υπερχονδρικής χωρίς εμπορικό κέρδος δικό μου γιατί ποτέ δεν μπλέκω τη δουλειά με την διασκέδαση ή το χόμπι αν θες.
Τα χαρακτικά φυσικά σε όλα τα προϊόντα είναι δώρο!!!



σιγα μην δουμε........

Βασίλη, φέρε το τελικό της εξάτμισης να χαράξουμε ότι γουστάρεις…χεχεχε..
Ευκαιρία είναι τώρα που είσαι δίπλα μου, πες του Γιάννη να το βγάλει και μέχρι να πιούμε καφέ θα το έχεις έτοιμο!

VanVIC
06-12-09, 20:10
...
Βασίλη, φέρε το τελικό της εξάτμισης να χαράξουμε ότι γουστάρεις…χεχεχε..
Ευκαιρία είναι τώρα που είσαι δίπλα μου, πες του Γιάννη να το βγάλει και μέχρι να πιούμε καφέ θα το έχεις έτοιμο!

αν και έχει ήδη χάραξη Supersprint το τελικό του, ενδιαφέρον θα΄χε να του΄χαραζες : "ESS Air"

mitsos_chania
06-12-09, 20:19
Βαγγελη χαραξε στα τελικα του Ζ3 το vanvic.θα ειναι φοβερο

VanVIC
06-12-09, 20:52
Βαγγελη χαραξε στα τελικα του Ζ3 το vanvic.θα ειναι φοβερο

κάτι θα χαράξω κάπου...

stefanos_cool
06-12-09, 20:58
κάτι θα χαράξω κάπου...

χμμμ….:scratchch τώρα που βλέπω τις δαγκάνες σου….νομίζω πως χωράει το VanVIC...."εύκολα" :)

ή μήπως το θες σε stencil στις δισκόπλακες;

VanVIC
06-12-09, 21:04
όταν μπούν τα 4-πίστονα πίσω Στέφανε αλλά και κάπου αλλού όταν (και αν) ανοιχτεί το μοτέρ...

bmw330vasilis
06-12-09, 21:05
Βασίλη, φέρε το τελικό της εξάτμισης να χαράξουμε ότι γουστάρεις…χεχεχε..
Ευκαιρία είναι τώρα που είσαι δίπλα μου, πες του Γιάννη να το βγάλει και μέχρι να πιούμε καφέ θα το έχεις έτοιμο!

Ο λογος σου με χορτασε......ελεγε η γιαγια μου......να σαι καλα φιλε στεφανε για την προσφορα σου.......

αν και έχει ήδη χάραξη Supersprint το τελικό του, ενδιαφέρον θα΄χε να του΄χαραζες : "ESS Air"

ειναι χαραγμενο στην καρδια κ στο μυαλο αυτο συμπεθερεεεεεεεεεεεεεεεε.........................

VanVIC
06-12-09, 21:06
...
ειναι χαραγμενο στην καρδια κ στο μυαλο αυτο συμπεθερεεεεεεεεεεεεεεεε.........................

σε λίγο και στην άσφαλτο...
Ε-Ε-Ε-ΡΧΕ-ΤΑΙ !!!

KATSARAIOS
06-12-09, 23:37
Στεφανε υπαρχει η δυνατοτητα χαραξης και σε πλαστικες επιφανειες?

Lil
07-12-09, 00:11
στο Ε46 πως θα ειναι;
Ξενο....

Στεφανε υπαρχει η δυνατοτητα χαραξης και σε πλαστικες επιφανειες?
Βασικα και επι του θεματος!! γιατι πχ στα Ε36 πλαστικα ειναι τα χερουλια νομιζω....

τρελη κινηση παντως!! μπραβο στεφανε!

joseph
07-12-09, 10:35
Στέφανε μήπως θα μπορούσες να χαράξεις μερικά διακριτικά μπρελόκ με το logo του forum (αν συμφωνούν και οι administrators) και να το πουλούσε (το forum) στα μέλη του σε μια συμβολική τιμή (10 ευρώ ας πούμε) και η διαφορά απο το κόστος να πήγαινε στο ίδρυμα που έχουμε συζητήσει να κάνουμε δωρέά ?

Πώς το βλέπεις ?

Φιλε ειναι εξαιρετικη η ιδεα σου, πιστευω οτι ειναι πολυ καλη η ιδεα, και για καλο σκοπο, πιστευω οτι ολοι θα παρουν
+111111 Εγω μεσα !!!!!!!!!

paganis
07-12-09, 11:15
για την εκδρομη, ευχομαι να μας κανει τα χατηρια ο καιρος! εχω καιρο να ερθω σε συναντηση και θα χαρω πολυ να σας δω ολους μαζι!! οσο για σενα Στεφανε...οποια κινηση και να κανεις δεν με εκπλησεις πλεον...ξερω οτι εισαι πολυ ψηλα σαν ατομο..και βαθια στην εκτιμηση μου! συμφωνω να γινουν τα συμβολικα μπρελοκ και να κανονισουμε να δωθουν τα κερδη σε μια φιλανθρωπικη εκδηλωση...εξαιρετικη ιδεα Van-vic....

stelmaniac
07-12-09, 11:23
εγω φιλε δε θελω τιποτα...α...κατι πανευκολο....να μου κανεις τον τρωικο πολεμο πανω στην κλειδαρια(!!!!)...εννοειται με ολες τις λεπτομερειες...

χωρις πλακα τωρα αδερφε μην ''ανοιγεσαι'' γιατι εισαι ευαισθητος κυριος και ενδεχεται να απογοητευτεις καποια στιγμη...φτιαξε κατι που θα αποφασισεις εσυ ας πουμε και ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...
γνωμη μου...

TSAF
07-12-09, 11:51
Παιδια καλα ολα αυτα αλλα επειδη το "ξεφτιλισαμε" το thread. Μπορει καποιος φιλος απο εδω μεσα να φτιαξει τα πομολα ναι η οχι?

nino x3
07-12-09, 12:51
Παιδια καλα ολα αυτα αλλα επειδη το "ξεφτιλισαμε" το thread. Μπορει καποιος φιλος απο εδω μεσα να φτιαξει τα πομολα ναι η οχι?



η απαντηση ειναι εδω....



Φυσικά και θέλω να το δοκιμάσω σε κάποιο χερούλι παλιό για να δούμε πως βγαίνει και αν το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικό μπορούμε να χαράζουμε ότι θέλουμε, π.χ. Motorsport.gr και από κάτω το όνομα του μέλους, χαχαχα…. πολύ καλή ιδέα.



Ας μου φέρει κάποιος φίλος ένα σετ να κάνουμε δείγμα (χωρίς χρέωση φυσικά) και βλέπουμε! Σε περίπτωση που βγαίνει καλό (που θα βγαίνει) θα το κάνω δωρεάν, έτσι για την πλάκα μας και με την καρδιά μου για όλα τα ενεργά μέλη!

.[/B]

nino x3
08-12-09, 08:55
Ιδεα... Στεφανε τι θα'λεγες να φερω τις πεταλιερες να χαραξουμε το user name..ή το λογοτυπο του forum, στη μεση εκει που βαζουν οι διαφοροι βελτιωτικοι οικοι τις υπογραφες τους?

Aceman1925
08-12-09, 11:10
καλη ιδεα αλλα που λες???
http://cdn1.ioffer.com/img/item/515/439/21/2e36_1.JPG
αν εχει ηδη χαραγμενο δεν υπαρχει χωρος

nino x3
08-12-09, 13:08
ναι αν εχει ηδη χαραγμενο δεν υπαρχει χωρος...οι δικες μου ομως ειναι κενες στη μεση εκει που γραφει
schnitzer.
Καποιος fhotoshop expert να του εριχνε μια "ματια"

Aceman1925
08-12-09, 13:58
τσεκαρε:yipee:

BILL007
08-12-09, 14:14
τσεκαρε:yipee:

Exeις καταντήσει ΕΛΕΟΣ...:party:χαχχαχαχαχαχα:D

Aceman1925
08-12-09, 14:31
Exeις καταντήσει ΕΛΕΟΣ...:party:χαχχαχαχαχαχα:D

γιατι ρε?:nixweiss:

nino x3
09-12-09, 19:05
Ωραιο ace!!! ισως με λιγο πιο μικρα γραμματα να ειναι και ακομα καλυτερο!!!
Στεφανεεεε ετοιμασου!!!

stefanos_cool
09-12-09, 21:43
Στεφανε υπαρχει η δυνατοτητα χαραξης και σε πλαστικες επιφανειες?

ναι!

εγω φιλε δε θελω τιποτα...α...κατι πανευκολο....να μου κανεις τον τρωικο πολεμο πανω στην κλειδαρια(!!!!)...εννοειται με ολες τις λεπτομερειες...



εύκολα...

Παιδια καλα ολα αυτα αλλα επειδη το "ξεφτιλισαμε" το thread. Μπορει καποιος φιλος απο εδω μεσα να φτιαξει τα πομολα ναι η οχι?

Τι άλλο να κάνω :nixweiss:, πόσταρα εδώ, σου απάντησα στο πμ … σίγουρα να κάνω την χάραξη από το net δεν γίνεται, θα πρέπει να έρθεις στο εργαστήριο. :)

Ιδεα... Στεφανε τι θα'λεγες να φερω τις πεταλιερες να χαραξουμε το user name..ή το λογοτυπο του forum, στη μεση εκει που βαζουν οι διαφοροι βελτιωτικοι οικοι τις υπογραφες τους?

Πολύ καλή ιδέα..

μιας και δεν ξέρω από τι υλικό είναι οι πεταλιέρες σου επισυνάπτω ψηφιακό δείγμα για inox και αλουμίνιο

http://i531.photobucket.com/albums/dd356/stefanos_cool/th_nino.jpg (http://i531.photobucket.com/albums/dd356/stefanos_cool/nino.jpg)

TSAF
22-09-10, 10:55
Επιτελους τα εβαλα και αυτα. Αμαρτια ειναι να το δωσω αυτο το αυτοκινητο μετα απο τοση προσωπικη δουλεια και ψαξιμο για τα πραγματα που φοραει πανω του.

///M_Spartan
22-09-10, 10:59
Επιτελους τα εβαλα και αυτα. Αμαρτια ειναι να το δωσω αυτο το αυτοκινητο μετα απο τοση προσωπικη δουλεια και ψαξιμο για τα πραγματα που φοραει πανω του.

Ε δεν πειραζει μωρε, αν το πουλησεις ξηλωσε τα πομολα χαχαχα :cheers:

TSAF
22-09-10, 11:31
το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι να κανω.

mike21
23-09-10, 20:12
ωραίο και πολύ δυσεύρετο,στείλε καμιά πληροφορία πόσο;και απο πού;μπάς και κάνω καμιά βελτίωση,όσο αφορά τη πώληση,κρίμα ρε φίλε να το δώσεις,πολύς κόπος,πολύ χρήμα,κρίμα θα είναι.

TSAF
24-09-10, 09:14
ωραίο και πολύ δυσεύρετο,στείλε καμιά πληροφορία πόσο;και απο πού;μπάς και κάνω καμιά βελτίωση,όσο αφορά τη πώληση,κρίμα ρε φίλε να το δώσεις,πολύς κόπος,πολύ χρήμα,κρίμα θα είναι.

Aπο Εbay, Αμερικη door to door service στα 150 ευρω. Οπως τα λες πολυς κοπος και παρα πολλα λεφτα για να γινει ετσι.